Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:43:59 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγοροπωλησιες και εκτιμησεις!!  (Αναγνώστηκε 18760 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 28, 2017, 11:17:03 μμ »

Άντε, πάλι από την αρχή....
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 28, 2017, 11:18:23 μμ »

Άντε, πάλι από την αρχή....

Κύκλος νούμερο 3..
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 28, 2017, 11:37:03 μμ »

Aγαπητε μου midili εισαι πολυ νεος εσυ και πολλοι αλλοι εδω μεσα στο στεκι συλλεκτων για να εχεις αποψη και γνωμη για το ατομο μου ....
Μετα το τραμπουκος και κατι αλλα που ειπες ειμαι και ψυχοπαθης ε ?
Ωραια λοιπον παμε απο την αρχη ....μιας και μου δινεις το * ερεθισμα * να συνεχισω .
Απο οτι εχω δει εισαι μελος εδω ενα περιπου χρονο και εχεις 110 ποστ με τα μισα απο αυτα να αναφερεσαι σε γενικοτητες - αερολογιες χωρις καμμια ουσια και χωρις * ειδικες γνωσεις πανω στα γραμματοσημα * ....
Εκτος αυτου κανενας απο εμας δεν εχει δει απο εσενα κατι αξιολογο σαν * δειγμα της συλλογης σου * με το δεδομενο οτι οι περισσοτεροι απο εσας εχετε * τεραστιο στομα και γλωσσα * αλλα συναμα πιθανοτατα * δεν εχετε ουτε βαθια πιατα στο σπιτι σας για να φατε την σουπα σας * !!!!!
Σε αυτην την περιπτωση φυσικα ειναι απιθανο να αποκτησεις ποτε εστω και ενα 50% απο αυτο που εχουμε εμεις οι πιο ταπεινοι μικροσυλλεκτες ....οποτε μπορεις να κοιμασαι ησυχος .

"Πότε μην τα βάζεις με ηλίθιους,θα σε ρίξουν στο επίπεδο τους,και θα κερδίσουν λόγω εμπειρίας".

Μark twain
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2017, 11:56:35 μμ από HARRISGREECE » Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 28, 2017, 11:39:17 μμ »

Αν φύγει ο Harris θα γυρίσει ο Helios?
Αν γυρίσει ο Helios θα φύγει ο  Harris?
Αν δεν φύγει ο Harris θα γυρίσει ο Helios?
Αν καθαιρεθεί ο LHH θα γυρισει ο Helios?

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ Απορία
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 28, 2017, 11:42:26 μμ »

Βρε Χάρη μου, σταμάτα το κι εσύ. Βρέθηκε κάποιος να... το ξεκινήσει πάλι από την αρχή, ασ' τον να τραγουδάει μοναχός του...
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 28, 2017, 11:46:01 μμ »

Midili τελικά θα πάμε δίπυλο?
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 28, 2017, 11:47:59 μμ »

Midili τελικά θα πάμε δίπυλο?

Sorry ξέχασα έχουμε Χίλτον Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 29, 2017, 12:25:31 πμ »

μια στιγμη να δουμε λιγο τα πραγματα λογικα να μου πειτε αν ειμαι λαθος δλδ
συμφωνω στα περισσοτερα που εγραψε ο ηρακλειωτης, στο πνευμα τλχστν, εχω προβλημα με ενα πραγμα μονο
στο οτι προτεινει στον χαρη να ονομασει τον ειδικο
γιωργο, επειδη θελησες να τους φερεις ολους πιο κοντα και να ξεπεραστει αυτη η ασχημη κατασταση, γιαυτο το λεω αυτο, οτι ως διαχειριστης καλυτερα να το "ξεκαθαρισεις" λιγο, οτι ειναι απλα μια προτροπη, και οτι το "συγγνωμη" που νοιωθει οτι του χρωστανε ο χαρης δεν θα επρεπε να εξαρτιεται απο αυτο, αλλα απο αλλα πραγματα και αν πραγματι το αξιζει ας το παρει κι αν οχι ή δεν θελουν ας μην το παρει, αλλα οχι μονο αν "βγαλει το ονομα"

παρακαλω διαβαστε ολο το μνμα μου, μην βιαστειτε να "καταλαβετε" τι λεω και οτι ειμαι με το "μερος" κανενος
συνεχιζω την σκεψη μου λοιπον, που ειναι : ας σεβομαστε ολοι τα δικαιωματα του καθενος και ας κανουμε τις σκεψεις μας για τον καθενα χωρις να τον πιεζουμε
υπαρχει μια "καταννοηση" νομιζω μεταξυ των συλλεκτων, οπου δεν ρωταμε ποσα, απο που κτλ ή τλχστν αμα ρωταμε και ο αλλος δεν θελει να απαντησει το θεωρουμε δικαιωμα του και συνεχιζουμε
σε αυτην την κατηγορια πιστευω παει και αυτο "το ονομα του ειδικου"

ο χαρης εβγαλε το γραμματοσημο
του λενε γνωμη
τους λεει για τον ειδικο
του λενε αποκλειεται, λεγε ονομα

δικαιωμα του να μην το πει ποτε
δικαιωμα τους να μην τον ξαναβοηθησουν σε κατι
, αυτους που τους χαλαει που δεν πηραν την πληροφορια ή νοιωθουν απο τη συζητηση οτι δεν εχουν κατι να κερδισουν ή πιστευουν οτι ο χαρης λεει ψεμματα ή απλα τους τη βαρεσε και δεν θελουν να του ξανααπαντησουν
δικαιωμα κανενος εδω μεσα δεν ειναι ουτε να βριζει, ουτε να πεταει μπηχτες, ουτε να διαταζει τι πρεπει να κανει ο καθενας, ουτε να βγαινει να λεει οτι ο χαρης λεει ψεμματα ακομα και αν το πιστευει, οπως ειπα πριν, αφου δεν εχει αποδειξεις

τελεια και παυλα τοσο απλο
θα μπορουσε να τελειωσει εκει και επρεπε να τελειωσει εκει το θεμα
("πες ονομα αμα θες" "δεν θελω" εκει θα τελειωνε το θεμα)
ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2017, 12:55:21 πμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 29, 2017, 01:16:04 πμ »

Εγώ είμαι, είπαμε.
Έκλεισε το ζήτημα.
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 29, 2017, 07:33:02 πμ »

Εγω τον Harris δεν τον ξέρω,δεν έχουμε ανταλλάξει ούτε ένα pm και το πιο πιθανό να μην τον γνωρίσω και ποτέ.Σχολιάστικα οτι τον υποστηρίζω και δεν θα έπρεπε.
Γιατί φίλοι φιλοτελιστές?Επειδή είμαι ένας απο εσάς?
Βγάλτε τις παρωπίδες και διαβάστε και άλλες ενότητες.Εγώ έμαθα πολλά,και ανακάλυψα καινούργια μονοπάτια.
Το πεδίο είναι ένα και κοινό.Ο συλλεκτισμός. Θα έπρεπε να υπάρχει αγάπη και σεβασμός μεταξύ όλων μας και όχι αυτό που συμβαίνει τώρα.

ας σεβομαστε ολοι τα δικαιωματα του καθενος και ας κανουμε τις σκεψεις μας για τον καθενα χωρις να τον πιεζουμε

ο χαρης εβγαλε το γραμματοσημο
του λενε γνωμη
τους λεει για τον ειδικο
του λενε αποκλειεται, λεγε ονομα

δικαιωμα του να μην το πει ποτε
δικαιωμα τους να μην τον ξαναβοηθησουν σε κατι
, αυτους που τους χαλαει που δεν πηραν την πληροφορια ή νοιωθουν απο τη συζητηση οτι δεν εχουν κατι να κερδισουν ή πιστευουν οτι ο χαρης λεει ψεμματα ή απλα τους τη βαρεσε και δεν θελουν να του ξανααπαντησουν

δικαιωμα κανενος εδω μεσα δεν ειναι ουτε να βριζει, ουτε να πεταει μπηχτες, ουτε να διαταζει τι πρεπει να κανει ο καθενας, ουτε να βγαινει να λεει οτι ο χαρης λεει ψεμματα ακομα και αν το πιστευει, οπως ειπα πριν, αφου δεν εχει αποδειξεις

τελεια και παυλα τοσο απλο

Συμφωνώ με τον dsp απόλυτα.Και τονίζω εδώ οτι απο την κουβέντα βγήκε οτι πολλοί ανακριτές εδω μέσα αν και ξέρουν το όνομα(άρα μάλλον υπήρχε) για να τονωσουν το εγώ τους επιμένουν να το πεί ενώπιον του δικαστηρίου που έχουμε στήσει εδώ.
Είναι δικαίωμα του να μην το πεί,τώρα πλέον του το προτείνω και εγώ,ακόμα και αν το σκέφτεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2017, 08:18:47 πμ από GSHH » Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:20:03 πμ »

Κα]ταρχήν θέλω δημόσια να ευχαριστήσω τον ιδιοκτητη του χώρου αυτού, herakliotis, για την πολύ ουσιαστική του κίνηση.
Επίσης χαίρομαι που δεν είμαστε μόνο εμείς οι περίεργοι συλλέκτες που σαν επόπτης του τομέα έχω γίνει αποδέκτης μυνηματων από τουλάχιστον δώδεκα χρήστες/φιλοτελιστες προς δημοσίευση του ονόματος του εκτίμητη της επίμαχης τετράδαςγια τους ξεκάθαρους λόγους προστασίας των χρημάτων τους,,αλλά ακόμα και ο άνθρωπος που επικαλέστηκε με ονοματεπωνυμο από τον χρήστη harrisgreece και βεβαίως όπως ξαναειπαμε ο ιδιοκτήτης του φορουμ, επικαλέστηκε το ίδιο ακριβώς:

Να δημοσιευτεί δημόσια το όνομα του expert
herakliotis 27/6
Επειδη ομως αυτο το οποιο εδειξες τους φερνει ανω κατω την βιβλιογραφια τους ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ;;


Βέβαια αφού ο άνθρωπος δεν πήρε πότε απάντηση και πολύ εύστοχα τον περιέγραψε σαν ο"" αόρατος εκτιμητης"(:-)), κλείνει πλέον και με το πιο επίσημο τρόπο το όλο θέμα και με την εξαγωγή των ασφαλών συμπεράσματα

Και κάτι τελευταίο, ποτέ μα ποτέ δεν ζήτησα συγνώμη, το ελληνικά μου νομίζω είναι κάπως καλά,ανάφερα πώς αν δημοσιευτεί το όνομα του εκτιμητη τότε θα δοθεί η συγνώμη...
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:33:58 πμ »

Να προσθεσω και κατι σημερινο,καθως το παραπανω μυν.ειναι χθεσινοβραδινό,την επόμενη φορα που θα διατυπωθει καποιου είδους απειλη,πάνω στο αμφιλεγόμενο φιλοτελικο αντικειμενο,προς χρηστες του φορουμ,το όλο θεμα θα περασει στην δικονομική πλευρά,γιατί:

-υπαρχει παραπλανηση απο εμπορευόμενο γραμματοσήμων{υπάρχει άραγε και καλυψη δραστηριοτήτων στην εφορία που ανοίκει ?},με τεραστια οικονομικη αποκλιση του αντικειμένου.
-μπορει τα μυνηματα να σβήστηκαν,με την συμφωνη γνωμη του χρηστη,αλλά υπάρχει δυνατοτητα στο φορουμ να βρεθουν,και εκει υπάρχει και το γνωστο απειλητικο μυν.προς άλλο χρηστη,αλλά και το προσφατο μυν.προς άλλους δυο χρηστες,σε πιο καλυμενο υφος αλλά εν δυνάμει απειλητικο.

Ευχαριστω τον φιλο χρηστη{το ονομα δεν αποκαλυπτετε για ευνοητους λόγους} που με τις νομικες του γνωσεις,καθοτι εν ενεργεια δικηγορος,επισημανε και αυτη τη πλευρα

Καταγράφηκε
GeorgeT
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 69


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:38:50 πμ »

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν τα είχατε αγοράσει φτηνά τα γραμματόσημα από τον Χάρη (τον οποίο δεν γνωρίζω και δεν έχουμε μιλήσει ποτέ) όλα θα είχαν λυθεί και καμία απορία δεν θα ύπήρχε. Αφού δεν καταφέρατε να τα πάρετε φτηνά μας ανακοινώσατε ότι τα πήρε τσάμπα απο μια γριά ενώ αν είχε δεχθεί την πρόταση σας όλα θα ήταν μέλι γάλα ε?Απορία
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:41:44 πμ »

Κύκλος νούμερο 4..
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 29, 2017, 09:47:07 πμ »

πάω να βάλω πόκκορν στην κατσαρόλα .
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences