Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:33:51 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγοροπωλησιες και εκτιμησεις!!  (Αναγνώστηκε 18765 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:48:36 πμ »

Κύκλος νούμερο 4..
Το "game of thrones"έχει φτάσει τον 7ο,οπότε έχουμε δρόμο ακόμα.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:50:13 πμ »

πάω να βάλω πόκκορν στην κατσαρόλα .
Άσε τα ποπκορν και βάλε καμία πίτσα στο φούρνο,να χορτάσουμε κιόλας.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
GeorgeT
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 69


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:51:26 πμ »

Η αλήθεια είναι ότι όλες οι παρεξηγήσεις για το κέρδος και τα χρήματα γίνονται βρε παιδιά. Ο Χριστός σταυρώθηκε για 40 αργύρια. Χαμόγελο
Το θέμα είναι να λέμε όλα τα πράγματα με το όνομα τους και όχι όπως μας συμφέρει.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:56:08 πμ »

Κα]ταρχήν

Σταμάτα, επιτέλους!
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 29, 2017, 10:23:56 πμ »

Ναι κυριοι
σακ
γιαννησ
george

ενδεχομενως και κωστας 1979

το τοπικ αυτο είναι δικό σας,μπορειτε να γραψετε οτι θελετε και να εκφραστειτε οπως ακριβως αντιλαμβανεστε το πραγματα !

Στα αλλα ΦΙΛΟΤΕΛΙΚΑ ΤΟΠΙΚ περιλαμβανομένου και του ΦΙΛΟΤΕΛΙΚΟΥ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ σας δηλωνω υπευθυνα ότι όποιος γραψει κατι που δε συναδει με το υφος και το ΗΘΟΣ της φιλοτελιστικης κοινοτητας,θα σβηνετε με συνοπτικες διαδικασίες
Καλη διασκεδαση & καλο τρολλαρισμα στο τοπικ σας
Καταγράφηκε
GeorgeT
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 69


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 29, 2017, 10:30:14 πμ »

Ποιο είναι το Ήθος της φιλοτελιστικής κοινότητας να παίρνει κομμάτια τσάμπα απο ανθρωπους που δεν γνωρίζουν τι έχουν? Απορία Απορία Απορία
Η αλήθεια είναι πάντα μια δεν υπάρχουν πολλές αλήθειες δεν είναι θέμα αντίληψης αλλά θέμα πραγματικότητας.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 29, 2017, 11:28:29 πμ »

Ναι κυριοι
σακ

Στα αλλα ΦΙΛΟΤΕΛΙΚΑ ΤΟΠΙΚ περιλαμβανομένου και του ΦΙΛΟΤΕΛΙΚΟΥ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ σας δηλωνω υπευθυνα ότι όποιος γραψει κατι που δε συναδει με το υφος και το ΗΘΟΣ της φιλοτελιστικης κοινοτητας,θα σβηνετε με συνοπτικες διαδικασίες

Μοναχός σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα (που έλεγε η μακαρίτισσα η γιαγιά μου).
Μόνο, σταμάτα να γράφεις τα ίδια και τα ίδια, γιατί βαρεθήκαμε.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 29, 2017, 11:29:25 πμ »

Εγω παντως δεν ξανασχολουμε με τα Φιλοτεληστρικα(δεν εχω Ηθος Άνεση).Αλλα ενδιαφερομε για τον ΦΙΛΟΤΕΛΙΣΜΟ.Γραψτε κανενα ενδιαφερον θεμα να μαθαίνουμε και εμεις οι ασχετοι.
Καταγράφηκε
giorgos_p
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 940



Προφίλ WWW
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 29, 2017, 11:47:53 πμ »

Καταρχην αυτο δεν θα ηθελα να σηκωθει εδω μεσα μονο (αυτα που θα γραψω) αλλα να τα δουν ολες οι ενοτητες των συλλεκτικων διοτι αφορουν ολους!!

Το αρχικό ζήτημα του συγκεκριμένου θέματος έχει πολύ ζουμί νομίζω και θα μπορούσε να γίνει σοβαρή κουβέντα πάνω σε αυτό. Κουβέντα σε συλλεκτικό επίπεδο, χωρίς ξεκατινιάσματα. Έχω διαβάσει και παλιότερα την άποψη του Ηρακλειώτη σχετικά και με έχει προβληματίσει, γενικά όμως η όποια μικρή πείρα μου μέχρι τώρα μου έχει δώσει και κάποια παραδείγματα προς την αντίθετη κατεύθυνση και θα ήθελα να τα συζητήσω.

Ίσως να ανοίξω ένα θέμα σε κάποια από τις γενικές ενότητες αργότερα ή αύριο, ξεφεύγοντας από το εδώ κλίμα και τη συγκεκριμένη "υπόθεση", γιατί πραγματικά θα με ενδιέφεραν και άλλες γνώμες, αλλά και η γνώμη του Ηρακλειώτη, που ξεκίνησε το θέμα, πάνω στα παραδείγματα που με έχουν προβληματίσει.

Και... με αυτόν τον τρόπο να απεμπλακώ και από εδώ και με την ελπίδα ότι σύντομα θα ηρεμήσει και ο χώρος των φιλοτελιστών από τη βαβούρα των τελευταίων ημερών.

Καλή συνέχεια και καλό κυνήγι...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Η συλλογή μου στο http://ww2militaria.weebly.com
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 29, 2017, 11:48:40 πμ »


Στα αλλα ΦΙΛΟΤΕΛΙΚΑ ΤΟΠΙΚ περιλαμβανομένου και του ΦΙΛΟΤΕΛΙΚΟΥ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ σας δηλωνω υπευθυνα ότι όποιος γραψει κατι που δε συναδει με το υφος και το ΗΘΟΣ της φιλοτελιστικης κοινοτητας,θα σβηνετε με συνοπτικες διαδικασίες
Καλη διασκεδαση & καλο τρολλαρισμα στο τοπικ σας
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 29, 2017, 01:39:16 μμ »

Κα]ταρχήν θέλω δημόσια να ευχαριστήσω τον ιδιοκτητη του χώρου αυτού, herakliotis, για την πολύ ουσιαστική του κίνηση.
Επίσης χαίρομαι που δεν είμαστε μόνο εμείς οι περίεργοι συλλέκτες που σαν επόπτης του τομέα έχω γίνει αποδέκτης μυνηματων από τουλάχιστον δώδεκα χρήστες/φιλοτελιστες προς δημοσίευση του ονόματος του εκτίμητη της επίμαχης τετράδαςγια τους ξεκάθαρους λόγους προστασίας των χρημάτων τους,,αλλά ακόμα και ο άνθρωπος που επικαλέστηκε με ονοματεπωνυμο από τον χρήστη harrisgreece και βεβαίως όπως ξαναειπαμε ο ιδιοκτήτης του φορουμ, επικαλέστηκε το ίδιο ακριβώς:

Να δημοσιευτεί δημόσια το όνομα του expert
herakliotis 27/6
Επειδη ομως αυτο το οποιο εδειξες τους φερνει ανω κατω την βιβλιογραφια τους ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ;;


Βέβαια αφού ο άνθρωπος δεν πήρε πότε απάντηση και πολύ εύστοχα τον περιέγραψε σαν ο"" αόρατος εκτιμητης"(:-)), κλείνει πλέον και με το πιο επίσημο τρόπο το όλο θέμα και με την εξαγωγή των ασφαλών συμπεράσματα

Και κάτι τελευταίο, ποτέ μα ποτέ δεν ζήτησα συγνώμη, το ελληνικά μου νομίζω είναι κάπως καλά,ανάφερα πώς αν δημοσιευτεί το όνομα του εκτιμητη τότε θα δοθεί η συγνώμη...

Mα φυσικα προκειται για το παρακατω :
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2017, 01:53:46 μμ από HARRISGREECE » Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 29, 2017, 01:39:58 μμ »

.
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 29, 2017, 01:41:00 μμ »

Να προσθεσω και κατι σημερινο,καθως το παραπανω μυν.ειναι χθεσινοβραδινό,την επόμενη φορα που θα διατυπωθει καποιου είδους απειλη,πάνω στο αμφιλεγόμενο φιλοτελικο αντικειμενο,προς χρηστες του φορουμ,το όλο θεμα θα περασει στην δικονομική πλευρά,γιατί:

-υπαρχει παραπλανηση απο εμπορευόμενο γραμματοσήμων{υπάρχει άραγε και καλυψη δραστηριοτήτων στην εφορία που ανοίκει ?},με τεραστια οικονομικη αποκλιση του αντικειμένου.
-μπορει τα μυνηματα να σβήστηκαν,με την συμφωνη γνωμη του χρηστη,αλλά υπάρχει δυνατοτητα στο φορουμ να βρεθουν,και εκει υπάρχει και το γνωστο απειλητικο μυν.προς άλλο χρηστη,αλλά και το προσφατο μυν.προς άλλους δυο χρηστες,σε πιο καλυμενο υφος αλλά εν δυνάμει απειλητικο.

Ευχαριστω τον φιλο χρηστη{το ονομα δεν αποκαλυπτετε για ευνοητους λόγους} που με τις νομικες του γνωσεις,καθοτι εν ενεργεια δικηγορος,επισημανε και αυτη τη πλευρα



To οποιο ανερχεται στην * εξωπραγματικη * τιμη των :
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 29, 2017, 01:41:43 μμ »

.
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 29, 2017, 01:42:26 μμ »

 Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences