Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 09:28:37 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΧΡΥΣΟΥ ΑΠΟ ΚΛΕΦΤΕΣ  (Αναγνώστηκε 80593 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 21, 2012, 06:40:47 μμ »

Βασίλη επειδή είμαι κυνηγός έχω 10 όπλα στο σπίτι.Το καμάρι μου όμως ειναι μια χραπα χρουπα Mossberg 500 supermagnum εννιασφαιρη κοντοκαννη.Και πίσω από τοίχο να κρυφτεί ο γεωργιανος θα γυρίσει στην πατρίδα του πετώντας. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  O Γιαννης εν δραση  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



χαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
thettalos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 106


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 21, 2012, 06:42:03 μμ »

Ρε μπιλυ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΟΛΕΜΟ έχουν στισ πατρίδες τους. Τι περιμένεις ? Να σου ερθουν με τριανταφυλλο στο σπιτι σου και να σου πουν ΗΡΘΑ?? Κανεις μας δεν ξερει τι σημαινει πεινα.Και αυτοι ειναι ήδη νεκροι απο την πεινα.
Εγω ειμαι επαρχιωτης και δε κτλβ απο ολα αυτα τα περι βίας. Ενας πακιστανος μας περιποιειται τον κηπο και αφηνω ξεκλειδωτα στο σπιτι μου οταν φευγω και δεν φοβαμαι. ΜΕΤΑΚΟΜΕΙΣΤΕ ΑΘΗΝΑΙΟΙ. Αυτη ειναι η λυση.. Οι αφγανοι δεν φευγουν με τιποτα. Ειδικα σε κανα χρονο που θα βγει πρωθυπουργος ο συριζιαρης την γαμησαμε. Αφγανικο προτεκτορατο θα γινουμε...θα αναπωλουμε το πασοκ και τη νδ. κουφια η ώρα.


δεν φταιω ομως εγω που ζω ηρεμα στην χωρα μου και δεν θελω πολεμο... αν ερθει να μου ζητησει φαι θα τον δωσω, αν μπει σπιτι μου με την οικογενια μου μεσα για να κλεψει θα τον κλαινε... απλα τα πραματα..

μαζι σου!!!
Καταγράφηκε
max
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 49



Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 01:44:02 πμ »

Γεια σας σοβαρο το θεμα σας κ. κ εγω εχω αυτη την απορια γεια τους κλεφτες ...εχουν καταλιστεπσει την περιοχη μμ .και εχου παρει χρυσαφικα λιρες κλπ ..ενας γνωστος ειχε κατι λιρες κ κατι χρυσαφικα μεσα σε ενα τσουβαλι με τροφιμα κ του τα βρηκαν ..και ακουσα  οτι εχουν ραβδοσκοπο ... με τη τροπο θα μονοσουμε τ οποιαδιποτε χρησαφικα αν μπορει καποιος ασ μου απαντησει ενα φιλος μου ειπε με αλουμινοχαρτο .....και γνοριζω και με τ μολιβι αν και δεν εχω ραβδοσκοπο γεια να κανω τ πειραμα......Απορία??
Καταγράφηκε

Eδώ καράβια χάνονται αλλα οι βαρκούλες αρμενίζουν
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 10:21:43 πμ »

Με 50ευρό τον χρόνο..ενοικιάζετε μια θυρίδα στο Ταμείο Παρακαταθηκών & Δανείων (είναι η φτηνότερη στην Ελλάδα)...και αφήστε τους άλλους να κουρεύονται και κοιμηθείτε ήσυχος

Ακαδημίας 40
ΑΘΗΝΑ 101 74
Τηλ. Κέντρο : 213.21.16.100
Fax : 210.36.09.545

Αν είστε επαρχεία υπολογίστε και τα ναύλα για να έρθετε μέχρι την Ακαδημία.

Η θυρίδα ανοίγει από ξένο χέρι  μόνο με εισαγγελική παρέμβαση και για λόγους τρομοκρατίας η εθνικής προδοσίας.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 10:37:48 πμ »

Η θυρίδα ανοίγει και όταν πεθάνει ο κάτοχος. Αν ειναι π.χ. 2 οι κάτοχοι και νετάρει ο ένας , πάλι ανοίγει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 11:06:32 πμ »

Ναι την ανοίγει αλλά αν είμαι ο μοναδικός κάτοχος...μάλλον δεν θα με νοιάζει και τόσο πολύ εκεί που θα είμαι με τα ραπανάκια...

εάν έχω συν δικαιούχο λογικά θα τον έχω επιλέξει εγώ όποτε θα είναι η θέληση μου να τα πάρει.

έτσι και αλλιώς και διαθήκη να μην έχω κάνει,θα την ανοίξουν οι συγγενείς με τα  πιστοποιητικο πλησιέστερον και το μη δημοσιεύσεως διαθήκης.

Και στις δυο περιπτώσεις έρχεται  εκτιμητής και υπάλληλος τις εφορίας και φορολογεί στους κληρονόμους το περιεχόμενο.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 01:30:08 μμ »

Το προβλημα με τα οπλα παντως ειναι οτι αν μπουκαρουν μεσα θα σε αιφνιδιασουν κατα 99% οποτε και να εχεις αχρηστο θα ειναι. Καπως πρεπει να τους καταλαβεις απο πριν ωστε να το εχεις πανω σου και να εισαι ετοιμος.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 02:01:35 μμ »

Το προβλημα με τα οπλα παντως ειναι οτι αν μπουκαρουν μεσα θα σε αιφνιδιασουν κατα 99% οποτε και να εχεις αχρηστο θα ειναι. Καπως πρεπει να τους καταλαβεις απο πριν ωστε να το εχεις πανω σου και να εισαι ετοιμος.


αυτο ακριβως , η δραση ειναι πιο γρηγορη απο την αντιδραση , οποτε αφηστε τα οπλα για καμμια πρωτοχρονια . μονο ψυχολογικη ασφαλεια προσφερουν και τιποτε αλλο .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 02:20:50 μμ »

Στο σπιτι εχω οπλα γιατι ασχολουμαι και με το κυνηγι!!Καραμπινες χραπα χρουπα και δικαννα!!Αν τους δω να προσπαθουν να μπουν στο σπιτι (δηλ δεν ειναι ακομα μεσα) θα κλαψουνε μανουλες!!!Θα μετρανε τα σκαγια ενα ενα στο νοσοκομειο αγκομαχωντας.Και πιστεψτε με μετα απο 15 χρονια στα βουνα ξερω πολυ καλα με ενα λειοκαννο  πως να πυροβολησω καποιον ετσι ωστε να επιβιωσει αλλά και να το θυμαται για ολη του την ζωη!!

Αν τωρα μπουν στο σπιτι και βρεθουμε προσωπο προσωπο τοτε τα οπλα ειναι αχρηστα!!Θα παραμεινουν στην θεση τους και οι εισβολεις θα ψαξουν με την ανεση τους και θα παρουν οτι θελουν με την ανοχη μου.(Αν βρουν τιποτα  Σαρκασμός )

Πολεμο και πιστολιδι διπλα στα κρεβατια των παιδιων μου δεν κανω!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 02:37:01 μμ »

Αυτό με το "χοντρό αλάτι" δεν παίζει;

(Παλιά έλεγαν, ότι γέμιζαν φυσίγγια και αντί για σκάγια έβαζαν χοντρό αλάτι!)
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 02:45:54 μμ »

Το χοντρο αλατι ποναει επειτα απο λιγη ωρα αλλα δεν προκαλει ανασχεση της επιθεσης και αποτροπη την στιγμη που γινεται (εξουδετερωση)

Αυτο που προκαλει πληρη αναχαιτηση εξουδετερωση ολικη και αποτροπη απειλης ειναι οι σφαιρες απο καουτσουκ!!Μολις ερθουν σε επαφη με το σωμα του επιτιθεμενου προκαλουν μια αποτομη συσπαση και εκτονωση των μυων για λιγα λεπτα με αποτελεσμα ο εισβολεας κυριολεκτικα κεραυνοβολειται!!!Για 2-3 λεπτα ειναι σαν νεκρος και οταν ξυπναει ειναι υγιεστατος αλλα αλυσοδεμενος!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 02:48:08 μμ »

Επειδη παλια ειχα ασχοληθει με την ιδιογωμοση εχω φτιαξει καποια τετοια φυσιγγια με σφαιρες καουτσουκ.Εβρισκα και αγοραζα στον Καλκαντζακο στην Αθηνάς!!Τα τελευταια χρονια δεν ξαναεφερε...

Υπαρχουν καποια βιντεακια στο YOUTUBE που δειχνουν τι προκαλουν οι σφαιρες απο καουτσουκ στο ανθρωπινο σωμα!!Τις χρησιμοποιουν και καποιες αστυνομικες αρχες στο εξωτερικο!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 03:14:48 μμ »

Απο ότι είδα και οι δικοί μας το σκέφτονται..........

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=492402
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 03:23:46 μμ »

Το χοντρο αλατι ποναει επειτα απο λιγη ωρα αλλα δεν προκαλει ανασχεση της επιθεσης και αποτροπη την στιγμη που γινεται (εξουδετερωση)

Αυτο που προκαλει πληρη αναχαιτηση εξουδετερωση ολικη και αποτροπη απειλης ειναι οι σφαιρες απο καουτσουκ!!Μολις ερθουν σε επαφη με το σωμα του επιτιθεμενου προκαλουν μια αποτομη συσπαση και εκτονωση των μυων για λιγα λεπτα με αποτελεσμα ο εισβολεας κυριολεκτικα κεραυνοβολειται!!!Για 2-3 λεπτα ειναι σαν νεκρος και οταν ξυπναει ειναι υγιεστατος αλλα αλυσοδεμενος!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
γιαννη στο βουνό ρίχνεις σε χαλαρό τέμπο χωρίς κανένα άγχος . Εαν μπει ο κλέφτης και τον έχεις πάρει χαμπάρι οι παλμοί σου είναι ήδη στο 200 . Εκεί να σε δω . Είναι σαν να πάρεις 30 κάμψεις σερί και στα καπάκια να σου δώσουν ενα όπλο να ρίξεις , εκεί θα είναι αλλά τα νέα .  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 12, 2014, 03:31:21 μμ »

Να σε πάρω μια μέρα μαζί μου σε κυνήγι αγριογούρουνο στο πυκνό η σε λαγοκυνηγι και αν δεις έστω και μια τουφέκια σε χαλαρό τέμπο Διονύση να μου τρυπησεις την μυτη Σαρκασμός

Προτιμαω δέκα εγκληματίες οπλισμένους μπροστά μου παρα ενα αγριογούρουνο καπρι  τραυματισμένο  με το όπλο μου μισογεμάτο..

Το κλεφτρονι θα σε λυπηθεί το καπρι όχι..

Καπρι=Μεγαλο ενήλικο αγριογούρουνο συνήθως πανω απο 150 κιλά..
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences