Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:52:35 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1879 ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ.  (Αναγνώστηκε 27667 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 25, 2010, 11:40:21 μμ »

Τελικα οποιαδηποτε χρωματική ανομοιομορφία εχει επιπτωση στην αξιολογηση απ'οτι βλεπω Γιωργο.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330449209450&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 03:59:12 πμ »

Για στασου βρε Αναργυρε... altered color = διαφορετικο χρωμα , εχει αλλοιωθεί το χρώμα καπως ετσι μεταφραζετε!! Και σε ρωταω... Το βλεπεις ασχημο το χρωμα?? Μηπως το νομισμα δεν βλεπετε??
Οχι!! Απλα ειχε την ατυχια να το στειλω μαζι με τα αδερφακια του.....
Αλλα χαλκινα πχ που ειναι ολομαυρα αλλα ακυκλοφορητα ειναι καλυτερα και περνουν βαθμο?? Δεν νομιζω...
Αν σε μια αλλη δεδομενη στιγμη τους το στειλω μονο του να μην εχουν αδερφακια να το συγκρινουν
λες οτι θα του ξαναδωσουν τον ιδιο χαρακτηρισμο??
Δεν νομιζω......

Aμα διαθεσεις τα δολαριακια σου μπορεις να το στελνεις επαπειρον Μεγάλο χαμόγελο
Ακομα δεν καταλαβες τι θελω να πω Γιωργο αν και το γραφω αρκετα καθαρα.Το νομισμα εχει υποστει αλλαγη του χρωματος του ειτε εσκεμμενα ειτε το πιθανοτερο, ακουσια.Καθε αλλαγη της original επιφανειας καθιστα το νομισμα μη βαθμολογησιμο.Πιθαναλογω απο τα υλικα συσκευασιας ή κατι τετοιο.
Καταγράφηκε
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 06:56:41 πμ »

καλημερα φιλε γιωργο ... κατα την ταπεινη μου γνωμη μην βλεπεις το δεντρο και χανεις το δασος !! να θυμασαι ποσα χρηματα  εδωσες ... κανε το δια 9 ( οσα τα νομισματα ) και προσθεσε τα εξοδα πιστοποιησης ... το συμπερασμα για εμενα ειναι μια απο της καλυτερες αγορες ( σε σχεση νομισματος και βαθμο πιστοποιησης ) ... δυσκολα εμεις η υπολοιποι θα βρουμε ποτε ξανα τα συγκεκριμενα νομισματα με αυτους τους βαθμους πιστοποιησης και με αυτη την συνολικη τιμη  αγορας !!!  ... και παλι μπραβο !!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 08:07:45 πμ »

καλημερα φιλε γιωργο ... κατα την ταπεινη μου γνωμη μην βλεπεις το δεντρο και χανεις το δασος !! να θυμασαι ποσα χρηματα  εδωσες ... κανε το δια 9 ( οσα τα νομισματα ) και προσθεσε τα εξοδα πιστοποιησης ... το συμπερασμα για εμενα ειναι μια απο της καλυτερες αγορες ( σε σχεση νομισματος και βαθμο πιστοποιησης ) ... δυσκολα εμεις η υπολοιποι θα βρουμε ποτε ξανα τα συγκεκριμενα νομισματα με αυτους τους βαθμους πιστοποιησης και με αυτη την συνολικη τιμη  αγορας !!!  ... και παλι μπραβο !!!
Μιμμη δεν λεω το αντιθετο διοτι στα εξι χειροτερα κατα την γνωμη μου τα τεσσερα χτυπησαν MS 65 !!
Αυτο και μονο με πεταξε στον ουρανο μολις ειδα το mail!!
Τα αλλα τρια ειχα σκοπο να τα αφησω εκτος σλαμπ και τωρα φιλοι μου λενε οτι θα ειμαι βλακας αν δεν τα στειλω αφου υπαρχει το δεδομενο να χτυπηση ενα εστω MS 66 !! Απλα οπως αναρωτιωταν οπως ο Νικος οτι αφου βαθμολογουν το νομισμα με το κατεβασμα-φθορα χρησης και το νομισμα ΔΕΝ ΕΧΕΙ καθολου φθορα γιατι δεν του εδωσαν βαθμο!! Τωρα αφου λετε οτι και ο χρωματισμος εχει σημασια καθομουν και κοιταζα χτες ολους τους παραμετρους του ορισμου altered color !! Αν ειναι ετσι και μια πατινα φυσικη απο τα χρονια αν ειναι ασχημη πρεπει να δωσουν τον ορισμο altered color ??Και η πατινα ειναι μια φυσικη αλίωσει του χρωματος!! Διοτι αυτη η μαυριλα που εχει απο τον οπισθοτυπο εγω την βλεπω σαν πατινα!!
Τωρα αν κανω ακομη λαθος διορθωστε με!!Δεν υπαρχει θεμα να υπερεκτιμησω
ενα νομισμα που νια εταιρια λεει οτι δεν πρεπει!!Απλα θελω να μπω στο μυαλο τους στην φιλοσοφια τους!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 08:22:39 πμ »

Τελικα οποιαδηποτε χρωματική ανομοιομορφία εχει επιπτωση στην αξιολογηση απ'οτι βλεπω Γιωργο.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330449209450&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Ο Νικος εβαλε το παραπανω παραδειγμα !! Μηπως ομως αν ο ανθρωπος που το ειχε αν το αφηνε σε καποιο ζεστο μερος για ενα-δυο χρονια τελικα γινοταν ετσι?? http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170515948681&ssPageName=ADME:B:WNAFP:US:1123
Και αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180508999667&_trksid=e11014.m204&_trkparms=algo%3DSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%26otn%3D8&ssPageName=ADME:B:WNAFP:US:1348
Τα φωτα σας παρακαλω......
Μικρος ειμαι θα μαθω Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 10:44:25 πμ »

Νικο η γραμμες εγω πιστευω οτι ηταν απο την εσωτερικη και εφαπτοταν με αλλο νομισμα!!Απο τον οπισθοτυπο εχει την μαυρη αποχρωση!!
Λογικα η συσκευασια τους ηταν ενα μικρο αυτοσχεδιο μασουρακι γιαυτο και ειχαν διατηρηθει τοσο καλα
τα περισσοτερα!! Φυσικα ολα αυτα ειναι εικασιες δικες μας... Ο Αμερικανος που τα βρηκε ξερει τί και πώς!!
Εγω το μονο που εχω να πω ειναι ---> αντε και με το καλο να μας σηκωσει καμια ντουζινα μονολεπτα του 1870 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Παλι μεσα θα ειμαι στην δημοπρασια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 06:40:06 μμ »

γιωργο συγχαρητηρια! το αποτελεσμα σε δικαιωσε! δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο καλα τα νομισματα κατι τετοιο δεν φαινοταν απο τη φωτο του πωλητη. παντως μεγαλη απορια πως ο ανθρωπος αυτος δεν τα σλαμπαρε και να τα δωσει ενα ενα θα επιανε πολυ περισσοτερα με τετοιους βαθμους!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 06:51:58 μμ »

Θωμα ρωτας αν ηξερε τι ειχε στα χερια του?? Οταν του εστειλα μηνυμα για να τον <παζαρεψω> να κλεισουμε μια τιμη εκτος Ebay να τα παρω διχως συναγωνισμο μου εστειλε απαντηση και με ρωτουσε τι συμβαινει με αυτα τα νομισματα!! Ημουν ο πρωτος που τα χτυπησε αν δεις τα μπιτ και στο καπακι το βραδυ τον ρωτησα για αμεση αγορα!! Και τι μου απαντησε? Ημουν ο τεταρτος ή ο πεμπτος που τον ρωτουσα-προτεινα κατι τετοιο!!
Αν ηξερε φιλε Θωμα δεν χρειαζοταν να τα στειλει για σλαμπ...... Ενα ενα αν τα σηκωνε θα επιανε πολυ περισσοτερα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 08:25:55 μμ »

Νικο η γραμμες εγω πιστευω οτι ηταν απο την εσωτερικη και εφαπτοταν με αλλο νομισμα!!Απο τον οπισθοτυπο εχει την μαυρη αποχρωση!!
Λογικα η συσκευασια τους ηταν ενα μικρο αυτοσχεδιο μασουρακι γιαυτο και ειχαν διατηρηθει τοσο καλα
τα περισσοτερα!! Φυσικα ολα αυτα ειναι εικασιες δικες μας... Ο Αμερικανος που τα βρηκε ξερει τί και πώς!!
Εγω το μονο που εχω να πω ειναι ---> αντε και με το καλο να μας σηκωσει καμια ντουζινα μονολεπτα του 1870 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Παλι μεσα θα ειμαι στην δημοπρασια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Σου ανοιξε η ορεξη βλεπω γιωργο εεε?   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 08:41:48 μμ »


Σου ανοιξε η ορεξη βλεπω γιωργο εεε?   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Θωμα δεν υπαρχει κανενα 65αρη του 1870 ειδα στην NGC !! Να μην στειλω καμια ντουζινα? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Και για να σοβαρευτουμε λιγο μεχρι τωρα στο 1879 υπηρχε μονο ενα 65αρη!!
Φαντασου την εκπληξη ολων οταν θα ειδαν το ποστ οτι εβγαλα αλλα τεσσερα με μια αποστολη!!
Και εχω τρια ακομη πισω που τα θεωρω καλυτερα των εξι!!
Στο Ελληνικο νομισμα μπορω να πω οτι ηταν η καλυτερη μου στοχευση μεχρι σημερα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 04:31:12 μμ »

Οσοι φιλοι ενδιαφερονται για τα μονολεπτα απο σημερα τα εχω στα χερια μου!!
Υπαρχουν για διαθεση δυο  ms 65  ενα με ms 63 και το altered color !!
Οποιος θελει  pm τα συζηταμε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 10:45:43 μμ »

απο σημερα εχω και εγω ενΑ
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 11:24:16 μμ »

Καλοριζικο Λεωνιδα!! Και συντομα με ενα του 1870 Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 03, 2011, 08:07:48 μμ »

Ομορφα μονολεπτα!
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 03, 2011, 10:41:40 μμ »

Ομορφα μονολεπτα!

Ευχαριστω Ξαδερφε Χαμόγελο
Δυο κοντινες ληψεις απο τα τελευταια που σλαμπαριστηκαν!!
Οι φωτο ειναι καλες γιατι τις επιμεληθηκε ο Αναργυρος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Υ.Γ Και αν βαλει και ο θεος το χερι του συντομα ισως αποκτησω δυο τρια ακομη Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences