Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 11:34:32 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απαραδεκτο  (Αναγνώστηκε 12104 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 07, 2012, 06:47:10 μμ »

εχεις π.μ γιαννη
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 07, 2012, 06:54:43 μμ »

Εγω παντως απο τις απαντησεις δε βλεπω καποιο θεμα αλλα οτι του μιλατε για κατι υποκειμενικο, αν πρεπει να αγορασει πιστοποιημενο και ποιας περιοδου. Και καλα κανει κ ψαχνεται για τις τιμες, διοτι εγω που δε ψαχνομουν ιδιαιτερα κ αγοραζα χωρις παζαρι, ξοδεψα καποια χιλιαρικα παραπανω.
Ευκαιριες στη νομισματικη φιλε ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Μην ακους τους 'μεγαλους'. Αλλα μη γινεσαι κ εσυ φορτικος, στο θεμα γνωσεων εχεις πολλα να μαθεις που ουτε καν τα φανταζεσαι.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 07, 2012, 07:02:38 μμ »

συμφωνω σε αυτο που λες φιλε μου
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 07, 2012, 07:24:50 μμ »

Εγώ αν και νέος διαφωνώ.Ευκαιρίες στα συλλεκτικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Άλλο να μπορείς να αποφύγεις κάποιους που θέλουν να σε γδύσουν και να ψωνίζεις σε φυσιολογικές τιμές που η ίδια η αγορά έχει διαμορφώσει και άλλο οι ευκαιρίες.Ειδικά για νέους συλλέκτες που δεν έχουν σε καμία περίπτωση περισσότερες γνώσεις απο πωλητές και εμπόρους.Αυτοί δεν πουλάνε για χόμπυ..ζουν απο αυτό οπότε δύσκολα κάνουν λάθος.Εμένα δεν μου έχει τύχει καμιά ευκαιρία ως τώρα παρόλο που ασχολούμε αρκετά.Όσες φορές νόμιζα ότι έκανα φανταστική αγορά στο τέλος κατάλαβα πως έκανα μ@@@@α.Πάντως δεν έχω εξαπατηθεί και ποτέ(ελπίζω).Απλά ευκαιρίες δεν ήταν κάποιες αγορές.Και δεν νομίζω να συναντήσει κάποιος στη ζωή του πάνω απο 3-4 ευκαιρίες.Οπότε όποιος περιμένει απο αυτές θα έχει συλλογή μόνο με 5 κομμάτια.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 07, 2012, 08:30:50 μμ »

Φιλε iceman οπως τα εχω πει στον Σωτηρη και κατ"ιδιαν  ευκαριες υπαρχουν!!
Παραδειγμα : http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1392.0
Παραδειγμα : http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=2715.0
Στο δευτερο παραδειγμα ο φιλος Λεω το πηρε στην στροφη το νομισμα οταν ο αλλος το κοσκινιζε για να το παρει φτηνοτερα!!
Στην πρωτη περιπτωση ενω τον ειχαν διπλαρωση τον ανθρωπο μερικοι μερικοι να του φανε το ταληρο με 1500 ευρω μπηκα σφηνα εγω με 2500 επιχειρηματα!!  Κλείσιμο ματιού
Θα μου πεις τωρα : Οι αλλοι εκτιμουσαν τον νομισμα 1500 ευρω και εσυ λες ευκαρια οτι εδωσες 2500?
Αν δεν ξερεις ηδη θα μαθεις στο μελλον το ποτε ενα νομισμα ειναι ευκαιρια Κλείσιμο ματιού
Απλα θυμησου ποσες φορες θα το δεις να πουλιετε σε δημοπρασια η συγκεκριμενη ημερομηνια
και θα καταλαβεις!!
Αν κατσω να θυμηθω ευκαιριες αλλες ειχα στα Κυπριακα τρεις ευκαιριες μεχρι σημερα και και και,,,
Υπαρχουν αμα τις κυνηγας Κλείσιμο ματιού
Αλλο παραδειγμα? Διαβασε τα ποστ του Αντωνη στα χρυσα και θα δεις Κλείσιμο ματιού
Το παν ειναι να μαθετε ποτε πρεπει να <χωνετε> τα χρηματα χωρις να δισταζετε και ποτε οταν σας κανουν προσφορες να λες: < Ασε τωρα δεν μπορω , εχω αλλα στο κεφαλι μου και δεν με παιρνει!!>
Που σημαινει οτι το συγκεκριμενο νομισμα θα το δεις και θα το ξαναδεις πολλες φορες στην ζωη σου σε αυτη την τιμη και ισως και φτηνοτερα!!
Αλλα για ολα αυτα χρειαζετε πείρα η οποια πειρα ερχετε με τα χρονια και με τις γνωσεις η οποιες γνωσεις ερχωνται με το διαβασμα και την παρακολουθηση των οσων λενε μερικοι μερικοι σαν τον Βασιλη!! 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 07, 2012, 08:56:37 μμ »

Εγώ αν και νέος διαφωνώ.Ευκαιρίες στα συλλεκτικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Άλλο να μπορείς να αποφύγεις κάποιους που θέλουν να σε γδύσουν και να ψωνίζεις σε φυσιολογικές τιμές που η ίδια η αγορά έχει διαμορφώσει και άλλο οι ευκαιρίες.Ειδικά για νέους συλλέκτες που δεν έχουν σε καμία περίπτωση περισσότερες γνώσεις απο πωλητές και εμπόρους.Αυτοί δεν πουλάνε για χόμπυ..ζουν απο αυτό οπότε δύσκολα κάνουν λάθος.Εμένα δεν μου έχει τύχει καμιά ευκαιρία ως τώρα παρόλο που ασχολούμε αρκετά.Όσες φορές νόμιζα ότι έκανα φανταστική αγορά στο τέλος κατάλαβα πως έκανα μ@@@@α.Πάντως δεν έχω εξαπατηθεί και ποτέ(ελπίζω).Απλά ευκαιρίες δεν ήταν κάποιες αγορές.Και δεν νομίζω να συναντήσει κάποιος στη ζωή του πάνω απο 3-4 ευκαιρίες.Οπότε όποιος περιμένει απο αυτές θα έχει συλλογή μόνο με 5 κομμάτια.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ!
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 07, 2012, 11:59:20 μμ »

Δεν υπαρχουν λες....χμ...ωραια....
Εισαι νεος, γι αυτο το λες  Μεγάλο χαμόγελο
Δεν εζησες τη χρυση εποχη του ebay τα χρονια μετα το ευρω ως πριν μια διετια.
Ρωτα να σου πουνε αυτοι τωρα που σου λενε οτι δεν υπαρχουν τι νομισματα πηρανε απο εκει  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 08, 2012, 11:02:40 πμ »

και ποσο τα πληρωσανε.Γιατι εγω θυμαμαι 10αρες 1833 μσ64 ρβ να κλεινουν 900 ευροσ και θυμαμαι δεκαρες 1843 ασλαμπαριστες 2200 ευροσ και θυμαμαι και δεκαρα 1846 ακυκλοφορητες 2500 ευροσ και κατι ταλληρα μσ63 με 3500 ευροσ και κατι χαλκονικελινα του Γεωργιου με 550 ευροσ και δεν συμαζευετε.

Εκτος του οτι 2003 δολλαριο ευρο ενα προς ενα και εκτος του οτι σλαμπαρισμενα Ελληνικα δεν υπηρχαν σχεδον καθολου.

Αυτοι που ψωνισαν απο εβαυ απο το 1998 εως το 2002 βγηκαν κερδισμενοι.

Και αναθεμα αν μεχρι το 2008 υπηρχε Δημητρα ΜΣ παρα μονον ελαχιστες.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 08, 2012, 07:57:04 μμ »

Ευκαιριες υπαρχουν απειρες στα συλλεκτικα!  Οι περισσοτεροι συλλεκτες ομως δεν ειναι σε θεση να τις αναγνωρισουν και ας εχουν το νομισμα μπροστα τους.  Χρειαζεται πειρα και γνωση αλλα παν´ απ ολα να μην ακολουθει κανεις την ψυχολογια της μαζας (κοινος το κοπαδι).  Το τελευταιο ειναι το πιο δυσκολο.  Επισης βοηθαει να εχει κανεις καλη μνημη.  Ειναι σαν να μετρας ποια χαρτια εχουν περασει!
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 08, 2012, 08:04:26 μμ »

Ευκαιριες υπαρχουν απειρες στα συλλεκτικα!  Οι περισσοτεροι συλλεκτες ομως δεν ειναι σε θεση να τις αναγνωρισουν και ας εχουν το νομισμα μπροστα τους.  Χρειαζεται πειρα και γνωση αλλα παν´ απ ολα να μην ακολουθει κανεις την ψυχολογια της μαζας (κοινος το κοπαδι).  Το τελευταιο ειναι το πιο δυσκολο.  Επισης βοηθαει να εχει κανεις καλη μνημη.  Ειναι σαν να μετρας ποια χαρτια εχουν περασει!

Μπραβο Δημητρη!!
Με λιγα λογια ειπες αυτο που εγω προσπαθησα να δωσω με παραδειγματα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 08, 2012, 08:33:25 μμ »

Ευκαιριες υπαρχουν απειρες στα συλλεκτικα!  Οι περισσοτεροι συλλεκτες ομως δεν ειναι σε θεση να τις αναγνωρισουν και ας εχουν το νομισμα μπροστα τους.  Χρειαζεται πειρα και γνωση αλλα παν´ απ ολα να μην ακολουθει κανεις την ψυχολογια της μαζας (κοινος το κοπαδι).  Το τελευταιο ειναι το πιο δυσκολο.  Επισης βοηθαει να εχει κανεις καλη μνημη.  Ειναι σαν να μετρας ποια χαρτια εχουν περασει!
Βλέπε Ποδάρας. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 08, 2012, 09:55:56 μμ »

τι ειναι ευκαιρια Απορία
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 08, 2012, 10:42:14 μμ »

Αυτο που μεταπωλειται εντός μιας ώρας απο την αγορά του με τουλάχιστον 100% κερδος Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 10, 2012, 10:00:10 πμ »

λεωνιδα το εχεις δει και με δυο δικα μου, που πηρα,απο δημοπρασια στην πνε.ενω και τα δυο,ολοι τα απαξιωσαν,τα αγορασα με πρωτη τιμη!!! εκκινησης.μετα τα ιδια  ατομα, που συμετειχαν στην δημοπρασια,και ο ενας μαλιστα σοβαρωτατος μεγαλοσυλεκτης, μου προσφερε πανω απο τα διπλα!!!για να το αγορασει!!!ξερεις καλα για ποιο,σου λεω.οπως με την δικη σου δημητρα η τον ποσειδωνα!!!αρκει οπως πολυ σωστα γραφει, ο φιλος δημητρης,να προσεχεις οπως στην τραπουλα!!!να θυμασαι,τι χαρτια? εχουν περασει!!!!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 10, 2012, 11:13:06 πμ »

λεωνιδα το εχεις δει και με δυο δικα μου, που πηρα,απο δημοπρασια στην πνε.ενω και τα δυο,ολοι τα απαξιωσαν,τα αγορασα με πρωτη τιμη!!! εκκινησης.μετα τα ιδια  ατομα, που συμετειχαν στην δημοπρασια,και ο ενας μαλιστα σοβαρωτατος μεγαλοσυλεκτης, μου προσφερε πανω απο τα διπλα!!!για να το αγορασει!!!ξερεις καλα για ποιο,σου λεω.οπως με την δικη σου δημητρα η τον ποσειδωνα!!!αρκει οπως πολυ σωστα γραφει, ο φιλος δημητρης,να προσεχεις οπως στην τραπουλα!!!να θυμασαι,τι χαρτια? εχουν περασει!!!!χαιρετω,γιαννηςτ.

γιαννη τα βλεπω και μαθαινω
εχει πολυ πλακα οταν βλεπω στην λεσχη να σηκωνει ταμπελακι ο δημητρης και ξαφνικα να και αλλοι 2-3 να το παρουν (θημασε στην δημοπρασια που καθοταν διπλα μας και μου φωναζες βαρατο αυτο , σου ειπα το θελει εχει και αλλα καλα πολλες ευκαιριες
εχει πολυ πλακα οταν βλεπουν το βασιλη high bidder στο ebay να βαρανε
καθως και αλλα παιδια που βαρανε  καταλαβενεις

ποσα χαρτια εχω παρει τσαμπα που ολοι τα κοροιδευαν

πριν απο λιγες μερες ενα εξερετικο μελος της σελιδας μας με ψευδονυμο του αντρα στην παναγια των παρισιων οπου χτυπαγε την καμπανα   ειχε ανεβασει στο ebay κατι χαρτακια του εστειλα π.μ και πηρα μερικα (αψογοτατος και τον ευχαριστω )

οι περισοτεροι σημερα δεν προσπαθουν να μαθουν αλλα να ανταγωνιστουν χωρις οπλα που πατε βρε  ...............
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences