Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:35:52 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Βαγγελης Γιακουμακης  (Αναγνώστηκε 19361 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Μάρτιος 20, 2015, 04:44:25 μμ »

Το οτι θεωρουμε οτι φταιει καποιος επειδη στην κοινωνια γεννηθηκε ευαισθητος, και επειδη και οι γονεις του ειναι ευαισθητοι επισης, αυτο ειναι το δειγμα της καταντιας του σημερινου ανθρωπου.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Μάρτιος 20, 2015, 05:42:51 μμ »

Δεν είπε κανείς ότι φταίει το παιδί που είναι ευαίσθητο. Οσο για τους γονείς...
το να έχουν να μιλησουν 1 βδομάδα με το παιδί τους,  είναι αναισθησία,  οχι ευαισθησία. Εγώ ακόμα και στη γάτα μου πρόσεξα ότι τον τελευταίο καιρό φεροταν περίεργα και το έψαξα. Τελικά δεχόταν μπουλινγκ από γάτο της γειτονιάς. Αν λοιπόν μπορεί κάποιος να καταλάβει για ένα ζωο ότι έχει καποιο πρόβλημα,  δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν μπορείς να το καταλάβεις για το παιδί σου. Ακόμα και αν σπουδάζει μακριά.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #62 στις: Μάρτιος 20, 2015, 08:10:52 μμ »

Γήπεδο το κάναμε. :-) Όσο δεν κάνει φάση η Δικαιοσύνη "ου να χαθείτε, κρέατα"! Μόλις βάλει καλάθι η Δικαιοσύνη... πετάγεται όρθια η κερκίδα...
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Μάρτιος 21, 2015, 01:04:59 πμ »

Δηλαδή αν το βρίσω και εγώ εδώ στο στέκι θα έρθουν να με συλλάβουν?

Ρε πας καλα; Τι λες για το νεκρό παιδί; Δε ντρέπεσαι;
Νομίζω ότι πρέπει να ειδοποιηθεί ένας διαχειριστής.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Μάρτιος 21, 2015, 07:05:35 πμ »

Οι γονεις του παιδιου μιλουσανε καθημερινα απο οσο λενε τα ρεπορταζ. Απλα πιστευω οτι ηταν και αυτοι φοβισμενοι και δε το διαχειριστικαν σωστα. Εντωμεταξυ στη Νικολουλη χθες ακουστηκαν τερατα για το τι τραβαγε το παιδι. Ειμαι σιγουρος οτι θα εχουμε ανατροπες.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Μάρτιος 21, 2015, 08:55:21 πμ »

Το ζητημα αυτο ειναι τοσο ευαισθητο και εχει πολλες πτυχες.Καλο θα ειναι να αποφευγουμε τη κυνικοτητα.Μπορει να προσπαθουμε να ειμαστε καλοι γονεις,αλλα δεν ειμαστε τελειοι,μην μιλαμε για αμελεια εκ μερους των γονιων χωρις να ειμαστε σιγουροι για το ποιον τους.Το παλικαρι αυτο ηταν 20 χρονων,ηθελε να απογαλακτιστει,οι γονεις,αν του αφηναν χωρο,δεν σημαινει οτι τον αμελουσαν.Και ακομα αν ηταν κακοι γονεις,και το παλικαρι ευαισθητο κανεις δεν ειχε δικαιωμα να τον βασανισει και να τον εκφοβισει τοσο που να φτασει στην αυτοκτονια.Αν θελουμε να ριξουμε ευθηνες σε γονεις,να δουμε τους γονεις των συμοριτων που τρομοκρατουσαν τα παιδια στη σχολη.Ας κατακρινουμε το διευθυντη και τους καθηγητες της σχολης που σιγουρα γνωριζαν,αλλα δεν ενδιαφερονταν.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Μάρτιος 21, 2015, 04:18:03 μμ »

Δηλαδή αν το βρίσω και εγώ εδώ στο στέκι θα έρθουν να με συλλάβουν?

Ρε πας καλα; Τι λες για το νεκρό παιδί; Δε ντρέπεσαι;
Νομίζω ότι πρέπει να ειδοποιηθεί ένας διαχειριστής.

Επειδη ειδοποιηθηκε ο διαχειριστης ειπα να μπω να πω μερικα λογια προς ολους.
Δημητρη εαν βρισεις εναν νεκρο (το συγκεκριμενο ατομο πχ) δεν θα ερθουν να σε συλλαβουν , θα ερθουν ομως να δουν εαν εχεις σχεση με την υποθεση οπως εκαναν και με τους υπολοιπους.
Καταρχην οποιοι γενικα βριζουν μεσω μιας οθονης τους θεωρω κομπλεξικα ατομα και με σοβαρα ψυχολογικα-αποθυμενα προβληματα!!
Και για σενα δεν σε εχω για τετοιο ατομο αρα δεν θα βρισεις κανεναν νεκρο
Πιστευω οτι εισαι ενα πολυ ισορροπημενο ατομο  Χαμόγελο
Γενικα το θεμα καλα εκανε και πηρε διαστασεις το θεμα απο τα ΜΜΕ .
Καλο ειναι να αφυπνιστει η κοινωνια απο αυτο το καυτο προβλημα και να το παταξουμε (στην Ελλαδα) πριν γινουμε Αμερικη!!
Μιλατε για τους γονεις και βγαζετε πορισματα διχως να τους ξερετε . . .
Εγω θα σας δωσω μια ευχη :
Ποτε κανεις μας (διοτι ολοι σχεδον εχουμε παιδια) να μην ζησουμε το δραμα που ζουν τωρα αυτοι!!
Οταν δεν μπορουμε να βοηθησουμε καπου καλο ειναι να σιωπουμε.
Αυτη η περιπτωση διαφερει παρα πολυ απο την υποθεση του Αλεξη Γρηγοροπουλου το 2008 οπου εγω ο ιδιος τοτε ειχα παρει αλλη θεση οταν οι τραμπουκοι εσπαζαν και εκαιγαν την Αθηνα δηθεν στο ονομα του νεκρου παιδιου και μαλιστα σχολιαστηκα αρνητικα απο καποιους δηθεν καλους συλλεκτες που με ειχαν στο ματι!!
Δεν μπορει δλδ στην σημερινη εποχη καποιοι να μεγαλωνουν τα παιδια τους με ηπιο και σιγανο χαρακτηρα?
Δεν μπορουν δλδ καποιοι γονεις να δινουν στα παιδια τους μια διαγωγη που δεν την συνανταμε αρκετα συχνα σημερα?
Απο μικρη την κορη μου την εμαθα να μην βλαστημαει και να ειναι ευγενικη προς ολους (σε αντιθεση με τον πατερα της που ειναι το αντιθετο) .
Εαν αυριο την στειλω στην Γαλακτοκομικη σχολη και κανει μια καταγγελια για  το οτιδηποτε κακο και ακουσω την συμφοιτητρια της να λεει μετα δημοσια στην τηλεοραση (Εμεις με το κοπελι καναμε πλακα , του βαρουσαμε σφαλιαρες και γελουσε μαζι μας ) θα την τσαλοπατησω κατω σαν το χταποδι !!
Εαν ημουν στην θεση αυτων τον δυστηχων ανθρωπων και κατορθωνα να μαθω τα ονοματα ολων αυτων των (πλακαδωρων) τωρα δεν θα ζουσαν !!
Θα ειχαν βαρυνει  κατα μερικα κιλα μολυβι εκαστος!!
Γιαυτο ας σεβαστουμε τον πονο του καθε ανθρωπου και ας το κλεισουμε εδω!!
Αυτοι οι ανθρωποι θελουν να κλεισει  η υποθεση με την νομιμη οδο της δικαιοσυνης!!
Τα ΜΜΕ θα συνεχισουν να λενε μεχρι να βρουν κατι ποιο πιασαρικο θεμα , αυτη ειναι η δουλεια τους!!
Εμας δεν ειναι η δουλεια μας.
Απο την πλευρα μου λεω : Μακαρι αυτο το αδικοχαμενο παιδι να ειναι το τελευταιο που εζησε αυτη την σχολικη πιεση!!
Μακαρι αυριο να μην βρεθει κανεις μας σε αυτη την θεση σαν γονεις!!
Μακαρι να αφυπνιστει η κοινωνια και το κρατος και με αυστηρους νομους να παταξει αυτο το νεοεισερχομενο φαινομενο στην χωρα μας!!
Και θυμηθητε: Οπου δεν μπορουμε να βοηθησουμε σιωπαμε.
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #67 στις: Μάρτιος 21, 2015, 11:08:16 μμ »

Αγαπητέ συνονόματε,

Αν αποκαλούσαν την κόρη σου "προδότη" (και άλλα τινά), γιατί ψήφισε ό,τι ψήφισε, τι θα έκανες;
Αν την πίεζαν να αποκαλύψει δημόσια τι ψήφισε, τι θα έκανες;
Αν την πίεζαν να δηλώσει δημόσια τι δουλειά κάνει, τι θα έκανες;
Αν της έλεγαν σε κάποιο φόρουμ (3-4 μαντράχαλοι) ότι είναι κακή υπάλληλος και θα πρέπει να απολυθεί, τι θα έκανες;

Αν πρόσβαλαν την κόρη σου με αυτόν τον τρόπο: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=18711.90
("πόσο m@l@k@s είσαι" κιέτς), τι θα έκανες;

Λέμε, τώρα...



edit: Αν η κόρη σου προσπαθούσε να υπερασπιστεί κάποιον και έβρισκε τον "μπελά της" (περίπτωση athas) http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=19961.840 τι θα έκανες;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 21, 2015, 11:21:40 μμ από sac » Καταγράφηκε
minas 5
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28

Το δικό μου πρόβλημα είναι οτι δεν έχω πρόβλημα...


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Μάρτιος 22, 2015, 12:25:02 πμ »

  Με κάλυψε απόλυτα ο Ηρακλιωτης.Ας είναι καλά το παλικάρι εκεί που είναι,να αναπαυτεί η ψίχουλα του.
Καταγράφηκε

Το δικό μου πρόβλημα μου είναι οτι δεν έχω πρόβλημα...
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences