Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:02:24 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσες λιρες από coininvest  (Αναγνώστηκε 165794 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 05, 2015, 08:54:48 μμ »

πείτε μου πόσο θα έχει η επενδυτική λίρα τέλος Αυγούστου και θα σας κάνω πλούσιους...
Στο ταμπλό; ή στη "πιάτσα"; Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Πρεπει να καταλαβουμε μερικοι (εγω το εχω συνηδειτοποιησει ηδη) οτι αν συνεχιστουν οι περιορισμοι στα κεφαλαια και αν επανελθει η σκια του grexit (που το θεωρω σιγουρο) τοτε η χρυση λιρα θα αποδεσμευτει απο το ""ταμπλο""  και θα πωλειται στην πιατσα.

Εχει ξαναγινει στο παρελθον και μαλιστα στο προσφατο.Ελπιδοφορε ανοιξε κανενα βιβλιο ιστοριας.Εσυ ζεις απο το 1980 και μετα.Η ιστορια επαναλαμβανεται...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 363


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 05, 2015, 08:58:46 μμ »

πείτε μου πόσο θα έχει η επενδυτική λίρα τέλος Αυγούστου και θα σας κάνω πλούσιους...
Στο ταμπλό; ή στη "πιάτσα"; Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Πρεπει να καταλαβουμε μερικοι (εγω το εχω συνηδειτοποιησει ηδη) οτι αν συνεχιστουν οι περιορισμοι στα κεφαλαια και αν επανελθει η σκια του grexit (που το θεωρω σιγουρο) τοτε η χρυση λιρα θα αποδεσμευτει απο το ""ταμπλο""  και θα πωλειται στην πιατσα.

Εχει ξαναγινει στο παρελθον και μαλιστα στο προσφατο.Ελπιδοφορε ανοιξε κανενα βιβλιο ιστοριας.Εσυ ζεις απο το 1980 και μετα.Η ιστορια επαναλαμβανεται...
Μπράβο milou!Νομίζω ότι συζητήθηκε και προχθές,η θέση μου είναι ότι ήδη αποδεσμεύτηκε.Κάνε πως την εμφανίζεις στα μουλωχτά στον καταστηματάρχη και αρχίζουν οι κωλοτούμπες...
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:00:04 μμ »

πείτε μου πόσο θα έχει η επενδυτική λίρα τέλος Αυγούστου και θα σας κάνω πλούσιους...
Στο ταμπλό; ή στη "πιάτσα"; Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Πρεπει να καταλαβουμε μερικοι (εγω το εχω συνηδειτοποιησει ηδη) οτι αν συνεχιστουν οι περιορισμοι στα κεφαλαια και αν επανελθει η σκια του grexit (που το θεωρω σιγουρο) τοτε η χρυση λιρα θα αποδεσμευτει απο το ""ταμπλο""  και θα πωλειται στην πιατσα.

Εχει ξαναγινει στο παρελθον και μαλιστα στο προσφατο.Ελπιδοφορε ανοιξε κανενα βιβλιο ιστοριας.Εσυ ζεις απο το 1980 και μετα.Η ιστορια επαναλαμβανεται...
Γιάννη ήδη στη "πιάτσα" η λίρα σε κατάσταση "άστα βράστα" πωλείται 265 -270, για πολλά κομμάτια μέχρι και 280, και εδώ πωλούνται 250 -255 λουστράτες και υπάρχει και "γκρίνια" Άνεση
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:00:43 μμ »

κανείς δεν μπορεί να προβλέψει τίποτα.
ποιός θα πίστευε πριν 1 χρόνο ότι η ΕΤΕ θα πάει μισό €;
ποιός θα πίστευε πριν 3-4 χρόνια ότι η πιο αποτυχημένη επένδυση θα είναι τα ακίνητα..;

πείτε μου πόσο θα έχει η επενδυτική λίρα τέλος Αυγούστου και θα σας κάνω πλούσιους...
Για να κλείσω γιατί γίνομαι ίσως πολύ γραφικός για μερικούς.
α) για την ΕΤΕ κ.λ.π. εγώ το πίστευα για πολλούς λόγους.
β) τα ακίνητα σαν επένδυση φαινόταν τουλάχιστον εδώ και 10 χρόνια, βλέπε Ιαπωνία και θα καταλάβεις - και σύντομα θα δείς και το στεγαστικό της Κίνας εκεί να δείς τι φούσκα είναι.
γ) ποτέ δεν κάνω προβλέψεις δεν είμαι μάγος, αναλύσεις κάνω τεχνοκρατικές και απάντησα πιο πάνω για την λίρα.
Η καλύτερη επένδυση είναι η .................

Καταγράφηκε
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:00:46 μμ »

Η ιστορία φίλτατε Γιάννη επαναλαμβάνεται με μικρές και καθοριστικές διαφορές κάθε φορά που αλλάζουν το αποτέλεσμα. οι καιροί που ζούμε είναι πρωτόγνωροι και τα αποτελέσματα άγνωστα.
όλα τα στερεότυπα έχουν καταρρεύσει. και ο χρυσός γιατί να μείνει ασφαλές καταφύγιο; ποιός το διασφαλίζει;
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
όπως είχε πει και ένας γνωστός, σε τέτοιους ύποπτους καιρούς, μη μαζεύεις ούτε λίρες, ούτε κονσέρβες.
από μονόβολα μη ξεμείνεις..
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:06:56 μμ »

Η χρυση λιρα ειναι το μοναδικο χρημα.Ειναι ρευστο ζεστο χρημα.Η ευδαιμονια και η ρευστοτητα των τελευταιων 30 χρονων μας εκανε να το ξεχασουμε.Οπου και να την δωσεις  κανουν τουμπες.

Πηγαινε αγορασε ενα αμαξι που εχει 3000 ευρω σημερα και πες του μαντρά.10 χρυσες λιρες ή μεταφορα 3 χιλιαρικα;Και κοιτα τι θα σου πει Κλείσιμο ματιού

Δεν εχετε καταλαβει μερικοι οτι αυτοματως με την εφαρμογη των capitals control εγινε εσωτερικη υποτιμηση του ευρω...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:09:24 μμ »

αν ήμουν σίγουρος για αυτά που λες δε θα πούλαγα το χρυσό μου.
θα αγόραζα κι άλλο.
Καταγράφηκε
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:11:20 μμ »

άσε που με μια Π.Ν.Π απαγορεύει οποιαδήποτε διακίνηση πολύτιμων μετάλλων και μας έστειλε αδιάβαστους....
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 363


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:17:16 μμ »

άσε που με μια Π.Ν.Π απαγορεύει οποιαδήποτε διακίνηση πολύτιμων μετάλλων και μας έστειλε αδιάβαστους....
Απαγορεύονταν μέχρι το 63,αυτό όμως δεν εμπόδιζε τα ιδιωτικά συμφωνητικά.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:18:31 μμ »

άσε που με μια Π.Ν.Π απαγορεύει οποιαδήποτε διακίνηση πολύτιμων μετάλλων και μας έστειλε αδιάβαστους....
Απαγορεύονταν μέχρι το 63,αυτό όμως δεν εμπόδιζε τα ιδιωτικά συμφωνητικά.

Ετσι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Αύγουστος 05, 2015, 09:37:06 μμ »

άσε που με μια Π.Ν.Π απαγορεύει οποιαδήποτε διακίνηση πολύτιμων μετάλλων και μας έστειλε αδιάβαστους....

Tοτε ειναι που θα εκτοξευθει η τιμη Στελιο ..μαυρη αγορα .....οτι απαγορευεται γινεται και πιο ακριβο  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Αύγουστος 08, 2015, 12:44:15 μμ »

Όποιον τον ενδιαφέρει να δει τι συμβαίνει πραγματικά στη διακίνηση πολύτιμων μετάλλων, σε περίπτωση θεσμοθέτησης κεφαλαιακών και συναλλαγματικών φραγμών (ελεύθερη διακίνηση και μετατρεψιμότητα συναλλάγματος), σε συνδυασμό με ή άνευ υποτίμησης εθνικού νομίσματος, αρκεί να ανατρέξει στο Ίντερνετ και να δει τι έγινε στην Αργεντινή!!!

Άκρως διαφωτιστικό...!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #132 στις: Αύγουστος 08, 2015, 01:00:32 μμ »

Δεν χρειάζεται να πάει τόσο μακρυά (γεωγραφικά), μπορεί να γυρίσει στην Ελλάδα του 1990. :-)
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Αύγουστος 08, 2015, 03:14:19 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Αύγουστος 08, 2015, 08:56:03 μμ »

εγω πιστευω οτι λιρες θα βρισκεις οσες θες οποιαδηποτε στιγμη γιατι οι περισοτεροι δεν ασχολουνται σοβαρα με τον χρυσο.Αρα το βρισκω εντελως απιθανο η ζητηση να ειναι μεγαλυτερη της προσφορας.

Αν οι περισσότεροι δεν ασχολούντο σοβαρά με το χρυσό, δεν θα είχαν εξαντληθεί από καιρό οι άρτιες λίρες απ'την Τράπεζα της Ελλάδος.  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences