Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:16:21 μμ
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Διακοπή καπνίσματος...  (Αναγνώστηκε 49459 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
CretanFarmer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Governments lie.Bankers lie. Gold tells the truth!


Προφίλ WWW
« Απάντηση #150 στις: Νοέμβριος 01, 2016, 01:00:58 πμ »

NIKOS-50 GiannisD Manos1234 orop

Μπράβο παίδες!
Καταγράφηκε
kap
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 539

sotirakis


Προφίλ
« Απάντηση #151 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 06:21:38 μμ »

επειδη ειμαι μελος σε φορουμ ατμιστων και ατμιστης τα τελευταια 5 χρονια θα σας τα πω περιλιπτικα αλλα ολα.
εγω ημουν καπνιστης 15 χρονια με 2 πακετα την μερα μεχρι που επαθα αποφραξη στους πνευμονες στα 37 μου.
εκανα μεταγραφη σε ατμισμα και η αποφραξη εφυγε,το ατμισμα ειναι σαν την διακοπη καπνισματος σε θεματα υγειας.
δεν εχει πισα που αυτην προκαλει τον καρκινο του φαρυγγα και του πνευμονα....
η νικοτινη δεν κανει καμια ζημια στο σωμα οπως πιστευουν ολοι.
επισης το ατμισμα ειναι οτι ποιο κοντινο σε καπνισμα σε αντιθεση με αλλες μεθοδους διακοπης οπως τσιροτα νικοτινης.
αυτα δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου υπαρχουν αμετρητες ερευνες,οποιος θελει να τις διαβασει ολες εδω ειναι το φορουμ ατμιστων
https://vaping.gr/
Καταγράφηκε
kap
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 539

sotirakis


Προφίλ
« Απάντηση #152 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 06:28:20 μμ »

για οποιον παλι δεν εχει χρονο να διαβασει τις ερευνες εδω ειναι μια συνεντευξη του κ φαρσαλινου,για οποιον δεν το γνωριζει ειναι ερευνητης γιατρος σε θεματα καπνισματος,ατμισματος και θερμαινομενων τσιγαρων,τα iqos δηλαδη.
οποιος αφιερωσει 30 λεπτα θα μαθει τα παντα
https://www.youtube.com/watch?v=7OK-vV_IRyE&ab_channel=Princeofthevoid
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2021, 06:28:51 μμ από kap » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #153 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 09:38:17 μμ »

Πολυ ενημερωτικο!
Αλλα ρε φιλε οκ, το ντουμανιασαν εντελως το μαγαζι!
Σχεδον τα ορια της διαφημησης προιοντως ακουμπησαν!
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 09:43:38 μμ »

αυτο ειναι ευγενεια λογω κορωνοϊου, βλεπει ο αλλος που παει η εκπνοη τους και μπορει να την αποφυγει
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 09:50:20 μμ »

Για εμένα αυτά είναι ημίμετρα η το κόβεις ή όχι.

Έκανα 1-1,5 πακέτο Καρέλια μπλε την ημέρα  και το πέταξα.

Έχω να καπνίσω από το τον Σεπτέμβριο του 2016 που ύστερα από ένα ΣΚ υπερβολής που κάπνισα μια κούτα  σε δυο μερεσ και την Δευτέρα το πρωί δεν είχα τσιγάρα!!

Ειπα δεν το ξαναβαζω στο στόμα μου και για να μην σπάσω την υπόσχεση μου πήρα το παρακάτω νόμισμα και ειπα ότι εαν καπνίσω θα το πουλήσω!!

Μέχρι σήμερα είναι ακόμα στα χέρια μου…. 
Καταγράφηκε

kap
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 539

sotirakis


Προφίλ
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 09:59:45 μμ »

η διακοπη καπνισματος ειναι πολυ δυσκολο πραγμα,για εμενα ηταν οτι ποιο δυσκολο εχω περασει στην ζωη μου,το τσιγαρο δεν ειναι το ιδιο εθιστικο σε ολους,σε αλλους ειναι πολυ σε αλλους ειναι λιγο,θελει καλο υποκαταστατο,εγω ημουν τυχερος που επεσα σε αυτην την εποχη γιατι απο οσο ξερω 12 χρονια υπαρχει το ατμισμα και μαλιστα μεχρι το 2014 η 2015 οι συσκευες τοτε ουτε καν θυμηζαν τζουρα τσιγαρου.απο το 2010 εκανα αποπειρες μεταγραφης,εχω ακομα εκεινες τις αθλιες συσκευες.
παντως και τωρα που ειμαι ατμιστης του δινω και καταλαβαινει,κανω παρα πολυ καταναλωση.
το βιντεο αυτο παντως ειναι απο τα ποιο χρησιμα που εχω δει στην ζωη μου,τοσο πολυ πληροφορια σε 28 λεπτα,το εχω βαλει και στο ατμιστικο φορουμ,αξιζει ολοι να το δειτε.
ο δρ Φαρσαλινος ειναι μελος στο φορουμ,ο οποιος μαζευει εθελοντες για τις ερευνες,καπνιστες,μη καπνιστες,ατμιστες...
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 10:05:29 μμ »

[...] έχω να καπνίσω τσιγάρο από Μάιος 31, 2016, 06:26:03 μμ....σε ευχαριστώ!!!  Χαμόγελο

Πόσες θύμησες μπορεί να μου ξυπνήσει αυτό το θέμα...
Τότε βρισκόμασταν όλοι στο σπίτι, η γυναίκα μου, όλες οι κόρες μου και καμιά τους δεν πίστευε ότι θα άντεχα να σταματήσω να καπνίζω.
"Μία μέρα, άντε δύο το πολύ..." έλεγαν και γελούσαν, όλες, μαζί... και εγώ έκανα δήθεν τον νευριασμένο... μου έλειψαν να είναι ξανά όλες μαζί...

Κι όμως, δεν έχω καπνίσει ξανά από τότε και δεν με ενοχλεί να καπνίζουν δίπλα μου άλλοι. Δεν με ενοχλεί.

Ανδρέα Λούκυ Λουκ όπου και νάσαι φίλε, να είσαι καλά! Χαμόγελο

Σε ευχαριστώ!
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 903


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 10:55:37 μμ »

Πλάκα πλάκα έχω να καπνίσω 9 χρόνια ...
Όσο είναι η κόρη μου ...
Ένα Σεπτέμβρη είχα βουλώσει ( ...κυρά Ανίτα βούλωθα...)
από ένα γερό κρύωμα και δεν γινόταν τεχνικά
να κατέβει ο καπνός και επειδή το χρειαζόμουν
μαζί με το καφέ το πρωί ,στην οδήγηση ,στο διάλειμμα στη δουλειά , πριν και μετά το φαί , στη τουαλέτα,  πριν κοιμηθώ σκέφτηκα να πάρω ένα Νicoret  ( όχι με σκοπό να το κόψω , εξάλλου δε πίστευα ότι ήμουνα εθισμένος στο τσιγάρο ) για να με καλύψει όσο ήμουν κρυωμένος .
Και αυτό που έκανε κλικ στο μυαλό μου και τελικά το σταμάτησα είναι όταν διάβασα στις οδηγίες του Νicoret σε ένα σημείο : Το προϊόν απευθύνεται σε νικοτινοεξαρτημένους , έγραφε. Προσέξτε. Δεν έλεγε:  απευθύνετε σε καπνιστές ή ατμιστές . Αλλά σε νικοτινοεξαρτημένους .Αυτή η διαπίστωση καθώς και η συνειδητοποίηση  ότι είμαι εξαρτημένος αφού για μια βδομάδα ήμουν καλά και δεν ήθελα τσιγάρο γιατί κάλυπτα την ανάγκη της εξάρτησης μου από το Νιcoret με βοήθησε ουσιαστικά να απεξαρτηθώ δηλαδή να το σταματήσω .Έτσι έκανα υπομονή και αφού σταμάτησαν τα στερητικά των πρώτων ημερών σταδιακά τοκοψα . Για μένα αυτό ήταν το σημαντικό η ελευθερία από την εξάρτηση όχι τόσο η υγεία και η μακροζωία .
Καταγράφηκε

CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 08, 2021, 11:09:38 μμ »

Όλα παιδιά είναι καθαρά θέμα απόφασης.
Καθημερινά με ενάμισι πακέτο camel στις 1/1/2003 το έκοψα μαχαίρι χωρίς ταμπλέτες νικοτίνης και άλλα υποκατάστατα και από τότε όχι μισό τσιγάρο ούτε τον καπνό του.
Η αλήθεια είναι βέβαια ότι πήρα κάποια κιλά τα οποία κουβαλώ ακόμη.
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 09, 2021, 12:16:05 πμ »

Για εμένα αυτά είναι ημίμετρα η το κόβεις ή όχι.

Έκανα 1-1,5 πακέτο Καρέλια μπλε την ημέρα  και το πέταξα.

Έχω να καπνίσω από το τον Σεπτέμβριο του 2016 που ύστερα από ένα ΣΚ υπερβολής που κάπνισα μια κούτα  σε δυο μερεσ και την Δευτέρα το πρωί δεν είχα τσιγάρα!!

Ειπα δεν το ξαναβαζω στο στόμα μου και για να μην σπάσω την υπόσχεση μου πήρα το παρακάτω νόμισμα και ειπα ότι εαν καπνίσω θα το πουλήσω!!

Μέχρι σήμερα είναι ακόμα στα χέρια μου…. 

Ειναι και αυτή μια μέθοδος  Άνεση
Ρε μπας και πάρω κανά Τάληρο και κόψω τα 2 πακέτα με κίνητρο ?  Απορία Απορία
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 9 10 [11]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences