Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 07:07:43 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 69
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2016 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 245123 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Μάρτιος 24, 2016, 03:13:22 μμ »

Εγώ λέω να μην βγάλουν τίποτα να βρούμε την ησυχία μας!!!
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Μάρτιος 24, 2016, 03:37:48 μμ »

μπα ολα μαζι θα τα βγαλουν......θα βγαλουν καμια παρτιδα με 2χρυσα ,2 ασημενια και κανα σετακι...χε###κανε......
το'' ολα μαζι μπορουμε'' ειναι πραγματικοτητα για την ττε
Καταγράφηκε
Incas_3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Μάρτιος 24, 2016, 05:57:08 μμ »

Βρέθηκα πριν 3 μέρες στη ΤΤΕ και μου είπαν ότι δεν βλέπουν φως...δεν έχουν καμμία ενημέρωση .. Και με ενα ελαφρύ μειδίαμα ...μου είπαν ουσιαστικά αν περιμένεις να βγει κάτι...Μπουτό το πλευρό να κοιμάσαι..πλήρη αποσύνθεση βλεπω.
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Μάρτιος 24, 2016, 07:20:28 μμ »

Παιδιά συγνώμη το έχουν παράχε... με τόσες εκδόσεις..  Ναι να βγουν αλλά όχι τόσες.. 
Καταγράφηκε
Sbgate4
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 128


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Μάρτιος 25, 2016, 12:08:28 πμ »

Μαλλον δεν ξέρουν αν τα βγάλουν σε ευρώ η δραχμη  Γλώσσα
Συμφωνώ με τον Δημήτρη οτι ειναι παρα πολλες εκδόσεις και θα χρειαστεί να τα πάρεις μαζεμένα (όσο αργούν θα τα βγάζουν στα κοντα ολα, οποτε θα ειναι και πολλα τα χρήματα σε κοντινό διάστημα)...

Είδωμεν
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 25, 2016, 12:24:34 πμ από Sbgate4 » Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Μάρτιος 25, 2016, 10:48:32 πμ »

Εγώ πάντως τα έχω όλα έτοιμα!!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Μάρτιος 25, 2016, 10:54:51 πμ »

Εγώ πάντως τα έχω όλα έτοιμα!!!
Για αυτο ειμαστε σιγουροι αγαπητε Γιωργο για αλλα δεν ειμαστε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #97 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:20:05 πμ »

Εγώ πάντως τα έχω όλα έτοιμα!!!
Για αυτο ειμαστε σιγουροι αγαπητε Γιωργο για αλλα δεν ειμαστε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Μάρτιος 27, 2016, 01:53:35 μμ »

μπορουσε να τα εβγαζε η δικη μας χριστιανικη χωρα αυτα και να γινοντουσαν αναρπαστα

http://www.ebay.com/itm/Niue-2014-2-Icon-Orthodox-Shrines-St-Spyridon-1-Oz-Silver-Proof-Coin-Gilded-/252263970670?hash=item3abc1ab76e:g:ioAAAOSwX~dWpA4M

εισηγηση μου κ.Σταματοπουλε εικονες σαν και αυτην νομιζω θα ειχαν μεγαλη απηχηση τοσο εντος της Ελλαδος οσο και εκτος (Ρωσσια-Κυπρος) που ειναι ορθοδοξες.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Μάρτιος 27, 2016, 02:32:19 μμ »

Δεν είμαι Χριστιανός (ούτε ''ανήκω'' σε κάποια άλλη θρησκεία), όμως θεωρώ ότι θα ήταν προσβλητικό για τη κάθε θρησκεία να τυπώνονται οι άγιοι πάνω σε νομίσματα-λεφτά. Επίσης είναι κάτι που θα δημιουργούσε πολλά προβλήματα. Κάποια στιγμή θα ζητούσαν κάτι τέτοιο και οι μουσουλμάνοι, οι δωδεκαθειστές και ου το κάθε εξής. Ακόμα, δεν θα μου άρεσε και αισθητικά κάτι τέτοιο...
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Μάρτιος 27, 2016, 04:39:06 μμ »

Δεν είμαι Χριστιανός (ούτε ''ανήκω'' σε κάποια άλλη θρησκεία), όμως θεωρώ ότι θα ήταν προσβλητικό για τη κάθε θρησκεία να τυπώνονται οι άγιοι πάνω σε νομίσματα-λεφτά. Επίσης είναι κάτι που θα δημιουργούσε πολλά προβλήματα. Κάποια στιγμή θα ζητούσαν κάτι τέτοιο και οι μουσουλμάνοι, οι δωδεκαθειστές και ου το κάθε εξής. Ακόμα, δεν θα μου άρεσε και αισθητικά κάτι τέτοιο...
καθολου προσβλητικο...μπορουμε να πρωτοτυπησουμε και να βαλουμε κατι που δεν εχουν βαλει οι αλλες ορθοδοξες χωρες..εμενα μου αρεσουν τα αναγλυφα στα παγκαρια...στη σχισμη να το αφησουμε κενο..
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Μάρτιος 27, 2016, 06:22:53 μμ »

Αγιους εχουν βαλει στο παρελθον σε νομισματα και αλλες χωρες, προχειρα μου ερχεται το ταληρο (5 lire) του Σαν Μαρινο.
Απλως το βρισκω καπως ασχετο και πασε σαν θεμα σε συγχρονα νομισματα.
Οι Μωαμεθανοι δεν θα το ζητουσαν, μιας και η θρησκεια τους απαγορευει , επι ποινη θανατου, την απεικονιση ιερων προσωπων (Αλλαχ, Μουχαμετης κλπ) οπουδηποτε, ενω οι δωδεκαθειστες πρεπει να εχουν ηδη καμια χιλιαδα αναμνηστικα νομισματα ξενων χωρων που απεικονιζουν τους θεους του Ολυμπου. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #102 στις: Μάρτιος 27, 2016, 10:42:58 μμ »

Νόμισμα με τον Χάρο δεν έχει σκεφτεί να βγάλει κανένας!!!

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον προλαλήσαντα (sic) και υπερθεματίζω λέγοντας ότι, όταν τα ΕΛΤΑ έβγαλαν τις θρησκευτικές εικόνες, αναρωτόμουν αν πρέπει να κάνω τον σταυρό μου όταν μπαινω σε Ταχυδρομικό Γραφείο...
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Μάρτιος 27, 2016, 10:56:10 μμ »

Ναι φοβερή ιδέα!!! Να είναι και σε βελούδινες μπορντώ θήκες με το σήμα της αεκ πανω!!Να τα βγάζουμε και απο την κάψουλα να τα ασπαζόμαστε κιόλας!! Και όταν ολοκληρωθεί η σειρά να τα πάμε σε εκκλησία να τα ευλογήσει ο παππάς!!! Άσε που μπορεί κάποια απο αυτά να γίνουν και θαυματουργά! Να αρχίσει ξαφνικά η συλλογή να γεννάει όθωνες και καποδίστριες!! Μ'αρέσει που έχουμε φρέσκιες ιδέες..μπράβο!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Μάρτιος 27, 2016, 11:04:14 μμ »

Ναι φοβερή ιδέα!!! Να είναι και σε βελούδινες μπορντώ θήκες με το σήμα της αεκ πανω!!Να τα βγάζουμε και απο την κάψουλα να τα ασπαζόμαστε κιόλας!! Και όταν ολοκληρωθεί η σειρά να τα πάμε σε εκκλησία να τα ευλογήσει ο παππάς!!! Άσε που μπορεί κάποια απο αυτά να γίνουν και θαυματουργά! Να αρχίσει ξαφνικά η συλλογή να γεννάει όθωνες και καποδίστριες!! Μ'αρέσει που έχουμε φρέσκιες ιδέες..μπράβο!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
χαχαχαχ  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 69
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences