Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 06:02:11 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 Λεπτά 1828  (Αναγνώστηκε 30192 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 07:11:51 μμ »

Γιωργο το νομισμα θεωρω οτι εκλεισε πολυ καλα απο τιμη γιατι ειναι ενα ωραιοτατο vf+ καποτε κατω απο 300 ευρω δεν το επαιρνες με τιποτα αλα ειπαμε οι τιμες εχου παρει κατηφορο και κανενας δεν ξερει που θα σταματησει!

παντως γνωμη μου ειναι οποιος εχει λεφτα και θελει να κανει συλλογη ειναι πολυ καλη εποχη!
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 07:21:27 μμ »

το συγκεκριμένο νόμισμα άξιζε τα λεφτά αυτά, ούτε ευκαιρία έκατσε αλλά ούτε και πανάκριβο! σε λίγο καιρό βέβαια θα ναι ακόμα πιο προσιτο.. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 07:42:49 μμ »

Γνωμη σας , γνωμη μου!! Ας ακουσωμε και αλλες γνωμες για την τιμη στην συγκεκριμενη δημοπρασια!!
Εδω που τα λεμε ειναι μεγαλη η ψαλιδα μεταξυ των τιμων που δωσαμε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 09:51:41 μμ »

Γιωργο το νομισμα θεωρω οτι εκλεισε πολυ καλα απο τιμη γιατι ειναι ενα ωραιοτατο vf+

Θωμα οσο αφορα την κατασταση του εγω μετα βιας το κανω F !! Τωρα οπως ειπα και ποιο πανω καλο θα ειναι να ακουστουν και αλλες αποψεις!! Εγω παντως το βρισκω ακριβο για την κατασταση που πιστευω οτι ειναι!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 10:05:41 μμ »

γιωργο κανεις μεγαλο λαθος και στην κατασταση και στην τιμη που λες

μπηκα και ειδα και το δικο σου το οποι ειναι ενα Fine και corroded δεν εχει καμια σχεση με αυτο του ebay!
αυτη ειναι η αποψη μου ας πει και καποιος αλλος. αλλα απο οτι βλεπω οι δυο μας μειναμε σημερα
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 06:59:19 μμ »

Εγω καταλαβα οτι το κανατε πολυ διαφημιση χωρις λογο και δεν το χτυπησε κανενας σας.Γιατι??
Ουτε VF+ ειναι οπως λετε ουτε σπανιο.Νομισμα απο καθαρισμενη σκουρια και απο κουρασμενη μητρα ειναι.Αλλα αν ηταν και καλυτερο δεν θα εκλεινε και τοσο.Την τιμη την οριζει ο καθε αγοραστης που χτυπαει,γι'αυτον τοσα αξιζε.Καλοριζικο να πουμε τοτε και επιτελους να κοψουμε την καραμελα περι κρισης....
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 07:40:46 μμ »

Φιλε Νικο ουτε διαφημηση καναμε ουτε τιποτα!! Κουβεντα εχουμε για την κατασταση του εν λογω νομισματος και την τιμη του!! Και μεσα απο πολλες αποψεις πιστευω οτι θα βγει κατι καλο , οχι μονο για μενα και τον Θωμα αλλα για ολους οσους παρακολουθουν τα Καποδιστριακα νομισματα!!
Τωρα για την τιμη ο καθενας δινει οσα πιστευει και εγω συμμετειχα με οσα πιστευα οτι αξιζει Κλείσιμο ματιού
Απο την δικη σου παρεμβαση καταλαβα οτι ουτε εσυ το εχεις για VF+ αλλα προσθεσες και για καθαρισμενη σκουρια κατι το οποιο εμενα μου εχει διαφυγει εντελως απο την προσοχη μου!!
Μεσα απο πολλες αποψεις φιλε Νικο ολοι αναθεωρουμε τις αποψεις μας περι καταστασεων και τιμων και γινομαστε ολοι καλυτεροι συλλεκτες-αγοραστες!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 11:44:42 μμ »

Εγω καταλαβα οτι το κανατε πολυ διαφημιση χωρις λογο και δεν το χτυπησε κανενας σας.Γιατι??
Ουτε VF+ ειναι οπως λετε ουτε σπανιο.Νομισμα απο καθαρισμενη σκουρια και απο κουρασμενη μητρα ειναι.Αλλα αν ηταν και καλυτερο δεν θα εκλεινε και τοσο.Την τιμη την οριζει ο καθε αγοραστης που χτυπαει,γι'αυτον τοσα αξιζε.Καλοριζικο να πουμε τοτε και επιτελους να κοψουμε την καραμελα περι κρισης....

Γιατι το εχουμε σε καλυτερη κατασταση ρε φιλε εχεις καποιο προβλημα??? και δεν τα καταλαβα τα υπονοουμενα σου! τι ηθελες να μας πεις δηλαδη? εν παση περιπτωση ειχαμε μια διαφωνια με το γιωργο στην αξιολογηση και περιμεναμε και αλλες αποψεις και εσυ μας λες τα δικα σου! στο τελος θα μας πεις οτι ειχαμε κανει και συμφωνια με τον πωλητη να του διαφημησουμε το νομισμα! για λιγο ηρεμα, και αν τα περι κρισης σου φαινονται καραμελα η σε αλλον πλανητη ζεις η κατι πινεις και δε μας δινεις!
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 08:50:35 πμ »

Να μαθεις ρε φιλε να κρινεις τις δικες σου αγορες κι οχι των αλλων κι οταν μαθεις να αξιολογεις καταστασεις τοτε να μιλας.Για ολα εχεις αποψη αφου ακουσεις πρωτα τι θα σου πουν ο Δημητρης και ο Κωστας.Μεχρι εχθες εβλεπες τα καθαρισμενα Fine για Red  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :DΚι οσο για την κριση ολη δικη σου εγω ειμαι εκτος κοπαδιου,δεν παω για σφαγη προτιμω να τους  σφαξω εγω.
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 09:01:51 πμ »

φιλε νικο, τα καποδιστριακα νομίζω συμφωνείς κι εσυ είναι κατα 90% 'εσωτερικα' νομίσματα και (θα επρεπε να) αξιολογούνται ενα-προς-ενα. υπάρχουν σπανιοτητες κι ενδιαφεροντα κατα τύπο, ποικιλία, υπο-ποικιλία, κατάσταση, σφάλμα και παει λέγοντας με συνδυασμούς αυτών τψν κριτηρίων. υπάρχει βεβαια και η προσωπική αναζήτηση (μαγκιά ή και βλακεία) του κάθε συλλέκτη καποδιστριακών. όπως λεει και το ασμα: 'ο καθένας το παλεύει όπως ξέρει και μπορεί'  Κλείσιμο ματιού
αλλα μη μας λες οτι θα τους 'σφαζεις' με τοση σιγουριά, η 'κρίση' του καθε συλλέκτη ειναι 100% υποκειμενική, η 'τρέχουσα οικονομική κρίση' όμως είναι ειναι 100% υπαρκτή κι ήδη (καια θα εξακολουθήσει για καμποσο καιρο να) επηρρεάζει τα συλλεκτικά πράγματα.
φιλικά, Γιάννης
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 09:25:04 πμ »

Φιλε Γιαννη εχεις δικιο αλλα με ενοχλει οταν χλευαζει καποιος τον αλλον.Ολοι εχουμε κανει μ*****ς αλλα δεν μιλαμε για τα δικα μας.Να μην αποτρεπουμε λοιπον και τον ανθρωπο που το αγορασε να μην γραψει ποτε την αποψη του επειδη ο Θωμας γραφει οτι του κατεβει.Κι αν θες την γνωμη μου για την συλλεκτικη κριση θα σου πω οτι για ολα τα νομισματα θα υπαρχουν ΠΑΝΤΑ αγοραστες.Αν για αυτο το δεκαλεπτο δωθηκαν 242$ τοτε ενα καλυτερο με πολυ περισσοτερους Biders ποσο μπορει να φτασει??και εν μεσω <κρισης>??Απλως πιστευω οτι παλιοτερα δεν κυκλοφορουσαν πολλα Καποδιστριακα και οι μνηστηρες ηταν περισσοτεροι ενω τωρα βρισκεις αυτο που θες και σε καλη τιμη ξερεις γιατι?Γιατι το εχει και ο αλλος!!και δεν θα σε ενοχλησει στο χτυπημα.Αν μπει ενα πολυ σπανιο κομματι στο Ebay ο πωλητης θα λαβει 20 Email εκ των οποιων ο τελευταιος θα γραφει<< απο την μεγαλυτερη προσφορα σου θα σου δωσω τα διπλα!!

Παντα φιλικα Νικος
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 12:47:56 μμ »

Το 10λεπτο είναι VF μέ ένα, απ' ότι φαίνεται κακό χτύπημα στην περίμετρο.  Η τιμή που έκλεσισε είναι πολύ λογική.  Σαν ποικιλία είναι σχετικά εύκολη.  Έχουν περάσει 5 ίδιες από τα χέρια μου (για κάποιο λόγο εμφανίζονται συνέχεια στην Γαλλία), καταστάσει XF-AU. Τιμές αγοράς 200-250 ευρώ.  Τιμές πώλησης 450-550 ευρώ
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 03:32:37 μμ »

Θα παρακαλουσα την παρεα να κατεβει λιγο η ενταση Κλείσιμο ματιού Μια παρεα ειμαστε και κανουμε φιλικη κουβεντα!!
Εδω ακουγοντε ολων οι αποψεις σωστες ή εσφαλμενες και ο καθε αναγνωστης-συλλεκτης Καποδιστριακων με μικρη πειρα-  θα μπορει να παρει μια γενικη εικονα του τι γινετε με τα νομισματα!!
Απο οτι ειδα και ο νικητης της δημοπρασιας ειναι μελος του φορουμ και μας διαβαζει καθημερινα!!
Ας φροντισουμε λοιπον τα οσα γραφουμε να βοηθανε την συλλεκτικη κοινοτητα και να μαθαινουν απο τα οσα
λεμε!!

Υ.Γ Απο οτι βλεπω προς το παρον η τιμη που εκλεισε ειναι αποδεκτη απο τους περισσοτερους και η κατασταση του νομισματος μια σκαλα καλυτερο απο οτι πιστευω εγω προσωπικα!!
Θα ηθελα ομως να ακουσω και αλλες αποψεις οπως του Κωστα.Κ και του Αρη!!
Αν διαβασετε το θεμα παιδια θα χαρω να εχουμε και κατι απο εσας Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NAYARXOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 299


Αγοραζε σαν εμπορος και πουλα σαν συλλεκτης


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 05:27:00 μμ »

πιστευω οτι πουληθηκε καλα και αγοραστηκε καλα...το κοματι ειναι vf...θεωρω οτι η συγκεκριμενη περιοδος ειναι καλη για αγορες απο exf και κατω...παντως δεν ειμαι πολυ σιγουρος αν θα πεσουν πολυ ακομα τα νομισματα. Ανεξαρτητα απο την οικονομικη κριση οσοι θελουν να πουλησουν εμποροι και συλλεκτες κρατανε και περιμενουν...
Καταγράφηκε
CELHEL50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 216


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 05:55:49 μμ »

Βρέ παιδιά, έχει πάρει πολύ μάκρος η κουβέντα για το συγκεκριμένο νόμισμα.
Έ τί να γίνει, κάποιος το πούλησε, κάποιος το αγόρασε!
Μήπως κανείς απο εμάς πάντα κάνει τις αγοραπωλησίες του πετυχαίνοντας
το απόλυτα επιθυμητό και ρεαλιστικό;
Πόσες φορές δεν μετανοιώσαμε (αργότερα ) που πουλήσαμε, ή που αγοράσαμε!

Έτσι είναι το παιχνίδι!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences