Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:25:35 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: ΛΟΤΑΚΙ
Ηταν στα λεφτα του - 17 (54.8%)
Αξιζε περισσοτερο - 7 (22.6%)
Αξιζε λιγοτερο - 7 (22.6%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 31

Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: λοτακι  (Αναγνώστηκε 10133 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 10, 2015, 07:45:29 μμ »

γενικα παιδια τα ελληνικα εχουν φαει τρελη σφαλιαρα τι να λεμε τωρα!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 10, 2015, 09:31:50 μμ »

ρε στον πατο να πανε!!να αγορασουμε πρωτα και μετα να πανε στον θεο!! Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 10, 2015, 09:46:52 μμ »

εσυ μη χασεις Γλώσσα
στο θεμα κρισης.....το λοτ ηταν για καποιον που ξεκιναει...βρηκε καποια νομισματα ειχε 3-4 απο αυτα και ακομα πιο χρεπια απο παππου γιαγια και λεει οκ "κλεινω" τα χαιρομαι και οταν μαθω αναβαθμιζω...
πριν 3-4 χρονια θα εκλειναν στα 50 για πλακα..μη πω 70-80 αν τυχαινε κανας μερακλης.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 10, 2015, 09:59:55 μμ »

Υπάρχουν φίλοι που έχουν καλό 'μάτι' και αγοράζουν raw στα 20 και όταν μπει σε slab πουλάνε στα 100. Αυτοί όμως είναι λίγοι. Επίσης θα συμφωνήσω εν μέρει με τον φίλο Αντώνη (ankal). Παραφράζωντας λίγο τα λόγια του... Η αλήθεια είναι γλυκόπικρη : Όποιος έχει 'μάτι' κυνηγάει τις ευκαιρίες και οι υπόλοιποι τα κουτιά.

Όσο για το συγκεκριμένο Λοτ... Είναι στην τιμή του... Αλλά... Σε τέτοιες καταστάσεις, δεν υπάρχουν πολλοί συλλέκτες που θα ήθελαν να τα βάλουν στη συλλογή τους άμεσα, αφού είναι εύκολο να βρεθούν. Και όσοι θα ήθελαν να τα πάρουν σαν 'ευκαιρία' δε θα έδιναν τέτοιο ποσό, αφού είναι περίπου η πραγματική τους αξία. Οπότε το φάσμα των συλλεκτών που κυνηγούν, γενικώς, τέτοια νομίσματα είναι περιορισμένο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2015, 10:11:09 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 10, 2015, 10:10:15 μμ »

Ξέχασα επίσης να σχολιάσω και κάτι που πέρασε κάπως φλου...

Η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των συλλεκτων σκεφτονται πλεον με βασει την τιμη μεταπωλησης. Οποτε κυνηγουν μονο 'ευκαιριες' ή/και κουτια.
Νοιωθω πολυ χαρούμενος και συναμα τυχερος, που δεν ακολουθω αυτο το σκεπτικο και εχω καταφερει να εχω το συνολο των νομισματων απο τον Γεωργιο μεχρι το 2000, και πληθος νομισματων του Οθωνα. Φυσικα με εξαιρεση 1-2 νομισματα που ειναι εξαιρετικες σπανιοτητες (π.χ. 50 Λεπτα 1868).
+1

Η ουσία του συλλέκτη, πέρα από την ολοκλήρωση της συλλογής του...
Νοιώθω πολύ χαρούμενος. Το σημαντικότερο κέρδος που έχουμε κάνοντας οποιοδήποτε χόμπι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 10, 2015, 10:27:00 μμ »

Moυ αρεσε πολυ αυτο το θεμα και ειχαν ενδιαφερον ολες οι αποψεις ....
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 11, 2015, 11:48:12 πμ »

Ξέχασα επίσης να σχολιάσω και κάτι που πέρασε κάπως φλου...

Η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των συλλεκτων σκεφτονται πλεον με βασει την τιμη μεταπωλησης. Οποτε κυνηγουν μονο 'ευκαιριες' ή/και κουτια.
Νοιωθω πολυ χαρούμενος και συναμα τυχερος, που δεν ακολουθω αυτο το σκεπτικο και εχω καταφερει να εχω το συνολο των νομισματων απο τον Γεωργιο μεχρι το 2000, και πληθος νομισματων του Οθωνα. Φυσικα με εξαιρεση 1-2 νομισματα που ειναι εξαιρετικες σπανιοτητες (π.χ. 50 Λεπτα 1868).
+1

Η ουσία του συλλέκτη, πέρα από την ολοκλήρωση της συλλογής του...
Νοιώθω πολύ χαρούμενος. Το σημαντικότερο κέρδος που έχουμε κάνοντας οποιοδήποτε χόμπι.

kai εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα.
Άλλωστε όποιο χόμπι και να αρέσει σε κάποιον, θα πρέπει να το ''πληρώνει''. Έτσι δεν είναι;
Όταν δίνεις τα χρήματα,λίγο σε νοιάζει. Το κάνεις για την χαρά που παίρνεις και την ευχαρίστηση!
Απλά εμείς σαν χομπίστες συλλέκτες,έχουμε τη δυνατότητα να πάρουμε κάποια χρήματα πίσω,
αν πουλήσουμε τις συλλογές μας. Κάποιοι τυχεροί αυτά που έχουν δώσει,κάποιοι περισσότερα και
κάποιοι λιγότερα. 
Αναφέρομαι αποκλειστικά στους χομπίστες!
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 11, 2015, 03:45:55 μμ »

Mεγαλη διαφορα στην ψηφοφορια και το αποτελεσμα δειχνει οτι επεσα πολυ εξω  Αναποφασιστικότητα
Εξακολουθω να εχω την δικη μου αποψη και να μην συμφωνω με το αποτελεσμα (προσοχη δεν λεω οτι εγω ειμαι ο σωστος)
Αυτο που με αποσχολει και το τραγικο ειναι οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα οτι ΟΧΙ δεν ειναι ευκαιρια ειναι στα λεφτα του....και γιατι? γιατι αν θελησω να τα πουλησω δεν θα εχω κερδος  Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 11, 2015, 03:57:08 μμ »

Θα ηθελα παρα πολυ οποιος θελει να μου βαθμολογισει και να  κοστολογισει ενα ενα τα νομισματα του συγκεκριμενου λοτ
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:00:22 μμ »

 κουβαρντα μου εσυ!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο αμα ρεει το χρημα ολα φτηνα σου φαινονται Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:03:08 μμ »

Mεγαλη διαφορα στην ψηφοφορια και το αποτελεσμα δειχνει οτι επεσα πολυ εξω  Αναποφασιστικότητα
Εξακολουθω να εχω την δικη μου αποψη και να μην συμφωνω με το αποτελεσμα (προσοχη δεν λεω οτι εγω ειμαι ο σωστος)
Αυτο που με αποσχολει και το τραγικο ειναι οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα οτι ΟΧΙ δεν ειναι ευκαιρια ειναι στα λεφτα του....και γιατι? γιατι αν θελησω να τα πουλησω δεν θα εχω κερδος  Έκπληξη Έκπληξη


+1000 άσε να λέει ο καθένας ότι θέλει Αντώνη! για να μην πω καμμιά χειρότερη κουβέντα!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:16:08 μμ »

Γιατι παραξενευεστε ρε παληκαρια; χτες πουλιωταν 10ρα 1833 μσ63 στα 110 ευρω και δεν εφυγε σε 2 δευτερολεπτα,εφυγε μετα απο καμποσες ωρες!!
Το θεμα ειναι απλο,διαθεση μπορει να υπαρχει αλλα αμα λειπει και το ρευστο..........!!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:23:11 μμ »

Γιατι παραξενευεστε ρε παληκαρια; χτες πουλιωταν 10ρα 1833 μσ63 στα 110 ευρω και δεν εφυγε σε 2 δευτερολεπτα,εφυγε μετα απο καμποσες ωρες!!
Το θεμα ειναι απλο, διαθεση μπορει να υπαρχει αλλα αμα λειπει και το ρευστο..........!!

Α! μπράβο εδώ είμαστε !!! και εγώ θέλω να πάρω διάφορα που μου αρέσουν αλλά έχουμε οι περισσότεροι πιστεύω χ....ί οικονομικά!  όποιος με καταλαβαίνει καλώς!!! έτσι Λευτέρη;  Κλείσιμο ματιού (με υπομονή και επιμονή κάτι γίνεται ... σιγά-σιγά ... ποιος το είπε αυτό μωρέ δεν θυμάμαι ...)
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:27:56 μμ »

Mεγαλη διαφορα στην ψηφοφορια και το αποτελεσμα δειχνει οτι επεσα πολυ εξω  Αναποφασιστικότητα
Εξακολουθω να εχω την δικη μου αποψη και να μην συμφωνω με το αποτελεσμα (προσοχη δεν λεω οτι εγω ειμαι ο σωστος)
Αυτο που με αποσχολει και το τραγικο ειναι οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα οτι ΟΧΙ δεν ειναι ευκαιρια ειναι στα λεφτα του....και γιατι? γιατι αν θελησω να τα πουλησω δεν θα εχω κερδος  Έκπληξη Έκπληξη

O,k, Ας υποθεσουμε οτι σε μια ουτοπικη lala-land τους συλλεκτες οταν αγοραζουν κατι δεν τους απασχολει καθολου εαν σε μια πιθανη μεταπωληση στο απωτερο μελλον θα εχουν κερδος.
 Υπαρχει καποιος απο εδω μεσα που θα αγορασει κοινα νομισματα ,καθαρισμενα και μετριων καταστασεων, σε τιμη που εν γνωσει του εαν θελησει να τα πουλησει (γιατι ειναι σιγουρο οτι θα το θελησει) σε λιγο καιρο θα φαει πιθανοτατα ζημια?
 Για σηκωστε χερια ωρε παιδες, γιατι θα μας τρελλανετε..
 Οποιος πιστευει οτι η κατρακυλα σε αυτα εχει παραγινει, ας αγορασει για να βγει κερδισμενος στο μελλον.
 Προσωπικα δεν βλεπω κατι το τραγικο.
 Σε αυτες τις περιπτωσεις, δεν υπαρχει σωστο η λαθος, ο καθενας δινει τα (πολυτιμα) λεφτακια του οπου πιστευει.
 Γιατι ειναι τραγικο το γεγονος οτι εμεινε αχτυπητο το λοτ ??
 Εχετε δοκιμασει προσφατα να πουλησετε παρομοια?
 
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 11, 2015, 04:36:15 μμ »

Δημητρη τραγικο δεν ειναι που εμεινε αχτυπητο το λοτ...ποτε δεν το ειπα..ειπα οτι μου φανηκε περιεργο
Ας σηκωσουν και τα χερια τους και οσοι νεοι στον χωρο τα εχουν σε αυτη την κατασταση (προς θεου δεν τα λεω τρελα κοματια..αλλα δεν ειναι και χρεπια)..και αν τα εχουν ποσο τα εχουν πληρωσει και αν θα τα ξαναβρουν σε αυτη την τιμη
Και επιμενω οτι ολα αυτα μενουν στο ραφι διοτι εχουμε μαθει ολοι TOP  συλλογες
Και το μονο τραγικο που βρισκω ειναι οτι ηταν και υψηλη η τιμη τους  Έκπληξη
Και επιμενω να θελω να ακουσω μια αξιολογηση και κοστολογηση για το καθενα ξεχωριστα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences