Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:26:32 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: ΛΟΤΑΚΙ
Ηταν στα λεφτα του - 17 (54.8%)
Αξιζε περισσοτερο - 7 (22.6%)
Αξιζε λιγοτερο - 7 (22.6%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 31

Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: λοτακι  (Αναγνώστηκε 10132 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:38:39 μμ »

το να συλλεγεις νομισματα ναι μεν ειναι χομπι αλλα με νομισματα 200-300-500-1000....€ σταματαει να ειναι απλα χομπι ειναι και τοποθετηση χρηματων και συμφωνω δεν νομιζω να υπαρχει κανεις που να θελει να βαλει 10 και να παρει 5.
Επισης αν κανεις προβλεπε ανακαμψη, τετοια λοτακια θα φευγανε αμεσα, η δεκαρα 1833 δεν θα προλαβαινε να ανεβει καν, εγω δεν μαζευω οθωνα ακομα, εχω αλλο προγραμμα  αν μαζευα θα δανειζομουν να την παρω οπως εχω κανει για το γεωργιο.....
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:43:04 μμ »

Δημητρη τραγικο δεν ειναι που εμεινε αχτυπητο το λοτ...ποτε δεν το ειπα..ειπα οτι μου φανηκε περιεργο
Ας σηκωσουν και τα χερια τους και οσοι νεοι στον χωρο τα εχουν σε αυτη την κατασταση (προς θεου δεν τα λεω τρελα κοματια..αλλα δεν ειναι και χρεπια)..και αν τα εχουν ποσο τα εχουν πληρωσει και αν θα τα ξαναβρουν σε αυτη την τιμη
Και επιμενω οτι ολα αυτα μενουν στο ραφι διοτι εχουμε μαθει ολοι TOP  συλλογες
Και το μονο τραγικο που βρισκω ειναι οτι ηταν και υψηλη η τιμη τους  Έκπληξη
Και επιμενω να θελω να ακουσω μια αξιολογηση και κοστολογηση για το καθενα ξεχωριστα

Αντωνη δεν εχω τις δυο δραχμες σε καλυτερη κατασταση, δεν εχει τυχει ακομα αλλα προτιμω να βαλλω αλλα 20-30€ και να παρω τη μια Αυ, ετσι νομιζω σκεφτωνται οι περισσοτεροι και νομιζω σωστα σκεφτωνται...
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:56:21 μμ »

 Αντωνη η ουσια ειναι οτι ετσι οπως εχουν τα πραγματα, οσοι νεοι συλλεκτες θελουν να αγορασουν κατι, το σκεφτονται δυο και τρεις φορες με αυτα που βλεπουν να γινονται.
 Γιατι αυτα τα συγκεκριμενα δεν ειναι τα κομματια που θα μεινουν στην συλλογη για πολλα χρονια , οποτε να πει κανεις "τι 30, τι 40, τι 50 ευρω, με αυτα κλεινω τις τρυπες μου για πολυ-πολυ καιρο και ειμαι ικανοποιημενος".
 Και επειδη οι νεοι συλλεκτες (ειδικα αυτη την εποχη) θελουν να διαθεσουν οσα λιγοτερα χρηματα γινεται για κομματια που δεν θα κρατησουν πανω τους πολυ καιρο, η περιμενουν να πεσουν οι τιμες σε πιο αξιολογα κομματια, γιαυτο και η απροθυμια.
 Και φυσικα κανεις δεν μπορει να τους κατηγορησει για αυτο.
 Οσο για τις "τοπ" συλλογες, εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο.
 Βλεπω μερικους (οχι εσενα φυσικα) που συνεχως παροτρυνουν τους νεους να μην σνομπαρουν τα προβληματικα η τα χαμηλων καταστασεων, αλλα οι ιδιοι φροντιζουν οι προσωπικες συλλογες τους να αποτελουνται απο τον αφρο.. Κλείσιμο ματιού
 Και φυσικα η κριση ειναι πανταχου παρουσα και η αιτια ολων των καταστασεων.
 
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 11, 2015, 05:20:57 μμ »

Γιατι παραξενευεστε ρε παληκαρια; χτες πουλιωταν 10ρα 1833 μσ63 στα 110 ευρω και δεν εφυγε σε 2 δευτερολεπτα,εφυγε μετα απο καμποσες ωρες!!
Το θεμα ειναι απλο, διαθεση μπορει να υπαρχει αλλα αμα λειπει και το ρευστο..........!!

Α! μπράβο εδώ είμαστε !!! και εγώ θέλω να πάρω διάφορα που μου αρέσουν αλλά έχουμε οι περισσότεροι πιστεύω χ....ί οικονομικά!  όποιος με καταλαβαίνει καλώς!!! έτσι Λευτέρη;  Κλείσιμο ματιού (με υπομονή και επιμονή κάτι γίνεται ... σιγά-σιγά ... ποιος το είπε αυτό μωρέ δεν θυμάμαι ...)

σ'επιασα Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences