Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:00:11 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελλειψη ενδιαφεροντος-χρηματων για λιρες  (Αναγνώστηκε 20777 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μεταλας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 218

Μολων λαβε


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 08, 2019, 11:00:45 πμ »

Παρατηρω με αφορμη και την δικη μου προσπαθεια πωλησης λιρων σε μπλιστερ του 2012 την ελλειψη ενδιαφεροντος ,σε τιμες πολυ κατω του μεταλου και πλεον δυστυχως για το στεκι συμφερει να πουλησει καποιος σε σαραφη ή τραπεζα.Τις γνωμες σας παρακαλω.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2019, 11:30:07 πμ »

οταν το μεταλλο ηταν 260 η λιρα εδω μεσα αγοραζαν  με 280 μεταξυ αυτων κ μπανανες και ελεγαν ευχαριστω..τωρα αν δωσεις με 300 κανενας δεν θα παρει..διοτι εχει μεινει στην μνημη ολων το 2012 που η λιρα εκανε φραγκα κ μετα επεσε ραγδαια κ χαθηκαν χρηματα..οποιος ειχε πομονη βεβαια δεν εχασε τα χρηματα του..ο ελπιδοφορος ελεγε οτι ολοι αυτοι θα παρουν τα χρηματα τους πισω ισως κ ποτε..αλλα γρηγορα ΔΙΑΨΕΥΘΗΚΕ..ισως να βγαλουν απο πανω..τωρα αυτην την στιγμη φιλε τα λιρακια σου πιο καλα πανε τα στην ττε να τα παρουν με 305 κ ολα καλα..αλλιως κρατα τα κ πιο πισω θα φυγουν αν μεινει η τιμη σταθερη..μανος
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 08, 2019, 11:41:21 πμ »

εν τω μεταξυ μην ξεχνας οτι αυτοι που αγορασαν με 280 τωρα με 300 πουλανε φιλε..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 08, 2019, 11:45:09 πμ »

Όντως υπάρχει έλλειψη ενδιαφέροντος. Εκτός από αυτούς που θέλουν ένα δυο κομμάτια για καμιά βάπτιση και κανένα Γάμο κανείς δεν επενδύει σε λίρες όπως παλιότερα. Έλλειψη χρημάτων στάση εμπορίου που λέει κι ο σοφός λαός... Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 08, 2019, 11:51:22 πμ »

Συμφωνώ και εγώ ότι αν δεν σταθεροποιηθεί ο χρυσός το ενδιαφέρον θα είναι σχετικά μειωμένο.....επίσης παρατηρώ κ κάτι άλλο...υπάρχει υπερπροσφορά λιρών στο σάιτ...όλοι προσπαθούν να διωξουν τις λίρες που έχουν....αυτό όμως λειτουργεί αποτρεπτικά κ στον αγοραστή.... επίσης εδώ υποτίθεται ότι είναι στέκι συλλεκτών και όχι επενδυτών,με αποτέλεσμα οι περισσότεροι τα χρήματα που έχουν διαθέσιμα να προτιμούν να τα "σπαταλήσουν" σε κάποιο συλλεκτικό νόμισμα και όχι σε επενδύσεις χρυσού...γνώμη μου πάντα
Καταγράφηκε
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 08, 2019, 12:53:04 μμ »

Φίλε Διηνέκη η έλλειψη ενδιαφέροντος δεν έχει να κάνει με το στέκι συμβαίνει σε ολόκληρη την Ελλάδα εντός και εκτός διαδικτύου.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 08, 2019, 12:55:13 μμ »

γιωργο εδω μεσα το 1/4 ειναι καθαροι συλλεκτες..το αλλο 1/4 ειναι εμποροι το αλλο 1/4 ερασιτεχνες εμποροι και το αλλο 1/4 μπουλιοναδες,τιποταδες,οτι να ειναι,απατεωνες,και λιγο απο ολα ..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 08, 2019, 01:02:17 μμ »

Χαχαχα.... Μανώλη μου θυμίζεις λίγο στο τρόπο που το είπες, την εισαγωγή του Γεωργιάδη στο κατάλογο με τα νομίσματα που είχε βγάλει...
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 08, 2019, 01:05:18 μμ »

Φίλε Διηνέκη η έλλειψη ενδιαφέροντος δεν έχει να κάνει με το στέκι συμβαίνει σε ολόκληρη την Ελλάδα εντός και εκτός διαδικτύου.
Εγώ αναφέρουν για μέσα στο στέκι,και πάντα κάτω από την οπτική μου....για την υπόλοιπη Ελλάδα έχεις δίκιο,εκεί μάλλον συμβαίνει αυτό που ειπες πιο πριν... στάση εμπορίου
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 08, 2019, 01:43:47 μμ »

Οι απαντήσεις δόθηκαν σε προηγόυμενα νήματα..(ανεβαίνει πουλάμε,κατεβαίνει αγόραζουμε) επομένως οι περισσοτεροι τρέχουν να πουλησουν με αποτελεσμα να υπάρχει πληθωρα! ποιος απο τους έμπειρους-γνώστες θα τρεξει να αγορασει με 300 ευρώ μιας που το εργο το εχει ξαναδεί (θα περιμενει να ξαναπέσει το μέταλλο)..εκτός και αν πρόκειται για εμποριο..
αποψη μου παντα.
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 08, 2019, 01:54:50 μμ »

Απλα αυτό που αναρωτιέμαι ειναι πως θα ξαναβγούν ολες αυτές οι λίρες (στο στέκι ή αγορα) που καταλήγουν στην ΤΤΕ απο μια αποτομη άνοδο...μιας που οι αγοραστές απο ΤΤΕ ειναι λιγοστοί.
Καταγράφηκε
thanos_larisa
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 250


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 08, 2019, 02:26:41 μμ »

Χρήματα δεν υπάρχουν...
Πολλοί αγόρασαν λίρες 260-280 και τώρα βρήκαν ευκαιρία και θέλουν να τις πουλήσουν 300-305.
Οπότε αυτοί οι αγοραστές πλέον μετατράπηκαν σε πωλητές..
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 08, 2019, 02:48:07 μμ »

Κάποιος που αγόρασε 100 κομμάτια με 260 τωρα στα 300 εχει κερδίσει 4000 ευρώ ,οποτε πουλάει.

Γιαυτό έχουν μπουκώσει οι έμποροι και έχουν κατεβάσει τιμές. Η τράπεζα αγοράζει με 300 αλλά πουλάει και στον θεο.

Το ερώτημα ειναι : μπορείς να αναπληρώσεις αυτές που πούλησες? Και αν ο χρυσός τελικά εξελιχθεί για λίγους?


 
Καταγράφηκε

chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 08, 2019, 03:43:52 μμ »


Το ερώτημα ειναι : μπορείς να αναπληρώσεις αυτές που πούλησες? Και αν ο χρυσός τελικά εξελιχθεί για λίγους?
 

Κι αν σε λίγους μήνες αρχίσει η κατηφόρα και σταματησει στα 32000 κανεις δεν το ξέρει γιαυτο με το αν δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι.
Το βέβαιο είναι ότι ότι ανεβαίνει κατεβαίνει και ότι κατέβει ξανα ανεβαίνει στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 957



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 08, 2019, 03:47:03 μμ »

Εγώ πάντως και 1000 ευρώ να πάει η λίρα δεν πουλάω  Άνεση
Αυτή είναι η διαφορά του επενδυτή από τον επαγγελματία. Ο επενδυτής θα πουλήσει όταν η επένδυση κάνει τον κύκλο της πχ στην 20ετία
Από παλιά λίγοι ήταν οι επενδυτές εδώ μέσα. Οι περισσότεροι είναι επαγγελματίες
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2019, 03:51:21 μμ από miou » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences