Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:27:07 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Το νέο μετάλλιο του Μαραθωνίου της Αθήνας  (Αναγνώστηκε 8675 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 04, 2019, 10:23:28 μμ »

Προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ το νεο μεταλιο του Μαραθωνιου Αθηνας και υπαρχει πλεον και συλλεκτικο ενδιαφερον αφου θα υπαρχει απο φετος και μεχρι το 2026 καθε χρονο και νεο σχεδιο. Για φετος το μεταλλιο σχεδιασε ο Αλεκος Φασιανος και παρουσιαζει την εμβληματική Μάχη του Μαραθώνα (490 π.Χ.). Για φωτογραφιες και περισσοτερες πληροφοριες στο παρακατω λινκ

https://www.sport24.gr/Sports/marathon/paroysiasthke-to-neo-metallio-toy-marathwnioy-ths-athhnas.5632463.html

Μπελαδες μας βαζουν να πρεπει να κατεβαινουμε καθε χρονο και να τρεχουμε την Κλασσικη  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 04, 2019, 11:15:32 μμ »

και εδω μερικες ακομα φωτογραφιες και βιντεο.

http://runningnews.gr/item.php?id=43710
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 13, 2019, 01:55:37 μμ »

εχει κανεις φωτο απο τις 2 οψεις του μεταλλιου των 5χιλιομετρων;;; γιατι μια φιλη που πηρε μεταλλιο...αυτο ειναι κενο στην πισω μερια! δεν χει το σχεδιο του παναθηναικου σταδιου, δεν γραφει ημερομηνια και ποσα μετρα ηταν ο αγωνας...

στους συλλεκτες ποσο και ποτε θα δωθουν;; αγνωστο ακομα λογικα ε;;;
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 13, 2019, 05:07:30 μμ »

Προγραμματισμός και μεθόδευση υψηλών προδιαγραφών, επιπέδου.. «Ψωροκώσταινας».
Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 01:26:11 πμ »

εχει κανεις φωτο απο τις 2 οψεις του μεταλλιου των 5χιλιομετρων;;; γιατι μια φιλη που πηρε μεταλλιο...αυτο ειναι κενο στην πισω μερια! δεν χει το σχεδιο του παναθηναικου σταδιου, δεν γραφει ημερομηνια και ποσα μετρα ηταν ο αγωνας...

στους συλλεκτες ποσο και ποτε θα δωθουν;; αγνωστο ακομα λογικα ε;;;

Λογικα το μεταλλιο του μαραθωνιου με το 5αρι ειναι διαφορετικο απο πισω, γιατι αυτο του μαραθωνιου απο πισω λεει Finisher και εχει και το πρωτο γραμμα Μ.Τους εχω στειλει ενα email αν θα υπαρξει καποια διαθεση μεσω ιντερνετ ή καποιου eshop. Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 01:31:39 πμ »

https://www.facebook.com/athensauthenticmarathon/videos/vb.147941878632141/2490245107709194/?type=2&theater

Σε σχόλιο παντως που πετυχα αναφερεται οτι το μεταλλιο του μαραθωνιου απο πισω εχει 3 μικρα εικονιδια (ΣΕΓΑΣ, ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ, ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟς) ενω το 5αρι εχει 2 εικονιδια. Χαμος!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2019, 01:39:08 πμ από dtsartsanis » Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 15, 2019, 01:56:29 πμ »

https://www.facebook.com/athensauthenticmarathon/videos/vb.147941878632141/2490245107709194/?type=2&theater

Σε σχόλιο παντως που πετυχα αναφερεται οτι το μεταλλιο του μαραθωνιου απο πισω εχει 3 μικρα εικονιδια (ΣΕΓΑΣ, ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ, ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟς) ενω το 5αρι εχει 2 εικονιδια. Χαμος!!!!!

τωρα ειναι που μπερδευτικα!!!!! το 5αρι εχει 2 εικονιδια;;;; αυτο που εδωσαν στην φιλη μου ειναι με 3 εικονιδια κανονικα και γραφει και το Μαραθωνιος δρομος στην μνημη του ειρηνιστη Γρηγορη Λαμπρακη...

ομως δεν εχει το σχεδιο με το παναθηναικο σταδιο και την επιγραφη μεσα σε αυτο! εκει εχει κατι σαν κολλα... σαν κατι να ξεκολησε!

μα... δεν ειναι χαραξη εκει;;; αυτοκολλητο ειχαν ή μιλαμε για τοσο μεγαλη αστοχια;;;
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 15, 2019, 02:32:25 πμ »

λοιπον... ναι... εκει εχει κενο που ειναι το σταδιο. το κομματι ξεκολλησε και χαθηκε!!!! της φιλης μου της το εδωσε γνωστος της που ετρεξε και το μεταλλιο ηταν ετσι οταν του το εδωσαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2019, 02:34:02 πμ από NMS » Καταγράφηκε
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 15, 2019, 11:07:32 μμ »

Θα προσπαθησω να ρωτησω 1-2 γνωστους μου που ηταν Αθηνα μπας και βγαλουμε καποια ακρη. Παντως στον email που τους εστειλα για την διαθεση του μεταλλιου ουτε φωνη ουτε ακροαση.
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 16, 2019, 08:41:12 μμ »

Παρακαλώ τους αρμόδιους διαχειριστές να διαγράψουν το προσβλητικά εριστικό σχόλιο του μέλους «Johneko», που -όλως απροκλήτως- μου απευθύνει σε προσωπικό επίπεδο.

Συντονιστης: @ gemuncey: δυστυχως, δεν μπορω να αποκρυπτογραφησω, δεν δυναμαι δλδ να ξερω τι ακριβως εννοουσε ο johneko. Ουτε γινεται να ξερω αν το ειπε περιπαικτικα, αστεϊζομενος, ή οπως αλλιως. Ουτε εχω δικαιωμα να του ζητησω πιστευω να εξηγηθει, απτη στιγμη που κινειται μεσα στα ορια ετσι οπως εκφραστηκε και να τον "καταδικασω" για την προθεση του. Εννοειται οτι θα επιθυμουσα να εχουμε ολοι καλες σχεσεις μεταξυ μας και να κραταμε ενα επιπεδο αλφα, αλλα αυτο δεν επιβαλλεται. Βρισιες και υποννοουμενα που σπιλωνουν καποιον τα σβηνουμε. Εδω ομως δεν βγηκε να με πει κλεφτη, σχολιασε κατι που ειπωθηκε πιο πριν και δεν μπορω να εκφερω γνωμη, απλα δεν ξερω οποτε κερδιζει μεσα μου το δικαιωμα της ελευθερης εκφρασης. Κερδιζει ο κανονας "δεν σβηνουμε" τον κανονα "σβηνουμε τα απρεπα σχολια". Τελος, ακομα και σε περιπτωση που κυριολεκτουσε, δεν ειμαι σιγουρος οτι η καταθλιψη σπιλωνει καποιον. Σου ανελυσα την σκεψη μου, η περιεκτικη απαντηση μου ειναι "δεν μπορω να το σβησω". Αν διαφωνεις μαζι μου/νοιωθεις αδικημενος, θα το μεταφερω στους αλλους συντονιστες να αποφασισουν αυτοι.

Αγαπητέ κύριε συντανιστή,

Στα γραφόμενά σας θα απαντήσω τα εξής:

Η απρόκλητη ειρωνεία απευθυνόμενη σε αγνώστους, δεν στοιχειοθετεί κατά την κρίση σας απρέπεια και υπονόμευση του φίλιου κλίματος, που θα έπρεπε να στηλιτεύεται; Κατά τα λεγόμενά σας, θα επρέπε να με έχει αποκαλέσει και κλέφτη, πέραν από καταθλιπτικό πεσιμιστή, ώστε να ευαισθητοποιηθείτε και να τον βάλετε στην θέση του.

Εγώ με τον τάδε κύριο δεν γνωρίζομαι σε προσωπικό επίπεδο, ούτε του έχω δώσει ποτέ το θάρρος να μου απευθύνει εν αιθρία και δημοσίως τέτοιου είδους σχόλια, τα οποία προφανέστατα έχουν ειρωνική χροιά και αφορούν ξεκάθαρα την ψυχοσυναισθηματική μου υπόσταση. Εν τέλει, δεν του πέφτει κανένας λόγος.
Αν λοιπόν συνεχίζετε να μην αντιλαμβάνεστε κάτι το μεμπτό στο σχόλιο που μου απεύθυνε, ώστε να το διαγράψετε, σας δηλώνω πως από εδώ και στο εξής, όποτε αναρτά ό,τιδήποτε ο αυτόκλητος ψυχίατρος, θα τον ταράζω στην καζούρα (πάντα.. αστειευόμενος), μέχρι να δηλώσει ειλικρινή συγνώμη για την ανοησία του.

Θα μπορούσε το θέμα να έχει λήξει, αν είχε εκδηλωθεί πραγματική μεταμέλεια από τον κύριο.. Φρόιντ.
Το μόνο που αρκέστηκε να δηλώσει, ήταν ένα «έχετε δίκιο, παρεκτράπην», που σημειωτέον, είχε επίσης ειρωνικό χαρακτήρα, αφού συνοδευόταν με το ανάλογο emoji (που δηλώνει πονηρή και ένοχη ευχαρίστηση).

Άσχετα με τί αντιλαμβάνεστε, η αναφορά -έστω και εν είδη αστεϊσμού- σε υποτιθέμενες ψυχοπνευματικές  καταστάσεις-διαταραχές, σαφώς και σπιλώνει την προσωπικότητα. Τί θα λέγατε άραγε, αν μετά την υπόθεσή του/ερώτημά του αν είμαι πεσιμιστής και καταθλιπτικός, τον ρωτούσα κι εγώ με την σειρά μου αν είναι κακεντρεχής και ηλίθιος; Δεν προσβάλω κανέναν και δεν ανέχομαι προσβολές από κανέναν.

Διαφωνώ με την κρίση σας αγαπητέ «dsp». Θεωρώ πως δεν αποδίδει το δίκαιον και επιμένω στη διαγραφή του απρεπούς σχολίου. Και ναι, επιθυμώ να μεταφέρετε το θέμα και στους λοιπούς συντονιστές, αν επιμένετε να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα.

Κλείνοντας, σας απευθύνω ένα εύλογο ερώτημα κύριε διαχειριστή:
Η ως άνω, ρητή παραδοχή, της παρεκτροπής από τον ίδιο τον παρεκτρεπόμενο (ανεξαρτήτως emoji), δεν σας αρκεί, ώστε να προβείτε στην διαγραφή του «αμφισβητούμενου» σχολίου; Αλλά και στην περίπτωση που δήθεν απολογείται ειρωνευόμενος, και πάλι δεν πρέπει να διαγραφεί;

Με εκτίμηση,
gemuncey23
  
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2019, 08:42:01 μμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 17, 2019, 07:21:40 μμ »

Διαφωνώ με την κρίση σας αγαπητέ «dsp». Θεωρώ πως δεν αποδίδει το δίκαιον και επιμένω στη διαγραφή του απρεπούς σχολίου. Και ναι, επιθυμώ να μεταφέρετε το θέμα και στους λοιπούς συντονιστές, αν επιμένετε να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα.

οκ, το μεταφερω στους υπολοιπους
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 19, 2019, 07:44:58 μμ »

Εφτασε και η επισημη απαντηση στο email που τους ειχα στειλει.

""Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το ευγενικό σας μήνυμα.

Σε συνέχεια του μηνύματός σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως από φέτος τα μετάλλια θα είναι διαθέσιμα για αγορά, ξεκινώντας τον Ιανουάριο. Θα υπάρξει επίσημη ανακοίνωση μέσω της ιστοσελίδας μας όπου θα γνωστοποιηθούν όλες οι απαραίτητες πληροφορίες.

Παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση ή πληροφορία.
                                                                       
Με εκτίμηση,
 
Τμήμα Εγγραφών – Γραφείο Μαραθωνίου Αθήνας

Λεωφόρος Ανδρέα Συγγρού 137 | 171 21 | Νέα Σμύρνη, Αθήνα

Τηλ.: + 30 211 18777 25 | Φαξ: +30 211 18276 89""


Οποτε αναμενουμε το νεο ετος για να το εχουμε και στα χερια μας.
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 09:46:22 μμ »

Διαφωνώ με την κρίση σας αγαπητέ «dsp». Θεωρώ πως δεν αποδίδει το δίκαιον και επιμένω στη διαγραφή του απρεπούς σχολίου. Και ναι, επιθυμώ να μεταφέρετε το θέμα και στους λοιπούς συντονιστές, αν επιμένετε να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα.

οκ, το μεταφερω στους υπολοιπους

Φαντάζομαι αγαπητέ, πως μετά από τόσο καιρό, θα το έχουν λάβει και θα το έχουν σκεφτεί. Παρακαλώ, ενημερώστε με για την βαρύνουσα κρίση τους.
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 04, 2019, 10:56:19 μμ »

Φαντάζομαι αγαπητέ, πως μετά από τόσο καιρό, θα το έχουν λάβει και θα το έχουν σκεφτεί. Παρακαλώ, ενημερώστε με για την βαρύνουσα κρίση τους.

φυσικα και ειχαν ενημερωθει αμεσα
δυστυχως ακομα συζητιεται το ζητημα
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 04:08:11 μμ »

Αξιότιμα μέλη!
Η συντονιστική ομάδα δεν είναι δικαστήριο. Παρ' όλα αυτά, αναφερόμενοι προς όλους, σας ενημερώνουμε ότι στο μέλλον δεν θα ανεχθούμε άλλο παρόμοιες προσβλητικές εκφράσεις από μέλος σε μέλος.  Είμαστε στέκι συλλεκτών και όχι ηθογραφίας. Το κάθε μέλος έχει την προσωπικότητά του. Οποια διαφορά έχει ο καθένας, έχει τη δυνατότητα να τη λύνει με π.μ. και να μη χαλάει τα θέματα που ανεβαίνουν στο site. Εκφράσεις άμεσης προσβολής της προσωπικότητας των μελών είναι κατακριτέες, όταν μάλιστα δεν συνοδεύονται από ειλικρινή συγγνώμη, όπως είδαμε παραπάνω. Δυστυχώς ο γραπτός λόγος μπορεί εύκολα να παρανοηθεί με τις όποιες συνέπειες.
Το θέμα κλειδώνεται. Οι προσβλητικές εκφράσεις θα διαγραφούν μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα.
Η συντονιστική ομάδα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences