Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 01, 2024, 04:30:11 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: SPECIAL OLYMPICS  (Αναγνώστηκε 28799 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 07:53:32 μμ »

Θωμα μαλλον το εχουμε αναγκη ολο αυτο με τα συνεχομενα μετρα που λαμβανονται.Θελουμε ολοι καπου να τα χωσουμε.Ετσι και σ αυτο το θεμα χωρις να υπαρχει λογος αφου στην τελικη ολοι τα ιδια λεμε .
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 07:58:09 μμ »

Η αλήθεια είναι αυτή που λεει ο spykat στο τέλος. Εγώ απλά ζήτησα τη γνώμη από κάποιους γιαυτά τα νομίσματα γιατί σκέφτομαι και θέλω να τα αγοράσω. Είχα μία απορία γιατί αυτα τα νομίσματα έχουν τέτοια τιμή δεν έχω καταλάβει τι το ιδιαίτερο έχουν και φίλος ο Γιάννης αντι να μου απαντήσει μου έκανε επίθεση μιλώντας περι γνώσεων και πόσο θα έπρεπε κανονικά να πωλούνται. Έχουμε γεμίσει  5 σελίδες και δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν αυτή την τιμή και αν την αξίζουν τα νομίσματα.  Θεωρώ πάντως πως είναι ένα ελέυθερο forum και πως ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει τη γνώμη του ανεξάρτητα με το πόσες γνώσεις έχει και το πόσο μεγάλος συλλέκτης είναι. Για να μην παρεξηγηθώ ούτε τον spykat γνωρίζω ούτε τον Γιάννη.
Τα συγκεκριμένα νομίσματα εκτός του Ελληνικού ενδιαφέροντος είναι και διεθνούς λόγω του θέματος. Δηλαδή τα συλλέγουν και πάρα πολλοί ξένοι συλλέκτες.
Λόγω του σχετικά μικρού αριθμού κοπής τα διαθέσιμα τεμάχια προς πώληση είναι λίγα.
Οι διάφοροι που έχουν στην κατοχή τους αυτά τα νομίσματα εκμεταλλευόμενοι τα παραπάνω τα πωλούν σε υψηλές τιμές.
Το σίγουρο είναι ότι σε βάθος χρόνου θα αποκτήσουν υψηλή υπεραξία.
Εαν μιλήσουμε για τη σημερινή τους αξία στα 80€ το τεμάχιο είναι ευκαιρία και θα τα έπαιρνα με κλειστά τα μάτια.
Στα 120€ το τεμάχιο είναι στην τιμή τους πιστεύω και τέλος αυτοί που τα ζητούν 150€-200€ το τεμάχιο αισχροκερδούν.
     

Σε ευχαριστώ πολύ μου έδωσες μία ωραία εικόνα Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 08:13:22 μμ »

Θωμα μαλλον το εχουμε αναγκη ολο αυτο με τα συνεχομενα μετρα που λαμβανονται.Θελουμε ολοι καπου να τα χωσουμε.Ετσι και σ αυτο το θεμα χωρις να υπαρχει λογος αφου στην τελικη ολοι τα ιδια λεμε .
Ναι Ανάργυρε, αλλά τα χώνουμε ο ένας στον άλλο και τρωγόμαστε μεταξύ μας. Άμα το διαίρει και βασίλευε των πολιτικών έχει μπει και εδώ μέσα, τότε τα πράγματα είναι μαύρα. Όμως σταματάω εδώ γιατί κι εγώ βγαίνω από το θέμα (δάσκαλε που δίδασκες) Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 08:22:34 μμ »


Ναι Ανάργυρε, αλλά τα χώνουμε ο ένας στον άλλο και τρωγόμαστε μεταξύ μας. Άμα το διαίρει και βασίλευε των πολιτικών έχει μπει και εδώ μέσα, τότε τα πράγματα είναι μαύρα. Όμως σταματάω εδώ γιατί κι εγώ βγαίνω από το θέμα (δάσκαλε που δίδασκες) Μεγάλο χαμόγελο


Mα τι λετε τωρα  Απορία Εδω ειμαστε ολοι Μια ωραια ατμοσφαιρα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

mia oraia atmosfera


Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 09:00:42 μμ »

Γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να πωλειται 33%, πανω απο την τιμη του 500δρχ του σκακιου.
Με την παροδο του χρονου, πιστευω οτι αυτη θα ειναι η αναλογια.
ολυμπιαδα σκακιου 3000 τεμαχια.
spesial olympics     2000 τεμαχια.
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 09:34:48 μμ »

Το αναλύεις λίγο;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 10:31:35 μμ »

φιλε νικο,χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,μπορεις να μου υποδειξης?οτι σου απαντησα,με ασχημο τροπο?το διαβαζω ξανα και δεν το βρισκω,παντως αν νοιωθεις ετσι σου ζητω συγνωμη,δεν καταλαβα κατι τετοιο,ουτε ειχα προθεση απο τους χαιρετισμους μου,αν ειδες?συγνωμη παντως,και καλο σου βραδυ,γιαννηςτ.υγ.το μονο που σου τονισα ειναι,οτι η υπερτιμιση προηλθε απο  τον μικρο αριθμο κοπης,αν αυτο ειναι πεσιμο,εχεις δικιο. συγνωμη δεν καταλαβα οτι θιγεσαι τοσο ευκολα,ειλικρινα!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 10:42:49 μμ »

Δεν είπα με άσχημο τρόπο, είπα με επιθετικό. Μην ανησυχείς δεν με πείραξε τόσο όσο μάλλον νομίζεις, καλό βράδυ και από μένα
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 11:13:57 μμ »

το επιθετικος,ασχημος,εννοειτε οτι ειναι το ιδιο!οπως και το οτι,δεν σε πειραξε τοσο?σε πειραξε η οχι?(γιατι οπως γραφεις,ρωτησες την αποψη των μελων,σαν νεος συλλεκτης,και το καταλαβαινω!)αν και η συγνωμη μου ισχυει παντα!οσο για την αντιπαραθεση μου,με τον γνωστο φιλο μου!δεν εχει σχεση με εσενα!εκτος και αν νοιωθεις θιγμενος εκ μερους του,οποτε μαλλον δεν εχω καταλαβει κατι!χαιρετω και παλι και καληνυχτα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 12:20:12 πμ »

Γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να πωλειται 33%, πανω απο την τιμη του 500δρχ του σκακιου.
Με την παροδο του χρονου, πιστευω οτι αυτη θα ειναι η αναλογια.
ολυμπιαδα σκακιου 3000 τεμαχια.
spesial olympics     2000 τεμαχια.
+1 αψογος...
Καταγράφηκε
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 12:24:01 πμ »

και που να σχολιάζε και ο κ.Βασίλης  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 12:45:08 πμ »

εγω πιστευω δημητρα,η σημερινη τιμη του,γυρω στο κατοσταρικο ειναι αρκετα καλη.οσο για το μελλον,πιστευω οτι θα ανεβουν αισθητα!ακομη και πιο ακριβα,σε αναλογια φυσικα!απο το χρυσο!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 08:44:13 πμ »

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:34:40 πμ »

ολα καλα φιλε φανη!δυστηχως μερικες φορες,δεν χρειαζονται πολλα λογια!εγω προσωπικα,δεν κρατω κακιες,ουτε ζηλευω!ισως γραφω πολλα?που ενοχλουν!συγνωμη απο ολην την παρεα,αν σας κουρασα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 02:33:19 μμ »

Ναι όλα καλά.Περασμένα ξεχασμένα.Μας το έδειξες στο θέμα με τα διδραχμα.Προσωπική μου άποψη:Με κάθε ποστ σου μικραίνεις όλο και παραπάνω αφού κάνεις σαν παιδί!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences