Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 12:15:22 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απαραδεκτο  (Αναγνώστηκε 12107 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« στις: Μάιος 05, 2012, 11:06:43 μμ »

Τι απαραδεκτη επιθεση δεχτηκε ενας νεος συλλεκτης σημερα? Πρωτα ειρωνια και μετα επιθεση....και ουτε προκαλεσε ουτε τιποτα.
Προσεξτε λιγο το φορουμ γιατι η αλαζονεια δεν ειναι καλος κριτης.
Αληθεια, ποιος κανονας λεει οτι δε πρεπει να σλαμπαρουμε ασημενια του Κωνσταντινου?
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 05, 2012, 11:30:32 μμ »

ο καθενας κρινεται παο τα γραφομενα του.Ολοι γνωριζομαστε μεταξυ μας και ξερουμε ο ενας τον αλλο.Το φορουμ τι μπορει να κανει;
Ας μην ειμαστε υπερευεσθητοι.Αλλωστε ο Γιωργος παρενεβη αμεσως αλλα και εμεις δεν μπορουμε να ειμαστε ολη μερα μεσα.Ο καθενας ας προσεχει απο μονος του τα λογια του.Οτι θελει σλαμπαρει ο καθενας.Δερβεναγας δεν μπαινει κανεις στην τσεπη του αλλου.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 06, 2012, 12:25:38 πμ »

Σε ποιο θέμα έγινε αυτό??
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 06, 2012, 12:49:45 πμ »

Aγαπητε φιλε Δημητρη μια παροιμια λεει:
Οποιος ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια ξερει!!
Δεν λεω οτι επιδοκιμαζω την σταση του Βασιλη , (θα μπορουσε σε πολλες περιπτωσεις να δειξει τον σωστο δρομο με αλλες εκφρασεις και αλλη νουθεσια) αλλα να εισαι σιγουρος πως οτι γραφτηκε δεν γραφτηκε τυχαια.
Επειδη με ξερεις καπως και σε ξερω βλεπεις και κρινεις μια κατασταση ξερωντας τα μισα, την μια πλευρα!!
Να ξερεις οτι τι καθε τι γραμμενο εκει ειναι και δικαιολογημενο!!

Υ.Γ Οσων αφορα τα 30δρχ του Κωσταντινου σε παρακαλω απαντησε μου με το χερι στην καρδια:
Τα δικα σου που σιγουρα θα ειναι 65+ εαν εχεις τα αγορασες ή τα πιστοποιησες μονος σου?
Και εφοσον τα αγορασες γιατι τα αγορασες και δεν τα πστοποιησες μονος σου?

Υ.Γ 2 Για την ιδια απαντηση που θα δωσεις στον εαυτο σου για την ιδια απαντηση λεμε και εμεις σε αυτον τον νεο οτι θα πετουσε τα λεφτα του τσαμπα και βερεσε!!
Αλλα στην ουσια μαλλον ΝΑΙ κανουμε κακως και απαντησαμε!!
Ολα ειναι γραμμενα και ξανα ειπωμενα και δεν θα επρεπε να μιλησουμε καθολου!!
Να πεταξει μερικα ευρω στα σκουπιδια και αυτος και ολοι οι επομενοι που θα διαβασουν εκεινο το αρθρο και να βαλουν μυαλο μεσα απο την χασουρα τους!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 06, 2012, 12:51:18 πμ »

δεν ειναι η πρωτη φορα που το μελος rakosyllekths πουλαει ειρωνια σε μελη εδω μεσα το μελος αυτο δεν εχει τροπους και ουρε σεβασμο προς τα αλλα μελη οπως εγω που μπηκα να μαθω καποια πραγματα απο τους συλλεκτες που ασχολουνται χρονια απλα αν δεν θελει να βοηθησει ας μην σχολιζει τα θεματα των ανθρωπων που θελουν να παρουν πληροφοριες εγω αυτο εχω να πω.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 06, 2012, 01:53:56 πμ »

Τώρα είδα το εν λόγω θέμα!Λοιπόν Valo επειδή είμαι κ γω νέος στο forum και ως τώρα δεν είχα πρόβλημα με κανένα χρήστη σου προτείνω να ψάχνεις περισσότερο μόνος σου και να μην κάνεις τόσες πολλές ερωτήσεις.Απο ότι είδα είσαι μέλος πολύ λιγότερο καιρό απο μένα και έχεις κάνει τριπλασια ποστ!Δεν είναι κακό να κάνεις ερωτήσεις αλλά είναι κακό να τα περιμένεις όλα έτοιμα.Καλύτερα να ψάχνεις περισσότερο..και ψάχνοντας βρίσκεις και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα.Θεωρώ πως κάποιος που ρωτά διαρκώς χωρίς μέτρο γίνεται κάπως κουραστικός και χάνει μέρος του σεβασμού των μελών.Τώρα αυτή η "έλλειψη" σεβασμού εκφράζεται διαφορετικά απο το κάθε μέλος ανάλογα με το ταπεραμέντο του.Τέλος φυσικά και δεν συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν στο διαλογό σας!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 06, 2012, 03:08:59 πμ »

Τώρα είδα το εν λόγω θέμα!Λοιπόν Valo επειδή είμαι κ γω νέος στο forum και ως τώρα δεν είχα πρόβλημα με κανένα χρήστη σου προτείνω να ψάχνεις περισσότερο μόνος σου και να μην κάνεις τόσες πολλές ερωτήσεις.Απο ότι είδα είσαι μέλος πολύ λιγότερο καιρό απο μένα και έχεις κάνει τριπλασια ποστ!Δεν είναι κακό να κάνεις ερωτήσεις αλλά είναι κακό να τα περιμένεις όλα έτοιμα.Καλύτερα να ψάχνεις περισσότερο..και ψάχνοντας βρίσκεις και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα.Θεωρώ πως κάποιος που ρωτά διαρκώς χωρίς μέτρο γίνεται κάπως κουραστικός και χάνει μέρος του σεβασμού των μελών.Τώρα αυτή η "έλλειψη" σεβασμού εκφράζεται διαφορετικά απο το κάθε μέλος ανάλογα με το ταπεραμέντο του.Τέλος φυσικά και δεν συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν στο διαλογό σας!!

Δημητρη ειδες?
Χωρις να θελω προσωπικα να αναφερθω στο εν λογω ατομο αλλος νεος μπηκε και εγραψε αυτα που εγω δεν ηθελα να πω!!
Φιλε Δημητρη αν ρωτησης καποιους εδω μεσα ποσα πριβε μηνυματα εχουμε παρει ο καθενας
ξερεις τι θα σου πουν?
Εγω 50 , εγω 35 , εγω 40 ,εγω 60 κτλ κτλ.
Αυτα ισως εχουν κανει καποιους να αγανακτησουν και εχουν αναφερθει και αλλοι  σε αλλο ποστ για αυτη την τακτικη του νεου μας φιλου!!
Αληθεια γιατι του  iceman που ειναι και αυτος νεος δεν του την <Βγηκε> κανεις με κοκκινο?
Μηπως αυτος δεν εχει διψα να μαθει?
Μηπως αυτος δεν μαθαινει μεσα απο το φορουμ?
Εγω δεν λεω στον Αντρεα να σταματηση να γραφει , ουτε προθεση μου ειναι να τον προσβαλω δημοσια , αλλα  την σταση του αυτη την παρομοιαζω με καποιον που πιανει για πρωτη φορα στα χερια του τιμονι και θελει να τρεξει με 300 και με Φερραρι!!
Λογικο ειναι οτι θα φαει τα μουτρα του!!
Ευχομε (και του το εχω πει τουλαχιστον 5 φορες σε πριβε μηνυματα) να ριξει περισσοτερη μελετη μεσα στο φορουμ και να κανει λιγοτερες ερωτησεις και λιγοτερες συλλεκτικες κινησεις-αγορες για εξι μηνες τουλαχιστον!!
Και φραγκα θα γλυτωσει και ποιο σωστα θα μαθει ΑΚΟΥΓΩΝΤΑΣ παρα ΜΙΛΩΝΤΑΣ!!
Αν κανω λαθος σε οσα ειπα 1000 ατομα ειστε διορθωστε με !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 06, 2012, 07:07:26 πμ »

Γιωργο οταν ρωταει και του απαντας ειρωνικα, δε νομιζω να ναι οτι καλυτερο. Εγω δε μπαινω στην ουσια αν εχει δικιο η οχι. Αυτο που λεω ειναι να μην υπαρχουν ειρωνειες. Απο εκει κ περα αν υπαρχει κ κατι αλλο και ξερω μονο τη μιση αληθεια, δε το γνωριζω.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 06, 2012, 07:35:01 πμ »

αγαπητε φιλε heretic77,το ειρωνικα μηπως? προερχεται μετα απο αγανακτηση!!!αν ειδες ο εν λογω φιλος,εχει τσακωθει σχεδον με ολα τα ενεργα μελη δυο ιστοσελιδων,ψαχνει? για νομισματα,χωρις γνωσεις!!!!!!!!χωρις χρηματα,και με υφος καθηγητη πανεπιστημιου,και που δεν πιανεται κοροιδο, απο τα γραφομενα του,απο κατι σαν και εμας!!!επιτελους,εξηγησε του,αν τον γνωριζεις?οτι δεν ειναι το κεντρο του κοσμου!!!και ουτε ολοι συνομωτουμε, για να του φαμε 40 ευρω!!!!ας καθησει σαν νεος,οπως αρχισαμε ολοι μας!!! να παρει τις πρωτες νομισματικες γνωσεις,και μετα να κανει τον μεγαλοαγοραστη,υψηλων καταστασεων!!!ισως το νεαρο της ηλικιας του το κανει ξερολα,και κουτοπονηρο,αλλα πρεπει να σεβεται ολους,αλλα ειδικα ατομα,που εχουν φαει την ζωη τους στο νομισμα!!!χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,του προτεινα νομισμα,τον καλεσα για καφε οταν ερθει ποτε αθηνα, να του εξηγησω πεντε πραγματα για να μην εκθετει τον εαυτο του,να του δειξω νομισματα,που ισως? δεν τα δει ποτε στην ζωη του!!!και αυτος το βιολι του!!!τριανταρι με πατινα 65αρι με 40 ευρω!!!τι να του πεις μετα?σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ,ασε τα πμ,δεν προλαβαινεις να του στειλης, και απαντα αλλα αντ'αλλων.
Καταγράφηκε
sub-mariner
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 06, 2012, 09:02:09 πμ »

αγαπητε φιλε heretic77,το ειρωνικα μηπως? προερχεται μετα απο αγανακτηση!!!αν ειδες ο εν λογω φιλος,εχει τσακωθει σχεδον με ολα τα ενεργα μελη δυο ιστοσελιδων,ψαχνει? για νομισματα,χωρις γνωσεις!!!!!!!!χωρις χρηματα,και με υφος καθηγητη πανεπιστημιου,και που δεν πιανεται κοροιδο, απο τα γραφομενα του,απο κατι σαν και εμας!!!επιτελους,εξηγησε του,αν τον γνωριζεις?οτι δεν ειναι το κεντρο του κοσμου!!!και ουτε ολοι συνομωτουμε, για να του φαμε 40 ευρω!!!!ας καθησει σαν νεος,οπως αρχισαμε ολοι μας!!! να παρει τις πρωτες νομισματικες γνωσεις,και μετα να κανει τον μεγαλοαγοραστη,υψηλων καταστασεων!!!ισως το νεαρο της ηλικιας του το κανει ξερολα,και κουτοπονηρο,αλλα πρεπει να σεβεται ολους,αλλα ειδικα ατομα,που εχουν φαει την ζωη τους στο νομισμα!!!χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,του προτεινα νομισμα,τον καλεσα για καφε οταν ερθει ποτε αθηνα, να του εξηγησω πεντε πραγματα για να μην εκθετει τον εαυτο του,να του δειξω νομισματα,που ισως? δεν τα δει ποτε στην ζωη του!!!και αυτος το βιολι του!!!τριανταρι με πατινα 65αρι με 40 ευρω!!!τι να του πεις μετα?σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ,ασε τα πμ,δεν προλαβαινεις να του στειλης, και απαντα αλλα αντ'αλλων.

Δεν ξερω τι προηγουμενο παιζει αλλα οπως και να εχει οι χαρακτηρισμοι τυπου βλημα δεν αρμοζουν ως απαντηση σε μια απορια ενος συλλεκτη. Οπως και να εχει ο καθ΄ενας ειναι ελευθερος να πουλησει, να σλμαμπαρει και γενικοτερα ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ με τη συλλογη του.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 06, 2012, 09:19:27 πμ »

Δημητρη παντως δεν μου απαντησες τι εκανες με τα δικα σου τριανταρια  Κλάμα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 06, 2012, 11:15:10 πμ »

γιωργο εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι μπορει να γινομαι ενοχλητικος με αυτα που ρωταω αλλα ρωταω για να μαθω οχι για πλακα αν ενοχλω καποιον ετσι να μην απανταει στην ερωτηση μου στο θεμα ας απανταει οποιος εχει ορεξει για βοηθεια και του αρεσει να βοηθαει νεους συλλεκτες και οσο για σενα γιαννη δεν το παιζω εξυπνος σε κατι διοτι δεν ξερω ακομα καλα αλλα εχω μαθει πριν αγοραζω κατι να ρωταω  να βλεπω φωτος οχι να αγοραζω ο τι μου δινει ο καθενας και μερα να μην μεινω ικανοποιημενος ξερεις για ποιο θεμα μιλαω και οτι δεν ησουν σωστος εγω ετσι λειτουργω αν δεν σαρεσει απλα οταν ζηταω να αγορασω κατι μην σχολιασεις οτι χεις εσυ αν δεν εχεις σκοπο να μου δειξεις φωτο η να μου πεις πληροφοριες για το εν λογο νομισμα.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 06, 2012, 11:49:14 πμ »

συγνωμη φιλε μου,αλλα δεν διαβασα να ρωτας,πως ξεχωριζουμε ενα υψηλης καταστασης?τι ειναι πατινα?πως δημιουργειται?να αγορασω τριανταρι πιστοποημενο?αλλα να δεις πιστοποιημενο με πατινα,αν σου αρεσει,και φωτο για να δεις? αν σου αρεσει?εδω δεν ξερουν νομισματολογοι με πτυχια αρχαιολογου,αν μια πατινα ειναι φυσικη?και εσυ θελεις να διαλεξεις?εχεις ολα τα νομισματα μεχρι το 1963 σλαμπαρισμενα? και σου ελειπε το τριανταρι?εχεις εμπειρια απο τιμες?θελεις νομισμα σλαμπαρισμενο,που πιο ακριβη ειναι η πιστοποιηση?ετσι θα μαθεις?ηθελες οθωνες?ηθελες διστηλα ναυαγιου?μετα φωτογραφιες,μετα τριανταρια,εδω ψαχνεις βιβλιο νομισματων με 15 ευρω?φιλε μου,διαβασε πρωτα!!!στην ιστοσελιδα,αυτα που ρωτας τα γραφει ολα!!!!!απλως για να περασει η ωρα σου,η για εξυπναδα?ρωτας δαφορα,που δεν εχουν συνοχη,ουτε δειχνουν αποριες ατομου που θελει να μαθη!!!!αν γυρισεις πισω λιγους μηνες, θα δεις ατομα που ηθελαν και εμαθαν!!!οπως ο αντωνης,και αλλα παιδια,εσυ να αγορασεις,αλλα 70 ευρω τα βγαζεις σε τρεις μερες!!!!και μπραβο σου,αλλα ρωτας? αν εχει ο καθενας ορεξη να ασχολειτε,με ατομο που θελει  να αγορασει οθωνα με 70!!!!ευρω,και θελει και φωτογραφιες,η πιστοποιηση τουλαχιστον fine?εισαι μεγαλος ανθρωπος,καθησε σκεψου,αγορασε πρωτα τα απλα,που αντεχει η τσεπη σου,και μετα ψαξε,για οθωνες,πατινες,και βαθμους!!!ισως ετσι μαθεις,και γινεις σωστος συλλεκτης!!!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 06, 2012, 01:28:32 μμ »

Γιάννη πήρες απουσία σήμερα.
Σε έψαχνε και κόσμος.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 06, 2012, 01:33:02 μμ »

ηθελα να ερθω ηλια μου,αλλα εχω προβλημα οικογενειακης φυσεως, και αστα να πανε!!!επεσε κανενα καλο γελιο?
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences