Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:48:25 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελλειψη ενδιαφεροντος-χρηματων για λιρες  (Αναγνώστηκε 20768 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 09, 2019, 09:03:02 πμ »

Στο φορουμ υπάρχουν και άνθρωποι που δεν είναι συλλέκτες λιρών ή δεν έχουν σαν κύριο συλλεκτικό αντικείμενο τις λίρες αλλά κατι άλλο, πχ τα γραμματόσημα,τηλεκάρτες, κοκ.

Διαβάζουν 10 πράγματα για τις λίρες, μαθαινουν (καταλαβαίνουν) 5 πράγματα, αγοράζουν περαστιασκά καμία BU λίρα και η ζωή προχωράει.
Δεν καταλαβαίνω γιατι είναι κακό αυτό. Τα μάτια που βλέπουν μια πώληση είναι περισσότερα, οι δυνητικά επόμενοι συλλέκτες  είναι περισσότεροι, κοκ Μόνο καλό το βλέπω αυτο

Αν πουλιέται μια λίρα ή οχι στην τιμή που θέλει ο αγοραστής, είναι άσχετο με το ποιος διαβάζει το φορυμ. Αν είναι συλλεκτική με μεγάλο premium να κοιταχθούν οι "πραγματικοί" συλλέκτες μεταξύ τους, για την πραγματική αξία της συλλογής τους. Τι απήχηση θα έχει αυτη στο μέλλον;

Αν είναι BU, ο κόσμος είναι πιεσμένος. Πόσα εύκολα κάποιος θα "δεσμεύσει" 300ε για 10 χρονια με την πιθανότητα κάποια στιγμη να την πουλήσει 400ε ? (κέρδος 10ε/χρόνο).

Όσο και αν δεν αρέσει σε κάποιους, πολλά λεφτά εχουν φύγει για BTC (μπορειτε να με λιθοβολήσετε μετά) και για μετοχές που καλπάζουν πιο άμεσα. Και με τα κέρδη κάποιος να πάρει μελλοντικά χρυσό ή κατι άλλο.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2019, 09:04:45 πμ από johneko » Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 09, 2019, 10:43:31 πμ »

προσπαθω να καταλαβω για ποια πωληση μιλαμε γιατι δεν θυμαμαι
τι ειχε δλδ ? 5 κομματια λοτ ?
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 09, 2019, 10:46:42 πμ »

Εγω καμία φασαρία δεν θέλω να κάνω μάλλον εσύ μας το παίζεις κάπως. Όταν κάθομαι σε μια καφετέρια και μπαίνει ένας βλάκας και λέει οι μισοί απο εσας είναι απατεώνες ότι νάναι τιποτάδες εγώ ενοχλούμαι για τους διχειριστές δεν ξέρω μπορεί να μην τους αγγίζει αυτό.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 09, 2019, 10:54:17 πμ »

και γιατι εσυ το βλεπεις καπως?τωρα το καπως που λες οτι το παιζω ειναι σχετικο οπως το τιποταδες που λεω εγω..μπορει να ειμαι καπως αλλα δεν σημαινει οτι ειμαι κακος η δεν ειμαι σωστος..εγω δεν θα ειχα αδερφε καμια ενοχληση αν εμπαινε καποιος μεσα στην καφετερια κ ελεγε οτι οι μισοι ειναι οτι ειπα οτι ειναι διοτι βαζω το εαυτο μου στους σωστους..δεν εχω καμια μυγα να με μυγιαζει..αν εχεις εσυ δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο ,ουτε καποιου αλλου κ ισως ουτε δικο σου..αν ειχα πει κατι που προσβαλλει στο συνολο τοτε ναι θα ειχα λαθος,αλλα δεν προσβαλλω το συνολο..εσυ δεν μπορεις να λυσεις τις διαφορες σου λογω αντιθετης αποψης με μενα?η πρεπει να φωναξουμε την μαμα μας?απο την στιγμη που ναι μεν τσακωνομαστε αλλα κοσμια δεν εχει κανενας καμια δουλεια να μας μαλωσει..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2019, 10:57:54 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:00:22 πμ »

προσπαθω να καταλαβω για ποια πωληση μιλαμε γιατι δεν θυμαμαι
τι ειχε δλδ ? 5 κομματια λοτ ?




δεκα κομματια ομορφα κ λαχταριστα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:06:44 πμ »

Ρε παιδιά ηρεμήστε, κουλάρετε.
Στα 2000 $ η ουγγιά το ξαναβλέπουμε.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:11:15 πμ »

βασιλη λες βρε φιλε να παει τοσο πολυ?απιθανο το βλεπω..δηλαδη οποιος εχει μια λιρα θα εχει ενα φτωχο μηνιατικο?
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:20:25 πμ »

και γιατι εσυ το βλεπεις καπως?τωρα το καπως που λες οτι το παιζω ειναι σχετικο οπως το τιποταδες που λεω εγω..μπορει να ειμαι καπως αλλα δεν σημαινει οτι ειμαι κακος η δεν ειμαι σωστος..εγω δεν θα ειχα αδερφε καμια ενοχληση αν εμπαινε καποιος μεσα στην καφετερια κ ελεγε οτι οι μισοι ειναι οτι ειπα οτι ειναι διοτι βαζω το εαυτο μου στους σωστους..δεν εχω καμια μυγα να με μυγιαζει..αν εχεις εσυ δεν ειναι δικο μου προβλημα αυτο ,ουτε καποιου αλλου κ ισως ουτε δικο σου..αν ειχα πει κατι που προσβαλλει στο συνολο τοτε ναι θα ειχα λαθος,αλλα δεν προσβαλλω το συνολο..εσυ δεν μπορεις να λυσεις τις διαφορες σου λογω αντιθετης αποψης με μενα?η πρεπει να φωναξουμε την μαμα μας?απο την στιγμη που ναι μεν τσακωνομαστε αλλα κοσμια δεν εχει κανενας καμια δουλεια να μας μαλωσει..

Δεν εχω καμια διαφορά με κανέναν ούτε θα συνεχίσω το θέμα δεν είμαι ψυχίατρος ούτε θα επιτρέψω στον κάθε άρρωστο ναπετάξει τα ψυχικά του σκουπίδια επάνω μου.
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:26:46 πμ »

Με κάθε σεβασμό,φίλε Chris.panagiot εχεις πει σε προσωπικό επίπεδο πολύ περισσότερα από οτι είπε σε γενικό πλαίσιο ο καραμανικος....είσαι φάουλ φίλε.....
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:34:03 πμ »

ΝΤΡΟΠΗ του κ τιποτα αλλο..εγω δεν ειπα για κανεναν τιποτα προσωπικα ουτε κατι για τον αγενεστατο κυριο..αν θα επρεπε να να επεμβει καποιος συντονιστης τωρα θα μπορουσε αλλα η αληθεια δεν θελω..ΝΤΡΟΠΗ ΠΑΝΤΩς..ΚΡΙΜΑ..φανταζομαι chris.panagiot αν ειχε κ καμια διαφορα μαζι μου τι θα εκανες κ τι θα ελεγες..χαχαχαχαχχαχα δεν χω με κανεναν διαφορες αλλα παρε να εχεις κ απο πανω..αν αυτο δεν χριζει ψυχιατρου τοτε σηκωνω τα χερια ψηλα..χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα κατι πραματα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2019, 11:37:15 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:35:22 πμ »

Επίσης παίρνοντας το από την αρχή....ο καραμανικος είναι όντως πολλές φορές αιρετικός στο τρόπο που εκφράζεται,γιατί δεν στρογγυλεύει τα πράγματα,αλλά η ουσία των λόγων του σε αυτή τη περίπτωση είναι σωστή...δεν ξέρω αν είναι το 1/4,αλλά σίγουρα ένα μεγάλο ποσοστό αποτελείται από άτομα που έχουν τα χαρακτηριστικά που είπε....και εξηγούμε....είναι δεδομένο ότι κ εδώ όπως κ σε κάθε κομμάτι της κοινωνίας υπάρχουν κ απατεώνες...το ίδιο το φόρουμ δέχεται την ύπαρξη τους ,λέγοντας ότι για τυχών προβλήματα μεταξύ των δοσοληψιών εδώ μέσα δεν φέρει ευθύνη το φόρουμ και απαγορεύοντας την ύπαρξη δεύτερων προφίλ...επίσης ένα μεγάλο μέρος των εγγεγραμμένων μελών είναι άτομα που δεν έχουν καμμία σχέση με τα συλλεκτικά ούτε κάποια θέληση να μάθουν,απλά βρήκαν 10 νομίσματα,10 γραμματόσημα κλπ στο πατάρι του παππού και μπήκαν εδώ θεωρώντας ότι θα"πλουτίσουν" πουλώντας την πραμάτεια τους.....για αυτό κ πολλοί λογαριασμοί μετά από 5-10 μνμ δεν ξαναμπαίνουν ποτέ μέσα....για μένα αυτοί οι τύποι μπορούν άνετα να χαρακτηριστούν "ότι ναναι,τιποταδες".....όχι σαν αξία σαν άνθρωποι,αλλά σχετικά με την παρουσία τους στο φόρουμ...
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:40:32 πμ »

σε ευχαριστω γιωργο ..δεν εχω αυτη την ευχερια λογου που εχεις εσυ ωστε να τα πω κ να καταλαβει ο καθενας..αλλα κ παλι κ να μην καταλαβαινει καποιος δεν πρεπει να λεμε ασχημα λογια..αυτο με εμαθαν εδω οτι κ οποια διαφορα να εχω η΄ αντιθετη αποψη,να ειμαι κοσμιος..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2019, 11:43:12 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:47:17 πμ »

Εντάξει κ ο φίλος chris.panagiot ,που δυστυχώς δεν τον έχω γνωρίσει ακόμα για να ξέρω πως λέγεται,δεν εχει δώσει δικαίωμα ποτέ,όσο καιρό είμαι εγώ μέσα τουλάχιστον...θεωρώ ότι ήταν μια ατυχής στιγμή,σαν αυτές που έχουμε όλοι μας κατά καιρούς...είστε κ οι δύο άτομα που χρειάζεται το φόρουμ, έχετε καθημερινή συμμετοχή και αγάπη για το χόμπυ μας....
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 09, 2019, 11:56:24 πμ »

ε καλα εννοειται δεν εχω με κανεναν καμια διαφορα κ πιστυεω οτι ηταν ατυχης..και ισως υπαρχει κ μια προκαταληψη εναντιον μου απο μερικους λες κ χρωσταω σε κανεναν..επομενως απο μενα ολα καλα απο μενα..ειμαι ενταξει με τον εαυτο μου..οποιος δεν θελει να ειναι με τον δικο του εαυτο καλα η μες τους αλλους παλι δικο του προβλημα..παω να κρεμαστω τωρα διοτι ετσι μου ειπε ο ψυχιατρος Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 09, 2019, 05:30:34 μμ »

βασιλη λες βρε φιλε να παει τοσο πολυ?απιθανο το βλεπω..δηλαδη οποιος εχει μια λιρα θα εχει ενα φτωχο μηνιατικο?

https://www.youtube.com/watch?v=h6kzliS0aqk

προσεξε τι λεει ο επιστήμονας ότι με 50 λιρες αγγλιας το 2002 αγοραζε 1 χρ. λιρα και ότι τωρα θελει 300 λιρες αγγλιας για το ιδιο χρ.νομισμα φυσικα λεει και αλλα πολλα ελπιζω να εχεις την διαθεση να δεις ολοκληρο το βιντεο

εάν δεν σε πληροφορησαν ΗΔΗ η χρ.λιρα είναι ΕΝΑ ΜΗΝΙΑΤΙΚΟ σε εργαζομενο του jumbo οποτε εκει παμε πλεον για μισολιρο ως μηνιατικο εάν το μεταλλο ανεβει πιο ψηλα

αυτα από εμενα με φιλικη διαθεση και χωρις ιχνος να επικρινω κανενα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2019, 05:34:11 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences