Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:28:40 μμ
Σελίδες: 1 ... 33 34 [35] 36 37 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 170227 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #510 στις: Ιούλιος 17, 2014, 02:42:05 μμ »

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και να με συγχωρείτε για την παρέμβαση, το νόμισμα που έχει στα χέρια του ο Αυστραλός είναι το ίδιο που θα αγόραζε ο Σωτήρης από από τον Βασίλη. Ας δεχτούμε ότι ο Αυστραλός έχει κάνει την λουμπινιά, αυτό (το νόμισμα δηλαδή που θα αγόραζε ο Σωτήρης) πως βρέθηκε στα χέρια του Αυστραλού?

Δεν θα σας απασχολήσω με άλλες ερωτήσεις. Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #511 στις: Ιούλιος 17, 2014, 02:46:42 μμ »

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και να με συγχωρείτε για την παρέμβαση, το νόμισμα που έχει στα χέρια του ο Αυστραλός είναι το ίδιο που θα αγόραζε ο Σωτήρης από από τον Βασίλη. Ας δεχτούμε ότι ο Αυστραλός έχει κάνει την λουμπινιά, αυτό (το νόμισμα δηλαδή που θα αγόραζε ο Σωτήρης) πως βρέθηκε στα χέρια του Αυστραλού?

Δεν θα σας απασχολήσω με άλλες ερωτήσεις. Ευχαριστώ.
Την ίδια ερώτηση έκανα και εγώ αλλά δεν μου απάντησε. 
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #512 στις: Ιούλιος 17, 2014, 02:49:14 μμ »

Σας απαντησα εγω .
Αν δεν μας υποδειξει ο Βασιλης την πορεια του, τοτε μας αναγκαζει να πιστεψουμε οτι αυτος το εδωσε μεσα σε ενα slamp.
Κανεις δεν θελει νομιζω να κατηγορηθει αδικα κανεις .
Μακαρι να το ειχα παρει το ρημαδι , θα ειχαμε γλυτωσει πολλα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #513 στις: Ιούλιος 17, 2014, 02:51:51 μμ »

Σας απαντησα εγω .
Αν δεν μας υποδειξει ο Βασιλης την πορεια του, τοτε μας αναγκαζει να πιστεψουμε οτι αυτος το εδωσε μεσα σε ενα slamp.
Κανεις δεν θελει νομιζω να κατηγορηθει αδικα κανεις .
Μακαρι να το ειχα παρει το ρημαδι , θα ειχαμε γλυτωσει πολλα Αναποφασιστικότητα
Μα και ο ίδιος να μην το έκανε, το γνώριζε όταν το πούλησε.  Όπως βλέπεις, επιστρέφουμε από εκεί που ξεκινήσαμε, δηλαδή στο αυτονόητο.
Καταγράφηκε

Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #514 στις: Ιούλιος 17, 2014, 02:52:12 μμ »





Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #515 στις: Ιούλιος 17, 2014, 02:55:57 μμ »

Δείτε το κεντράρισμα του χτυπηματος και την τοποθέτηση στο slab.  Δείτε τα μαυράκια ανάμεσα στα γράμματα και τις υπόλοιπες λεπτομέρειες.
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #516 στις: Ιούλιος 17, 2014, 02:56:18 μμ »

Σας απαντησα εγω .
Αν δεν μας υποδειξει ο Βασιλης την πορεια του, τοτε μας αναγκαζει να πιστεψουμε οτι αυτος το εδωσε μεσα σε ενα slamp.
Κανεις δεν θελει νομιζω να κατηγορηθει αδικα κανεις .
Μακαρι να το ειχα παρει το ρημαδι , θα ειχαμε γλυτωσει πολλα Αναποφασιστικότητα
Μα και ο ίδιος να μην το έκανε, το γνώριζε όταν το πούλησε.  Όπως βλέπεις, επιστρέφουμε από εκεί που ξεκινήσαμε, δηλαδή στο αυτονόητο.

To επειχειρημα μου αυτο Δημητρη απευθυνεται ΜΟΝΟ στους απειρους οπου μπορουν να δουν την ομοιoτητα πρωτου και τριτου μονο και δεν μπορουν να διακρινουν  οτι ΚΑΙ το δευτερο ειναι το αυτο Κλείσιμο ματιού
Ας πουμε δηλαδη οτι απευθυνεται στον συναδελφο Μefisto.

Δηλαδη ακομα και τα δυο μονο να ειναι ιδια  πρεπει να μας υποδειχθει η πορεια του πρωτου προς την Αυστραλια
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #517 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:00:48 μμ »

Απ τις φωτογραφιες εγω, ως εντελως ασχετος που ειμαι, βλεπω οτι του coll με του αυστραλου ειναι το ιδιο νομισμα. Σε πολλα σημεια περαν των κυκλωμενων εχουν τα ιδια σημαδια. Του ρακοσυλλεκτη δεν μπορω να το διακρινω, αλλα δεν εχει και μεγαλη σημασια απ οτι καταλαβαινω...
Βασικα και το εκκεντρο πατημα που ειπατε, ειναι αυτο που φαινεται ιδιο και στις 3 φωτος...
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #518 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:06:22 μμ »

To επειχειρημα μου αυτο Δημητρη απευθυνεται ΜΟΝΟ στους απειρους οπου μπορουν να δουν την ομοιoτητα πρωτου και τριτου μονο και δεν μπορουν να διακρινουν  οτι ΚΑΙ το δευτερο ειναι το αυτο Κλείσιμο ματιού
Ας πουμε δηλαδη οτι απευθυνεται στον συναδελφο Μefisto.

Coll, μπορώ να σε ρωτήσω πόσους Φοίνικες έχεις πιάσει στα χέρια σου, μέχρι σήμερα  ; Και πόσους έχεις στην κατοχή σου, εάν βέβαια έχεις ; Ρωτάω, επειδή φαίνεται ότι πήξαμε στους κατά φαντασίαν έμπειρους εδώ μέσα. Για την ιστορία, τον πρώτο μου Φοίνικα τον απέκτησα σε ηλικία 12 ετών. Έπειτα από αρκετό ψάξιμο και παλινωδίες, έχω κατασταλάξει στον καλύτερό μου, έναν Ms62, μιας και μέχρι εκεί με παίρνει οικονομικά.

Και όχι, δεν είμαι εγώ αυτός που αγόρασε τον παρολίγον δικό σου, για να σου λύσω την απορία.

Φυσικά, δεν χρειάζεται η παραμικρή προσπάθεια για να καταλάβει κάποιος ότι το πολύ χαρακτηριστικό  σημείο που επισημαίνει ο Georok δεν είναι προϊόν αντανάκλασης, όπως ισχυρίζεται ΤΩΡΑ ο Δημήτρης.

Δεν είναι κακό, ορισμένοι, να παραδεχτείτε ότι κάνατε λάθος. Το νόμισμα στο slab του Ρακοσυλλέκτη προφανέστατα δεν είναι το ίδιο με του Coll και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε και άλλοι με πολύ μεγαλύτερη γνώση από τη συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα και εν τέλει το αποδεικνύουν οι φωτογραφίες. Μπορούμε  βέβαια ν’ ανταλλάξουμε καμιά χιλιοστή μηνύματα, διατεινόμενοι εκατέρωθεν ότι το  νόμισμα είναι ή δεν είναι το ίδιο.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #519 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:11:02 μμ »

To επειχειρημα μου αυτο Δημητρη απευθυνεται ΜΟΝΟ στους απειρους οπου μπορουν να δουν την ομοιoτητα πρωτου και τριτου μονο και δεν μπορουν να διακρινουν  οτι ΚΑΙ το δευτερο ειναι το αυτο Κλείσιμο ματιού
Ας πουμε δηλαδη οτι απευθυνεται στον συναδελφο Μefisto.

Coll, μπορώ να σε ρωτήσω πόσους Φοίνικες έχεις πιάσει στα χέρια σου, μέχρι σήμερα  ; Και πόσους έχεις στην κατοχή σου, εάν βέβαια έχεις ; Ρωτάω, επειδή φαίνεται ότι πήξαμε στους κατά φαντασίαν έμπειρους εδώ μέσα. Για την ιστορία, τον πρώτο μου Φοίνικα τον απέκτησα σε ηλικία 12 ετών. Έπειτα από αρκετό ψάξιμο και παλινωδίες, έχω κατασταλάξει στον καλύτερό μου, έναν Ms62, μιας και μέχρι εκεί με παίρνει οικονομικά.

Και όχι, δεν είμαι εγώ αυτός που αγόρασε τον παρολίγον δικό σου, για να σου λύσω την απορία.

Φυσικά, δεν χρειάζεται η παραμικρή προσπάθεια για να καταλάβει κάποιος ότι το πολύ χαρακτηριστικό  σημείο που επισημαίνει ο Georok δεν είναι προϊόν αντανάκλασης, όπως ισχυρίζεται ΤΩΡΑ ο Δημήτρης.

Δεν είναι κακό, ορισμένοι, να παραδεχτείτε ότι κάνατε λάθος. Το νόμισμα στο slab του Ρακοσυλλέκτη προφανέστατα δεν είναι το ίδιο με του Coll και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε και άλλοι με πολύ μεγαλύτερη γνώση από τη συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα και εν τέλει το αποδεικνύουν οι φωτογραφίες. Μπορούμε να βέβαια ν’ ανταλλάξουμε καμιά χιλιοστή μηνύματα, διατεινόμενοι εκατέρωθεν ότι το  νόμισμα είναι ή δεν είναι το ίδιο.


Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι μεγαλοσυλλεκτης φιλε. Στραβος ειπα οτι δεν ειμαι.

Να εισαι καλα.
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #520 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:12:01 μμ »

Στραβος ειπα οτι δεν ειμαι.

Συ είπας, αδελφέ.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #521 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:12:26 μμ »

To επειχειρημα μου αυτο Δημητρη απευθυνεται ΜΟΝΟ στους απειρους οπου μπορουν να δουν την ομοιoτητα πρωτου και τριτου μονο και δεν μπορουν να διακρινουν  οτι ΚΑΙ το δευτερο ειναι το αυτο Κλείσιμο ματιού
Ας πουμε δηλαδη οτι απευθυνεται στον συναδελφο Μefisto.

Coll, μπορώ να σε ρωτήσω πόσους Φοίνικες έχεις πιάσει στα χέρια σου, μέχρι σήμερα  ; Και πόσους έχεις στην κατοχή σου, εάν βέβαια έχεις ; Ρωτάω, επειδή φαίνεται ότι πήξαμε στους κατά φαντασίαν έμπειρους εδώ μέσα. Για την ιστορία, τον πρώτο μου Φοίνικα τον απέκτησα σε ηλικία 12 ετών. Έπειτα από αρκετό ψάξιμο και παλινωδίες, έχω κατασταλάξει στον καλύτερό μου, έναν Ms62, μιας και μέχρι εκεί με παίρνει οικονομικά.

Και όχι, δεν είμαι εγώ αυτός που αγόρασε τον παρολίγον δικό σου, για να σου λύσω την απορία.

Φυσικά, δεν χρειάζεται η παραμικρή προσπάθεια για να καταλάβει κάποιος ότι το πολύ χαρακτηριστικό  σημείο που επισημαίνει ο Georok δεν είναι προϊόν αντανάκλασης, όπως ισχυρίζεται ΤΩΡΑ ο Δημήτρης.

Δεν είναι κακό, ορισμένοι, να παραδεχτείτε ότι κάνατε λάθος. Το νόμισμα στο slab του Ρακοσυλλέκτη προφανέστατα δεν είναι το ίδιο με του Coll και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε και άλλοι με πολύ μεγαλύτερη γνώση από τη συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα και εν τέλει το αποδεικνύουν οι φωτογραφίες. Μπορούμε να βέβαια ν’ ανταλλάξουμε καμιά χιλιοστή μηνύματα, διατεινόμενοι εκατέρωθεν ότι το  νόμισμα είναι ή δεν είναι το ίδιο.

Ακόμα και ο Βασίλης θα διαφωνούσε μαζί σου! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο  Έλα απάντησέ μας τώρα πως βρέθηκε ο Αυστραλός με τους δύο φοίνικες.
Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #522 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:14:29 μμ »


Δεν είναι κακό, ορισμένοι, να παραδεχτείτε ότι κάνατε λάθος. Το νόμισμα στο slab του Ρακοσυλλέκτη προφανέστατα δεν είναι το ίδιο με του Coll και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε και άλλοι με πολύ μεγαλύτερη γνώση από τη συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα και εν τέλει το αποδεικνύουν οι φωτογραφίες. Μπορούμε να βέβαια ν’ ανταλλάξουμε καμιά χιλιοστή μηνύματα, διατεινόμενοι εκατέρωθεν ότι το  νόμισμα είναι ή δεν είναι το ίδιο.


Το νομισμα του Αυστραλου ειναι 100% ιδιο με αυτο που πουλουσε ο Ρακοσυλλεκτης στον Coll την ιδια χρονικη στιγμη !!!

Πως εφτασε στα χερια του Αυστραλου ΤΟ ΣΛΑΜΠ ΤΟΥ MS62 με το φοινικα του "Coll " θα σε ξαναρωτησω ....και μη μου ξαναπαντησεις ...ταχυδρομικως ... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #523 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:18:25 μμ »

Έλα απάντησέ μας τώρα πως βρέθηκε ο Αυστραλός με τους δύο φοίνικες.

Κι εσύ έχεις βρεθεί με δύο Φοίνικες. Κι εγώ έχω βρεθεί με δύο Φοίνικες. Ο Μπάμπης, έμαθα,  έχει βρεθεί και με τρεις Φοίνικες. Ή κάτι παίζει με το τιράζ ή απλά μερικοί γουστάρουν Φοίνικες με τα χίλια.

Στα σοβαρά τώρα, φαντάζεσαι ότι μπορώ να απαντήσω εγώ στο ερώτημά σου ; Γιατί δεν ρωτάς απευθείας τον Αυστραλό ; Φαίνεται ότι τον εκτιμάς και τον εμπιστεύεσαι απεριόριστα.
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #524 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:22:20 μμ »

Πως εφτασε στα χερια του Αυστραλου ΤΟ ΣΛΑΜΠ ΤΟΥ MS62 με το φοινικα του "Coll " θα σε ξαναρωτησω ....και μη μου ξαναπαντησεις ...ταχυδρομικως ... Κλείσιμο ματιού
[/b][/size]

Λάθος ερώτηση. Θεωρείς σαν δεδομένο ότι το Slab με τον MS 62 Φοίνικα περιήλθε στην κατοχή του Αυστραλού ταυτόχρονα με τον Φοίνικα του Coll.

Θυμίζω ότι μέχρι να δημιουργηθεί το ζήτημα, έχει περάσει 1 (ολογράφως : ένα) ολόκληρο έτος από τη στιγμή της αρχικής πώλησης.

-Ξέρεις πόσους Φοίνικες σου αγοράζω εγώ μέσα σ' ένα χρόνο ;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 33 34 [35] 36 37 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences