Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:19:33 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 692591 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 05:42:56 μμ »

Οσοι φιλοι ενδιαφερωντε για την λιρα του 2012 η τιμη της ειναι στα 475 λιρες Αγγλια !!
Ειναι 20-25  λιρες κατω απο την επισημη τιμη που δινει η royalmint και η εμποροι της Αγγλιας!!
Εγω μιλησα στον φιλο μου για 5 τεμαχια και μου εγινε αυτη η προσφορα.
Να εχετε υποψιν σας οτι αυτη η συγκεκριμενη κοπη θα σπασει καθε ρεκορ ανοδου απο οτι προβλεπουν οι Αγγλοι πωλητες που μιλησα!!
Οποιοι θελουν να μου το πουν ΣΥΝΤΟΜΑ ωστε να κλειστει η παρραγγελια!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
stalker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 10:58:55 πμ »

Η τιμή είναι φαντάζομαι για την προύφ έκδοση. Θα κυκλοφορήσει και απλή?
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 28, 2011, 11:16:34 πμ »

ναι θα κυκλοφορησει και απλη(uncirculated)
Καταγράφηκε
xrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 16


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 02:18:49 μμ »

Την proof εκδοση 2012 πρεπει να την παραγγειλω απο την Αγγλια;
Οι τραπεζες δεν θα την παρεχουν;Ή απλα οποιος προλαβει, προλαβε λογω χαμηλου τιραζ;
Σας ευχαριστω
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 04:08:12 μμ »

την προυφ εκδοση  θα πρεπει να την παραγγειλεις απο Αγγλια ή εναλλακτικα απο τον Γιωργο(heraklioti) ππου θα φερει μερικες για φιλους συλλεκτες οπως ακριβως γραφει παραπανω.
Τις unc δεν γνωριζω αν θα τις φερουν οι τραπεζες αλλα το βλεπω πολυ χλωμο λογω διαφορετικου σχεδιο απο τα καθιερωμενα.Εχε λιγο υπομονη μπορει καποιος συλλεκτης να φερει μερικες και να διαθεσει και εδω στο φορουμ. Ουτως ή αλλως ειναι νωρις ακομα,το νομισματοκοπειο θα τις απελευθερωσει στις 10-12 Νοεμβριου.
Καταγράφηκε
xrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 16


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 06:14:21 μμ »

Ευχαριστω!!!
Διαβασα την αναρτηση του Heraklioti,επειδη ομως εχει αναρτηθει πριν αρκετες μερες
θεωρησα οτι εχει κλεισει η παραγγελια.Παρακαλω αν υπαρχει η δυνατοτητα,ενδιαφερομαι
για ενα κομματι.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 08:55:28 μμ »

Μπορει να γινει νεα παραγγελια αν μαζευτουν μερικα ατομα αλλα η τιμη θα ειναι κατα δεκα λιρες περισσοτερο!!
Ο λογος δεν ειναι κερδοσκοπικος , στην  προηγουμενη παραγγελια χαρισα στα παιδια δεκα ευρω.
Πληρωσαν με 1,14 και με τις προσπαθιες του <Γιωργακη> να χρεωκοπηση την Ελλαδα οταν εστειλα τα λεφτα εξω την επομενη μερα η ισοτιμια ηταν 1,16.
Για να μην ξαναπληρωσω απο την τσεπη μου βαζω ενα οριο ασφαλειας συν!!
Σε οσους ενδιαφερωντε να παραγγειλουν μεχρι τις 10 του μηνα μπορω να τους εξυπηρετησω μετα σταματω.
Αυτο το κανω στα μελη μας για να τα βοηθησω διοτι ισως δυσκολευωντε να βρουν ακρη μονοι τους και δεν υπαρχει προσωπικο οφελος σε καμια των περιπτωσεων!!
Οποιος θελει μπορει να δει και το τιμολογιο αγορας αν δεν με πιστευει!!
Αγαπητο μελος Χρυσα αν μαζευτουν αλλα τρια τεσσερα ατομα ευχαριστως σας εξυπηρετω, θα εχετε νεα μου πριβε εντος των ημερων!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 09, 2011, 07:32:58 μμ »

Για να μην στελνω στον καθενα σας μηνυμα (ξερετε εσεις) οι λιρες σας θα ειναι στην Ελλαδα 23 του μηνα!!
Αρα απο τις 25 θα εχετε νεα μου για τις αποστολες στα σπιτια σας!!

Υ.Γ Οσο για την φιλη που ζητησε λιρα δυστηχως δεν ενδιαφερθηκαν αλλα ατομα και για ενα ατομο δεν μπορω να μπω στην διαδικασια της παραγγελιας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
micayian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 10, 2011, 01:25:52 μμ »


Υ.Γ Οσο για την φιλη που ζητησε λιρα δυστηχως δεν ενδιαφερθηκαν αλλα ατομα και για ενα ατομο δεν μπορω να μπω στην διαδικασια της παραγγελιας!!

Καλησπέρα, αν και πρώτο μου μήνυμα θα πρεπε να ταν στην ενότητα Νέα μέλη, θα το πάω ανάποδα  Στριφογύρισμα ματιών

Με λένε Γιάννη, θα μ'ενδιέφερε κι εμένα για 2 κομάτια Sovereign κι 2 Half Sovereign.

Αγαπητέ herakliotis, ενημέρωσε με σε παρακαλώ αν μπορείς να αναλάβεις ή αν θα πρέπει να δω από κάπου αλλού.

Ευχαριστώ πολύ.
Καταγράφηκε
detari
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 06:40:12 μμ »

Γειά σας και από εμένα ονομάζομαι Κώστας και θέλω να πάρω ότι μπορώ από τις γνώσεις σας πάνω στις χρυσές λίρες τις οποίες από εδώ και πέρα θα έχω για επένδυση  των όποιων εισοδημάτων μου απομένουν από τους ληστές που μας κυβέρνησαν και μας κυβερνούν τόσα χρόνια . Αρχικά και μέχρι να μάθω τους σωατούς εμπόρους πήρα κάποιες από την Πειραιώς αλλά πολύ ακριβά(356,2)
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1429



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 08:22:40 μμ »

Φιλε detari καλως ηλθες στην παρεα μας .
Γραφεις οτι πηρες καποιες πολυ ακριβα απο την Πειραιως, ομως δεν πειραζει ολοι μας καποια στιγμη εχουμε πληρωσει κατι ακριβα,απο την αλλη επειδη εισαι στα πρωτα σου βηματα, απο την πειραιως δεν υπαρχει περιπτωση να σου δωσει καλπικη και αυτο ειναι το καλο.
Κανεις μας δεν γνωριζει τις λιρες απο την κοιλια της μανας του , ολοι με τα χρονια μελετης αποκτουμε γνωσεις Χαμόγελο
Σου ευχομαι καλη αρχη Χαμόγελο
Καταγράφηκε
detari
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 08:44:14 μμ »

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 09:04:08 μμ »

Να προσθεσω σε αυτα που ειπε ο φιλος Θανασσης οτι οι λιρες που αγορασατε ηταν νεας κοπης και αθιχτες!!
Αρα η τιμη ηταν πολυ καλη. Λιρες που θα βρειτε <ευκαιρια> να τις φοβαστε αν ειναι απο αγνωστο!!
Οπως λεει ενας φιλος πολλες φορες <την ευκαιρια την προλαβε ο προηγουμενος> ευκαιριες δεν υπαρχουν!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
detari
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 20, 2011, 09:17:11 μμ »

Να προσθεσω σε αυτα που ειπε ο φιλος Θανασσης οτι οι λιρες που αγορασατε ηταν νεας κοπης και αθιχτες!!
Αρα η τιμη ηταν πολυ καλη. Λιρες που θα βρειτε <ευκαιρια> να τις φοβαστε αν ειναι απο αγνωστο!!
Οπως λεει ενας φιλος πολλες φορες <την ευκαιρια την προλαβε ο προηγουμενος> ευκαιριες δεν υπαρχουν!!
Μιλάει η πείρα. Respect
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 05:11:27 μμ »

Γειά σας και από εμένα ονομάζομαι Κώστας και θέλω να πάρω ότι μπορώ από τις γνώσεις σας πάνω στις χρυσές λίρες τις οποίες από εδώ και πέρα θα έχω για επένδυση  των όποιων εισοδημάτων μου απομένουν από τους ληστές που μας κυβέρνησαν και μας κυβερνούν τόσα χρόνια . Αρχικά και μέχρι να μάθω τους σωατούς εμπόρους πήρα κάποιες από την Πειραιώς αλλά πολύ ακριβά(356,2)

ΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΕΛΛΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥΛΟΥΣΕ 2012 ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΘΗΚΑΚΙΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΚΟΠΕΙΟΥ ΒΥ ΛΙΡΟΝΙΑ ΑΝΑΚΟΥΜΠΙΤΑ,ΟΥΤΕ Ο ΑΕΡΑΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ.ΠΡΟΥΦΛΑΙΚ ΟΛΕΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΡΥΓΚΟΜΑΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΔΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΓΟΡΑΣΕ 60 ΚΟΜΑΤΑΚΙΑ ΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΜΕ 3 ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΑ ΕΚΑΣΤΗ,ΟΛΕΣ ΓΝΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠ ΑΥΤΕΣ ΒΙΚΤΟΡΙΕΣ ΒΦ
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences