Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:54:02 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΧΡΥΣΟΥ ΑΠΟ ΚΛΕΦΤΕΣ  (Αναγνώστηκε 80617 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:38:40 μμ »

Εσυ νομιζεις οτι αν του δωσεις 150 ευρω, ο κλεφτης δε θα τα παρει στο κρανιο και δε θα σου σφυριξει μια στο δοξα πατρι?

Αν ειναι αποφασισμενος να σκοτωσει οσα και να του δωσεις γιαυτον  λιγα θα του φανουν.Ειναι να μην σου τυχει.Αν και πιστευω οτι αφου θα ξερει οτι εχει μπει σε ενα διαμερισματακι ενος δημοσιου υπαλληλου των νοτιων προαστιων δεν θα εχει και μεγαλες προσδοκιες Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:43:18 μμ »

Φιλε Γιωργο περα απο την πλακα που κανουμε παραπανω θα ηθελα να μιλησω σοβαρα και να πω κατι.Το πιο κουτο πραγμα στην σημερινη εποχη που ζουμε ειναι να εχεις λιρες,χρηματα και χρυσαφικα μεγαλης αξιας στο σπιτι.Αργα η γρηγορα θα στα βρουνε και θα τα παρουν.Ασε που μπορεις να ρισκαρεις και την ζωη σου για να τα σωσεις.Το ασφαλεστερο ειναι σε μια θυριδα στην τραπεζα.Η περιπτωση χρεωκοπιας σε σχεση το να σου τα κλεψουν στο σπιτι ειναι απειρως μικροτερη.Μια λογικη κινηση επισης ειναι ενα μικρο ποσο 100-150 ευρω καπου στο σπιτι.Ο κλεφτης απαξ και μπει μεσα θελει κατι να παρει.Τρελενεται στην ιδεα οτι θα φυγει απραγος.Ετσι αν φτασεις προσωπο με προσωπο μαζι του χωρις να ξερεις τι οπλο εχει του λες μαγκα αυτα εχω παρτα και φυγε.Ειμαι κυνηγος και εχω 7 οπλα στο σπιτι.Ειλικρινα προτιμω να ειμαι 150 ευρω φτωχοτερος παρα να παιζω πιστολιδι διπλα στα κρεβατια των παιδιων μου Λύπη Λύπη Λύπη

Πέρα από την πλάκα, όντως τα όπλα δεν είναι λύση... αλλά και η θυρίδα πάλι δεν είναι ασφαλέστερη γιατί έχουμε γίνει Σικάγο. Τα πράγματα είναι τόσο ρευστά, που κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν δεν βγεί κανένας νόμος κατάσχεσης του περιεχομένου των θυρίδων λόγω εθνικής ανάγκης.
Πιστεύεις ότι θα ενημερώσουν από πρίν; Ότι και καλά πηγαίνουμε για πτώχευση;
Έχει τόσα χρόνια που απειλούνε με πτώχευση, που και να το αναγγείλουν στην τηλεόραση δεν θα το πιστέψει κανένας.

Δυστυχώς, οι εποχές μας έχουν παραπονηρέψει και είμαστε για τα καλά αφύλακτοι μέσα στα σπίτια μας!!!
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:47:36 μμ »

Ναι αλλα ειναι και το αλλο....
Αντε και τα βαλες στη θυριδα.
Ποτε θα πας να τα βλεπεις? Η συλλογη υποτιθεται την εχεις να τη χαιρεσαι...Εσυ θα τα βαλεις στην τραπεζα και θα σαι καθε μερα εκει? Παλι στοχο θα δωσεις, οτι εχεις λεφτα. Και επειτα .... η θυριδα ποσο χωρο εχει...χωραει 4-5 μεγαλα αλμπουμ γραμματοσημων φεριπιν? Δε το ξερω αυτο...Οι συνθηκες ειναι καλες εκει? Μηπως ο χωρος εχει υγρασια? Οι υπαλληλοι ειναι εμπιστοι?
Ετσι οπως καταντησε η κοινωνια μας, η μονη λυση ειναι να επανελθει η ποινη του θανατου για αυτους που σκοτωνουν, και να υπαρχουν εξοντωτικες ποινες για οποιον κλεβει...και γενικα να εφαρμοστει επιτελους ο νομος σε αυτη την κωλοχωρα.
Και κατι τελευταιο, εχω επιχειρηση, αν καποιος κλεψει ενα σαλαμι απο ενα μαγαζι τοτε μπορει να παει και φυλακη, αλλα αν καποιος εχει ακαλυπτη επιταγη 5000 ευρω, τοτε δε μπορει κανεις να του κανει τιποτα...η κλεψια αυτη θεωρειται νομιμη στη χωρα της φαιδρας πορτοκαλεας.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:48:41 μμ »

Το Νοέμβριο που μας πέρασε, στον απέναντι μπήκαν 3 πιτσιρικάδες και του τα αδειάσαν ΟΛΑ!!!
Μέσα σε ένα μήνα, είχαν αδειάσει περίπου 8 σπίτια. Από το ένα μάλιστα πήραν μέχρι και το πατάκι της εισόδου, δεν αφήσαν ούτε πλαστική καρέκλα...

Σε κάποια γνωστή, μπήκαν και σήκωσαν κοσμήματα και λίρες που τις είχε φοδραρισμένες στη ράχη του άλμπουμ με τις φωτογραφίες του γάμου της. Εκεί, δεν άγγιξαν τίποτα άλλο, παρά μόνο χρυσό. Και δεν ήταν η μόνη, γιατί  υπάρχουν και αλλες περιπτώσεις που ανοίγουν σπίτια και σηκώνουν τα κοσμήματα και τις λίρες.

Η αστυνομία ζήτησε από τις περιπτώσεις των γνωστών μου, και επιπλέον 300Ε για να πάρει τα αποτυπώματα.  Θυμός Θυμός Θυμός


Είναι αυτό που λέει ο λαός μας : Πάρτους στο γάμο σου να σου πουν και του χρόνου  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

και κερατάς και δαρμένος...  Φιλί Φιλί Φιλί



Όταν έγινε η ληστεία με τους 3 πιτσιρικάδες, έτυχε να τους δει η αδελφή μου και ειδοποιήσαμε αμέσως το 100, αφού τους τρομάξαμε και φύγανε. Αστυνομία ήρθε μετά από 50 λεπτά, και το τμήμα απέχει 2 τετράγωνα από το σημείο που έγινε το περιστατικό.
Κατάθεση δώσαμε εμείς που τους είδαμε, αλλά δεν έγινε τίποτα. Ο τύπος που τον έκλεψαν, χτυπιότανε γιατί του πήρανε και λεφτά για την εφορία, που είχε μαζί με τα κοσμήματα της γυναίκας του, και είναι δύσκολες εποχές για να βγάλεις τα σπασμένα από αλλού!
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 03, 2012, 03:13:26 μμ »

Οι Γεωργιανοι και Αφγανοι δεν τρομαζουν.Στην επαρχια δεν τους εχετε ζησει ακομα.

Ειναι αγριοι αποφασισμενοι να σας βασανισουν και να σας ταπεινωσουν.

Και λεφτα η τιμαλφη να μην εχετε αυτοι θα σας βασανισουν.

Χτες σκοτωσαν εναν τα παιδια της ΔΙΑΣ απο τους δυο που με το κλεμενο αυτοκινητο μιας οικογενείας δεν σταματησαν σε μπλοκο δικο μας και ανοιξαν πυρ στα παιδια.

Ειναι ζωα γαμημενα.

Παρτε μετρα,παρτε εκπαιδευμενα σκυλια,ντομπερμαν η μαστιφ που ειναι γενναια.Οπλιστητε!Οι κυνηγιτικες καραμπινες ειναι ημιμετρο.Χρειαζεστε ισχυ πυρος.
Εμεις αφου παγιδευσουμε το σπιτη με συναγερμο και αμολυσουμε τα σκυλια στον κηπο ,κοιμομαστε ολοι μαζι σε ενα δωματιο και με πορτα ασφαλειας στην κρεβατοκαμαρα κλειδωμενοι.
Εαν ακουσω συναγερμο και προσπαθεια παραβιασης της πορτας της κρεβατοκαμαρας θα ξερω οτι τα σκυλια ειναι νεκρα και θα εχω μεσα στο σπιτη τετοια γουρουνια.Λετε να κατσω να περιμενω να με ######ν?ΑπορίαΑπορία?

Το προβλημα ειναι οτι τωρα κανουν εισβολες και πρωι και μεσημερι.Οταν εισαι σπιτη σου πρεπει δυστηχως πια να οπλοφορεις.

Για ολα αυτα φταινε τα #####α που κυβερναν.Το ##### ο χοντρος οδηγει μπεμπα 750000 ευρο και αρνητε να την παραδωσει.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 03, 2012, 03:41:33 μμ »

Ρε μπιλυ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΟΛΕΜΟ έχουν στισ πατρίδες τους. Τι περιμένεις ? Να σου ερθουν με τριανταφυλλο στο σπιτι σου και να σου πουν ΗΡΘΑ?? Κανεις μας δεν ξερει τι σημαινει πεινα.Και αυτοι ειναι ήδη νεκροι απο την πεινα.
Εγω ειμαι επαρχιωτης και δε κτλβ απο ολα αυτα τα περι βίας. Ενας πακιστανος μας περιποιειται τον κηπο και αφηνω ξεκλειδωτα στο σπιτι μου οταν φευγω και δεν φοβαμαι. ΜΕΤΑΚΟΜΕΙΣΤΕ ΑΘΗΝΑΙΟΙ. Αυτη ειναι η λυση.. Οι αφγανοι δεν φευγουν με τιποτα. Ειδικα σε κανα χρονο που θα βγει πρωθυπουργος ο συριζιαρης την γαμησαμε. Αφγανικο προτεκτορατο θα γινουμε...θα αναπωλουμε το πασοκ και τη νδ. κουφια η ώρα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 03, 2012, 03:57:28 μμ »

Ολα τα πολιτικα κοματα (συμπεριλαμβανομενου και του Συριζα ) εχουν δηλωσει οτι πρεπει να καταγγελθει η συνθηκη του Δουβλινου. Απλα κανενα κυβερνων κομμα προς το παρον δεν πραττει αναλογως, αντιθετως βοηθα στο να ενταθει το προβλημα. Iσως τελικα το πrαξει καποιος που δεν προασπιζει αμαχητι ΜΟΝΟ  τα Ευρωπαικα συμφεροντα.......
Αυτο πληροφοριακα και ετσι για την ιστορια, για να μην ξεχνιομαστε.

Κατα τα αλλα θεωρω  οτι εχετε ξεφυγει εντελως.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2012, 04:09:28 μμ από coll » Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 03, 2012, 03:59:45 μμ »

Ελαχιστοι κλεβουν για να ζησουν....εγω οσους πιανουν διαβαζω οτι εχουν ηδη κλεψει 15 σπιτια, 10 τραπεζες, 20 μαγαζια....αν ηταν για να ζησουν απλως δε θα κλεβανε 20 τραπεζες....και μια τους εφτανε.
Σπειρες εγκληματικες ειναι.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 03, 2012, 05:00:33 μμ »

Πληροφοριακά, οι λαθρομετανάστες που έρχονται κατά χιλιάδες στην Ελλάδα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ! Βάσει της συμφωνίας που έχει κάνει με την Ευρώπη η Ψωροκώσταινα, η οποία κάνει την τσατσά, όλοι αυτοί της δίνουν λεφτά από τα ταμεία της ευρώπης. Γι αυτό και τους μαζεύουν σαν τα γαλόπουλα.
Η ουσία είναι ότι έχουμε γ:-Xμηθεί εμείς όλοι, γιατί κάτι η φτιαχτή η Κρίση, κάτι η διαρροή χρήματος προς το εξωτερικό (γιατί όλοι αυτοί στέλνουν τα λεφτά που βγάζουν εδώ στα σπίτια τους, μέσω των Money transfer), κάτι που δεν παράγουμε ούτε χαρτί για να γράψουμε... το πράγμα πάει κατα διαόλου.  Κλάμα Κλάμα Κλάμα

Όλοι άνθρωποι είμαστε, και ως λαός έχουμε γίνει πρόσφυγες στο εξωτερικό. Εκεί, ήμασταν τύπος και υπογραμμώς, γιατί διαφορετικά μας βάζανε σε ένα βαγόνι και πίσω στο χωριο του ο καθένας...

Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 04, 2012, 11:51:41 πμ »

Ρε μπιλυ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΟΛΕΜΟ έχουν στισ πατρίδες τους. Τι περιμένεις ? Να σου ερθουν με τριανταφυλλο στο σπιτι σου και να σου πουν ΗΡΘΑ?? Κανεις μας δεν ξερει τι σημαινει πεινα.Και αυτοι ειναι ήδη νεκροι απο την πεινα.
Εγω ειμαι επαρχιωτης και δε κτλβ απο ολα αυτα τα περι βίας. Ενας πακιστανος μας περιποιειται τον κηπο και αφηνω ξεκλειδωτα στο σπιτι μου οταν φευγω και δεν φοβαμαι. ΜΕΤΑΚΟΜΕΙΣΤΕ ΑΘΗΝΑΙΟΙ. Αυτη ειναι η λυση.. Οι αφγανοι δεν φευγουν με τιποτα. Ειδικα σε κανα χρονο που θα βγει πρωθυπουργος ο συριζιαρης την γαμησαμε. Αφγανικο προτεκτορατο θα γινουμε...θα αναπωλουμε το πασοκ και τη νδ. κουφια η ώρα.


δεν φταιω ομως εγω που ζω ηρεμα στην χωρα μου και δεν θελω πολεμο... αν ερθει να μου ζητησει φαι θα τον δωσω, αν μπει σπιτι μου με την οικογενια μου μεσα για να κλεψει θα τον κλαινε... απλα τα πραματα..
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 19, 2012, 10:42:47 μμ »

Ρε μπιλυ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΟΛΕΜΟ έχουν στισ πατρίδες τους. Τι περιμένεις ? Να σου ερθουν με τριανταφυλλο στο σπιτι σου και να σου πουν ΗΡΘΑ?? Κανεις μας δεν ξερει τι σημαινει πεινα.Και αυτοι ειναι ήδη νεκροι απο την πεινα.
Εγω ειμαι επαρχιωτης και δε κτλβ απο ολα αυτα τα περι βίας. Ενας πακιστανος μας περιποιειται τον κηπο και αφηνω ξεκλειδωτα στο σπιτι μου οταν φευγω και δεν φοβαμαι. ΜΕΤΑΚΟΜΕΙΣΤΕ ΑΘΗΝΑΙΟΙ. Αυτη ειναι η λυση.. Οι αφγανοι δεν φευγουν με τιποτα. Ειδικα σε κανα χρονο που θα βγει πρωθυπουργος ο συριζιαρης την γαμησαμε. Αφγανικο προτεκτορατο θα γινουμε...θα αναπωλουμε το πασοκ και τη νδ. κουφια η ώρα.


δεν φταιω ομως εγω που ζω ηρεμα στην χωρα μου και δεν θελω πολεμο... αν ερθει να μου ζητησει φαι θα τον δωσω, αν μπει σπιτι μου με την οικογενια μου μεσα για να κλεψει θα τον κλαινε... απλα τα πραματα..

 :)σε πάω πολύ ρε τζιμσε!Είσαι αγνός και ντόμπρος!
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 20, 2012, 12:23:40 πμ »

να παρεις ενα caliber 45 python.To revolver για να μην σπέρνεις κάλυκες δεξιά και αριστερά και όποιος μπει΄μεσα στο σπίτη να το γεμίσεις μολύβι.Αυτο λενε τα παιδια.

Αστους μακακες τους Γεωργιανους να ερχονται με τα εννιαρια,ριξε εσυ με το κανονι να τους κοψεις τα ποδια απο τη ριζα να παν να μαμηθούν τα μνόπανα που τους εχουν μαζέψει ολους εδω χαμω οι ξεφτιλες οι πολιτικοι.

που θα βρω ενα τετοιο εργαλειο να κοιμαμαι ησυχος???
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 20, 2012, 07:45:31 πμ »

Βασίλη επειδή είμαι κυνηγός έχω 10 όπλα στο σπίτι.Το καμάρι μου όμως ειναι μια χραπα χρουπα Mossberg 500 supermagnum εννιασφαιρη κοντοκαννη.Και πίσω από τοίχο να κρυφτεί ο γεωργιανος θα γυρίσει στην πατρίδα του πετώντας. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 20, 2012, 09:46:17 πμ »

Βασίλη επειδή είμαι κυνηγός έχω 10 όπλα στο σπίτι.Το καμάρι μου όμως ειναι μια χραπα χρουπα Mossberg 500 supermagnum εννιασφαιρη κοντοκαννη.Και πίσω από τοίχο να κρυφτεί ο γεωργιανος θα γυρίσει στην πατρίδα του πετώντας. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  O Γιαννης εν δραση  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:45:58 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο ΟΘΕΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΛΕΟΣ ΕΓΩ ΟΧΙ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΩ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΑΦΕΤΙ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences