Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 11:11:07 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 Λεπτά 1828  (Αναγνώστηκε 30210 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 06:17:14 μμ »

Χρηστο οπως το βλεπει ο καθενας!!Αλλος μπορει να τον κουραζει να τα διαβαζει!!Αλλος μπορει να το διαβαζει με μεγαλη προσοχη και να κραταει καταστασεις νομισματων τιμη κλεισιματος και να ξερει τι να περιμενει στην επομενη δημοπρασια της ιδιας ποικιλιας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 06:48:26 μμ »

Αλλος μπορει να το διαβαζει με μεγαλη προσοχη και να κραταει καταστασεις νομισματων τιμη κλεισιματος και να ξερει τι να περιμενει στην επομενη δημοπρασια της ιδιας ποικιλιας!!
ποιός άραγε;  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 06:55:18 μμ »

Αλλος μπορει να το διαβαζει με μεγαλη προσοχη και να κραταει καταστασεις νομισματων τιμη κλεισιματος και να ξερει τι να περιμενει στην επομενη δημοπρασια της ιδιας ποικιλιας!!
ποιός άραγε;  Σαρκασμός
Γενικα μιλαω Γιαννη , Γενικα!!
Εκτος εμας υπαρχουν πολλοι νεοι που αγοραζουν Καποδιστριες Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 06:57:01 μμ »

έτσι πρόχειρα θυμήθηκα αυτήν http://coins.ha.com/common/view_item.php?Sale_No=458&Lot_No=51412 , πουλήθηκε $575.00 πριν 2,5 + χρονια. άρα;;;  Άνεση
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 07:07:23 μμ »

Τωρα Χρηστο να δεις που θα παει η βαλιτσα Σαρκασμός Σαρκασμός
Γιαννη το νομισμα που μολις εδειξες ειναι πιστοποιημενο σαν VF35 !! Και σας ρωταω ολους εσας που λετε οτι το δημοπρατηθεν προχθεσινο νομισμα οτι ειναι VF .... Σας ρωταω : Εχει καμια σχεση το ενα νομισμα με το αλλο?? Ειλικρινα παιδια εγω βλεπω ενα αρκετα ποιο φθαρμενο νομισμα και η δημοπρασια που σηκωσε ο Γιαννη αυτο μου δειχνει!! Τωρα αν συνεχιζω να κανω λαθος τι να πω......
Απο τον οπισθοτυπο ισως ειναι και λιγο καλυτερο απο αυτο του Γιαννη , απο τον εμπροσθοτυπο ομως πιστευω οτι ειναι πολυ χειροτερο!!
Ειπαμε ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα τα νομισματα Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 07:16:40 μμ »

Ειλικρινά, πολύ μ' άρεσε αυτό με τη βαλίτσα!!!!
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 07:34:40 μμ »

ειλικρινα βαθμολόγηση και καποδιστριακά νομίσματα είναι έννοιες ασύμβατες. στα νομίσματα του κυβερνήτη το σλάμπάρισμα έχει νόημα μόνο για πιστοποίηση γνησιότητας και ποικιλίας. γνώμη μου αλλά πραγματικά πιστεύω οτι κανείς συνετός συλλέκτης δε διαφωνεί!  Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 07:38:32 μμ »

στο συγκεκριμ΄ρνο τώρα αν τα βαλεις διπλα διπλα θα δεις αρκετές ίδιες περιοχές και βάθη φθοράς-'φαγώματος' του δίσκου, του πεδίου και φυσικά του σχεδίου! τυχαίο; δε νομίζω  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 07:55:03 μμ »

Να μαθεις ρε φιλε να κρινεις τις δικες σου αγορες κι οχι των αλλων κι οταν μαθεις να αξιολογεις καταστασεις τοτε να μιλας.Για ολα εχεις αποψη αφου ακουσεις πρωτα τι θα σου πουν ο Δημητρης και ο Κωστας.Μεχρι εχθες εβλεπες τα καθαρισμενα Fine για Red  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :DΚι οσο για την κριση ολη δικη σου εγω ειμαι εκτος κοπαδιου,δεν παω για σφαγη προτιμω να τους  σφαξω εγω.


μπορειες σε παρακαλω να μου βρεις το ποστ  που εκτιμησα το fine για red bu? σε οποιοδηποιτε φορουμ!
 να μιλαμε με γεγονοτα αμα θελεις και οχι να λεμε παπαριες! τις αγορες μου τις κρινω  και τις κατακρινω για μενα και δεν δινω λογαριασμο σε κανεναν και ουτε κατακρινα ποτε αγορα κανενος αντιθετα εσυ κατακρινες αγορα μου και χωρις καν να σε ρωτησω χωρις καν να ανεβασω το νομισμα στο φορουμ! (πενταλεπτο 1830) και αυτα που λες οτι ρωταω πρωτα το δημητρη και τον κωστα θα πω για μια ακομα φορα οτι με το δημητρη δεν εχω την παραμικρη επαφη και επικοινωνια αν εννωεις τον ποδαρα, και ο κωστας ειναι φιλος μου και τον συμβουλευομαι σε θεματα ποικιλιων μονο.

Υ.Γ Παρακαλω οχι προσωπικες επιθεσεις μεταξυ σας!!
herakliotis
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2010, 08:12:44 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 08:25:41 μμ »

Θωμα για την πενταρα του 30 εγω σου ειπα αν θυμαμε καλα , εγω νομιζω την σηκωσα θεμα και οχι ο Νικος!!
Οσο για το αν σχολιαζουμε ο ενας τις αγορες του αλλου αυτο δεν ειναι κακο αρκει να γινετε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ !! Και ο Νικος ποτε δεν μιλησε κακοπροαιρετα για καμια αγορα κανενος!!
Η κουβεντα και ο διαλογος πρεπει να εχει παντα επικοδομητικο χαρακτηρα και επιμορφωτικο για οσουν δεν ξερουν!!
Θα σου φερω ενα παραδειγμα: Θυμασε τι ειπες για τα μονολεπτα του 79 οταν τα εκανα θεμα??
Εκει ειναι γραμμενα τα σχολια σου. Τί επρεπε να κανω εγω? Να νευριασω? Σου εδειξα με ομορφο τροπο οτι με το αλφα ποσον που πιστευες οτι αξιζει το καθε κομματι αγοραζα και το δικο σου!!
Περασε ο καιρος και μονο σου ειπες οτι δικαιωθηκα Κλείσιμο ματιού
Η κουβεντα φιλε μου και οι αντιπαραθεσεις αποψεων μεταξυ μας πρεπει να μας βαζουν σε σκεψεις να μελεταμε καλυτερα την καθε κουβεντα που λεει ο αλλος και να ερευναμε σε βαθος μηπως μας διαφευγει κατι στις αρχικες τοποθετησεις μας!!
Κανεις δεν ειναι ΑΛΑΘΗΤΟΣ και κανεις μας δεν ειναι ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ!!
Γιαυτο λοιπον ακουμε τους παντες και τα παντα!!
Μπορειτε να συνεχισετε αμα θελετε την κουβεντα , αλλα παντα σε φιλικο και ευχαριστο τονο για τους οσους σας διαβαζουν!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 08:30:48 μμ »

στο συγκεκριμ΄ρνο τώρα αν τα βαλεις διπλα διπλα θα δεις αρκετές ίδιες περιοχές και βάθη φθοράς-'φαγώματος' του δίσκου, του πεδίου και φυσικά του σχεδίου! τυχαίο; δε νομίζω  Κλείσιμο ματιού
Γιαννη τα εβαλα διπλα διπλα και γιαυτο ειπα οτι απο τον οπισθοτυπο ειναι λιγο καλυτερο αλλα απο τον εμπροσθοτυπο πιστευω οτι ειναι χειροτερο!!
Οπως και να εχει ας το χερεται ο νεος του κατοχος και εμεις να εχουμε παντα τετοια νομισματα να αλλαζουμε αποψεις Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 08:52:05 μμ »

Γιωργη η παρτιδα με τα μονολεπτα σου βγηκε θα μπορουσαν να ειναι και ολα καθαρισμενα και μην πιανουν ουτε τα μισα απο οσα πληρωσες! το αποτελεσμα βεβαιως σε δικαιωσε αλλα μην το παιρνεις και πανω σου  Κλείσιμο ματιού  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 09:04:54 μμ »

Να μαθεις ρε φιλε να κρινεις τις δικες σου αγορες κι οχι των αλλων κι οταν μαθεις να αξιολογεις καταστασεις τοτε να μιλας.Για ολα εχεις αποψη αφου ακουσεις πρωτα τι θα σου πουν ο Δημητρης και ο Κωστας.Μεχρι εχθες εβλεπες τα καθαρισμενα Fine για Red  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :DΚι οσο για την κριση ολη δικη σου εγω ειμαι εκτος κοπαδιου,δεν παω για σφαγη προτιμω να τους  σφαξω εγω.


μπορειες σε παρακαλω να μου βρεις το ποστ  που εκτιμησα το fine για red bu? σε οποιοδηποιτε φορουμ!
 να μιλαμε με γεγονοτα αμα θελεις και οχι να λεμε παπαριες! τις αγορες μου τις κρινω  και τις κατακρινω για μενα και δεν δινω λογαριασμο σε κανεναν και ουτε κατακρινα ποτε αγορα κανενος αντιθετα εσυ κατακρινες αγορα μου και χωρις καν να σε ρωτησω χωρις καν να ανεβασω το νομισμα στο φορουμ! (πενταλεπτο 1830) και αυτα που λες οτι ρωταω πρωτα το δημητρη και τον κωστα θα πω για μια ακομα φορα οτι με το δημητρη δεν εχω την παραμικρη επαφη και επικοινωνια αν εννωεις τον ποδαρα, και ο κωστας ειναι φιλος μου και τον συμβουλευομαι σε θεματα ποικιλιων μονο.

Υ.Γ Παρακαλω οχι προσωπικες επιθεσεις μεταξυ σας!!
herakliotis
Πάρε κάνα τηλέφωνο, δεν ήμαστε και τσακωμένοι Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 10:36:15 μμ »

γιωργη δε χρειαζεται να σβηνεις τα ποστ δεν αρχισαμε τις χριστοπαναγιες ακομα! εχω ενα ελατωμα που τσιμπαω στις προκλησεις ιντα να καμω? εμεις λεγαμε τις γνωμες μας για το νομισμα (και τι αλλο να κανουμε δηλαδη αφου γι'αυτο ειναι τα φορουμς) και ο αλλος μπηκε και ελεγε αλλα αντι αλλων! πειτε μου ρε παιδια φταιω? και στο φιναλε εγω ημουν αυτος που υποστηριξα οτι εκανε καλη αγορα οποιος το πηρε και απο οτι ειδα οι αποψεις των περισσοτερων ειναι κοντα με τις δικες μου και για την τιμη και για την κατασταση!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 10:50:51 μμ »

Θωμα διαβασε καλα τους ορους του φορουμ!! Δεν επεμβαινουμε μονο σε χριστοπαναγιες!! Το καθε μελος πρεπει να σεβετε την προσωπικοτητα του αλλου!! Με λιγα λογια απαγορευοντε και οι προσωπικες επιθεσεις!!
Μπορειτε να λετε ελευθερα ο καθενας τις αποψεις του , μπορειτε να ερχεστε σε αντιπαραθεση αποψεων αλλα παντα σεβομενοι τον συναδελφο συλλεκτη!!
Καποτε ημουν και εγω ετσι οξυθυμος και απολυτος, αυτο δεν με ωφελησε  σε τιποτα!! Ο συλλεκτισμος πρεπει να μας βγαζει μονο καλα συναισθηματα και αυτο ειναι ενα σημειο το οποιο πρεπει να το καλιεργησουμε μεσα μας ολοι μας!!
Σας συνιστω να το επιδιωξετε Κλείσιμο ματιού
Δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε μεταξυ μας αλλα εχουμε κατι το οποιο μας ενωνει!!
ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences