Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 11:54:43 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Έλληνας πατριώτης και ευεργέτης  (Αναγνώστηκε 4133 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 10, 2020, 02:29:06 μμ »

Γνωρίζεις ότι είναι διαπλεκόμενος ο κύριος αυτός??έχεις κάποιες αποδείξεις η' απλά πετάς τη λάσπη σου?

Ευτυχώς που τα -παραπάνω παρατιθέμενα- γραπτά μένουν και καταμαρτυρούν άνευ αμφισβητήσεως, την πραγματική αλληλουχία των διαμειφθέντων στη συγκεκριμένη συζήτηση, καθώς και την αρχική εκφορά της αγένειας. Και το επισημαίνω, προς γνώση του κυρίου συντονιστή, που με παρέμβασή του, μας ανακαλεί στην τάξη.

Δεν έχω να απολογηθώ απολύτως τίποτα και σε κανέναν, επειδή κάποιος ερίζει, ευθύς εξαρχής, στο άκουσμα της άποψής μου και αδυνατώντας να διεξάγει κόσμιο διάλογο, μου προσάπτει προσβλητικούς χαρακτηρισμούς.

Και εξηγούμαι.

Αρχικώς, εξέφρασα μια γενικόλογη άποψη επί του θέματος και δέχτηκα, δυστυχώς, προσωπική επίθεση, χαρακτηριζόμενος ως.. λασπολόγος.

Εν συνέχεια, αν και επιχειρηματολόγησα σχετικώς (καθότι μου ζητήθηκε από τον αξιότιμο υβριστή μου), δεν έλαβα σοβαρό και επί της ουσίας αντίλογο. Βεβαίως και τον χαρακτήρισα, με την σειρά μου, ως αφελή και εκ βαθέως νυχτωμένο, που σημειωτέον, σε καμία περίπτωση οι συγκεκριμένοι χαρακτηρισμοί δεν αγγίζουν την προσβλητική χροιά της έννοιας «λασπολόγος».

Στην εξέλιξη, λόγω προφανούς αδυναμίας αντεπιχειρημάτων και απροθυμίας προς γόνιμο διάλογο, ο «θιγμένος» κύριος συνέχισε τον παραληρηματικό του λόγο, με προσβλητικές, ασυνάρτητες αερολογίες.

Τελικώς, πέταξε την μπάλα (κατά την λαϊκή ρήση) στην.. διαχειριστική-συντονιστική ομάδα, διερωτώμενος προς τι με ανέχονται (!) και συνεπακόλουθα -εννοείται-, δεν με διαγράφουν.

Αστειότητες! Τουλάχιστον..

Και ολοκληρώνω, ευελπιστώντας πως υπάρχουν ανάμεσά μας συνετοί φίλοι, που όταν δεν ομονοούν με κάποια άποψη, έχουν την απαραίτητη καλλιέργεια, ώστε να την εκλαμβάνουν ως ευκαιρία γόνιμου διαλόγου, παρά ως σκανδάλη τυφλής έριδας και προσωπικών διαξιφισμών.

Έτερον ουδέν.

Υ.Γ.
Η μόνη συγνώμη που οφείλω να απευθύνω, αφορά την μακροσκελή -πλην αναγκαία- απάντησή μου, που ενδεχομένως κάποιους κούρασε..
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 13, 2020, 05:55:54 μμ »

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CF%81%CE%BF%CE%BB_(%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%AF%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%BF)


https://www.slang.gr/lemma/699-mpaglamas

Ας το κοψουμε εδω φιλε μου. Δεν μας αρμοζει
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 14, 2020, 01:43:43 μμ από cat » Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences