Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 01:31:12 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 766652 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #300 στις: Ιούνιος 26, 2012, 01:32:23 μμ »

Oxι Krugerrands!!!!! θα επιμεινω στην Αγγλικη  λιρα που εχει  πολυ πλακα, και σε βγαζει  και συχνοτερα off topic Φιλί
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 01:47:35 μμ από coll » Καταγράφηκε
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #301 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:12:26 μμ »

ας ΑΓΟΡΑΣΕΙ Ο καθεις απο 10 κρουγκερραντ να τελειωνει η υποθεση με τα παπαριλικια και να μιλησουμε για συλλογες νομισματων και οχι για χρυσες μασελες και ατελειωτες εκτιμησεις και κλαψες για το που θα παει η γαμημενη λιρα Αγγλιας?Ας παει να γαμηθει η λιρα αγγλιας,στ######α μας.

Βασίλη συνέχεια λες για χρυσές μασέλες. Για να καταλάβω, εννοείς ότι οι περισσότερες σύγχρονες λίρες, προέρχονται από ανακυκλωμένο χρυσό (σκραπ) και εαν ναι, τότε πως είναι σίγουρο ότι και τα σύγχρονα κρούγκεραντς δεν γίνονται από σκραπ;
Αλλά σε κάθε περίπτωση, ο πυρετός του χρυσού και η αυξημένη ζήτηση για χρυσό, έχει να κάνει και με την εκμετάλλευση του ανθρώπου από άνθρωπο και σε πολλές περιπτώσεις με εξόντωση ανθρώπων και μάλιστα με τις ευλογίες του κράτους που ζουν.
Για παράδειγμα στη Ζιμπάμπουε, εδώ και χρόνια, υπάρχει το φαινόμενο εξώθησης ολόκληρων κοινοτήτων στο λιμό και στο θάνατο, αφού οι έμποροι τροφίμων, με τις ευλογίες του κράτους, δεν δέχονται για πληρωμή με το εθνικό νόμισμα της χώρας αλλά ζητάνε χρυσάφι. Οι κάτοικοι είναι υποχρεωμένοι να σκάβουν για να εξασφαλίσουν 0,3 γραμμάρια χρυσό την ημέρα προκειμένου να ζήσουν. Τα κοιτάσματα της περιοχής έχουν ελάχιστες ποσότητες χρυσού πλέον και η εξόρυξη με τα χέρια είναι εξοντωτική. Μία φρατζόλα ψωμί στοιχίζει 0,1 γρ. χρυσό και οι ηλικιωμένοι και τα παιδιά που δεν μπορούν να σκάψουν είναι καταδικασμένοι σε θάνατο από ασιτία, αν κάποιοι συγγενείς/συχωριανοί τους δεν δουλέψουν γι'αυτούς και τους εξασφαλίσουν την αναγκαία ποσότητα χρυσού. Δείτε και το σχετικό βίντεο Χρυσός για Ψωμί (Gold for Bread) για καλύτερη κατανόηση:
Gold For Bread - Zimbabwe

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 09:57:55 μμ από DimitriG » Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #302 στις: Ιούνιος 26, 2012, 02:58:50 μμ »

ας ΑΓΟΡΑΣΕΙ Ο καθεις απο 10 κρουγκερραντ να τελειωνει η υποθεση με τα παπαριλικια και να μιλησουμε για συλλογες νομισματων και οχι για χρυσες μασελες και ατελειωτες εκτιμησεις και κλαψες για το που θα παει η γαμημενη λιρα Αγγλιας?Ας παει να γαμηθει η λιρα αγγλιας,στ######α μας.

Βασίλη συνέχεια λες για χρυσές μασέλες. Για να καταλάβω, εννοείς ότι οι περισσότερες σύγχρονες λίρες, προέρχονται από ανακυκλωμένο χρυσό (σκραπ) και εαν ναι, τότε πως είναι σίγουρο ότι και τα σύγχρονα κρούγκεραντς δεν γίνονται από σκραπ;
Αλλά σε κάθε περίπτωση, ο πυρετός του χρυσού και η αυξημένη ζήτηση για χρυσό, έχει να κάνει και με την εκμετάλλευση του ανθρώπου από άνθρωπο και σε πολλές περιπτώσεις με εξόντωση ανθρώπων και μάλιστα με τις ευλογίες του κράτους που ζουν.
Για παράδειγμα στη Ζιμπάμπουε, εδώ και χρόνια, υπάρχει το φαινόμενο εξώθησης ολόκληρων κοινοτήτων στο λιμό και στο θάνατο, αφού οι έμποροι τροφίμων, με τις ευλογίες του κράτους, δεν δέχονται για πληρωμή με το εθνικό νόμισμα της χώρας αλλά ζητάνε χρυσάφι. Οι κάτοικοι είναι υποχρεωμένοι να σκάβουν για να εξασφαλίσουν 0,3 γραμμάρια χρυσό την ημέρα προκειμένου να ζήσουν. Τα κοιτάσματα της περιοχής έχουν ελάχιστες ποσότητες χρυσού πλέον και η εξόρυξη με τα χέρια είναι εξοντωτική. Μία φρατζόλα ψωμί στοιχίζει 0,1 γρ. χρυσό και οι ηλικιωμένοι και τα παιδιά που δεν μπορούν να σκάψουν είναι καταδικασμένοι σε θάνατο από ασιτία, αν κάποιοι συγγενείς/συχωριανοί τους δεν δουλέψουν γι'αυτούς και τους εξασφαλίσουν την αναγκαία ποσότητα χρυσού. Δέστε και σχετικό βίντεο Χρυσός για Ψωμί (Gold for Bread) για καλύτερη κατανόηση:
Gold For Bread - Zimbabwe



Φρικη φιλε.
 Δεν ειναι ομως το οτι οπως λες : <οι εμποροι με τις ευλογιες του κρατους δεν δεχονται το ντοπιο νομισμα> Απλα καποια εκατομμυρια ντοπιου νομισματος δεν κανουν ουτε ενα τεταρτο του δολαριου. Ετσι οι εμποροι για να εξασφαλισουν τα χρηματα τους δεχονται μονο δολαριο ή χρυσο. Δηλαδη η εν λογω χρηση ΔΕΝ αποτελει  την αιτια, αλλα ειναι  το αποτελεσμα του υπερπληθωρισμου τους.
Αυτη ειναι η αξια του χρυσου......

Θα σου εξηγησω εγω ποιο ειναι το ρακοσυλλεκτιο προβλημα.
Ο Βασιλης ειναι συλλεκτης και  λατρης φυσικα ως λογικο των Ελληνικων νομισματων.
Μεσα στον χρονο λοιπον και καθως εχει προσπαθησει να  κανει το χομπι επαγγελμα(συχνα επιτυχως), εχει μπερδεψει την αγαπη με την επενδυση. Κοινως την τσουτσα με την βουρτσα.
Και ντοπιος στο βιντεο να ηταν, παλι  υπερασπιστης του υπερυποβαθμισμενου συλλεκτικου Ζιμπαμπουινου νομισματος θα ηταν  Γλώσσα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 06:38:10 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #303 στις: Ιούνιος 26, 2012, 03:50:26 μμ »

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΑΜΗΘΕΙ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΛΕΩ ΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΟΜΥΡΙΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΡΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ.

ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΝΑΤΟ

ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΞΑΝΑ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΩ.

ΟΧΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΝΟΩ ΤΑ ΡΕΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΣΥΜΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ.

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 06:38:52 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #304 στις: Ιούνιος 26, 2012, 04:09:12 μμ »

Συμφωνώ ότι το νόμισμα της Ζιμπάμπουε έχει εξευτελιστεί. Αλλά ποιος ευθύνεται γι'αυτό αν όχι η κυβέρνηση της Χώρας και ο Πρόεδρός της; Μέσα στο βίντεο αναφέρεται το όνομά του. Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και στη συγκεκριμένη περίπτωση η εντολή για τη μαζική και απεριόριστη εκτύπωση χαρτονομίσματος χωρίς αντίκρυσμα, σε κάθε περίπτωση, δίνεται από τον κυβερνήτη της χώρας με τις πλάτες της Κεντρικής Τράπεζας. Οι έμποροι-μαυραγορίτες που δεν δέχονται τα χαρτονομίσματα, βρίσκουν και κάνουν, ελέω της κυβερνητικής πολιτικής. Επί της ουσίας είναι ένα μέσο πίεσης προς τους εξαθλιωμένους κατοίκους να σκάψουν για να βρουν χρυσάφι, από το οποίο, το μεγαλύτερο μέρος θα καταλήξει στις τσέπες των κυβερνητικών και κρατικών αξιωματούχων.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #305 στις: Ιούνιος 26, 2012, 04:21:16 μμ »

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΛΕΩ ΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΟΜΥΡΙΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΡΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ.

ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΝΑΤΟ

ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΞΑΝΑ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΩ.

ΟΧΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΝΟΩ ΤΑ ΡΕΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΣΥΜΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ.

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
Βασίλη εσύ στην τοποθέτησή σου είσαι καθαρός και το σέβομαι. Στο κάτω-κάτω τα ελληνικά νομίσματα είναι πολύ πιο όμορφα και "μιλάνε" μέσα στην ψυχή μας. Εγώ ξεκίνησα να μαζεύω ελληνικά πριν από 35 χρόνια αλλά μετά τα παράτησα, επειδή ήταν πανάκριβα και δεν υπήρχε φράγκο. Τώρα σε αυτή την ελεεινή κατάσταση που μας φέρανε, αναβίωσε το κατοχικό σύνδρομο μέσα μας και πολλοί από εμάς προσπαθήσανε να εξασφαλίσουν κάποια χρήματα για τα παιδιά τους μέσω των λιρών, κυρίως.
Μαγκιά σου που κινείσαι όπως κινείσαι και συγχαρητήρια για τη συλλογή σου.
Τέλος ευχαριστώ και για την επεξήγηση που μου έδωσες. Είχα παρερμηνεύσει.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #306 στις: Ιούνιος 26, 2012, 04:59:16 μμ »

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΛΕΩ ΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΟΜΥΡΙΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΡΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ.

ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΝΑΤΟ

ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΞΑΝΑ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΩ.

ΟΧΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΝΟΩ ΤΑ ΡΕΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΣΥΜΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ.

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.


Στην ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ρε rakosyllekth,που βγάζεις και κανά ελληνικό νόμισμα,να κάνουμε το οφθαλμολουτρό μας.
Καταγράφηκε
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #307 στις: Ιούνιος 26, 2012, 05:03:42 μμ »

να εισαι καλα βρε φιλε βασιλακο  !!! με τις ομορφιες σου μου φτιαχνεις λιγο την μερα ... κουκλι ειναι το ξεφτυλισμενο !!!  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
strataras
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 334


Προφίλ
« Απάντηση #308 στις: Ιούνιος 26, 2012, 05:19:23 μμ »

Πώώώ!!!  Έκπληξη  Έκπληξη  Έκπληξη
Τι μας λές τώώώρααα!!!  Στριφογύρισμα ματιών  Στριφογύρισμα ματιών  Στριφογύρισμα ματιών
ΠΡΟΥΦ 66!!!   Φιλί  Φιλί  Φιλί
ΤΟΟΟ ΝΟΜΙΣΜΑΑΑ!!!   Φιλί  Φιλί  Φιλί
Και όσοι θέλουν να το δουν και σε μεγαλύτερη εικόνα και να το θαυμάσουν,και δεν γνωρίζουν πως,(όπως δεν γνώριζα και εγώ πριν από 2-3 μήνες),με όλη την λεπτομέρειά του,
http://www.pcgs.com/cert/ γράφεις το νούμερο που έχει στην φωτογραφία του νομίσματος(σλάμπ)και μετά πατάς verify cert,αριστερά δείχνει το πίνακα με τα στοιχεία του,και δεξιά όταν κάνεις κλικ πάνω στο νόμισμα.......παθαίνεις......καλού-κακού πριν το δεις,κάλεσε και κανένα ασθενοφόρο,ποτέ δεν ξέρεις!!!  Γλώσσα  Γλώσσα  Γλώσσα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 05:39:23 μμ από strataras » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #309 στις: Ιούνιος 26, 2012, 09:03:22 μμ »

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΑΜΗΘΕΙ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΛΕΩ ΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΟΜΥΡΙΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΡΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ.

ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΝΑΤΟ

ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΞΑΝΑ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΩ.

ΟΧΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΝΟΩ ΤΑ ΡΕΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΣΥΜΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ.

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.


Οταν ζοριζεσαι πετας το κανα  εκτος θεματος κοσμημα για να μας κλεισεις το στομα Γλώσσα

Καταλαβαινω την ανησυχια σου με την ηττα που εχει φαει το Ελληνικο συλλεκτικο πλην εξεραισεων, γιατι σε ενα δυο χρονια θα πουλας ενα πολυ  καλο Οθωνακι λιγοτερο απο μιση λιριτσα.
Αν δεν εχεις οικονομικο προβλημα κρατα την συλλογη για τα παιδια σου. Σε πενηντα χρονια θα σπαει τζαμια και οι απογονοι θα σε ευγνωμονουν.
Οσον αφορα το αμεσο μελλον καλυτερα να αλλαξεις επαγγελμα, ισως ενα σαραφικο να ειναι καλη ιδεα Γλώσσα
Αλλωστε  γνωριζω οτι ο λογος που εκανες αναφορα στα κρουγκεραντ ειναι γιατι εχεις μια εικοσαρια ουγγιες και περιμενεις να ανεβει λιγο η τιμη για να σπρωξεις.......... Γλώσσα  Αν Οι λατρεις  επενδυτες-συλλεκτες χρυσου (στατιστικα 74.1% του στεκιου) και   αλλωστε  οι εν δυναμει χαμενοι πελατες του Ελληνικου συλλεκτικου κανουν λαθος, τοτε μαγκια σου Στριφογύρισμα ματιών

φιλικα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 10:14:15 μμ από coll » Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #310 στις: Ιούνιος 26, 2012, 09:10:12 μμ »

Coll   vs   Rakosilektis
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #311 στις: Ιούνιος 26, 2012, 09:19:28 μμ »

Coll   vs   Rakosilektis

 Οπως παντα εν ειρηνη , χαλαρα συμβουλευτικα, κοσμια  και με περισση ευγενεια. Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #312 στις: Ιούνιος 26, 2012, 11:36:48 μμ »

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΑΜΗΘΕΙ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΛΕΩ ΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΟΜΥΡΙΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΡΟ Η ΟΥΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ.

ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΝΑΤΟ

ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ.ΞΑΝΑ ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΩ.

ΟΧΙ ΧΡΥΣΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΝΟΩ ΤΑ ΡΕΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΣΥΜΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ.

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.


Οταν ζοριζεσαι πετας το κανα  εκτος θεματος κοσμημα για να μας κλεισεις το στομα Γλώσσα

Καταλαβαινω την ανησυχια σου με την ηττα που εχει φαει το Ελληνικο συλλεκτικο πλην εξεραισεων, γιατι σε ενα δυο χρονια θα πουλας ενα πολυ  καλο Οθωνακι λιγοτερο απο μιση λιριτσα.
Αν δεν εχεις οικονομικο προβλημα κρατα την συλλογη για τα παιδια σου. Σε πενηντα χρονια θα σπαει τζαμια και οι απογονοι θα σε ευγνωμονουν.
Οσον αφορα το αμεσο μελλον καλυτερα να αλλαξεις επαγγελμα, ισως ενα σαραφικο να ειναι καλη ιδεα Γλώσσα
Αλλωστε  γνωριζω οτι ο λογος που εκανες αναφορα στα κρουγκεραντ ειναι γιατι εχεις μια εικοσαρια ουγγιες και περιμενεις να ανεβει λιγο η τιμη για να σπρωξεις.......... Γλώσσα  Αν Οι λατρεις  επενδυτες-συλλεκτες χρυσου (στατιστικα 74.1% του στεκιου) και   αλλωστε  οι εν δυναμει χαμενοι πελατες του Ελληνικου συλλεκτικου κανουν λαθος, τοτε μαγκια σου Στριφογύρισμα ματιών

φιλικα

αυτοι που αγοραζουν τα καλα Οθωνακια δυστηχως ειχαν,εχουν και θα εχουν παντα λεφτα ,με αποτελεσμα να ψαχνω ολοκληρο τον πλανητη για να βρω ενα ομορφο Οθωνα χωρις να παρουν μυρωδια οι λεφταδες και δυστηχως για μενα οταν προσπαθω να παρω κατι με τα μετρα και τα σταθμα τα δικα μου του μικρομεσαιου μπατιρη μαμημενου απο ολες τις μεριες συλλεκτη μενω με τη γλυκα και τον τσουτσο στο χερι.
Αυτο μου συμβαινει απο το 2003 αλλα δεν τα παραταω και ολο και κατι μαζευω και γω.

Χεστηκα για τα κρουγκεραντ,πραγματικα χεστηκα.Εαν πουλησω τα 5 κοματια που εχω εαν θα χασω και 30 ευρο το κοματι.
Οποιος μου φερει 10αρα 78 μσ65 ρεντ εντ μπραουν και δεκαρα 1870 μσ64 ρεντ αντ μπραουν του τα δινω και τα πεντε.Σετακι 2008 με 2012.
Τρομαξα και εγω σαν και εσας και εκανα την ιδια Μ######.
Μαζεψα ενα το χρονο και οποιος φερει κατι απο τα παραπανω δικα του τα αφρικανικα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2012, 11:42:15 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #313 στις: Ιούνιος 26, 2012, 11:42:13 μμ »

Διανα εκανα!!!! Γλώσσα
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #314 στις: Ιούνιος 26, 2012, 11:53:34 μμ »

μακαρι ρε να ξεφτιλιστουν και να παιρνω τετοια πραματα στα 150 ευρο.Θα τα μαζεψω ολα.Δεκαδες θα τα εχω και δεν θα δινω τιποτα σε κανεναν.Προσευχομαι γιαυτο.

Και μετα θα λεω,εχω το πραμα το καλο (που το εχω)κανεναν δεν παρακαλω. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences