Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 07:16:32 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΟ ΤΑΛΙΡΟ 1876  (Αναγνώστηκε 14969 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 26, 2010, 12:38:29 μμ »

και ακομα ενα ισως το καλυτερο  στα 340 ευρω κατω απο την προβλεψη του οικου που ηταν 400
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 26, 2010, 12:50:24 μμ »

Το τριτο της σειρας Αναργυρε το ζητουσαν τοσο λογω της Πατινας που εχει και οτι δεν ειχε κανενα χτυπημα πανω του!!Σαφως συγκεντρωνε κατα την γνωμη μου περισσοτερα θετικα στοιχεια!! Το δευτερο αν και ειχε το λιγοτερο φαγωμα-κατεβασμα σαν νομισμα εχει απο την πλευρα του Θυρεου ενα ασχημο χτυπημα στο 9 αν το δουμε σαν ρολοι, το οποιο του αφαιρεσε αρκετη αξια!! Το δε πρωτο προσωπικα αλλους μπορει να τους αρεσουν οι παναδες του χρωματος- πατινας που δημιουργουντε εμενα προσωπικα σαν Γιωργο δεν με ενθουσιαζει σαν νομισμα να του δωσο 200 ευρω με τις προμηθειες!! Ασε που αν το καλοκοιταξεις σαν βαθμο δεν θα του εδινα πανω απο xf και αυτη την κριση την κανω κοιτωντας τα μαλλια του Γεωργιου μονο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 26, 2010, 09:06:37 μμ »

ναι αλλα αλλο 170 και αλλο 340 ευρω.Το θεμα ειναι αν το ταλληρο του Γεωργιου αξιζει και ειναι καλη τιμη να δωσεις 200 και πανω γι αυτο σ αυτες τις καταστασεις.Εγω μεχχρι τωρα ασχολιομουν με τα vf  γι αυτο ψαχνω για προσδιορισμο τιμης σε υψηλοτερες καταστασεις
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 26, 2010, 10:51:39 μμ »

ναι αλλα αλλο 170 και αλλο 340 ευρω.Το θεμα ειναι αν το ταλληρο του Γεωργιου αξιζει και ειναι καλη τιμη να δωσεις 200 και πανω γι αυτο σ αυτες τις καταστασεις.Εγω μεχχρι τωρα ασχολιομουν με τα vf  γι αυτο ψαχνω για προσδιορισμο τιμης σε υψηλοτερες καταστασεις
Aναργυρε αυτο εξαρτατε απο την τσεπη σου!! Το θες αμεσα? Τα χωνεις και το παιρνεις!! Το θες οικονομικα? Περιμενεις την ευκαιρια!! Ποιο πανω ο Νικος εγραψε τα παρακατω << Προ μηνων πουληθηκε ενα στο Ebay ακομα καλυτερο χωρις σημαδια και γδαρσιματα στα 200 ευρω  .Ηταν δικο μου αλλα μαγκια του αυτουνου που το πηρε.Ετσι αντι να ακουμπαμε 500αρες ας εκμεταλευτουμε τις ευκαιριες >>
Καλο θα ηταν να μας δειξει φωτογραφιες ο Νικος του νομισματος που <εφυγε> πολυ  χαμηλα οπως ειπε.
Και μην ξεχναμε τα τελευταια του λογια..... <αντι να ακουμπαμε 500αρες ας εκμεταλευτουμε τις ευκαιριες >
Και αυτες τις μερες ξερω οτι εφυγαν φτηνα καλα νομισματα γενικα!!
Η κριση εχει επηρεασει κατα πολυ την αγορα και οι ευκαιριες θα ειναι ολοενα και περισσοτερες.... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:46:29 μμ »

Μαγκες για μενα το καλυτερο ειναι το πρωτο αν και εχει τις κοιλιδες μετα το τριτο και μετα το μεσαιο.

η τιμη που εκλεισε το πρωτο θεωρω οτι ειναι πολυ καλη!

και εγω θελω ενα τετοιο καποια στιγμη αλα κοιταμε τους καποδιστριες και τους οθωνες που πανε στο θεο και αφηνουμε τα καλα κοματια να φευγουν τσαμπα
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:58:38 μμ »

φυσικα τοπρωτο ειναι το καλυτερο και για μενα και ασε το Γιωργο να λεει για τις κοιλιδες.Και η τιμη του ηταν αρκετα καλη.Και το τριτο ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα αλλα με τα διπλα χρηματα.Απο οτι υπολογιζω με προμηθειες και μεταφορικα κοντα στο 400αρι.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 27, 2010, 05:00:23 μμ »

ασε που αν αυτες ειναι οτι νομιζω φευγουν και ευκολα αν το στειλεις σε ειδικο στην αλλη μερια του Ατλαντικου!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 27, 2010, 08:12:18 μμ »

φυσικα τοπρωτο ειναι το καλυτερο και για μενα και ασε το Γιωργο να λεει για τις κοιλιδες.Και η τιμη του ηταν αρκετα καλη.Και το τριτο ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα αλλα με τα διπλα χρηματα.Απο οτι υπολογιζω με προμηθειες και μεταφορικα κοντα στο 400αρι.
Η γνωμη του καθενος μας ειναι η προσωπικη του εκτιμηση και σε καμια περιπτωση το ματι και το μυαλο ενος δεν δουλευει το ιδιο με ενος αλλου συλλεκτη!!
Εγω σε εσας τους δυο που εκθεαζετε το πρωτο σαν καλυτερο του τριτου θα σας θεσω ενα απλο ερωτημα Στριφογύρισμα ματιών
Γιατι αφου ειναι καλυτερο το ειχαν στην μιση τιμη??
Μηπως υπαρχει κατι που εσεις δεν το βλεπετε??
Δεν νομιζω ο Κουνκερ να χαριζει μισοτιμης ενα νομισμα καλυτερο του τριτου Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:42:38 μμ »

πιθανον να εχει κατι που δε βλεπουμε εμεις εμενα παντως ετσι οπως το βλεπω δε με χαλαει καθολου  Κλείσιμο ματιού  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 28, 2010, 05:26:04 μμ »

Γιωργο ειναι νομιζω προφανες οτι το τριτο κομματι ειναι καλυτερο του πρωτου.Οσο για την τιμη δεν εχω ακομα ειλικρινα καταληξει στο ποσο κανει το 5δραχμο στις διαφορες καταστασεις.Χρυση πατινα full luster  ατοφια μαλλια μουστακι,ισως ενα μικρο κατεβασμα να το εχουν, αλλα κατα τα αλλα τελειο νομισμα.
Το πρωτο οπως πολυ σωστα παρατηρεις φαινεται πολυ καλο για να ειναι ''αληθινο''.Οπως εχουμε πει και παλιοτερα οι φωτο πολλες φορες παραπλανουν και τις περισσοτερες φορες εσκεμμενα.Εμεις κρινουμε ομως τωρα απο τις φωτο και το νομισμα δεν φαινεται να υστερει.Κανεις δεν χαριζει τιποτα και ιδιως οι οικοι που ειναι εμποροι καθαροι.

Α και ξεχασα εσυ Γιωργο μου, θα τα εδινες τα 340 για να παρεις τον Γιωργακη?

φυσικα τοπρωτο ειναι το καλυτερο και για μενα και ασε το Γιωργο να λεει για τις κοιλιδες.Και η τιμη του ηταν αρκετα καλη.Και το τριτο ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα αλλα με τα διπλα χρηματα.Απο οτι υπολογιζω με προμηθειες και μεταφορικα κοντα στο 400αρι.
Η γνωμη του καθενος μας ειναι η προσωπικη του εκτιμηση και σε καμια περιπτωση το ματι και το μυαλο ενος δεν δουλευει το ιδιο με ενος αλλου συλλεκτη!!
Εγω σε εσας τους δυο που εκθεαζετε το πρωτο σαν καλυτερο του τριτου θα σας θεσω ενα απλο ερωτημα Στριφογύρισμα ματιών
Γιατι αφου ειναι καλυτερο το ειχαν στην μιση τιμη??
Μηπως υπαρχει κατι που εσεις δεν το βλεπετε??
Δεν νομιζω ο Κουνκερ να χαριζει μισοτιμης ενα νομισμα καλυτερο του τριτου Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 06:04:20 μμ από epop » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 28, 2010, 05:34:26 μμ »

Θα σου απαντησω αντιγραφοντας τα λογια του Νικο.... Αντι να ακουμπαμε 500αρες ας ψαχνουμε τις ευκαιριες!!
Αρα δεν σκαω 400-500 για ενα au νομισμα!!
Μικρος ειμαι, θα περιμενω την ευκαιρια!!! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 28, 2010, 05:46:51 μμ »

Ναι αλλα τα 170 ειναι πιο θελκτικο νουμερο αν και μας βαζει σε υποψιες
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 28, 2010, 05:59:05 μμ »

Ναι αλλα τα 170 ειναι πιο θελκτικο νουμερο αν και μας βαζει σε υποψιες
Τι υποψιες βρε παιδια?Αν κοιτουσατε καλυτερα θα βλεπατε οτι το νομισμα εκτος τις παναδες-κηλιδες που εχει αυτο που επηρεαζει πολυ την τιμη του ειναι το κατεβασμα που εχει!!Το νομισμα κατα την δικη μου αποψη παντα με τα βιας θα του εδινα xf40 !!
Τωρα αν εσεις το βλεπετε καλυτερο του τριτου , ειπαμε, ο καθενας μας βλεπει τα νομισματα με διαφορετικο ματι...... 
Αυτο ειναι και η μαγεια του συλλεκτισμου Χαμόγελο
Αλλιως το βλεπω εγω, αλλιως εσυ, αλλιως ο αλλος Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 28, 2010, 06:07:44 μμ »

το ιδιο λεμε Γιωργπο το τριτο ειναι σιγουρα καλυτερο αλλα το πρωτο εχει και αυτο full luster kaτω απο την πατινα.Au 55 νομιζω θα τα επιανε αν το εστελνα για conservation πρωτα ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΔΕΙΞΩ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 28, 2010, 06:08:33 μμ »

μαγιες στον συλλεκτισμο δεν υπαρχουν οτι δινεις παιρνεις
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences