Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:39:09 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αλλο συλλεκτισμος αλλο επενδυση σε εμπορικα νομισματα  (Αναγνώστηκε 20894 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 30, 2015, 09:48:05 μμ »

εσυ ξεκινησες το ποστ......σε ποιον να απευθυνομουν? Αναποφασιστικότητα
δε νομιζω να σε εθιξα σε κατι........ενα απλο παραδειγμα σου εδωσα...
το οχι το χρυσο η το ασημενιο πχ η το βολλευ αν παω να το πουλησω σε ενα κατοικο της βαλτικης θα μου το αναγνωρισει οτι εχει υπεραξια?
δε σου ειπα οτι προμοταρεις το σαιτ αλλα προσωπικα δε μπορω να το χρησιμοποιησω αυτο ανεφερα.
ηθελες να μας πεις οτι υπαρχουν ευκαιριες περα απο μπουλιον και λιρες αλλα προσπαθησα να σου εξηγησω (οπως το βλεπω εγω) οτι στην ελλαδα οπως και σε καθε χωρα υπαρχουν ιδιαιτεροτητες.τεσπα καλη συνεχεια.....μαλλον θα γραφω εριστικα

Εσυ φταις παλι!!Ολο προβληματα δημιουργεις και κανονικα επρεπε ηδη να σε ειχαν διαγραψει!!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 30, 2015, 10:00:35 μμ »

Προβοκάτσια Γρηγόρη  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
filpolis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 30, 2015, 10:09:15 μμ »

Επανερχομαι για μια διευκρυνηση.Δεν εχω νευριασει οτι θεωρω ουτε με εχετε θιξει προς Θεου.
Θεωρω ομως τον ελευθερο χρονο μου πολυτιμο,για να προσπαθω να εκφερω μια γνωμη οταν ηδη σχεδον αλοι οι συνομιλητες  δεν τους ενδιαφερει να την ακουσουν η εχουν ηδη κατασταλαξει σε καποια θεματα.
Απο τα θεματα που εχω ανοιξει δεν βλεπω και καμια αξιολογη ανταποκριση προ τι το λοιπον η δημοσια ενασχοληση σε αυτη την διαδικτυακη κοινοτητα εφοσον δεν υπαρχεουν κοινα ενδιαφεροντα.Preventiv ζητησα και συγνωμη αν νομιζετε οτι εκανα καποιο σιγονταρισμα για καποιο σειτ πωλησεων
να στε καλα και καλη συνεχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 30, 2015, 10:18:29 μμ από filpolis » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 30, 2015, 10:10:11 μμ »

Εσυ φταις παλι!!Ολο προβληματα δημιουργεις και κανονικα επρεπε ηδη να σε ειχαν διαγραψει!!

Μην το γυρνάς στο προσωπικό. Απλώς θα έπρεπε να απαγορευτεί στους λιρόφιλους να συλλέγουν. :-)>


Θεωρω ομως τον ελευθερο χρονο μου πολυτιμο,για να προσπαθω να εκφερω μια γνωμη οταν ηδη αλλοι δεν τους ενδιαφερει να την ακουσουν η εχουν ηδη κατασταλαξει σε καποια θεματα.

Δεν είναι αυτό που νομίζεις. Απλώς ο γιατρός μας έδωσε αυστηρές οδηγίες να μην φέρνουμε αντιρρήσεις στους λιρόφιλους, γιατί μπορεί να πάθουν καμιά κολούμπρα και τους τρέχουμε...
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 30, 2015, 10:21:19 μμ »

Προβοκάτσια Γρηγόρη  Σαρκασμός

κ. καθηγητα  Χαμόγελο
δημαρχε να κινησεις διαδικασιες για πειθαρχικο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 30, 2015, 10:27:21 μμ »

Προβοκάτσια Γρηγόρη  Σαρκασμός

κ. καθηγητα  Χαμόγελο
δημαρχε να κινησεις διαδικασιες για πειθαρχικο

Τιποτα τα στρουμφακια η κοιμουντε η ασχολουντε με λιρες,θα παραπονεθω στην διοικηση Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 30, 2015, 10:34:49 μμ »

Είναι αυτό που λένε "κουβέντα να γίνεται"!!!
Good night everybody!!!   Φιλί
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 30, 2015, 10:36:47 μμ »

Επανερχομαι για μια διευκρυνηση.Δεν εχω νευριασει οτι θεωρω ουτε με εχετε θιξει προς Θεου.
Θεωρω ομως τον ελευθερο χρονο μου πολυτιμο,για να προσπαθω να εκφερω μια γνωμη οταν ηδη σχεδον αλοι οι συνομιλητες  δεν τους ενδιαφερει να την ακουσουν η εχουν ηδη κατασταλαξει σε καποια θεματα.
Απο τα θεματα που εχω ανοιξει δεν βλεπω και καμια αξιολογη ανταποκριση προ τι το λοιπον η δημοσια ενασχοληση σε αυτη την διαδικτυακη κοινοτητα εφοσον δεν υπαρχεουν κοινα ενδιαφεροντα.Preventiv ζητησα και συγνωμη αν νομιζετε οτι εκανα καποιο σιγονταρισμα για καποιο σειτ πωλησεων
να στε καλα και καλη συνεχεια.
Μην γίνεσαι απόλυτος άλλωστε πέντε άνθρωποι σου απάντησαν,δεν λέει τίποτε αυτό μην νομίζεις ότι την γνώμη σου δεν την ασπάζονται άλλοι συλλέκτες.
Απλά τα δάχτυλα δεν είναι όλα ίδια, ένα είναι σίγουρο πάντα στο τέλος λογικά επικρατεί ο συλλεκτισμός όλα τα άλλα έχουν να κάνουν με συνθήκες τρέχουσες που αντανακλούν στην ψυχολογία.
Η Αποψη αυτή εξαιρεί καθαρά επενδυτές.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 30, 2015, 11:03:06 μμ »

φιλε filipolis ο καθενας μαζευει οτι θελει και αντεχει η τσεπη του.ειναι ωραια τα χρυσα τηε Σουηδιας και ειδικα εμενα μου αρεσουν τα ουκρανικα με τον Αρχαγγελο που ειναι ισως οτι πιο ομορφο εχει βγει.Δυστηχως ομως δεν εχουνε εμπορικοτητα διοτι το κοινο ειναι περιορισμενο.ο καθε συλλεκτης στο πισω μερος του μυαλου του σκεφτεται αν οχι την υπεραξια να παρει πισω τα χρηματα του αν καποτε πουλησει το οποιοδηποτε νομισμα που εχει αγορασει.Αν ειναι να αγοραζεις ουκρανικα και μετα κανεις σε μια αναγκη να τα πουλησεις κανα 3 χρονια τοτε λογικο ειναι ο αλλος να στρεφετε στα λιρονια που πουλιουνται σε μερικα λεπτα αν οχι σε φιλους ακομα και στην χειροτερη περιπτωση που ειναι τα ενεχειροδανειστηρια.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 30, 2015, 11:13:02 μμ »

και για να ολοκληρωσω την σκεψη μου θα σου πω οτι πριν 3 χρονια αγορασα καποιους Αρχαγγελους ασημενιους της μιας ουγγιας προς 45 ευρω το κομματι.το μινταζ ειναι 10.000 κομματια και βγαινουνε απο το 2011 καθε χρονο.Σημερα που μιλαμε παιζουν στα 30 με 35 ευρω.Αντιθετως στις αγορες που εκανα σε panda,britannies, και lunar αυστραλιας ηδη εχω κερδος και μιλαμε για μινταζ στην καλυτερη απο 100.000 κομματια και πανω.το panda φτανει και τα 8 εκατομμυρια.Αν εγω σημερα βγω να πουλησω Αρχαγγελους και panda ας πουμε του 2011 που θα εχω νομιζεις κερδος?και πανω απο ολα ποια θα πουληθουνε γρηγοροτερα?αρα σε πολλες περιπτωσεις δεν παιζει ρολο το μινταζ!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 31, 2015, 12:19:38 πμ »

Ελα  βρε Φιλ, μην τσαντιζεσαι, κατσε να σου βαλω ενα πρωην δικο μου αντι-λιρονι (που πουλησα σε εναν Αλεμανο) να στανιαρεις.. Άνεση Άνεση

Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 31, 2015, 12:24:30 πμ »

Για να πω την αληθεια, απο μικρα χρυσα μαζευω τα παντα εκτος απο λιρες, αλλα ας οψεται η τρομοκρατια που ασκουν οι λιρο-καμορες (με τον Δον Αντονιο και τον Δον Μιλου) εδω μεσα, αλλιως θα ανεβαζα καθε μερα και απο δυο.... Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

Με βρηκαν μικρο, αδυναμο και ντροπαλο και με καταπιεζουν.... Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 31, 2015, 12:42:20 πμ »

Δεν θα σας περασει ωρε, οξω οι λιρες του θανατου..
Ελπιδοφορε βοηθα να τους νικησουμε, ανεβαζε πραμα Αμερικανικο. Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 31, 2015, 02:25:19 πμ »

αντε ανεβαστε να ξεστραβωθουμε και εμεις  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 31, 2015, 07:10:48 πμ »

 Ναι βρε ανεβαστε χρυσους αμπερτους κριστιανους ναπολεωντες και αλλους αποικιοκρατες και υστερα γεμιζουμε τις ανταλλαγες του σαιτ με αγγελιες τυπου "ανταλλασω το ταδε χρυσο με....λιρες Ελισαβετ.. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences