Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:18:20 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πάμε για εκλογές!  (Αναγνώστηκε 35860 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:13:59 πμ »

Άνθρωποι και ανθρωπάκια  Άνεση

Απόσπασμα από το "Άκου ανθρωπάκο" του Βίλχεμ Ράιχ
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:16:15 πμ »

Αυτό πίστευα αλλά δεν βλέπω κανέναν από αυτούς να ξεχωρίζει. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να βοηθήσουν αλλά δεν μπορώ να βρω κανέναν. Προφανώς είμαι πολύ απογοητευμένος όπως οι περισσότεροι.....

Δεν σου είπα να βρεις "αυτόν που θα βοηθήσει", αλλά αυτόν που θα τα κάνει λιγότερο χάλια. Μακάρι να ήταν αλλιώς, αλλά στη φάση που είμαστε...

Και... θα πω και ονόματα: Πιστεύεις, ας πούμε, ότι ο Νικήτας Κακλαμάνης είναι δυνατό να τα κάνει τόσο σκ@τ@ όσο η Κωνσταντοπούλου; (Αναφέρω τον Κακλαμάνη, γιατί είναι παράδειγμα πολιτικού που δεν θα τον ήξερε ούτε η μάνα του, αν...)
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:21:40 πμ »

Άνθρωποι και ανθρωπάκια  Άνεση

Απόσπασμα από το "Άκου ανθρωπάκο" του Βίλχεμ Ράι

Δηλαδή... δεν φταίνε (πια) οι Γερμανοί για όλα τα δεινά μας;;;
Καταγράφηκε
Johntsik
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 456


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:22:24 πμ »

Αυτό πίστευα αλλά δεν βλέπω κανέναν από αυτούς να ξεχωρίζει. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να βοηθήσουν αλλά δεν μπορώ να βρω κανέναν. Προφανώς είμαι πολύ απογοητευμένος όπως οι περισσότεροι.....

Δεν σου είπα να βρεις "αυτόν που θα βοηθήσει", αλλά αυτόν που θα τα κάνει λιγότερο χάλια. Μακάρι να ήταν αλλιώς, αλλά στη φάση που είμαστε...

Και... θα πω και ονόματα: Πιστεύεις, ας πούμε, ότι ο Νικήτας Κακλαμάνης είναι δυνατό να τα κάνει τόσο σκ@τ@ όσο η Κωνσταντοπούλου; (Αναφέρω τον Κακλαμάνη, γιατί είναι παράδειγμα πολιτικού που δεν θα τον ήξερε ούτε η μάνα του, αν...)
Όντως είναι ένας σοβαρός πολιτικός. Χωρίς να θέλω όμως να τον υποτιμήσω, ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Κατά εμέ, πρώτα πρέπει να αλλάξουμε εμείς νοοτροπία και μετά να ζητάμε καλούς ή καλύτερους πολιτικούς.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:30:52 πμ »

Άρα, μπορούμε να βρούμε 300 καλύτερους (ή έστω λιγότερο κακούς) από τη Ζωή, τον Λαφαζάνη, τον Μιχαλολιάκο και τον Άδωνη. Υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι δεν μπορούν να βρεθούν;

Θα ήταν μια καλή αρχή.



Επίσης, τα νεύρα μας και τα απωθημένα μας δεν τα ξεσπάμε πάνω στο μέλλον των παιδιών μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2015, 11:39:34 πμ από sac » Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:38:14 πμ »

εγω ψηφιζω Μαουζερ και ξερο ψωμι
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:40:04 πμ »

Κι εγώ ψηφίζω Ντάτσουν και ζουμερό καρπούζι!
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:41:55 πμ »

Θα βάλω κι εγώ υποψηφιότητα. Θα υπόσχεθώ λίρες με 150 ευρώ. Να δω πόσοι θα με ψηφίσουν.
Αφού υπάρχουν άνθρωποι που ψάχνουν ποιος θα τους τάξει λαγούς με πετραχήλια για να τον ψηφίσουν, κάτι θα καταφέρω.

Υπάρχει μία λατινική ρήση  που δεν την θυμάμαι ακριβώς , που την είπε ένας καίσαρας (που δεν τον θυμάμαι ούτε αυτόν) και λέει:

"Αφού ο όχλος θέλει να εξαπατηθεί , ας εξαπατηθεί"
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:48:03 πμ »

"Αφού ο όχλος θέλει να εξαπατηθεί , ας εξαπατηθεί"
Διαφορετικά, "vulgus vult decipi, ergo decipiatur"
Μήπως είναι του Ρωμαίου συγγραφέα Γάιου Πετρώνιου;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 20, 2015, 11:56:34 πμ »

εγω παντως φιλε Αθας πιστευω οτι το συγκεκριμενο θεμα επρεπε να βαλεις στα ανεκδοτα,γιατι περι ανεκδοτου προκειται να παμε σε εκλογες ασχετως οτι ειναι ενα κακογραμμενο σεναριο που το εχουμε αναφερει σχεδον ολοι εδω μεσα ,το τι θα γινει ποιοι θα κανουν κυβερνηση κτλ,οπως σωστα προαναφερει ο μιλου συμφωνω και επαυξανω τους δικους μας στον καιαδα και τα καραβανια αγαπη και προδερμ,,,,,grienhenlad
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 20, 2015, 12:04:48 μμ »

εγω παντως φιλε Αθας πιστευω οτι το συγκεκριμενο θεμα επρεπε να βαλεις στα ανεκδοτα,γιατι περι ανεκδοτου προκειται να παμε σε εκλογες ασχετως οτι ειναι ενα κακογραμμενο σεναριο που το εχουμε αναφερει σχεδον ολοι εδω μεσα ,το τι θα γινει ποιοι θα κανουν κυβερνηση κτλ,οπως σωστα προαναφερει ο μιλου συμφωνω και επαυξανω τους δικους μας στον καιαδα και τα καραβανια αγαπη και προδερμ,,,,,grienhenlad
Δυστυχώς, φίλε Μάρκο, είναι αλήθεια. Αλλωστε, χωρίς δεδηλωμένη δουλειά δε γίνεται...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 20, 2015, 12:35:54 μμ »

Εγω Λεβεντη δαγκωτο!!!!!!!!!!

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Τα έλεγε ο Λεβέντης αλλά δεν τον πιστεύαμε και τον κοροιδευαμε, δείτε σχετικά βίντεο στο YouTube. Όπως και ο Παπαδόπουλος είχε πεί ότι η επανάσταση του 1967 θα ήταν η τελευταία ευκαιρία για την Ελλάδα. Οι διαφωνουντες βαζελίνη και περιμένετε.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 20, 2015, 12:49:36 μμ »

Οι διαφωνούντες με Λεβέντη ή Παπαδόπουλο; Γιατί αυτοί οι δύο δεν νομίζω να συμφωνούν σε πολλά μεταξύ τους.

(Οι συμφωνούντες, δηλαδή... ούτε καν βαζελίνη;) :-)



Να κάνω και μια σοβαρή ερώτηση. Τις πολιτικές απόψεις του Α και του Β από το YouTube τις πληροφορείστε; Είμαστε με τα καλά μας;;;
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 20, 2015, 01:02:19 μμ »

Μόνο από σένα περίμενα πρώτη απάντηση. Την βαζελίνη σου λοιπόν.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 20, 2015, 01:04:35 μμ »

Συγγνώμη, αλλά εγώ είμαι γαύρος, δεν έχω σχέση με βαζελίνες. :-)



Εγω Λεβεντη δαγκωτο!!!!!!!!!!
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Αγαπητέ Γιάννη, δεν μου πέφτει λόγος να σου πω ποιον να ψηφίσεις, αλλά θα πρότεινα, έτσι γενικά, να ψηφίσεις κάποιον που:
- Συμφωνεί με το μνημόνιο και δεν θα αρχίσει πάλι εξάμηνες διαπραγματεύσεις και "δεν ξέρω τι θέλω" και δεν "δεν το πιστεύω, αλλά θα το εφαρμόσω, αλλά δεν ξέρω πώς".
(Εναλλακτικά, κάποιον που απλώς θα επιστρέψει τα δανεικά στους Ευρωπαίους και θα ακολουθήσει τον δικό του δρόμο.)
- Δεν θα ξανακάνει εκλογές σε εννιά μήνες.

(Άργησα να σχολιάσω, γιατί σκεφτόμουν τη διατύπωση.)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2015, 01:17:25 μμ από sac » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences