Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 11:13:22 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 768166 φορές)
0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #315 στις: Ιούνιος 27, 2012, 12:01:53 πμ »

μακαρι ρε να ξεφτιλιστουν και να παιρνω τετοια πραματα στα 150 ευρο.Θα τα μαζεψω ολα.Δεκαδες θα τα εχω και δεν θα δινω τιποτα σε κανεναν.Προσευχομαι γιαυτο.

Και μετα θα λεω,εχω το πραμα το καλο (που το εχω)κανεναν δεν παρακαλω. Σαρκασμός

Η παρενθεσουλα σου χαλα  την χαρα της φτηνης αποκτησης   της πρωτης προτασης  Στριφογύρισμα ματιών
Τεσπα ας τελειωσει η συζητηση πλακα σου  κανω μην μου  παθεις και κανα εγκεφαλικο Γλώσσα



Φιλακια
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2012, 12:25:43 πμ από coll » Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 27, 2012, 11:44:18 πμ »

Σε αρκετες κατ' ιδιαν τηλεφωνικες συζητησεις με φιλους απο το Στεκι ελεγα οτι προβλεπω ενα τρελο ραλλι στην πορεια του χρυσου κυριως απο τα μεσα προς τα τελη του καλοκαιριου.
Οποιοι φιλοι το θυμουνται μπορουν να το επιβεβαιωσουν  Κλείσιμο ματιού

Εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=260.msg25866#msg25866 στις 1 Ιουνιου το ειχα επισημανει  (στην φωτογραφια ) με ενα διαφορετικο καπως τροπο ..... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Για δειτε λοιπον σημερινους πινακες http://goldprice.org/live-gold-price.html

1620 $$ η ουγγια  και 1320 ευρω  Έκπληξη ανα ουγγια   

Και μην ξεχνατε οτι η  τοπ τιμη του χρυσου σε ευρω ανα ουγγια ηταν 1357 ευρω περσι στο  τελος του καλοκαιριου αρχες Σεπτεμβρη  , αλλα η αντιστοιχη τιμη του σε $$ ανα ουγγια τοτε ειχε φτασει τα 1900$$ .....

Ειδωμεν και την συνεχεια ....... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 27, 2012, 11:56:46 πμ »

Αν δεν ξεφυγει απο το σημειο που ειναι τωρα δεν μπορουμε να μιλουμε ακομη για ραλλυ χρυσου φιλε Αντωνη γι'αυτο ας μην βιαζομαστε. Θεωρω παντως οτι ειναι κομβικο το σημειο και ισως να εχουμε απογειωση. αν βεβαια το Καρτελ Χρυσου δεν εκανε τα παιχνιδακια του ειδικα φετος κανεις δεν ξερει που θα ηταν το χρυσο. Μεχρι ποτε θα αντεξουν να κοροιδευουν τοσο κοσμο νομιζεις Αντωνη?
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 27, 2012, 12:14:00 μμ »

Αγαπητε Αντωνη θα ελεγα να εχουμε συγκρατημενη αισιοδοξια και προσεκτικη επενδυτικη διαχειριση των χρηματων μας ,ολα ειναι πιθανα και ειδικοτερα η αυξηση της τιμης ολων σχεδον των μεταλλων,οχι μονο του χρυσου ,χρειαζεται διαισθητικοτητα αλλα και σωστη ενημερωση πραγμα που δεν βλεπω διοτι η προπαγανδα της διεθνους ενημερωσης καλα κρατει,ενημερωση απο πολλαπλα δυκτια του ειδους μας δινει μια καλυτερη εικονα σιγουρα αλλα οσο μακρια κρατηθουμε απο τα [κουρελοχαρτα] ολων των δηθεν αξιων τοσο το καλυτερο.
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 27, 2012, 12:25:58 μμ »

Μη ξεχνάτε όμως και την αβεβαιότητα που κυριαρχεί στην Ευρώπη και το ότι το ευρώ έχει φτάσει στο 1,21 με 1,22 οπότε ξαφνικά ο χρυσός έγινε ακριβός. Σίγουρα είναι υπερτιμημένος θα δούμε, πολύς κόσμος στρέφεται στον χρυσό θεωρώντας ότι έτσι εξασφαλίζει τα χρήματα του. Το όλο θέμα είναι μη την πατήσει όπως την φούσκα του χρηματιστηρίου το 1999.  
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:08:07 μμ »

Η φουσκα του 99 ηταν καθαρα Ελληνικο φαινομενο.
Ας μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα , γιατι βγαζουμε λαθος συμπερασματα ...

Κατ εμε ειμαστε στην αρχη ενος νεου κυκλου ανοδου της τιμης του χρυσου...αυτο παρ ολα αυτα
δεν λεει τιποτα γιατι ειναι αποκλειστικα και μονο μια δικη μου εκτιμηση   Άνεση

Οσοι πιστευουν το αντιθετο για υπερτιμημενη τιμη ή φουσκα στην τιμη του χρυσου,εχω την εντυπωση οτι το
μελλον θα τους διαψευσει , αλλα σεβομαι απολυτα και τις δικιες τους αποψεις φυσικα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:28:05 μμ »

Συμφωνώ μαζί σου Αντώνη αν μου επιτρέπεις να σου μιλώ στον ενικό. Σίγουρα η διατύπωση μου και η σύγκριση με το χρηματιστήριο είναι λανθασμένη διότι όντως αυτό είναι ένα Ελληνικό φαινόμενο, απλώς φοβάμαι ότι ίσως κάποια στιγμή πέσει η τιμή του χρυσού αρκετά πολύ και ο κόσμος που επενδύει στον χρυσό βρεθεί εγκλωβισμένος.Υπάρχουν και άνθρωποι που το κάνουν σαν επένδυση και συλλέκτες το καταλαβαίνω αυτό και γι' αυτό έκανα αυτή την σύγκριση. Φυσικά αυτό δεν γίνεται από την από την μία στιγμή στην άλλη και είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξουν σημάδια είτε πάει προς τα κάτω είτε πάει προς τα πάνω. Συμφωνώ απόλυτα ότι τώρα δείχνει να πηγαίνει  προς τα πάνω. Θα δούμε.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:35:28 μμ »

Φιλε Χρηστο , φυσικα και μπορεις να με λες Αντωνη  Χαμόγελο εδω ολοι ειμαστε μια παρεα    Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:46:26 μμ »

Υπαρχουν αρκετοι που θεωρουν φουσκα την τιμη του χρυσου, ισως οι σημερινες τιμες σε λιγα χρονια να λεμε οτι ηταν μια μεγαλη ευκαιρια. Ο χρονος θα δειξει παντως το γεγονος ειναι ενα. Παρα τον ανελεητο πολεμο που δεχεται το χρυσο αντεχει και μαλιστα η μειωση της τιμης του εχει ουσιαστικα να κανει με το δολλαριο...με το ευρω αυτη την στιγμη ειναι περιπου εκει που ηταν τον Σεμπτεμβριο αν θυμαμαι καλα στο all time high.
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 27, 2012, 02:08:29 μμ »

Προσωπικά θα ήθελα  να ανέβει ο χρυσός γιατί ως νέος στο "σπορ" θα έλεγα στον εαυτό μου "Μπράβο Χρήστο καλά πάμε, τα χρήματα σου πιάνουν τόπο". Απ' την άλλη όμως λέω "Πότε θα πέσει να πάρουμε κι άλλα". Νομίζω ότι είναι ένα δίλημμα που όλοι το έχουν σκεφτεί. Φυσικά έχω αρχίσει να βλέπω την "συλλογή" χρυσών νομισμάτων κάπως διαφορετικά από τον αρχικό μου προσανατολισμό. Υπάρχει πολύ βάθος στο θέμα αυτό και πράγματα πέρα από το να επενδύεις τα χρήματά σου φυσικά με το κάθε ρίσκο που υπάρχει σε κάθε είδους επένδυση. 
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 27, 2012, 02:54:03 μμ »

Αντώνη δεν μπορεί να περιμένει λίγο ως την άλλη εβδομάδα για να προλάβω να αγοράσω το πεντολιρακι μου; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #326 στις: Ιούλιος 27, 2012, 05:32:46 μμ »

Καλησπέρα σε όλους. Λογικά κάποια χρονική στιγμή η παγκόσμια ύφεση θα αποτελέσει παρελθόν,σε αυτό πρέπει να συμφωνούμε όλοι. Αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε μία πτώση άνευ προηγουμένου,διότι δεν θα υπάρχει θέμα ασφαλές καταφυγίου,ανεβαίνει λόγω ανασφάλειας και όχι λόγω επένδυσης.
Φανταστείτε μία τρελλή τιμή π.χ. 4000$ η ουγγιά ποιός κοινός θνητός θα αγοράζει τότε,το εμπόριο του χρυσού
θα μηδενιστεί.
Φθηνός χρυσός σημαίνει εμπόριο.
Ολα είναι μία μελέτη,και αυτό που γίνεται σήμερα το προετοίμαζαν πολλά χρόνια.
Αυτά όσο αναφορά το θέμα επένδυσης,από εδώ και πέρα δεν υπάρχει επένδυση.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #327 στις: Ιούλιος 27, 2012, 06:10:54 μμ »

Φανταστείτε μία τρελλή τιμή π.χ. 4000$ η ουγγιά ποιός κοινός θνητός θα αγοράζει τότε,το εμπόριο του χρυσού
θα μηδενιστεί.
Φθηνός χρυσός σημαίνει εμπόριο.
Ολα είναι μία μελέτη,και αυτό που γίνεται σήμερα το προετοίμαζαν πολλά χρόνια.
Αυτά όσο αναφορά το θέμα επένδυσης,από εδώ και πέρα δεν υπάρχει επένδυση.

Το 2005  η μεση τιμη χρυσου ηταν 445 $ ανα ουγγια ...Σημερα ειναι 1600 $....τετραπλασια τιμη
Και τοτε καποιοι κοινοι θνητοι αγοραζαν.....και τωρα καποιοι κοινοι θνητοι αγοραζουν....

Αλλα με το σκεπτικο το δικο σου φιλε μου, σημερα δεν θα επρεπε να αγοραζει κανεις   Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #328 στις: Ιούλιος 27, 2012, 06:16:37 μμ »

Φανταστείτε μία τρελλή τιμή π.χ. 4000$ η ουγγιά ποιός κοινός θνητός θα αγοράζει τότε,το εμπόριο του χρυσού
θα μηδενιστεί.
Φθηνός χρυσός σημαίνει εμπόριο.
Ολα είναι μία μελέτη,και αυτό που γίνεται σήμερα το προετοίμαζαν πολλά χρόνια.
Αυτά όσο αναφορά το θέμα επένδυσης,από εδώ και πέρα δεν υπάρχει επένδυση.

Το 2005  η μεση τιμη χρυσου ηταν 445 $ ανα ουγγια ...Σημερα ειναι 1600 $....τετραπλασια τιμη
Και τοτε καποιοι κοινοι θνητοι αγοραζαν.....και τωρα καποιοι κοινοι θνητοι αγοραζουν....

Αλλα με το σκεπτικο το δικο σου φιλε μου, σημερα δεν θα επρεπε να αγοραζει κανεις   Στριφογύρισμα ματιών

Επειδη και εγω κοινος θνητος ειμαι μηπως ξερεις για κανενα πεντολιρακι που θελει να αλλαξει χερια;Τωρα ομως γιατι βλεπω το χρυσο στα 1500 ευρω την αλλη βδομαδα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #329 στις: Ιούλιος 27, 2012, 06:24:46 μμ »

Πιστεύω ότι ήμαστε σαν του ανθρώπους που καπνίζουν. Όσο και να πάει ο χρυσός εμείς την αγορά μας θα την κάνουμε. Είναι πολύ ωραία αίσθηση να περιεργάζεσαι το καινούργιο σου χρυσό νόμισμα. Από ένα σημείο και μετά σταματά να είναι τόσο πολύ επένδυση και γίνεται περισσότερο πάθος.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences