Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:40:23 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγοροπωλησιες και εκτιμησεις!!  (Αναγνώστηκε 18767 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 28, 2017, 06:57:03 μμ »

Πριν δυο μερες καποιο μελος με ζητησε για βοηθεια διοτι βαλωταν λεει απο παντου εδω μεσα.
Οντως ειχατε ενα προβλημα το οποιο ουσιαστικα στηριζωταν στην εκτιμηση για ΑΓΟΡΟΠΩΛΗΣΙΑ συλλογης!!
Καταρχην αυτο δεν θα ηθελα να σηκωθει εδω μεσα μονο (αυτα που θα γραψω) αλλα να τα δουν ολες οι ενοτητες των συλλεκτικων διοτι αφορουν ολους!!
Οταν ζηταμε μια εκτιμηση στην ουσια αφηνουμε ενα αντικειμενο στο ελεος του θεου.
Δλδ τι θελω να πω με αυτο :

Ο καθενας μπορει να το εκτιμηση βαση των προσωπικων του ιδεολογιων αλλα και μνησικακιας!!
Ποτε δεν ξερουμε το κρυβει ο καθενας στην καρδια του.
Αυτο το εργακι το εχω δει πολλες φορες στην ζωη μου να παιζετε και εχω καυγαδισει με πολλους και θα συνεχισω να καυγαδιζω με οσους πρεπει!!
Απο Γραμματοσημα δεν εχω πειρα και ειναι γνωστο σε ολους!!
Αλλα επειδη βραζουμε σε ενα καζανι θελω να σας πω πως οταν λεμε μια τιμη εκτιμησης πρεπει να ειναι καλοζιγισμενη!!
Παραδειγμα:
Προσφατα ενας Ρωσσος εβγαλε ενα νομισμα του Καποδιστρια σε ενα φορουμ.
Το ειδε ενα παιδι δικο μας και η εκτιμηση μου ηταν 4-5 χηνες.
Βγηκαν καποιοι και ειπαν 10-15 χηνες!!
Το αποτελεσμα;;
Ο Ρωσσος του φουσκωσαν τα μυαλα το ξεκινησε απο 15 χηνες τωρα το εχει κατεβασει στα 10 και καθετε και λεει δημοσια οτι εχει προσφορα 7 και δεν το δινει θελει 10!!
Δεν πουλιετε 10!!
Και ολοι αυτοι που του φουσκωσαν τα μυαλα στην ουσια δεν ειχαν ποτε τα λεφτα και ποτε δεν ενδιαφεροταν να το αποκτησουν σαν νομισμα!!
Απλα ηθελαν να κανουν ΖΗΜΙΑ σε αλλους οπου  εχουν την αγοραστικη δυναμη!!

Το καταλαβαινετε το παραδειγμα;;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 28, 2017, 07:11:04 μμ »

Σε εσας λοιπον εδω βγηκε μια συλλογη απο οτι καταλαβα για πουλημα και ο φερωμενος πωλητης εικαζει οτι του την μειωσατε σαν αξια.

Δεν μιλαω προσωπικα σε αυτον !!
Μιλαω γενικα προς ολους!!

Τα σπανια κομματια εχουν ενα καλο και μια καταρα σε σχεση με τα ευρειας κυκλοφοριας!!
Ειτε αυτα ειναι γραμματοσημα ειτε νομισματα ειτε χαρτονομισματα!!

Ενα σπανιο κομματι ο αγοραστης του θα πρεπει να ειναι συνετος στην τιμη που θα δωσει!!
Το ιδιο συνετος θα πρεπει να ειναι και αυτος που θελει να δωσει εκτιμηση και δεν θελει να το αγορασει και να μην σκεφτεται μνησικακα
Η καταρα που εχουν λοιπον τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ τεμαχια ξερετε πι ειναι;;
Πως εαν δωσεις ενα ΑΑΑΑΑ ποσον για να τα αποκτησεις και αυριο σου τυχει μια στραβη και χρειαζεσε χρηματα και πεις να το δωσεις πιθανον να το δωσεις σε ενα ΑΑΑ ποσον και νε εχεις χασει δυο Α !!
Το καταλαβατε;;;
Οταν λοιπον κανετε μια εκτιμηση αυτη η εκτιμηση θα πρεπει να ειναι στην μεση και οχι η υπερτατη!!

Αυτο;;

Αυτο πιανει 20,000 ευρω!!!

Ε αφου πιανει 20,000 τα δινεις  εσυ βρε μαγκα που το λες;;;

Αυτο λεω εγω σε οσους ακουω τετοια!!

Διοτι οποιος κανει τετοιες εκτιμησης και στην ουσια δεν ειναι αγοραστης δυστηχως μεσα του μονο κακια κρυβει!!

Αυτο μου εχει δειξει η παρακολουθηση εκατονταδων τετοιων υποθεσεων!!

Μαγκακια που μονο ζημια θελουν να κανουν με το προσχημα οτι θελουν να προφυλαψουν καποιον και να μην του φανε το τεμαχιο τσαμπα καποιοι!!

Τελιωνωντας σας λεω αυτο σαν προτροπη :

Γνωριζεις κατι;; Μιλας !!
Δεν γνωριζεις;; Ασε τους αλλους που ξερουν την αγορα να μιλησουν!!

Θελουμε ενα καλυτερο συλλεκτικο αυριο !!
Και ειναι στο χερι μας ολων να φτιαχτει!!
Και αυτοι που πουλανε θα πρεπει να ειναι λογικοι και να μην τα θελουν ολα μονα ζυγα δικα τους!!

Και αυτοι που κανουν εκτιμησεις θα πρεπει να προσεχουν καλα τι λενε και μην φουσκωνουν ή ξεφουσκωνουν τιμες κατα τα δικα τους συμφερωντα-αρρωστιες!!

Και αυτοι που αγοραζουν να σκεφτωνται και να κανουν ερευνα αυτο που θα αγορασουν ποσο θα μπορει να δοθει καποτε σε μια πιθανη πτωχευση!!

Κραταμε μικρο καλαθι παντα!!

Φιλικα προς ολους
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 28, 2017, 07:22:41 μμ »

Eπειδη πριν λιγο ηταν κλειδωμενο το θεμα γιωργο και δεν ξερω εαν ειναι μια απλη ανακοινωση απο την μερια σου η ενα νεο τοπικ ...οταν μπορεις πες μου εαν ειναι να απαντησω στο συγκεκριμενο θεμα αφου αφορα εμενα !

χαρης
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 28, 2017, 07:32:11 μμ »

Φυσικα και μπορεις να απαντησεις Χαρη.

Ξανα ξεκαθαριζω ομως οτι εγω απο γραμματοσημα δεν γνωριζω!!
Αυτο ομως που εχω καταλαβει ειναι πως οι φιλοτελιστες εχουν εντελως διαφορετικα μυαλα απο εμας τους χαρτο-νομισματαδες!!
Σε οτι λενε στηριζωνται παντα σε βιβλιογραφια και εγκριτους καθηγητες του σπορ-χομπυ τους!!

Και απο οτι καταλαβα εσυ τους αναφερες καποιον ειδικο για μια περιπτωση σου χωρις ομως να τον κατονομασεις!!
Σωστα;;
Επειδη ομως αυτο το οποιο εδειξες τους φερνει ανω κατω την βιβλιογραφια τους ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ;;

Σου ζητανε τιποτα παραλογο;;

Απο μερους μου αυτο θα ηθελα να κανεις και μετα ας τα βρουν αυτοι με αυτον !!
Που ξερεις μπορει να χαραχτουν  νεοι οριζοντες σε αυτον τον τομεα!!

Αλλα οταν λεμε κατι δεν το αφηνουμε στην μεση χωρις τις αποδειξεις!!

Επιπλεον:

Τουλαχιστον σε αυτον τον τομεα μιλουσαν παντα ομορφα, παντα ηρεμα , και χωρις λασπες!!
Ετσι θελω να συνεχισει!!

Βρειτε τα ομορφα μεταξυ σας!!

Δεν εχω να συνισφερω τιποτα αλλο εδω, λογο μη γνωσεων στο αντικειμενο.

Μπορουν να μιλησουν οσοι ειναι ειδικοι στα γραμματοσημα και να πειτε ολοι οτι βλεπεται , οτι θελετε αλλα ομορφα!!

herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:17:35 μμ »

Στο θεμα που ειχα ανοιξει * εκτιμηση μεγαλης συλλογης ΜΚΕ * στις 12 ιουνιου στο ποστ ν200 εγραψα οτι σε συνεχεια της ταυτοποιησης των γραμματοσημων που εχω υπαρχει και μια τετραδα 10 λεπτα πορτοκαλι η οποια * αναγνωριστηκε * απο συνεργατη εμπορου σαν δικτυωτο χαρτι και ζητησα την επιπλεον αποψη των υπολοιπων μελων .
Το μελος helios ο οποιος θεωρειται ως ο πιο γνωστης στο στεκι συλλεκτων στο θεμα μκε κλπ ( απο τα συμφραζομενα των υπολοιπων μελων ) μου απαντησε οτι δεν ειναι σωστη η εκτιμηση καθως προκειται για την χρονολογια 1880-86 .
Ξεκαθαριζωντας εξ αρχης εδω μεσα σε ολους οτι ειμαι ασχετος και δεν εχω καμμια γνωση επι κεφαλων κλπ του απαντησα * πολυ ευγενικα * επι λεξη :

Kαλησπερα νικο μου και ευχαριστω για την βοηθεια σου .
Σχετικα με την τετραδα 10 λεπτα εγραψα αυτα ακριβως που μου ειπε πριν μερικους μηνες πολυ γνωστος εμπειρογνωμονας-εκτιμητης ελληνικου οικου φιλοτελισμου ο οποιος την εξετασε δια χειρος απο κοντα ...τωρα δεν εχω τις γνωσεις να το επιβεβαιωσω η οχι αλλα σιγουρα ο ανθρωπος που το ειδε θεωρειται απο τους κορυφαιους στο ειδος του.....
Παντως και εγω γενικα κρατω επιφυλαξεις για καποια κομματια μεχρι να ειμαι σιγουρος 100% για το τι προκειται
Θα προσπαθησω να ξαναβαλω σε καλυτερη αναλυση καποια απο αυτα ωστε να δουμε περιπου τι γινεται ...

Μεχρι εκεινη την στιγμη ηταν ολα καλα .

Ξαφνικα λοιπον και χωρις να δωσω καποιο αλλο * ερεθισμα * το συγκεκριμενο μελος αρχισε να μιλαει με ειρωνικα - απαξιωτικα και προβλητικα σχολια απεναντι μου ( τα οποια για δικους του προφανους λογους ο συντονιστης lhh διεγραψε για να μην φαινονται...απλα για να σβησει τα στοιχεια ) !!!!!
Σχολια του τυπου οτι : τους κοροιδευω ολους και γραφω οτι θελω ...οτι εχουν κουραστει με τις αναρτησεις μου ...οτι προκαλω με δολο .....κλπ κλπ

Ολα ξεκινησαν απο εκει ...ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΚΑΤΙ ...αλλα επειδη ηθελα να μαθω τελικα τι εχω στα χερια μου !

Επειδη λοιπον για αρκετες μερες εκανα υπομονη με ολη αυτην την * ασκοπη * επιθεση εναντιον μου και επρεπε καποια στιγμη να δωσω τις καταλληλες απαντησεις ξεκινησε μια μαζικη * συντονισμενη * επιθεση απο την * παρεα των φιλοτελιστων .

dleogr ποστ 284 στο φιλοτελικο καφενειο
lhh ποστ 288 στο φιλοτελικο καφενειο
trifonas ποστ 290 στο φιλοτελικο καφενειο
midili ποστ 310 στο φιλοτελικο καφενειο
lhh στο * κορυφαιο του * ποστ 318 στο φιλοτελικο καφενειο

Γιωργο στα συγκεκριμενα τοπικ λοιπον με καταλογισαν ως  : απατεωνας - δολοπλοκος - τραμπουκος - ψευτης και παρα πολλα ακομα που δεν θυμαμαι ...

Για εναν ανθρωπο λυπαμαι πλεον παρα πολυ γιατι για καιρο τον ειχα σε μεγαλη εκτιμηση οχι μονο για την * απλοχερη βοηθεια που μου προσεφερε αλλα και για την ευγενικη σταση του προς εμενα ο οποιος δεν ειναι αλλος απο τον lhh * ....

Ξαναγραφω λοιπον * για μια ακομα φορα * οτι ζητησα * ταυτοποιηση των γραμματοσημων * ...το τι θα τα κανω εγω μετα αυτο ειναι δικος μου λογαριασμος και προβλημα !!!
Εαν κατι κανει 5 ευρω - 50 η 500 στον καταλογο δεν με ενδιαφερει ουτε θα κατσω να σκασω εαν το πεταξω - χαλασει η το καψω στην φωτια ....γεννηθηκα φτωχος και θα ολοκληρωσω την ζωη μου * παλι φτωχος αλλα πλουσιος στην καρδια και στο μυαλο * .

Επειδη λοιπον εγω ο * μικρος - ασχετος - αγνωστος * δεν * ικανοποιησα την προσωπικη επιθυμια του helios να αναφερω την πηγη εκτιμησης ....αισθανθηκε * θιγμενος * και δηλωσε οτι δεν θα συμμετεχει πλεον σε συζητησεις - αναρτησεις κλπ .

Εκει λοιπον το θεμα * πηρε μεγαλυτερες διαστασεις * απο τους προφανεις * υποστηρικτες / μελη του φιλοτελισμου * .

Γιωργο να τον βαλουν καλα στο μυαλο τους ολοι εδω μεσα οτι * ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ * - * ΟΥΤΕ ΑΠΕΙΛΕΣ * !!!!!!!!!!

Αυτο ειναι για τον συνολο αυτων που θελουν να με * εκθεσουν * αλλα πιο προσωπικα για τον πανο lhh ο οποιος τις τελευταιες μερες * εχει ξεφυγει οχι μονο απο την τιμητικη ιδιοτητα του συντονιστη που του εδωσες * αλλα και απο * τα ορια των πλαισιων που εχει το καθε ον στην γη σε σχεση με τα ανθρωπινα δικαιωματα του * .

Εφτασε στο σημειο να μου γραφει οτι εαν δεν πω που πηγα και τι εκανα θα συνεχιστει η ολη * προσβολη στο ατομο μου * και συνεχιζει εδω και μερες με την * αστατη - μικρομυαλη και κακοβουλη συμπεριφορα του * να διογκωνει το θεμα ...μερα με την μερα .
Απεναντιας για να μου δειξει μια * δηθεν συμπονοια * ειπε οτι θα μου ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΙΣ ΥΒΡΕΙΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΛΗΣΩ...

Αυτο νομικα ονομαζεται εκβιασμος !!!

Πρωτη φορα τυχαινει στα χρονικα του στεκιου τετοιο περιστατικο με ενα μελος - συντονιστη ο οποιος επειδη τυχαινει να ειναι φιλοτελιστης αντι να παρεμβαινει καταλυτικα και με ουδετεροτητα να γινεται ο ιδιος * η πηγη * της ολης * δραματικης συμφορησης του φορουμ !!!

Δηλαδη για να καταλαβω...επειδη εγω ζητησα μια αναγνωριση ενος γραμματοσημου δικαιωματικα σαν μελος ενος ανοικτου συλλεκτικου φορουμ και δεν εδωσα καποια * προσωπικα δεδομενα και στοιχεια * που αφορουν * μονο εμενα * και κανεναν αλλον πρεπει να με βριζετε - ξεφτιλιζετε στο πανελληνιο ικανοποιωντας * εσεις οι λιγοι που το κανετε αυτο * τα προσωπικα σας παθη - επιθυμιες - απωθημενα που μπορει να εχετε με τον οποιονδηποτε εμπορο η εκτιμητη ?

Το δικο μου ονομα και η σχεση μου με ολο τον συλλεκτικο κυκλο πως θα * αποκατασταθει * αν σας ικανοποιησω την κατα δικη σας κριση επιθυμια να μαθετε για αυτον τον ανθρωπο ?

Νιωθω ηδη προσβεβλημενος και ζητω την αποκατασταση του ονοματος μου οσο αφορα ολα τα * ομορφα στολιδια που μου προσαψατε * και μια η δεκα συγνωμες ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΑΝΟ ( LHH ) δεν μου αρκουν εαν το φορουμ στεκι συλλεκτων δεν * φροντισει να σε συμμορφωσει για ολη την συμπεριφορα που εδειξες * με τις αναλογες κυρωσεις !!!!!

Πρεπει να μαθετε στην ζωη να ειστε δικαιοι....πρεπει να μαθετε να εισαστε αντικειμενικοι


Ο δημοσθενης ειχε πει :

Δεν μπορεί να σταθεί η εξουσία, όταν στηρίζεται στην αδικία, στην επιορκία και στην προδοσία.



Σας ευχαριστω πολυ ολους και για τα καλα σας και για τα ασχημα λογια σας ....

χαρης
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:22:19 μμ »

.
Καταγράφηκε
DleogR
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 213


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:27:00 μμ »

Τον Ειδικό θα μας τον αναφέρεις ?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:32:46 μμ »

Χάρη;; Από τα λίγα που διάβασα στην αποθήκη συμφωνώ και εγώ με Αυτό.
Οσο και να σου φαίνονταν σκληρά αυτά που λέω.
Δεν είναι λίγες οι φορές όπου κάποιοι μας βάζουν σάλτσες στα νομίσματα οταν τούς ρωτάμε που το βρήκες και αρχίζουν. Ηταν του παππού μου. Σε ενα παλιό σεντούκι επι τουρκοκρατία κτλ κτλ... ψέματα;;
Τα όσα ξέρουν οι φιλοτελιστες απο όσα κατάλαβα και σε γνώσεις και σε βιβλιογραφία διαφέρουν απο αυτά πού υποστηρίζεις εσύ μεσω ενός αόρατου εκτιμητη που δεν τον αναφέρεις. Δώσε τις αποδείξεις λοιπόν να κλείσει το θέμα.
Και απο ότι βλέπω θα σου ζητηθεί και συγνώμη. Έλεος πια. Τόσο απλό είναι. Θέλουν αποδείξεις οι άνθρωποι. Βγαίνουν σκαρτα αυτά που ξερουν επίσημα. Αυτό εσύ δεν το καταλαβαινεις;; και εγω το ίδιο θα έκανα στα νομίσματα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:43:37 μμ »

Γιωργο ο φιλος Χαρης (όπως δηλωνει ασχετος με τα φιλοτελικα) νομιζε ότι θα βγαλει κατι από ολην την υποθεση,αλλα δυστηχως επεσε στον λακκο τον Λεοντων,υπαρχει και ο εξπερ οπως και οι υπολοιποι γκουρου στην πονεμενη ιστορια που λεγεται  Φιλοτελισμος στην Ελλαδα.(πουλαω την συλλογη μου βασει καταλογου Βλαστου).
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:46:09 μμ »

Τον Ειδικό θα μας τον αναφέρεις ?

Ξερεις απο την αρχη ποιος ειναι ...και που εχω παει !!!
Οπως τον ξερουν και 2-3 ακομα απο εδω μεσα ....



Γιωργο μου το θεμα δεν ειναι αν εχουν δικιο οι ειδικοι και γνωστες των γραμματοσημων μεσα στο στεκι ...σαφως και ξερουν πολλα περισσοτερα απο εμενα και εσενα αλλα και τους υπολοιπους εδω μεσα !!!
Εγω τι φταιω δεν καταλαβα και εχω καταληξει θυμα ολης αυτης της συμπεριφορας και επιθεσης ...
Τα συγκεκριμενα ασφραγιστα κομματια μου τα εκανε αναλυση το ιδιο ατομο ...εγω που να ηξερα απο μονος μου τι ειναι ? Στα υπολοιπα δεν ειχαμε καμμια * διαφωνια * με τους υπολοιπους ..στο 10 λεπτο με * πηρε και με σηκωσε * !!!!!


Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:50:38 μμ »

Γιωργο ο φιλος Χαρης (όπως δηλωνει ασχετος με τα φιλοτελικα) νομιζε ότι θα βγαλει κατι από ολην την υποθεση,αλλα δυστηχως επεσε στον λακκο τον Λεοντων,υπαρχει και ο εξπερ οπως και οι υπολοιποι γκουρου στην πονεμενη ιστορια που λεγεται  Φιλοτελισμος στην Ελλαδα.(πουλαω την συλλογη μου βασει καταλογου Βλαστου).
+1
Καταγράφηκε
DleogR
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 213


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:54:46 μμ »

Εγω θα μιλήσω μόνο εάν δω όνομα ειδικού που σου έκανε γνωμάτευση για δικτυωτό χαρτί ! Όλα τα άλλα είναι για να λέμε....
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 28, 2017, 09:57:16 μμ »

Εγω δεν θα το ελεγα φιλε ακομη και αν εισουν εσυ!!!!!!!!!Ελπιζω να καταλαβες.
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 28, 2017, 10:00:44 μμ »

Εγω προσωπικα δεν θα εχω κανενα οφελος ουτε και ικανοποιηση εαν το κανω ....
Η ηθικη μου και η ιδιοσυγκρασια μου δεν μου το επιτρεπουν .
Αλλωστε ...Οτι ειπαν ...οσοι τα ειπαν...δεν γυριζουν πισω για μενα !!!!!
Οσο θελετε βαρατε ...ερχομαι και κατ οικον αμα θελετε  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 28, 2017, 10:02:26 μμ »

Χάρη; Η διαφορά ανάμεσα σε σένα και μένα ξέρεις πχ πια είναι;;
Εσύ σου έτυχε αυτη η συλλογη που απο ότι διάβασα είχε μεσα αξιόλογα τεμάχια και κοιταξες να την κλείσεις μια τιμη με σκοπό την μεταπώληση.
Και τώρα μαλωνετε εαν ενα τεμάχιο κάνει 200_600 ή παραπάνω βάση ενός αόρατου εκτίμητη.
Εγώ πχ εαν μου τύχαινε αυτη η συλλογή θα την έκλεινα όπως εσύ θα μάθαινα πάνω κατω τι και τι είναι και μετα θα την φυλαγα στην άκρη να καμαρώνω σαν το γυφτικο σκεπαρνι οτι εχω αυτά και αυτά που δεν τα έχουν οι υπόλοιποι. Στην δική μου λοιπόν περίπτωσή δεν θα υπήρχε καμία παρεξηγήση με κανέναν. Στην δική σου υπάρχει διότι το θέμα τρέχει οικονομικά απο όσα εχω διαβάσει. Θες λύτρωση; θες παραπανω αξία σε κάτι;; Δώσε τούς τις αποδείξεις λοιπόν. Αλλιώς και αυτοί σε αυτά που ξέρουν και εχουν σπουδάσει πισω δεν θα κάνουν. Το ίδιο κάνουμε και εμείς στα νομίσματα. Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε και το γνωρίζει καλά.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences