Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 12:37:39 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Eκτιμηση μεγαλης συλλογης ΜΚΕ !!!  (Αναγνώστηκε 49336 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 20, 2016, 09:05:43 μμ »

Αγαπητέ φίλε,κοιτάζωντας την συλλογή,στέκομαι σε δύο θέματα,πρώτο ανάλυση/μεγένθυνση του αρ.22,ζευγος 20λ μπλε,να δούμε αν είναι λάθος τοποθετημένο στα προσωρινά ή είναι όντως.
Και δεύτερο στις σημερινές φωτό,να δεις από πίσω πλην ΜΚΕ αν είναι κολλημένα χαρτάκια από πίσω,ειδικά στα ολυμπιακά και σε αυτά που έχουν τον Ερμή και γράφουν ΑΜ
Αυτά τα δύο σημεία,ειδικά το δεύτερο,αν έχουν καθαρή γόμμα από πίσω,πολλαπλάσιάζουν  την αξία της συλλογής,έτσι όπως την βλέπουμε,καθώς έχει κι άλλα μυστικά...π.χ. ένα ζεύγος 10λ έχει απέχοντες αριθμούς από πίσω

Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 20, 2016, 09:15:36 μμ »

καλησπερα ευχαριστω για την βοηθεια ...βαζω ξανα το νουμερο 22 σε λιγο πιο μεγαλες φωτο ...
Τα ολυμπιακα εχουν σαρνιερα απο πισω , για τα αμ δεν ειμαι σιγουρος και δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα επιπλεον φωτογραφισης .
Το κοκκινο 50 λεπτο που εχει μεγαλυτερη αξια δεν υπαρχει μεσα .
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2016, 09:40:03 μμ από HARRISGREECE » Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 20, 2016, 10:38:23 μμ »

Ευχαριστώ.
Λόγω χρόνου,τα υπόλοιπα αύριο !
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:07:29 μμ »

Η συλλογη απο σημερα βρισκεται στα χερια μου και πλεον εχω την δυνατοτητα να την διαθεσω αμεσα .
Για οποιαδηποτε ερωτηση - απορια - πληροφορια μπορειτε να μου στειλετε πμ .
Ευχαριστω πολυ

χαρης .
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:14:33 μμ »

Τελικά σε τι ποσό εκτιμήθηκε; Εξαφανίστηκαν και οι εκτιμητές...
Θα δημοπρατηθεί ή θα πάει στο μιλητό το πράγμα;
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:57:43 μμ »

Καλησπερα
Εχουν ενδιαφερθει για την συλλογη πολλοι φιλοι απο την σελιδα αλλα και εκτος στεκιου οι οποιοι κατα 99% επιθυμουν να αγορασουν καποια μεμονωμενα τεμαχια πιθανοτατα για την συμπληρωση καποιων κομματιων της δικια τους συλλογης !
Ενας φιλος εως τωρα εχει δηλωση την επιθυμια του να την αγορασει ως εχει απλα μεχρι σημερα δεν την κατειχα και δεν ειχα καποια ολοκληρωμενη αποψη για το κοστος της πωλησης της .
Εχω ηδη στειλει πμ σε ολους τους ενδιαφερομενους με το δεδομενο οτι σκεπτομαι να την δωσω * τμηματικα * ωστε να επιτυχω το μεγιστο δυνατο απο την μερια μου αλλα εαν υπαρξει καποιος που θα προσφερει ενα αξιολογο ποσο για να την παρει ολοκληρη ειμαι διαθεσιμος να το συζητησω .
Δεν δεσμευομαι για τιποτα και θα ηθελα να ειμαι ειλικρινης σε αυτο το κομματι οποτε οποιος θελει ας μου στειλει πμ για περαιτερω συζητηση .
Να ειστε καλα !
Καταγράφηκε
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:07:58 μμ »

Xarrisgreece  πάνω απο όλα καλή επιτυχία στην αναζήτηση σου. Το πρόβλημα που ενδεχόμενα θα υπάρξει με τα γραμματοσημα αυτα είναι η αρίθμηση τους και σε ποια έκδοση ανοικουν .
Εαν ο κατάλογος αυτός ήταν παλιός δεν έχει αντιστοιχία με τους τωρινούς καταλόγους τους εμπορίου .
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 11:14:57 μμ »

Γκέγκε!
Καλή τύχη λοιπόν στη συλλογή και στους επίδοξους αγοραστές!!!
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 01:38:59 μμ »

Θα ηθελα να ευχαριστησω ολους τους συμμετεχοντες φιλους οι οποιοι με βοηθησαν πραγματικα ο καθενας με τον δικο του ξεχωριστο τροπο ωστε να αξιολογηθει * εν μερη * αυτη η ομορφη συλλογη .
Κατοπιν λεπτομερης ερευνας που ελαβε μερος τις προηγουμενες μερες σε καταξιωμενους ανθρωπους του χωρου επιβεβαιωθηκε τοσο η αυθεντικοτητα αλλα και η σπανιοτητα η οποια υπαρχει σε συγκεκριμενα κομματια αλλα συναμα και η ιδιαιτεροτητα που υπαρχει σε καποια αλλα !
Λαμβανωντας υποψην ολα τα παραπανω και λογο της σοβαροτητας της καταστασης οφειλω να ενημερωσω οσους εδειξαν ενδιαφερον οτι * παγωνω * την επιθυμια μου για την πωληση της μεχρι να γινει ελεγχος ανα γραμματοσημο προκειμενου να ταυτοποιηθουν - αξιολογηθουν σφαλματα - αριθμοι ελεγχου - σφραγιδες - ακυκλοφορητα - επισημανσεις - δοκιμια τα οποια περιλαμβανονται μεσα !!!
Να ειστε καλα

χαρης .
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 01:45:11 μμ »

Αστα αυτά,πες ότι ''γοητεύτικες'' από την συλλογή αυτή και θέλεις να γίνεις και ενεργός συλλέκτης κλασσικών γραμμ.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 10:04:36 μμ »

Θα ηθελα να ευχαριστησω ολους τους συμμετεχοντες φιλους οι οποιοι με βοηθησαν πραγματικα ο καθενας με τον δικο του ξεχωριστο τροπο ωστε να αξιολογηθει * εν μερη * αυτη η ομορφη συλλογη .
Κατοπιν λεπτομερης ερευνας που ελαβε μερος τις προηγουμενες μερες σε καταξιωμενους ανθρωπους του χωρου επιβεβαιωθηκε τοσο η αυθεντικοτητα αλλα και η σπανιοτητα η οποια υπαρχει σε συγκεκριμενα κομματια αλλα συναμα και η ιδιαιτεροτητα που υπαρχει σε καποια αλλα !
Λαμβανωντας υποψην ολα τα παραπανω και λογο της σοβαροτητας της καταστασης οφειλω να ενημερωσω οσους εδειξαν ενδιαφερον οτι * παγωνω * την επιθυμια μου για την πωληση της μεχρι να γινει ελεγχος ανα γραμματοσημο προκειμενου να ταυτοποιηθουν - αξιολογηθουν σφαλματα - αριθμοι ελεγχου - σφραγιδες - ακυκλοφορητα - επισημανσεις - δοκιμια τα οποια περιλαμβανονται μεσα !!!
Να ειστε καλα
χαρης .

Χαχαχα!
Άλλο ένα δείγμα του υψηλής ποιότητος, άδολα αλληλέγγυου, πνεύματος που παρατηρείται συχνά μεταξύ των ελλήνων συλλεκτών.
Καταγράφηκε
trifonas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 10:49:52 μμ »

Χαχαχα!
Άλλο ένα δείγμα του υψηλής ποιότητος, άδολα αλληλέγγυου, πνεύματος που παρατηρείται συχνά μεταξύ των ελλήνων συλλεκτών.

Αγαπητέ Salonico, δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου. Θα πρέπει δηλαδή ο Χάρης να πουλήσει σώνει και καλά τη συλλογή σε ένδειξη αλληλευγγύης προς τα μέλη του φόρουμ; Δε νομίζω ότι έκανε τίποτε το μεμπτό. Ανέβασε μια συλλογή προς συζήτηση και εκτίμηση και όταν είδε ότι υπάρχει ενδιαφέρον, θέλησε να ενημερωθεί πιο διεξοδικά για την αξία της. Και όπως λέει και ο Πάνος, που ξέρεις, ίσως να το ρίξει κι εκείνος στις ΜΚΕ... 
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Δεκέμβριος 03, 2016, 01:58:36 μμ »

Η συγγεκριμενη συλλογη,δεν ειναι για να πουληθει με π.μ.Εχει σπανιοτητες και κομματια που δεν θα τα δουμε ποτε στη ζωη μας.Ημουν τυχερος,που ο Χαρης με αφησε να δω,απο κοντα,τη συλλογη.Τον παροτρυνα να ΜΗΝ πουλησει τη συλλογη μεσω π.μ.Οταν τα χρηματικα νουμερα,ειναι της ταξεως των χιλιαδων ευρω,συναισθηματισμοι περι συλλεκτικου ηθους δεν υπαρχουν.Οποιος κατεχει την χρηματικη ανεση αγοραζει.Και κατι τελευταιο περι αδολου συλλεκτισμου,υπηρξαν "πονηροι", αδολοι συλλεκτες που προσπαθησαν να μειωσουν την αξια της συλλογης,ενω ηξεραν οτι υπαρχει μεχρι και δοκιμιο μεσα(για να μην παρεξηγηθω,δεν αναφερομαι στον salonico).
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
heraldic40
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 139


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Δεκέμβριος 03, 2016, 09:56:24 μμ »

Αν και καπως off topic,λογω της κουβεντας για την πωληση της συλλογης,επισυναπτω το παρακατω εγγραφο ,για το οποιο με ενημερωσε γνωστος οικος δημοπρασιων οταν εποικοινωνησα για να δωσω προς πωληση ορισμενα κομματια.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με ενημερωσε οτι πρεπει να εχω γνωση του περιεχομενου και μετα να προχωρησω σε καταθεση των γραμματοσημων για δημοπρατηση.Ξερει κανεις κατι σχετικο μ'αυτο??
Καταγράφηκε
ALOPO
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Δεκέμβριος 03, 2016, 10:36:52 μμ »

Εν ολίγοις σε ενημερώνει ότι αν πουλήσεις τμηματικά (ιδίως) την συλλογή θεωρεί τα χρήματα που θα εισπράξεις ως εισόδημα από επιχειρηματική δραστηριότητα σύμφωνα με τον 4172. Τώρα κατά πόσο έχει τη δυνατότητα η εφορία να λάβει γνώση ότι εσύ εκποίησες τη συλλογή σου άλλο θέμα. Ούτε νομίζω ότι οι οίκοι παρέχουν τέτοια στοιχεία από μόνοι τους.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences