Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 01:20:04 πμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσες λιρες από coininvest  (Αναγνώστηκε 165811 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:14:31 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
υπαρχει κοσμος που αγοραζει απο τραπεζα Ελλαδας με πρεμιουμ +20%?εγω νομιζω οτι δεν εξαντληθηκαν αλλα τις αποσυρανε λογω capital control.Στην πιατσα εχει οσες θες αρκει να εχεις λεφτα!
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 363


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:16:32 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Ακριβώς.Η λέξη κλειδί είναι "άρτιες".To λοιπόν :(προς γνώση και συμμόρφωση) άρχισα -για πλάκα και χάριν παιδιάς Μεγάλο χαμόγελο-να συναλλάσομαι με Ελισσαβέττες με τιμή 300 ακατέβατα και γίνονται κολοτούμπες άνευ προηγουμένου (ρίξτε μιά ματιά στην προχθεσινή συζήτηση).Η ΑΓΟΡΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ (όχι οι πίνακες της ΤΕ).Καλή τύχη σε όλους (όσους έχουν,φυσικά).Μήν πέφτετε χαμηλότερα.Αξίζει τον κόπο(για το γέλιο και μόνο... Μεγάλο χαμόγελο).
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #137 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:19:58 μμ »


Ακριβώς.Η λέξη κλειδί είναι "άρτιες".To λοιπόν :(προς γνώση και συμμόρφωση) άρχισα -για πλάκα και χάριν παιδιάς Μεγάλο χαμόγελο-να συναλλάσομαι με Ελισσαβέττες με τιμή 300 ακατέβατα και γίνονται κολοτούμπες άνευ προηγουμένου (ρίξτε μιά ματιά στην προχθεσινή συζήτηση).Η ΑΓΟΡΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ (όχι οι πίνακες της ΤΕ)
  Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #138 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:23:54 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Λες να δούμε τον Στουρνάρα να βάζει εδώ στο στέκι ζήτηση για λιρόνια στο μέταλλο; Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 363


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:25:14 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Λες να δούμε τον Στουρνάρα να βάζει εδώ στο στέκι ζήτηση για λιρόνια στο μέταλλο; Σαρκασμός Σαρκασμός
Χα χα!!!Μ αρέσεις!!!!Γρήγορος ο νέος!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:27:14 μμ »

εγω προσωπικα δεν αγορασα ποτε και τιποτα απο τραπεζα Ελλαδας και ουτε προκειται ποτε μου να κανω οποιαδηποτε συναλλαγη με τους νταβεληδες.και πρεπει και να αλλαξει και ονομα σε τραπεζα ροτσιλντ.Μονο τραπεζα της Ελλαδας δεν ειναι.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:28:33 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
υπαρχει κοσμος που αγοραζει απο τραπεζα Ελλαδας με πρεμιουμ +20%?εγω νομιζω οτι δεν εξαντληθηκαν αλλα τις αποσυρανε λογω capital .Στην πιατσα εχει οσες θες αρκει να εχεις λεφτα!


Μιλτο πηγαινε την Δευτερα το πρωι στο υπογειο της ΤΤΕ και κοιτα την ουρα που εχει.Νομιζεις ολοι οτι ειναι μελη στο Στεκι Συλλεκτων; Σαρκασμός

Αγοραζουν στην ουρα κατι σαβουρες λιωμενες ελλιποβαρεις και πεταν απο την χαρα τους.Εγω εχθες εδωσα μια Ελισαβετ και επειδη ειπα οτι ισως δεν γραψει MS70 ηθελαν να μου την γυρισουν πισω Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:33:05 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
υπαρχει κοσμος που αγοραζει απο τραπεζα Ελλαδας με πρεμιουμ +20%?εγω νομιζω οτι δεν εξαντληθηκαν αλλα τις αποσυρανε λογω capital .Στην πιατσα εχει οσες θες αρκει να εχεις λεφτα!


Μιλτο πηγαινε την Δευτερα το πρωι στο υπογειο της ΤΤΕ και κοιτα την ουρα που εχει.Νομιζεις ολοι οτι ειναι μελη στο Στεκι Συλλεκτων; Σαρκασμός

Αγοραζουν στην ουρα κατι σαβουρες λιωμενες ελλιποβαρεις και πεταν απο την χαρα τους.Εγω εχθες εδωσα μια Ελισαβετ και επειδη ειπα οτι ισως δεν γραψει MS70 ηθελαν να μου την γυρισουν πισω Σαρκασμός
εχεις εν μερη δικιο φιλε μου.Εδω αγοραζαν καποιοι λιρες απο καποια Ελληνικα σαιτ προς 380 ευρω οταν η λιρα ειχε 225 ευρω.Αλλα πιστευω οτι ο κοσμος εχει αρχισει και ξυπναει.καποια κοροιδα βεβαιαι παντα θα υπαρχουνε για να τα εκμεταλευονται οι κοστουμαρισμενοι αετονυχηδες.
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:43:43 μμ »

Για ολα υπαρχει αγοραστης...νομος   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 08, 2015, 09:51:18 μμ »

Α ξεχασα να πω οτι και εγω τις πρωτες μου λιρες απο την Πειραιως τις πηρα.Κατι σφραγισμενες σε μπλιστερ του royal mint του 1980.Και πληρωσα και προμηθεια.Θυμαμαι που ειχα παει πρωι πρωι και η διευθυντρια μου ειπε να περιμενω να βγαλει το νεο δελτιο τιμων η ΤΤΕ Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 08, 2015, 10:25:02 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
υπαρχει κοσμος που αγοραζει απο τραπεζα Ελλαδας με πρεμιουμ +20%?εγω νομιζω οτι δεν εξαντληθηκαν αλλα τις αποσυρανε λογω capital control.Στην πιατσα εχει οσες θες αρκει να εχεις λεφτα!

Οι άρτιες λίρες έχουν εξαντληθεί στην ΤτΕ εδώ και πάνω από ένα χρόνο.
Καμμία σχέση με capital controls, που ξεκίνησαν πριν από ένα μήνα περίπου.

Έπρεπε να πας στο υπόγειο της τράπεζας το 2012, όταν έπαιζε το σενάριο Grexit και τότε να μου'λεγες αν οι περισσότεροι ασχολούνται σοβαρά με το χρυσό.
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 08, 2015, 10:28:20 μμ »

Έπρεπε να πας στο υπόγειο της τράπεζας το 2012, όταν έπαιζε το σενάριο Grexit και τότε να μου'λεγες αν οι περισσότεροι ασχολούνται σοβαρά με το χρυσό.

+ 10000000000ν
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 08, 2015, 10:43:14 μμ »

Έχω παρατηρήσει από συζητήσεις και κάτι άλλο .
Σε ιδιωτικές συζητήσεις , όταν έρχεται η κουβέντα στο θέμα χρυσό / λίρες , εγώ κάνω τον άσχετο και διαπιστώνω ότι όλοι οι άλλοι , δεν ξέρουν - δεν ξέρουν και τελικά όλοι όλα τα ξέρουν.
Απλώς δεν μιλάνε ανοιχτα ( και καλά κάνουν , μ@#@#ες είναι; )
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 09, 2015, 01:08:31 πμ »

Εγω ειχα παει μια φορπα πιο παλιά  στην Τράπεζα  Ελλάδος για να δω τι παίζεται και εκτος απο τον κοσμο που ειδα να αγοράζει  φουλ λιρες ειδα και αυτους που ειχαν παει να δώσουν  και τους επιαναν το ποπο.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 09, 2015, 01:56:08 πμ »


[/quote]

Οι άρτιες λίρες έχουν εξαντληθεί στην ΤτΕ εδώ και πάνω από ένα χρόνο.
Καμμία σχέση με capital controls, που ξεκίνησαν πριν από ένα μήνα περίπου.

Έπρεπε να πας στο υπόγειο της τράπεζας το 2012, όταν έπαιζε το σενάριο Grexit και τότε να μου'λεγες αν οι περισσότεροι ασχολούνται σοβαρά με το χρυσό.
[/quote]εμενα αυτο που αναφερεις δεν μου λεει τιποτα απολυτως.Επειδη τυχαινει να εχω πολλους συγγενεις καναδα κυριως γνωριζω απο πρωτο χερι ποιοι ασχολουνται με το χρυσο και το ασημι σοβαρα και επενδυτικα.Καποιοι εδω στην Ελλαδα λογω της ανασφαλειας αναγκαστηκανε να ασχοληθουνε και με το χρυσο ως λυση υστατης αναγκης διασφαλισης των χρηματων τους.Αυτοι ομως δεν ειναι πολλοι.περισσοτεροι απο αυτους ειναι παντως αυτοι που οχι αγοραζουνε χρυσο αλλα πουλανε λογω αναγκης λιρες,κοσμηματα ακομα και τις βερες τους στα χιλιαδες ενεχυροδανειστηρια ανα την επικρατεια.Το θεμα ομως ειναι αυτοι που αναφερεις οτι αγορασαν το 2012.Αυτοι κατα την αποψη μου μονο σοβαροι επενδυτες δεν ειναι οταν κανουνε κινησεις πανικου.ποσο αγορασαν ολοι αυτοι την καθε λιρα το 2012???330 ευρω?και ποτε θα κανουνε αποσβεση της επενδυσης τους?το 2058?και βρηκανε και ευκαιρια που?στο φαρμακειο που λεγετε τραπεζα της Ελλαδας?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences