Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 09:22:06 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χαιρετισμος κ αποριες  (Αναγνώστηκε 8617 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 18, 2016, 07:02:43 μμ »

Οχι πως με ενδιαφερει να τις πουλησω εαν αποκτησω κατι αλλα αυτη την περιοδο θεωρητε καλη στιγμη για αγορα ή "αδιαφορη"?
Κατ' αρχάς καλώς ήλθες! Όσο για το ερώτημά σου, η απάντηση εξαρτάται από τον ποιόν θα ρωτήσεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο. Αν ρωτήσεις τον milou θα σου πει αγόραζε, αν ρωτήσεις τον elpidoforos θα σου πει πούλα. Οπότε, διάβασε αρκετά και κάνε ότι καταλαβαίνεις και να θυμάσε αυτό που σου είπε ο Μιχάλης (ellinas), να αγοράζεις με χρήματα που δεν έχεις άμεση ανάγκη Κλείσιμο ματιού.
Καλώς ήρθες φίλε μου.
Λακωνικότατος ο Νικόλας,για το μέλλον δεν ξέρω αλλά για το παρών δλδ φέτος περίμενε άν θέλεις να αγοράσεις η fed θα κάνει το θαύμα της θα ανεβάσει τα επιτόκια και τα μέταλλα θα κατρακυλήσουν.
Τον milou μην τον ακούς έχει το ακαταλόγιστο. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 18, 2016, 08:35:29 μμ »

Φίλε καλωσόρισες

Εδω μέσα στόχος δικός μας θα είναι να σε βοηθήσουμε όσο το δυνατόν γίνεται καλύτερα για να παραμείνεις στην παρέα μας . Από εκεί και πέρα θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις με μια λίρα ελισαβετ bu δεκαετίας 60 από έμπειρο μέλος και να έχεις την δυνατότητα να την επεξεργαστείς και από κοντά πριν προβείς σε αγορά. Έτσι όταν την αγοράσεις θα έχεις πλέον όλο το χρόνο να την  μελετήσεις και στην συνέχεια να αποκτήσεις την εμπειρία που χρειάζεται για να αγοράσεις και άλλα νομίσματα.

Μια συμβουλή δικιά μου είναι να μην ενθουσιαστείς και αγοράζεις ότι σου πασάρουν χωρίς να ξέρεις γιατί έτσι την πατάνε πολλοί νέοι σε αυτό τον χώρο και ξενερώνουν μετά και τα παρατάνε.

Φιλικά
Χρήστος

Καταγράφηκε

evilakos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 18, 2016, 10:25:02 μμ »

Ως bu αν δεν κανω λαθος εννοουμε τις ακυκλοφορητες ετσι? Αυτες πρεπει να ειναι κ μεσα στο πλαστικο κουτακι? Αν ειναι μεσα αυτο ανοιγει για να εξετασεις την λιρα ή ειναι σφραγισμενο κ πρεπει να εχεις απλα εμπιστοσυνη στον πωλητη? Και τελος γιατι δεκαετιας του 60? Μηπως γιατι οι καινουριες εχουν μικροελαττωματα στην εικονα οπως εχει γραφτει εδω μεσα ή για αλλον λογο?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 18, 2016, 10:36:15 μμ »

Μηπως γιατι οι καινουριες εχουν μικροελαττωματα στην εικονα οπως εχει γραφτει εδω μεσα ή για αλλον λογο?

 Αυτό ακριβώς νέε φίλε μάς. Μην αγγίζεις νέες λίρες γιατί λερωνουν. Από όπου και να τίς αγγίζεις βρωμανε.
Οι μισές θα σού βγουν κόκκινες ,οι άλλες μισές θα σού βγούν με μικρό ελαττώματα και οι άλλες μισές θα σού βγούν πλαστές!! Μακριά από νέες κοπές λοιπόν!!!

Υ.Γ αυτά που αναρωτήθηκε ο φίλος νά τά διαβάστε καλά όλοι όσοι σπέρνουν τον πανικό και δεν αναρωτιέσται  τι κακό κάνετε στους ανθρώπους.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 18, 2016, 10:45:35 μμ »

Πάρε τέτοιες!Πωλούνται αυτή τη στιγμή εδώ στο στέκι και μάλιστα από αξιόλογα και έμπιστα άτομα.
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 19, 2016, 12:15:20 πμ »

Καπου το 2007-2008 αν θυμαμαι καλα


(να σημειωσω η τιμη αγορας τοτε ηταν γυρω στα 80€)


Τι τις θες μου λεει ο υπαλληλος?


Ετσι κ εγω εφυγα.

Εγώ δεν έφυγα. Επέμεινα και τις πήρα.
Αλλά δεν έκαναν 80 το 2008. 80 έκαναν το 2004.
Το 2008 έκαναν 160....
Καταγράφηκε
evilakos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 19, 2016, 10:15:36 πμ »

Καπου το 2007-2008 αν θυμαμαι καλα


(να σημειωσω η τιμη αγορας τοτε ηταν γυρω στα 80€)


Τι τις θες μου λεει ο υπαλληλος?


Ετσι κ εγω εφυγα.

Εγώ δεν έφυγα. Επέμεινα και τις πήρα.
Αλλά δεν έκαναν 80 το 2008. 80 έκαναν το 2004.
Το 2008 έκαναν 160....

Μπορει να κανω λαθος ημερομηνια παντως τις τιμες τις θυμαμαι πολυ καλα γιατι οταν μετα απο καποιο καιρο ειχε φτασει κοντα στα 150€ κοπαναγα το κεφαλι μου κ ελεγα θα ειχα διπλασιασει τα λεφτα μου αλλα τωρα τι να λεει να αγορασω ειναι πανακριβη αυτη την στιγμη.... Αλλα αυτη την φορα δεν θα κανω πισω ηδη εχω ερθει σε επικοινωνια με μελος να ξεκινησω αγορες.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 19, 2016, 10:21:16 πμ »

Μηπως γιατι οι καινουριες εχουν μικροελαττωματα στην εικονα οπως εχει γραφτει εδω μεσα ή για αλλον λογο?

 Αυτό ακριβώς νέε φίλε μάς. Μην αγγίζεις νέες λίρες γιατί λερωνουν. Από όπου και να τίς αγγίζεις βρωμανε.
Οι μισές θα σού βγουν κόκκινες ,οι άλλες μισές θα σού βγούν με μικρό ελαττώματα και οι άλλες μισές θα σού βγούν πλαστές!! Μακριά από νέες κοπές λοιπόν!!!

Υ.Γ αυτά που αναρωτήθηκε ο φίλος νά τά διαβάστε καλά όλοι όσοι σπέρνουν τον πανικό και δεν αναρωτιέσται  τι κακό κάνετε στους ανθρώπους.


+1000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 19, 2016, 10:53:15 πμ »

Τώρα απλά έπεσε ένα σβήσιμο μυνήματων .
Την επόμενη φορά θα πέσει μία σύσταση και
Την μεθεπόμενη ένας αποκλεισμός.
Τα προσωπικά σας έξω από το Στέκι για τελευταία φορά.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 19, 2016, 10:58:29 πμ »

Προσωπικά δεν υπάρχουν! Κανένα! Οπότε λάθος μαντεψιά έκανες!
Τώρα αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει τι ποιότητας νομισμάτων πωλούνται μέσα από το Στέκι βγες και πες το να το ξέρουμε, ειρωνείες από μεριάς σου είναι κομματάκι άκομψο να γράφονται για κάποιον που βάζει πάνω την συλλεκτική κοινότητα από μικρότητες και σκοπιμότητες.
Αυτά και καλή συνέχεια!
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 19, 2016, 11:09:38 πμ »

Να σε ρωτησω κατι:
Οταν λες : <<Τώρα αν εσένα δεν σε ενδιαφέρει τι ποιότητας νομισμάτων πωλούνται μέσα από το Στέκι >>
ΤΙ εννοεις με αυτο?
Οτι πωλουνται πλαστα νομισματα και εμεις κανουμε τα στραβα ματια??
Θελω μια περαιτερω εξηγηση πανω σε αυτο.
Να μου το κανεις ποιο λιανα οπως λενε λαικιστι.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 19, 2016, 11:15:25 πμ »

Μιχάλη ξέρεις, και συμμετέχεις πάντα στην προσπάθεια που καταβάλουμε να μην περνούν μη γνήσια νομίσματα κατά κύριο λόγο από τις πωλήσεις. Το τι γίνεται έξω δεν μπορούμε να το ελέγξουμε και δεν φέρουμε ουδεμία ευθύνη.  Άρα προσπαθούμε στο μέτρο του δυνατού να έχουμε το σπίτι μας καθαρό και να προστατεύουμε, πάλι στο μέτρο του δυνατού, τους κατοικούντες σε αυτό
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 19, 2016, 11:16:53 πμ »

Με κάνεις και επανέρχομαι herakliotis και δεν θέλω να χάσω την καλή διάθεσή μου, μα καθόλου λέμε, εννοώ ακριβώς αυτό που έγραψα, ξαναδιάβασέ το, διάβασε και τα σβησμένα θρεντ, ξέρεις ποια, κάνε τα μια γυροβολιά όλα αυτά μες στο μυαλό σου και θα τα δεις και πιο λιανά και πιο καθαρά.

Άντε γειά λέμε!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 19, 2016, 11:22:06 πμ »

Μιχάλη ξέρεις, και συμμετέχεις πάντα στην προσπάθεια που καταβάλουμε να μην περνούν μη γνήσια νομίσματα κατά κύριο λόγο από τις πωλήσεις. Το τι γίνεται έξω δεν μπορούμε να το ελέγξουμε και δεν φέρουμε ουδεμία ευθύνη.  Άρα προσπαθούμε στο μέτρο του δυνατού να έχουμε το σπίτι μας καθαρό και να προστατεύουμε, πάλι στο μέτρο του δυνατού, τους κατοικούντες σε αυτό
Κρις το ξέρω, το ξέρω πολύ καλά, το αντιλαμβάνομαι, όπως και εσύ πρέπει να αντιληφθείς πως υπάρχει και ένα όριο στις ειρωνείες, τέσπα,  ίσως στην περίπτωση που ήρθε στο φως πριν κάτι μέρες και την είχα ξεχάσει εντελώς, με τις 3 λίρες που βγήκαν προς πώληση, να μην έγινε κατανοητό εκείνο το βράδυ από μεριάς σας ή δεν ξέρω αν ειπώθηκε σε κάποιον από εσάς πως αυτές είχαν επιστραφεί ήδη.

Αυτά φίλε και σορρυ αν μες διάβασες κάπως, δεν ήταν στις προθέσεις μου!

Καλή συνέχεια!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 19, 2016, 11:32:40 πμ »

Θυμάμαι καλά την περίπτωση αυτή, την είχα χειριστεί προσωπικά, αν και είχα αντίθετη άποψη ως προς την πλαστότητα(δεν έχει καμία σημασία αυτό), εφόσον τέθηκε θέμα αμφισβήτησης ζητήθηκε από τον πωλητή η απόσυρση του. Τώρα αν αυτή πουλήθηκε και γύρισε πίσω στον πωλητή καταλαβαίνεις ότι δεν το γνωρίζω αλλά και δεν το αμφισβητώ.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences