Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 10:30:16 πμ
Σελίδες: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 693425 φορές)
0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #975 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 11:41:55 μμ »

Αυτο που λεει ο Δημητρης ειναι το ιδανικο αλλα πιστευω οτι μεσαιος συλλεκτης δεν μπορει να ζυγωσει κατι που τουλαχιστον ναναι ικανοποιητικο.......πρεπει να υπαρχει μεγαλο πορτοφολι  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δεν ξέρω φίλε, μιλάμε ότι ζούμε Ελλάδα και αν δεν υπήρχαν κάποιες δημοπρασίες του εξωτερικού θα βλέπαμε χρονολογίες, 1 στα 30 χρόνια, όχι να βρούμε και άλλες τόσες μήτρες όσες είναι οι χρονολογίες συνολικά..... ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι....  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εδώ σε θέλω Μιχάλη, αντιθέτως επειδή υπάρχει το κατοχικό σύνδρομο έχουν περάσει όλα τα νούμερα σχεδόν χωρίς να τρέχεις σε δημοπρασίες, απλά δεν υπήρχε εδώ συλλεκτικότητα.
Τώρα τα βλέπουν ίσως λίγο διαφορετικά.
Δεν το ξέρω αυτό φίλε, από χρονολογίες που περνούν από μπροστά μου και που συγκρατιούνται πιο εύκολα στο μυαλό πάντως δεν θα ήμουν κι τόσο αισιόδοξος για ένα τέτοιο συλλεκτικό εγχείρημα από κάποιον νέο συλλέκτη....
Μιχάλη η μαγεία του συλλεκτισμού αυτή είναι, δεν είναι πέσε μήλο να σε φάω.
Δημήτρη ναι φίλε μου, ναι, αλλά νάχει και κάποιο νόημα η αναζήτηση και η ενασχόληση, να υπάρχει και κάποια χαρά της απόκτησης μέσα σε ένα σχετικά εύλογο χρονικό διάστημα, όχι να χαιρόμαστε μια φορά στα δέκα δεκαπέντε χρόνια.... Σαρκασμός Σαρκασμός
Εντάξει τότε χωρίζεις την συλλεκτική σου δραστηριότητα και σέ άλλον τομέα πιο εύκολο, για να χαίρεσαι και πιό τακτικά. Μεγάλο χαμόγελο
Ολα αυτά που γράφω είναι εμπειρίες δεν σημαίνει ότι κάνω συλλογή με d.n. απλά έχω δεί κάτι τέτοιο και ήταν αξιοζήλευτο για μένα.
Απλά η κουβέντα αυτή έγινε για να δώσουμε και μια άλλη διάσταση υπαρκτή στον συλλεκτισμό.
Ο συλλεκτισμός δεν έχει στεγανά.
Το ταξίδι φίλε μου έχει σημασία, το ταξίδι....  Φιλί
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #976 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 11:45:46 μμ »

Σωστα το ταξιδι εχει σημασια και ολα τα απροοπτα και τα συμβαντα που το συνοδευουν.Εκει ειναι το νοημα και η χαρα του συλλεκτη
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #977 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 11:47:36 μμ »

Σωστα το ταξιδι εχει σημασια και ολα τα απροοπτα και τα συμβαντα που το συνοδευουν.Εκει ειναι το νοημα και η χαρα του συλλεκτη
Σαφώς έτσι είναι...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #978 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 11:49:26 μμ »

.......και να συμπληρωσω οτι για αλλον το ταξιδι ειναι ο γυρος του κοσμου και για αλλον μεχρι το Αγκιστρι στην Αιγινα απεναντι αλλα αυτο δεν εχει σημασια ταξιδι το ενα ταξιδι και το αλλο
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #979 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 11:56:08 μμ »

.......και να συμπληρωσω οτι για αλλον το ταξιδι ειναι ο γυρος του κοσμου και για αλλον μεχρι το Αγκιστρι στην Αιγινα απεναντι αλλα αυτο δεν εχει σημασια ταξιδι το ενα ταξιδι και το αλλο
Δεν έχει σημασία ταξίδια είναι και τα δύο.
Η ουσία είναι ότι ο συλλεκτισμός σου φέρνει χαρά σε αντίθεση με την επενδυτικότητα που σου φέρνει μόνο πονοκεφάλους. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #980 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 12:08:10 πμ »

.......και να συμπληρωσω οτι για αλλον το ταξιδι ειναι ο γυρος του κοσμου και για αλλον μεχρι το Αγκιστρι στην Αιγινα απεναντι αλλα αυτο δεν εχει σημασια ταξιδι το ενα ταξιδι και το αλλο
Δεν έχει σημασία ταξίδια είναι και τα δύο.
Η ουσία είναι ότι ο συλλεκτισμός σου φέρνει χαρά σε αντίθεση με την επενδυτικότητα που σου φέρνει μόνο πονοκεφάλους. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
απαπαπαπα δεν τους μπορω τους πονοκεφαλους
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #981 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 12:16:18 πμ »

.......και να συμπληρωσω οτι για αλλον το ταξιδι ειναι ο γυρος του κοσμου και για αλλον μεχρι το Αγκιστρι στην Αιγινα απεναντι αλλα αυτο δεν εχει σημασια ταξιδι το ενα ταξιδι και το αλλο
Δεν έχει σημασία ταξίδια είναι και τα δύο.
Η ουσία είναι ότι ο συλλεκτισμός σου φέρνει χαρά σε αντίθεση με την επενδυτικότητα που σου φέρνει μόνο πονοκεφάλους. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Απο χαρα αλλο τιποτα.Ειδικα εκεινο το πεντολιρο του 87 που ξετρυπωσα και χρυσοπληρωσα μολις γυρισε σε πτωματοσακουλα απο την PCGS με εκανε να χοροπηδαω απο την χαρα μου.Και εκεινος ο θυρεος του 66 που τον ειχα για 63αρι και γυρισε 55αρης δεν φανταζεστε χαρες και πανηγυρια.

Παντως το μονο στανταρακι που μου προκαλει πονοκεφαλο ειναι ο ελπιδοφορος Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #982 στις: Φεβρουάριος 20, 2016, 12:24:40 πμ »

.......και να συμπληρωσω οτι για αλλον το ταξιδι ειναι ο γυρος του κοσμου και για αλλον μεχρι το Αγκιστρι στην Αιγινα απεναντι αλλα αυτο δεν εχει σημασια ταξιδι το ενα ταξιδι και το αλλο
Δεν έχει σημασία ταξίδια είναι και τα δύο.
Η ουσία είναι ότι ο συλλεκτισμός σου φέρνει χαρά σε αντίθεση με την επενδυτικότητα που σου φέρνει μόνο πονοκεφάλους. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Απο χαρα αλλο τιποτα.Ειδικα εκεινο το πεντολιρο του 87 που ξετρυπωσα και χρυσοπληρωσα μολις γυρισε σε πτωματοσακουλα απο την PCGS με εκανε να χοροπηδαω απο την χαρα μου.Και εκεινος ο θυρεος του 66 που τον ειχα για 63αρι και γυρισε 55αρης δεν φανταζεστε χαρες και πανηγυρια.

Παντως το μονο στανταρακι που μου προκαλει πονοκεφαλο ειναι ο ελπιδοφορος Μεγάλο χαμόγελο
Βρε πανάθεμα σε ότι λάμπει δεν είναι χρυσός, είδες και συ του 1887 και αμέσως να αδράξεις την ευκαιρία εσένα περίμεναν να το πάρεις. Μεγάλο χαμόγελο
Με τους βαθμούς όλοι το έχουμε πάθει και λοιπόν το θέμα είναι τι βλέπεις και όχι τι γράφει, τουλάχιστον δεν γύρισε σε πτωματοσακούλα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Τώρα όσο αναφορά με το στανταράκι πάλι καλά που υπάρχει και αυτό και σε φέρνει στον ίσιο δρόμο, δλδ όσο μπορώ δεν είμαι και μάγος για να κάνω θαύματα. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 707


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #983 στις: Μάρτιος 02, 2016, 11:58:39 μμ »

http://www.euro2day.gr/news/market/article/1403155/hryses-lires-oi-times-ta-capital-controls-kai-oi.html
Καταγράφηκε
leker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #984 στις: Μάρτιος 28, 2016, 03:51:59 μμ »

Αγόρασα μια λίρα ελισαβετ.φοβαμαι ότι ειναι αντίγραφο.ποιος μπορεί να βοηθήσει.?
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #985 στις: Μάρτιος 28, 2016, 03:52:41 μμ »

βάλε φωτογραφία και κάποιος θα βρεθεί.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
leker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #986 στις: Μάρτιος 28, 2016, 03:54:09 μμ »

βάλε φωτογραφία και κάποιος θα βρεθεί.
πως μπορώ να βάλω φωτό απο iPad?
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #987 στις: Μάρτιος 28, 2016, 04:11:56 μμ »

Η λίρα του φίλου μας....









Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #988 στις: Μάρτιος 28, 2016, 04:30:48 μμ »

Εντάξει είναι
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #989 στις: Μάρτιος 28, 2016, 04:41:35 μμ »

Και μενα μια χαρα μου φαινεται, γιατι φοβασαι οτι ειναι κοπια;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences