Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:14:29 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Παρέλαση με έναν μαθητή!  (Αναγνώστηκε 18191 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 12:38:41 πμ »

Γιώργο με πρόλαβες, αλλά θα απευθυνθώ στο Μανώλη (και όποιον άλλο θέλει φυσικά), για να ανοίξει συζήτηση!

Αγαπητέ Μανώλη, ακόμη και έτσι να είναι όπως τα λες (που προσωπικά δε συμφωνώ), απέχει πολύ από το να συγκρίνεται με τη χούντα. Να σου θυμίσω (αν τα έζησες και τα ξέχασες) ή να σου αναφέρω (αν δεν τα έζησες) ότι απλά και μόνο η κουβέντα που κάνουμε εμείς αυτή τη στιγμή, αρκούσε για να οδηγηθούμε στην ασφάλεια και στα κρατητήρια  Κλείσιμο ματιού.
Να σου κάνω και μία ερώτηση και αν θέλεις μου απαντάς, έτσι για να δοθεί και μία αφορμή για κουβέντα, όχι απαραίτητα σήμερα. Πότε κατάλαβες ότι στη χώρα μας δεν υπάρχει Δημοκρατία αλλά Ολιγαρχία όπως την όρισες παρακάτω;
Φιλικά, Νίκος
Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 07:24:14 πμ »

Να κάνω εγώ την ερώτηση: Πότε υπήρχε δημοκρατία στην Ελλάδα; Ή πού αλλού υπάρχει/υπήρχε δημοκρατία;

Και τι σημαίνει "εμεις εχουμε την ουτοπια της δημοκρατιας" που έγραψε κάποιος παραπάνω;

(Δεν προσπαθώ να ανοίξω συζήτηση για τη δημοκρατία, αλλά μερικά πράγματα που διαβάζω μου θυμίζουν Google Translate. Με όλη μου την αγάπη.) :-)
Με τη φραση ουτοπια της δημοκρατιας εννοω οτι ο λαος εχει την αισθηση οτι υπαρχει δημοκρατια.κοιτα φιλε στο αλλο που γραφεις περι δημοκρατιας συμφωνω μαζι σου!!
Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 07:31:01 πμ »

Γιώργο με πρόλαβες, αλλά θα απευθυνθώ στο Μανώλη (και όποιον άλλο θέλει φυσικά), για να ανοίξει συζήτηση!

Αγαπητέ Μανώλη, ακόμη και έτσι να είναι όπως τα λες (που προσωπικά δε συμφωνώ), απέχει πολύ από το να συγκρίνεται με τη χούντα. Να σου θυμίσω (αν τα έζησες και τα ξέχασες) ή να σου αναφέρω (αν δεν τα έζησες) ότι απλά και μόνο η κουβέντα που κάνουμε εμείς αυτή τη στιγμή, αρκούσε για να οδηγηθούμε στην ασφάλεια και στα κρατητήρια  Κλείσιμο ματιού.
Να σου κάνω και μία ερώτηση και αν θέλεις μου απαντάς, έτσι για να δοθεί και μία αφορμή για κουβέντα, όχι απαραίτητα σήμερα. Πότε κατάλαβες ότι στη χώρα μας δεν υπάρχει Δημοκρατία αλλά Ολιγαρχία όπως την όρισες παρακάτω;
Φιλικά, Νίκος
Αγαπητε νικο εχεις δικιο προς την συγκριση δημοκρατιας και χουντας,ομως ειδικα στην ελλαδα αν το καλοσκεφτεις υπαρχει ενα ειδος ολιγαρχιας ως προς το οτι λιγοι ανθρωποι ελενγχουν και το πλουτο της χωρας αλλα και τα μυαλα μας βομβαδιζοντας μας καθημερινα με τις ειδησεις που αυτοι θελουν.(πλυση εγκεφαλου).
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 08:08:34 πμ »

Γιώργο με πρόλαβες, αλλά θα απευθυνθώ στο Μανώλη (και όποιον άλλο θέλει φυσικά), για να ανοίξει συζήτηση!

Αγαπητέ Μανώλη, ακόμη και έτσι να είναι όπως τα λες (που προσωπικά δε συμφωνώ), απέχει πολύ από το να συγκρίνεται με τη χούντα. Να σου θυμίσω (αν τα έζησες και τα ξέχασες) ή να σου αναφέρω (αν δεν τα έζησες) ότι απλά και μόνο η κουβέντα που κάνουμε εμείς αυτή τη στιγμή, αρκούσε για να οδηγηθούμε στην ασφάλεια και στα κρατητήρια  Κλείσιμο ματιού.
Να σου κάνω και μία ερώτηση και αν θέλεις μου απαντάς, έτσι για να δοθεί και μία αφορμή για κουβέντα, όχι απαραίτητα σήμερα. Πότε κατάλαβες ότι στη χώρα μας δεν υπάρχει Δημοκρατία αλλά Ολιγαρχία όπως την όρισες παρακάτω;
Φιλικά, Νίκος
Αγαπητε νικο εχεις δικιο προς την συγκριση δημοκρατιας και χουντας,ομως ειδικα στην ελλαδα αν το καλοσκεφτεις υπαρχει ενα ειδος ολιγαρχιας ως προς το οτι λιγοι ανθρωποι ελενγχουν και το πλουτο της χωρας αλλα και τα μυαλα μας βομβαδιζοντας μας καθημερινα με τις ειδησεις που αυτοι θελουν.(πλυση εγκεφαλου).
Κωνσταντίνε καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σκέψου και θύμισε μου σε παρακαλώ που (σε πια χώρα όχι μονο στην Ελλάδα) και ποτε δεν ήταν υπόθεση ολίγων ο πλούτος και η ενημέρωση  Χαμόγελο;
Καταγράφηκε
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 08:31:33 πμ »

Γιώργο με πρόλαβες, αλλά θα απευθυνθώ στο Μανώλη (και όποιον άλλο θέλει φυσικά), για να ανοίξει συζήτηση!

Αγαπητέ Μανώλη, ακόμη και έτσι να είναι όπως τα λες (που προσωπικά δε συμφωνώ), απέχει πολύ από το να συγκρίνεται με τη χούντα. Να σου θυμίσω (αν τα έζησες και τα ξέχασες) ή να σου αναφέρω (αν δεν τα έζησες) ότι απλά και μόνο η κουβέντα που κάνουμε εμείς αυτή τη στιγμή, αρκούσε για να οδηγηθούμε στην ασφάλεια και στα κρατητήρια  Κλείσιμο ματιού.
Να σου κάνω και μία ερώτηση και αν θέλεις μου απαντάς, έτσι για να δοθεί και μία αφορμή για κουβέντα, όχι απαραίτητα σήμερα. Πότε κατάλαβες ότι στη χώρα μας δεν υπάρχει Δημοκρατία αλλά Ολιγαρχία όπως την όρισες παρακάτω;
Φιλικά, Νίκος
Αγαπητε νικο εχεις δικιο προς την συγκριση δημοκρατιας και χουντας,ομως ειδικα στην ελλαδα αν το καλοσκεφτεις υπαρχει ενα ειδος ολιγαρχιας ως προς το οτι λιγοι ανθρωποι ελενγχουν και το πλουτο της χωρας αλλα και τα μυαλα μας βομβαδιζοντας μας καθημερινα με τις ειδησεις που αυτοι θελουν.(πλυση εγκεφαλου).
Κωνσταντίνε καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σκέψου και θύμισε μου σε παρακαλώ που (σε πια χώρα όχι μονο στην Ελλάδα) και ποτε δεν ήταν υπόθεση ολίγων ο πλούτος και η ενημέρωση  Χαμόγελο;
Νικο εγω ευχαριστω για την πολυ ωραια κουβεντα!σε ενα αρθρο που διαβαζα στην ελλαδα εχουμε το πιο μεγαλο ποσοστο (λιγοι ανθρωποι κρατανε ενα τεραστιο ποσοστο πλουτου σε σχεση με αλλες χωρες).ισως να φταινε πολλοι παραγοντες γι αυτο.εγω απλα λεω οτι σε μια χωρα μεσα στην ευρωπη θα μπορουσαμε να ζουσαμε ολοι πιο ανθρωπινα!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 10:12:49 πμ »

Νικο εχεις δίκιο οτι υπηρχε την περίοδο της δικτατορίας λογοκρισία και μπουντρουμιασμα.Ομως οποιος εκλεβε πηγαινε φυλακη οποιος εσπαγε για την πλάκα του αμαξια πηγαινε φυλακη οποιος σκότωνε πηγαινε φυλακή και δεν κοβανε το ρευμα σε καρδιοπαθη ωστε να πεθανει απο ασφυξια.Η γνωμη μου ειναι οτι το καθεστως το σημερινο ειναι χειρότερο απο την χουντα.Τι να το κανω εγω οτι μπορω να εκφράζομαι ελεύθερα οταν σταυροκοπιεμαι μεχρι να ερθει σπιτι το παιδι μου απο το φροντιστήριο μην μου το σκοτωσει κανενας ανισορροπος;Δεν ειμαι υπερ ολοκληρωτικων καθεστωτων ούτε της απόλυτης δημοκρατίας-ασυδοσιας.Ειμαι καπου στο ενδιαμεσο.Υποστηριζω με σθενος μια κοινωνια οπου η ελευθερία του αλλου σταματα εκει που ξεκιναει η δικια μου.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 10:32:30 πμ »

Νικο εχεις δίκιο οτι υπηρχε την περίοδο της δικτατορίας λογοκρισία και μπουντρουμιασμα.Ομως οποιος εκλεβε πηγαινε φυλακη οποιος εσπαγε για την πλάκα του αμαξια πηγαινε φυλακη οποιος σκότωνε πηγαινε φυλακή και δεν κοβανε το ρευμα σε καρδιοπαθη ωστε να πεθανει απο ασφυξια.Η γνωμη μου ειναι οτι το καθεστως το σημερινο ειναι χειρότερο απο την χουντα.Τι να το κανω εγω οτι μπορω να εκφράζομαι ελεύθερα οταν σταυροκοπιεμαι μεχρι να ερθει σπιτι το παιδι μου απο το φροντιστήριο μην μου το σκοτωσει κανενας ανισορροπος;Δεν ειμαι υπερ ολοκληρωτικων καθεστωτων ούτε της απόλυτης δημοκρατίας-ασυδοσιας.Ειμαι καπου στο ενδιαμεσο.Υποστηριζω με σθενος μια κοινωνια οπου η ελευθερία του αλλου σταματα εκει που ξεκιναει η δικια μου.

Mόνο που στην χούντα δεν συνεβαινε αυτό Γιάννη. Η ελευθερία σου σταματουσε εκεί που άρχιζε η ψυχασθένεια των συνταγματαρχών.
Το μεγαλείο της Δημοκρατίας ειναι ότι μπορεί και ανεχεται διαφορετικές απόψεις, ενω η χούντα όχι.

Ετσι, Γιάννη, εσυ εισαι ελευθερος να λες πως προτιμας τη χούντα απο τη σημερινή, κακή ομολογουμένως, ποιότητα της δημοκρατίας αλλα αυτή η κακή δημοκρατία δεν θα σου κάνει τίποτα παρόλο που εισαι στρατιωτικός και δεν ειναι φρόνιμο να εκφράζεσαι πολιτικά, αλλά στη χούντα αν έβγαινα εγω και έλεγα πως προτιμώ τη δημοκρατια απο το καθεστως αυτό(χούντα) θα με είχανε μπαγλαρώσει.

Καταλαβαίνω την τρελα που κουβαλάνε οι στρατιωτικοί με τα ολοκληρωτικά καθεστώτα , εγω υπηρετησα στους καταδρομείς και δεν υπηρχε ουτε ενας αξιωματικός που να μην ήταν φιλοχουντικός, αλλά επειδη και ο άνθρωπος είναι ζώο και δεν καταλαβαινει με επιχειρηματα εκτός και εάν του τα στρέψεις στον εαυτό του ή στην οικογένεια του, σου λέω τούτο Γιάννη.....

Αν η κορούλα σου μεγαλώσει σε κυβέρνηση χούντας οπως η δική μας τότε, και η κόρη σου , θες επειδη ειναι φοιτητρια και βραζει το αιμα της , θες επειδη εχει τετοιες αποψεις , ειναι αριστερη και διαδηλώνει για τις ελευθερίες κλπ χωρίς μολοτωφ και αλλα τετοια, και ενας ελευθερος σκοπευτης της την καθίσει την σφαίρα στο συκώτι και μεινει για κανα 15 λεπτο να ψυχοραγεί στο πεζοδρομιο, εσυ να πεις μπραβο! Διότι τετοια περιστατικά έγιναν επι χούντας......... και τα γνωρίζουμε. Υπαρχουν και φωτογραφίες αν θες να σου δείξω αλλά και μαρτυρίες.

Και τελειωνω λέγοντας οτι τωρα εχουμε Δημοκρατία αλλά η ποιότητα της Δημοκρατίας που εχουμε ειναι ανάλογη με την ποιότητα και των κατοίκων της χώρας αυτής. Οταν αλλάξουμε μυαλα εμεις θα αλλάξουν και αυτοί.

Καλημέρα.

Β.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:03:55 πμ »

Να κάνω εγώ την ερώτηση: Πότε υπήρχε δημοκρατία στην Ελλάδα; Ή πού αλλού υπάρχει/υπήρχε δημοκρατία;

Και τι σημαίνει "εμεις εχουμε την ουτοπια της δημοκρατιας" που έγραψε κάποιος παραπάνω;

(Δεν προσπαθώ να ανοίξω συζήτηση για τη δημοκρατία, αλλά μερικά πράγματα που διαβάζω μου θυμίζουν Google Translate. Με όλη μου την αγάπη.) :-)
Με τη φραση ουτοπια της δημοκρατιας εννοω οτι ο λαος εχει την αισθηση οτι υπαρχει δημοκρατια.κοιτα φιλε στο αλλο που γραφεις περι δημοκρατιας συμφωνω μαζι σου!!

Κατάλαβα τι θέλεις να πεις, αλλά... χρησιμοποίησα τη φαντασία μου (για να μπορέσω να καταλάβω).

Με τη λέξη "ουτοπία" τα πράγματα είναι εύκολα. Με τη λέξη "ολιγαρχία" τα πράγματα μπερδεύονται.

---------------------------------------

Προς όλους, λοιπόν:

"Ολιγαρχία/αριστοκρατία" ήταν ένα πολιτικό σύστημα που κυβερνούσαν οι "ευγενείς", άνθρωποι που είχαν γεννηθεί σε συγκεκριμένη κοινωνική τάξη.

Το σύστημα αυτό ανέτρεψε η Αστική Τάξη, η οποία είχε οικονομική δύναμη, αλλά όχι πολιτική δύναμη. Σε τελευταία ανάλυση ήθελε να αναλάβει την εξουσία "με τον παρά της". Και δημιούργησε την Αστική Δημοκρατία. (Αυτά που μας έλεγαν στο σχολείο για τη Γαλλική Επανάσταση και για το Αγγλικό Κοινοβούλιο.)

Στην Ελλάδα δεν υπήρχε ποτέ αστική τάξη για να αναλάβει αυτόν τον ρόλο. Και σε αυτό δεν φταίει η Δημοκρατία γενικώς, αλλά η ανύπαρκτη ελληνική αστική τάξη. Έτσι την εξουσία αναλάμβανε όποιος να ΄ναι...

Παρένθεση: Έχουμε φτάσει στην Ελλάδα η αστική τάξη να αποτελείται από δημόσιους υπάλληλους και όχι από επιχειρηματίες.

Μετά από αυτό, βγαίνουν κάτι παπαρολόγοι δημοσιογράφοι και μιλάνε για "ολιγαρχία του χρήματος" και σας κάνουν πλύση εγκεφάλου και χάνετε τα αυγά και τα καλάθια.

Οπότε τι μένει; Το είδος της δημοκρατίας που σφάζει τους κουλάκους;

Τι δεν καταλαβαίνετε από όλα αυτά;

Άσχετο: Κωνσταντίνε, βάζε τα "[/quote]" στη θέση τους, για να μπορούμε να συνεννοηθούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2014, 11:31:18 πμ από sac » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:12:05 πμ »

Νικο εχεις δίκιο οτι υπηρχε την περίοδο της δικτατορίας λογοκρισία και μπουντρουμιασμα.Ομως οποιος εκλεβε πηγαινε φυλακη οποιος εσπαγε για την πλάκα του αμαξια πηγαινε φυλακη οποιος σκότωνε πηγαινε φυλακή και δεν κοβανε το ρευμα σε καρδιοπαθη ωστε να πεθανει απο ασφυξια.Η γνωμη μου ειναι οτι το καθεστως το σημερινο ειναι χειρότερο απο την χουντα.Τι να το κανω εγω οτι μπορω να εκφράζομαι ελεύθερα οταν σταυροκοπιεμαι μεχρι να ερθει σπιτι το παιδι μου απο το φροντιστήριο μην μου το σκοτωσει κανενας ανισορροπος;Δεν ειμαι υπερ ολοκληρωτικων καθεστωτων ούτε της απόλυτης δημοκρατίας-ασυδοσιας.Ειμαι καπου στο ενδιαμεσο.Υποστηριζω με σθενος μια κοινωνια οπου η ελευθερία του αλλου σταματα εκει που ξεκιναει η δικια μου.

Όλα αυτά σημαίνουν ότι δεν έχουμε δημοκρατία; Προφανώς όχι.

Άλλο πράγμα "έχουμε στραβή δημοκρατία" και άλλο "δεν έχουμε δημοκρατία". Και μη μου πει κανένας ότι παίζω με τις λέξεις.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:31:01 πμ »

Βασίλη δεν ειπα σε καμμια περιπτωση οτι καλύτερα να ειχαμε χουντα.Προσπαθησα απλα να τεκμηριωσω την αποψη μου οτι το καθεστώςτων τελευταίων 5 χρονων εχει κανει αισχη χειρότερα και απο της δικτατορίας...Μην βαζεις στο στομα μου λόγια που δεν ειπα.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:36:29 πμ »

Βασίλη δεν ειπα σε καμμια περιπτωση οτι καλύτερα να ειχαμε χουντα.Προσπαθησα απλα να τεκμηριωσω την αποψη μου οτι το καθεστώςτων τελευταίων 5 χρονων εχει κανει αισχη χειρότερα και απο της δικτατορίας...Μην βαζεις στο στομα μου λόγια που δεν ειπα.

Οταν λες πως προτιμάς την χούντα απο την σημερινη αθλια δημοκρατία (ωστόσο δημοκρατία!) αναγκαστικά θα παρεις και τα 'καλά' και τα 'κακά' της χούντας και όχι όποια εσύ θέλεις. Οπότε σε επαναφέρω σε αυτά που προείπα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:37:57 πμ »

Γιάννη, μου δίνεις την ευκαιρία να πω αυτό που έλεγα από χτες τη νύχτα. Και έχω πει και πολλές άλλες φορές.

Όταν δεν είμαστε ακριβείς σε αυτό που λέμε, ο άλλος μπορεί να καταλάβει σωστά, μπορεί να καταλάβει λάθος. Είναι θέμα τύχης...
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:38:16 πμ »

Βασίλη δεν ειπα σε καμμια περιπτωση οτι καλύτερα να ειχαμε χουντα.Προσπαθησα απλα να τεκμηριωσω την αποψη μου οτι το καθεστώςτων τελευταίων 5 χρονων εχει κανει αισχη χειρότερα και απο της δικτατορίας...Μην βαζεις στο στομα μου λόγια που δεν ειπα.

Kαι μιας που το λες καθεστώς για πες μου , εσυ , η γυναίκα σου, οι γονείς σου κια τα πεθερικά σου , απο το 1974 τι ψηφίζατε??? Γιατί δεν το βλέπω για καθεστώς αλλά για εκλεγμένη κυβέρνηση.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:52:42 πμ »

Βασίλη δεν ειπα σε καμμια περιπτωση οτι καλύτερα να ειχαμε χουντα.Προσπαθησα απλα να τεκμηριωσω την αποψη μου οτι το καθεστώςτων τελευταίων 5 χρονων εχει κανει αισχη χειρότερα και απο της δικτατορίας...Μην βαζεις στο στομα μου λόγια που δεν ειπα.

Kαι μιας που το λες καθεστώς για πες μου , εσυ , η γυναίκα σου, οι γονείς σου κια τα πεθερικά σου , απο το 1974 τι ψηφίζατε??? Γιατί δεν το βλέπω για καθεστώς αλλά για εκλεγμένη κυβέρνηση.

Εδω τωρα με στριμωξες Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 12:05:01 μμ »

Γιάννη,

Εχουμε Δημοκρατια κακής , κάκιστης ποιότητας. Αν είχαμε χουντα εγω τωρα θα ήμουν θα έτρωγα ξύλο απο εναν αμόρφωτο , άσχημο, κομπλεξιμό μπάτσο του καθεστώτος που πιθανότατα τα παιδιά στο δημοτικό τον είχαν του κλωτσου και του μπάτσου και αυτός πήγε εκεί για να βγαλει τα απωθημένα του.

Αναλογίσου , πως μπορείς να ΜΙΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ, να ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΘΗΣΕΙΟ με αλλουσ 30 κιτρινολαγνους χωρις να σας πανε μέσα για συσταση συμμορείας και μέτα αναλογίσου πως θα ήσουν χωρίς αυτά......

Για του ποούτσ0 ειναι οι πολιτικοί μας σήμερα αλλα στο χερι μας ειναι να τους αλλάξουμε! Και η δικτατορία δεν ειναι λύση. Το ποναει χερι κοβει χερι δεν ειναι λύση.

ο φιλος σου


Β.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences