Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:39:16 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσο 20ρικο  (Αναγνώστηκε 19054 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 08, 2019, 08:56:37 πμ »

ms64 ξεκαθαρο κατα τη γνωμη μου.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 08, 2019, 09:35:25 πμ »

ρε παιδια ετσι απο περιεργεια ποσο κανει ενα 20 δρχ 1884 σε μς 64?
800+

Δίνω σε ακυκλοφόρητο 1500+
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 08, 2019, 10:55:15 πμ »

σε ευχαριστω παρα πολυ..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Medvet
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 137


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 08, 2019, 01:15:49 μμ »

Θα παρακαλούσα (και θα σας εξηγήσω αργότερα το γιατί) να μου πουν οι έμπειροι συλλέκτες, αν είχαν στην κατοχή τους ένα 20ρικο απιστοποίητο, που το εκτιμούσαν οι ίδιοι ως 62+ πόσο περίπου θα το έδιναν σε κάποιον ενδιαφερόμενο; Ή μέχρι πόσο θα έδιναν για να το αποκτήσουν;
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 08, 2019, 02:33:17 μμ »

Θα παρακαλούσα (και θα σας εξηγήσω αργότερα το γιατί) να μου πουν οι έμπειροι συλλέκτες, αν είχαν στην κατοχή τους ένα 20ρικο απιστοποίητο, που το εκτιμούσαν οι ίδιοι ως 62+ πόσο περίπου θα το έδιναν σε κάποιον ενδιαφερόμενο; Ή μέχρι πόσο θα έδιναν για να το αποκτήσουν;

εξαρτάται το νόμισμα. Αν ήταν φανταστικό θα έδινα και τετραψήφιο νούμερο.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Μάιος 08, 2019, 02:49:46 μμ »

Θα παρακαλούσα (και θα σας εξηγήσω αργότερα το γιατί) να μου πουν οι έμπειροι συλλέκτες, αν είχαν στην κατοχή τους ένα 20ρικο απιστοποίητο, που το εκτιμούσαν οι ίδιοι ως 62+ πόσο περίπου θα το έδιναν σε κάποιον ενδιαφερόμενο; Ή μέχρι πόσο θα έδιναν για να το αποκτήσουν;

εξαρτάται το νόμισμα. Αν ήταν φανταστικό θα έδινα και τετραψήφιο νούμερο.
Συμφωνώ απόλυτα.Έχω δει 62αρια πιστοποιημένα που δεν κάνουν ούτε για 55
Καταγράφηκε
Medvet
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 137


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 08, 2019, 04:02:46 μμ »

Πάντως φαντάζομαι ότι όποιοσδήποτε «έμπειρος» ιδιώτης συλλέκτης  είχε ένα αντίστοιχο των παραπάνω δύο νομισμάτων 20δραχμο (απιστοποίητο) δεν θα το διέθεται προς πώληση ή δεν θα αρνούνταν να πληρώσει ένα (Α) ποσόν για να το αποκτήσει (σαφέστατα όχι με πολλά μηδενικά αλλά ας πούμε 400 ευρώ. Ψάχνοντας ένα καλό νόμισμα παλιότερα, ότι είχα βρει από ιδιώτες μεταξύ 300 και 400 ευρώ, ήταν εμφανέστατα υποδεέστερο, τόσο τεχνικά όσο και αισθητικά, από τα παραπάνω. Ο έμπορος που μου το προμήθευσε το είχε εμφανίσει στο εμπορικό του site, στην τιμή των 340 ευρώ και στα σχόλια που συνόδευαν την φωτογραφία ανέφερε ότι κατά την εκτίμησή του ήταν MS62 +.  Αξιοπρεπέστατη τιμή από έμπορο για αυτό το νόμισμα. Ο κος Γιώργος Κουντουρίδης λοιπόν γνώριζε πολύ καλά τι πουλούσε και δεν επιχείρησε σε καμμιά περίπτωση να χειραγωγήσει την τιμή. Ούτε με γνώριζε, ούτε με έχει δει ποτέ του.... Αντίστοιχη αξιοπρεπέστατη συνεργασία είχα και με άλλους εμπόρους (SV Coll, HK Pr Coll) και φυσικά με ιδιώτες, όλοι μέλη του στεκιού. Συμπερασματικά λοιπόν, ο καθένας κάνει τη δουλειά του ή το hobby του και γεροί να είμαστε, όλοι μπορούμε να συνυπάρξουμε.
Καταγράφηκε
HKpreciouscollectibles
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Πλουτάρχου 7 Κολωνάκι 210 7236121


Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 08, 2019, 04:35:55 μμ »

Πάντως φαντάζομαι ότι όποιοσδήποτε «έμπειρος» ιδιώτης συλλέκτης  είχε ένα αντίστοιχο των παραπάνω δύο νομισμάτων 20δραχμο (απιστοποίητο) δεν θα το διέθεται προς πώληση ή δεν θα αρνούνταν να πληρώσει ένα (Α) ποσόν για να το αποκτήσει (σαφέστατα όχι με πολλά μηδενικά αλλά ας πούμε 400 ευρώ. Ψάχνοντας ένα καλό νόμισμα παλιότερα, ότι είχα βρει από ιδιώτες μεταξύ 300 και 400 ευρώ, ήταν εμφανέστατα υποδεέστερο, τόσο τεχνικά όσο και αισθητικά, από τα παραπάνω. Ο έμπορος που μου το προμήθευσε το είχε εμφανίσει στο εμπορικό του site, στην τιμή των 340 ευρώ και στα σχόλια που συνόδευαν την φωτογραφία ανέφερε ότι κατά την εκτίμησή του ήταν MS62 +.  Αξιοπρεπέστατη τιμή από έμπορο για αυτό το νόμισμα. Ο κος Γιώργος Κουντουρίδης λοιπόν γνώριζε πολύ καλά τι πουλούσε και δεν επιχείρησε σε καμμιά περίπτωση να χειραγωγήσει την τιμή. Ούτε με γνώριζε, ούτε με έχει δει ποτέ του.... Αντίστοιχη αξιοπρεπέστατη συνεργασία είχα και με άλλους εμπόρους (SV Coll, HK Pr Coll) και φυσικά με ιδιώτες, όλοι μέλη του στεκιού. Συμπερασματικά λοιπόν, ο καθένας κάνει τη δουλειά του ή το hobby του και γεροί να είμαστε, όλοι μπορούμε να συνυπάρξουμε.


Σας ευχαριστούμε για την αναφορά.

Συμφωνούμε πως φυσικά όλοι μπορούμε να συνυπάρξουμε !
Καταγράφηκε

exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 08, 2019, 06:29:22 μμ »

Ειναι απο τις στιγμες που θα θελα να γραψω..... εκπληκτικη ευκαιρια ....αλλα κρατιεμε.... Άνεση
Λεω να ακουσω κ να σιωπησω....ποιο πολλα ισως ''κερδισω''....
Εχω περιεργια να δω που θα καταληξει αραγε ολη αυτη η κουβεντα......


+1.... Θα συμφωνήσω με τον Νίκο, (για το όλο θέμα με τις πιστοποιήσεις και τους βαθμούς)..... άλλωστε, η σιωπή είναι χρυσός                  
.
              Έκτος, απο την περιέργεια, δεν εχω....γιατί ξέρω, πως δεν θα καταλήξει πουθενά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2019, 06:34:05 μμ από exmim » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 09, 2019, 11:03:36 πμ »


Αλλωστε μερικοι το διαφημιζουν κιολας ......


Επειδή έλειπα για δύο μέρες βλέπω ότι το θέμα έχει προχωρήσει με στενοχώριες για κάποιους.
Προσωπικά λοιπόν κύριε Γιώργο θά σάς κοπιαρω αυτό που έγραψε ο Σωτήρης.
Υπάρχουν ιστορίες πού έχουν ειπωθεί από ντίλερ ότι τα πάνε τόσο καλά με τούς διευθυνταδες και επηρεάζουν τούς βαθμούς!!!
Φυσικά αυτή η αναφορά δεν έχει καμμίαν σχέση με εσάς προσωπικά . Να το ξεκαθαρίσουμε και αυτό.
Τώρα εάν κάποιοι ντίλερ φλαφλατολογουν για να ψήσουν κάποιους να προωθήσουν μέσω αυτών τής πιστοποιήσεις τους τελικά αυτό που κατάφεραν είναι να δείξουν σε πάρα πολλούς ότι οι εταιρείες είναι αναξιόπιστες στο έργο πού πρέπει να επιτελούν!!!

Αυτά από εμένα.

Καί μήν με ρωτήσετε ποιος και τι λέει.

Βρείτε τα μόνοι σας όσοι ενδιαφέρεστε.

Όπως είχε πει κάποτε ένας ζωνιανος : εγώ παιδί μου είμαι μεγάλος άνθρωπος , δεν βλέπω μακριά, δεν ακούω καί καλά . . . . . .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 09, 2019, 01:18:38 μμ »


Αλλωστε μερικοι το διαφημιζουν κιολας ......


Επειδή έλειπα για δύο μέρες βλέπω ότι το θέμα έχει προχωρήσει με στενοχώριες για κάποιους.
Προσωπικά λοιπόν κύριε Γιώργο θά σάς κοπιαρω αυτό που έγραψε ο Σωτήρης.
Υπάρχουν ιστορίες πού έχουν ειπωθεί από ντίλερ ότι τα πάνε τόσο καλά με τούς διευθυνταδες και επηρεάζουν τούς βαθμούς!!!
Φυσικά αυτή η αναφορά δεν έχει καμμίαν σχέση με εσάς προσωπικά . Να το ξεκαθαρίσουμε και αυτό.
Τώρα εάν κάποιοι ντίλερ φλαφλατολογουν για να ψήσουν κάποιους να προωθήσουν μέσω αυτών τής πιστοποιήσεις τους τελικά αυτό που κατάφεραν είναι να δείξουν σε πάρα πολλούς ότι οι εταιρείες είναι αναξιόπιστες στο έργο πού πρέπει να επιτελούν!!!

Αυτά από εμένα.

Καί μήν με ρωτήσετε ποιος και τι λέει.

Βρείτε τα μόνοι σας όσοι ενδιαφέρεστε.

Όπως είχε πει κάποτε ένας ζωνιανος : εγώ παιδί μου είμαι μεγάλος άνθρωπος , δεν βλέπω μακριά, δεν ακούω καί καλά . . . . . .


Υπάρχουν τέτοια πράγματα που συμβαίνουν σε αυτόν τον χώρο?Απορία? Απορία Απορία Απορία
Απίσυτευτο δεν έχει ακουστεί ....κάτι... Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 09, 2019, 01:53:45 μμ »

Στην κουζίνα μου να δείτε τι γίνεται.Μου είπε η γυναίκα μου να πάρω 1 κιλό πατάτες να καθαρίσω τις μισές και να τις νεροβράσω.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έκανα;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 09, 2019, 01:56:21 μμ »

me.chris το 20αρικο είναι πάρα πολύ καλό!!!
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 09, 2019, 01:59:56 μμ »

Στην κουζίνα μου να δείτε τι γίνεται.Μου είπε η γυναίκα μου να πάρω 1 κιλό πατάτες να καθαρίσω τις μισές και να τις νεροβράσω.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έκανα;

καθαρισες τα λαθος μισα ?
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 09, 2019, 02:02:32 μμ »

Στην κουζίνα μου να δείτε τι γίνεται.Μου είπε η γυναίκα μου να πάρω 1 κιλό πατάτες να καθαρίσω τις μισές και να τις νεροβράσω.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έκανα;

καθαρισες τα λαθος μισα ?
Μάλιστα για αυτό έχω μισή ώρα που τα ακούω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences