Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 19, 2024, 10:03:22 πμ
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τουρκία: τι πραγματικά συμβαίνει;  (Αναγνώστηκε 50883 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #165 στις: Μάρτιος 07, 2020, 02:12:21 μμ »

σας ευχαριστω κυριε μπαμπη,ειστε κυριος..να με συχγωρειτε για ολα και η μεταμελεια μου ειναι αληθηνη..και βεβαια δεν γινεται σε ολα να συμφωνουμε και παλι τα σεβη μου προς εσας..μανωλης..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1777


Προφίλ
« Απάντηση #166 στις: Μάρτιος 07, 2020, 02:41:11 μμ »

Μπάμπη να σου καεί και το βίντεο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καλημέρα!!!!!

Καλησπέρα αγαπητέ Μιχάλη!

Άργησες φίλε, μου έχει καεί προ πολλού!
Το δικό σου δουλεύει; Η τοστιέρα; Για να κάνω κι εγώ μια.. ευχή!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Μάρτιος 07, 2020, 03:08:28 μμ »

Μπάμπη να σου καεί και το βίντεο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καλημέρα!!!!!

Καλησπέρα αγαπητέ Μιχάλη!

Άργησες φίλε, μου έχει καεί προ πολλού!
Το δικό σου δουλεύει; Η τοστιέρα; Για να κάνω κι εγώ μια.. ευχή!
Η τοστιέρα και το βίντεο δουλεύουν η ηλεκτρική σκούπα μου κάηκε προχθές  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5187

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #168 στις: Μάρτιος 07, 2020, 03:45:15 μμ »

Για όσους δεν τον γνωρίζουν(ellinas) υπήρξε ανώτερος αξιωματικός του Λιμενικού σώματος ή αλλιώς
Ελληνική Ακτοφυλακή. (τώρα είναι ''γεροντάκι -τζόβενο'' και ασχολείται με τα ροφήματα-τίλια κλπ) Σαρκασμός
Επειδή είναι χαμηλών τόνων και καλό παιδί δεν μιλάει πολύ.
Εγώ λοιπόν θα πάρω το δικαίωμα, σαν φίλοι πλέον πολλά χρόνια,να πώ ότι πολλές φορές έχουμε
κάνει συζητήσεις για το προσφυγικό - μεταναστευτικό(μεταξύ ούζου και οκτάπουσι)  Μεγάλο χαμόγελο και οι
γνώμες μας συμπίπτουν απόλυτα.
Έχει κάνει περιπολίες στο ανατολικό Αιγαίο, αλλά και στο Ιόνιο με πολλά συμβάντα, απο τα οποία
πολλά μου έχει πει και έχω μείνει με το στόμα ανοικτό!
Να πώ επίσης ότι χαίρει εκτιμήσεως απο όλους τους συναδέλφους του, τον γνωρίζουν πολλοί νέοι
που μπήκαν στο σώμα, ''παιδιά του'' που τους έμαθε πολλά και που ακόμα τον θυμούνται και τον ευγνωμονούν!
Το τελευταίο το γνωρίζω προσωπικά.

Υγ άντε τώρα να δώ τι θα πείς!!  Γλώσσα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Μάρτιος 07, 2020, 04:35:41 μμ »

Για όσους δεν τον γνωρίζουν(ellinas) υπήρξε ανώτερος αξιωματικός του Λιμενικού σώματος ή αλλιώς
Ελληνική Ακτοφυλακή. (τώρα είναι ''γεροντάκι -τζόβενο'' και ασχολείται με τα ροφήματα-τίλια κλπ) Σαρκασμός
Επειδή είναι χαμηλών τόνων και καλό παιδί δεν μιλάει πολύ.
Εγώ λοιπόν θα πάρω το δικαίωμα, σαν φίλοι πλέον πολλά χρόνια,να πώ ότι πολλές φορές έχουμε
κάνει συζητήσεις για το προσφυγικό - μεταναστευτικό(μεταξύ ούζου και οκτάπουσι)  Μεγάλο χαμόγελο και οι
γνώμες μας συμπίπτουν απόλυτα.
Έχει κάνει περιπολίες στο ανατολικό Αιγαίο, αλλά και στο Ιόνιο με πολλά συμβάντα, απο τα οποία
πολλά μου έχει πει και έχω μείνει με το στόμα ανοικτό!
Να πώ επίσης ότι χαίρει εκτιμήσεως απο όλους τους συναδέλφους του, τον γνωρίζουν πολλοί νέοι
που μπήκαν στο σώμα, ''παιδιά του'' που τους έμαθε πολλά και που ακόμα τον θυμούνται και τον ευγνωμονούν!
Το τελευταίο το γνωρίζω προσωπικά.

Υγ άντε τώρα να δώ τι θα πείς!!  Γλώσσα

Θα σου πω ότι είμαι πολύ τυχερός που σε έχω φίλο μου!!!!
ΥΓ τα χάπια για την βελτίωση της μνήμης είναι τα μικρά κίτρινα πάνω στο ψυγείο όχι αυτά που παίρνεις κάθε πρωί  νούμερο
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2641



Προφίλ
« Απάντηση #170 στις: Μάρτιος 07, 2020, 04:50:14 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εσεις οι δυο ειστε απιθανοι τυποι Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Μάρτιος 07, 2020, 06:26:37 μμ »

Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εσεις οι δυο ειστε απιθανοι τυποι Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ναι τρομάρα μας είμαστε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #172 στις: Μάρτιος 07, 2020, 10:24:36 μμ »

Βρε άμα είμαστε ενωμένοι και με την ψυχολογία μας ''υπέρ βωμών και εστιών'' θα φάνε τέτοια σφαλιάρα (όπως θα τρώγανε τότε στα Ίμια αλλά ας όψεται) που θα κάνουν πολλά χρόνια για να ξεκοκκινίσουν.
Έχουν μια τρομερή αλαζονεία που δεν θα τους βγει σε καλό, αν οδηγηθούν τα πράγματα σε ανεξέλεγκτο πολεμικό επεισόδιο, και το ΞΕΡΟΥΝ. Δεν είμαστε ούτε Κούρδοι με λιανοντούφεκα, ούτε ο διαλυμένος Συριακός στρατός. Απλά πιστεύουν και εύχονται ότι ακόμη μια φορά οι πολιτικοί μας θα κάνουν πίσω...       
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1489


Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Μάρτιος 07, 2020, 10:37:51 μμ »

Μέχρι την επομενη συνάντηση του Ερτογαν με την ΕΕ , για να παρει καμια επιταγούλα θα υπάρχει χάος. Πιστευω το ποσό ειναι ανάλογο του χάους και της πίεσης που ασκεί:

Αλλα απορω πως η ΕΕ του δινει λεφτά οταν την εκβιάζει χωρις ίχνος


https://hellasjournal.com/2020/03/vinteo-ntokoumento-me-tourkiko-thorakismeno-pou-epichiri-na-xilosi-frachti-sta-ellinotourkika-sinora/

Ωραια πράγματα  ...

και απο την άλλη σωστες κινησεις που 'αργησαν

"Τέλος τα επιδόματα για όσους μετανάστες πάρουν άσυλο"
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2020, 10:42:08 μμ από johneko » Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #174 στις: Μάρτιος 08, 2020, 11:44:33 πμ »

Δεν ξέρω αν βλέπει κανεις bbc news? Al jajeera?
Η αισχρή και χυδαία και προπαγάνδα ψεμάτων πάει σύννεφο. Όπως σύννεφο πάει και η μόνιμα μονόπλευρη παρουσίαση του προβλήματος. Από την μια οι κατατρεγμένοι του κόσμου βομβαρδισμένοι και άστεγοι με μικρά παιδιά, ανάπηρους και γέρους και αρρώστους. Ούτε λέξη βέβαια ότι οι περισσότεροι είναι από χωρες που παράγουν οικονομικούς μετανάστες και όχι πρόσφυγες (Συρους πχ που ακόμα και αυτούς η ίδια η Τουρκία ευθύνεται). Αυτή η εικόνα μπαίνει σε όλα τα σπίτια των αγγλοσαξώνων σε όλο τον πλανήτη και υποθέτω ότι ξεσηκώνει το γενικό αίσθημα αλληλεγγύης.
Από την άλλη η ταλαιπωρημένη Τουρκία με 4 εκατ. πρόσφυγες που με περίσσεια ανθρωπιάς φιλοξενεί αλλά δεν αντέχει άλλους. Χρειάζεται την βοήθεια του κόσμου και της ΕΕ. Και αυτή η εικόνα μπαίνει στα ίδια σπίτια. Στα σπίτια αυτών που ψηφίζουν στα κοινοβούλια των χωρών που παράγουν αυτά τα αισχρά ψέμματα για να στηρίζουν τις πολεμικές εξαγωγές προς μεταξύ άλλων την φουκαριάρα Τουρκία. Και τον πόλεμο της κατά του κακού Άσαντ (που δεν αμφιβάλει κανείς) με πρόσχημα το κουρδικό.

Και τέλος από την τριτη πλευρά η κακιά Ελλάδα. Εικόνες από έναν ανάπηρο που ισχυρίζεται ότι μπήκε στην Ελλάδα και οι Έλληνες στρατιωτικοί τον έδειραν και μετά τον κλοτσήσαν πίσω στον Εβρο και ευτυχώς τον έσωσαν οι Τούρκοι φιλάνθρωποι. Και εικόνες από οικογένειες, παιδιά κλπ και εικόνες από Λεσβο και βίντεο που δείχνει ελληνικό σκάφος να κάνει ελιγμούς για να μπατάρει βάρκα με μετανάστες και εικόνες και σχόλια για τους κακούς Έλληνες που χτίζουν τείχη και φυσικά ούτε λέξη για τα δακρυγόνα και τα χημικά των Τούρκων. Και όσο για τους 1000 κομάντος που έστειλε η Τουρκία τους παρουσιάζει παρακαλώ το bbc σαν σώμα για την σωτηρία αυτών που τους απωθεί η κακιά Ελλάδα.

Φρίκη. Και βέβαια κανένα κανάλι δεν λέει στους ακροατές του ψηφοφόρους ότι ούτε ένας από αυτούς τους 4 εκατμ. δεν θέλει να πάει στην Ελλάδα να μείνει. Θέλει να πάει στις χώρες τους. Το κρύβουν. Γιατί ξέρουν ότι αν μπουν στην Ελλάδα δεν τρέχει τίποτα. Αποκλεισμένοι εκεί θα μείνουν. Προς το παρόν μπορούν (οι Αγγλοσάξωνες) να κοιμούνται ήσυχοι. Πρόβλημα της κακιάς Ελλάδας. Δεν τους νοιάζει εκτός και αν ανοίξουμε και εμείς  τα σύνορα και κάνουμε το ίδιο;
Μετά τι θα λένε; Γιατί δεν μπορεί από τη μια να λένε καλά κάνει η Τουρκία αλλά κακά κάνει η Ελλάδα κάνοντας το ίδιο;

Το bbc κάνει ένα διάλειμμα για διαφημίσεις. Ω του θαύματος διαφήμιση σούπερ ντουπερ της Turkish airlines με την προσθήκη: «sponsor of the bbc world news”!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2020, 11:56:03 πμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Μάρτιος 08, 2020, 11:58:32 πμ »

ΥΓ.
Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή. Αν έχουν ειπωθεί αυτά που έγραψα ζητώ συγγνώμη για την επανάληψη.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Μάρτιος 08, 2020, 12:20:45 μμ »

Γιώργο καλημέρα,
το επικοινωνιακό παιχνίδι είναι μέρος του πολέμου και οι γείτονες το ξέρουν εδώ και πολύ καιρό.Διαθέτουν μεγάλα ποσά είτε μέσω χορηγιών είτε κάτω απο το τραπέζι για να διαμορφώνουν όπως αυτοί θέλουν την εικόνα που βγαίνει προς τα έξω.
Ας θυμηθούμε ένα πρόσφατο απο άρθρο έγκριτου δημοσιογράφου
https://hellasjournal.com/2017/05/mekl-flin-to-pliromeno-pistoli-tis-tourkias-ke-i-zimia-pou-prokalese-se-ellada-ke-kipro/
Καταγράφηκε
rama
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 135


Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Μάρτιος 08, 2020, 12:21:08 μμ »

Αυτή ακριβώς τη στρεβλή εικόνα θέλουμε. Οτι εδώ θα ατυχήσουν αν έρθουν. Αν βλέπουν εικόνες με τις ΜΚΟ, εμάς τους ηλίθιους ανθρωπιστές να τους ταίζουμε, τις ουρές στα ΑΤΜ να βγάζουν το επίδομα, κλπ, δεν θα σταματήσουν να έρχονται.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #178 στις: Μάρτιος 08, 2020, 12:27:06 μμ »

Μέχρι την επομενη συνάντηση του Ερτογαν με την ΕΕ , για να παρει καμια επιταγούλα θα υπάρχει χάος. Πιστευω το ποσό ειναι ανάλογο του χάους και της πίεσης που ασκεί:

Αλλα απορω πως η ΕΕ του δινει λεφτά οταν την εκβιάζει χωρις ίχνος


https://hellasjournal.com/2020/03/vinteo-ntokoumento-me-tourkiko-thorakismeno-pou-epichiri-na-xilosi-frachti-sta-ellinotourkika-sinora/

Ωραια πράγματα  ...

και απο την άλλη σωστες κινησεις που 'αργησαν

"Τέλος τα επιδόματα για όσους μετανάστες πάρουν άσυλο"
Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι για την ανάπτυξη αυτού του θωρακισμένου απο την Τουρκία οι Έλληνες φορολογούμενοι πλήρωσαν καθώς η χρηματοδότηση ήταν κατά 75% απο την ΕΕ.
Καλά καταλάβατε πληρώσαμε για να κατασκευάσουν οι Τούρκοι θωρακισμένο το οποίο τώρα επιχειρεί να ρίξει τον φράκτη στον Έβρο.
Είμαστε πράγματι γελοίοι!!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Μάρτιος 08, 2020, 12:29:39 μμ »

Αυτή ακριβώς τη στρεβλή εικόνα θέλουμε. Οτι εδώ θα ατυχήσουν αν έρθουν. Αν βλέπουν εικόνες με τις ΜΚΟ, εμάς τους ηλίθιους ανθρωπιστές να τους ταίζουμε, τις ουρές στα ΑΤΜ να βγάζουν το επίδομα, κλπ, δεν θα σταματήσουν να έρχονται.
Σωστό πρέπει όμως να βρεθεί ο κατάλληλος τρόπος για να παρουσιαστεί στο ευρύτερο κοινό  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo