Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 09:30:35 πμ
Σελίδες: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 171552 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #480 στις: Ιούλιος 17, 2014, 11:48:07 πμ »

Εγώ θα το πω μια ακόμα φορά:  ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ ΣΑΣ.
Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #481 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:00:44 μμ »

Solferino, επειδη αναφερεις το ονομα μου,θα σου πω τα εξης.
Αυτα περι σεναριων και πλεκτανων κλπ ετσι οπως τα θετεις ειναι προβοκατορικα, ολα ενα σεναριο ειναι μεχρι να αποδειχθει απο αρμοδιες αρχες ποια ειναι η αληθεια.
Η ngc ας κανει εκατο μυνησεις, θα επρεπε να κανει και μαλιστα αμεσα για να αποδειχθει τι γινεται,ολοι θελουμε να μαθουμε την αληθεια και να μην τρωμε μαιμουδεμενια σλαμπ στον κ.λο.
Οσο για το ποιος θα την γ.μησει που λες ,αδιαφορω πληρως, ας ανησυχουν οσοι την γ.μησουν.
Το τι λενε για εσενα ΔΕΝ με αφορα, προσωπικα δεν εχω πει  τιποτα,κρατω την γνωμη μου για τον εαυτο μου  οποτε πολυ κακως συνδεεις το ονομα μου με το ξεσπασμα σου.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #482 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:03:05 μμ »

Solferino, επειδη αναφερεις το ονομα μου,θα σου πω τα εξης.
Αυτα περι σεναριων και πλεκτανων κλπ ετσι οπως τα θετεις ειναι προβοκατορικα, ολα ενα σεναριο ειναι μεχρι να αποδειχθει απο αρμοδιες αρχες ποια ειναι η αληθεια.
Η ngc ας κανει εκατο μυνησεις, θα επρεπε να κανει και μαλιστα αμεσα για να αποδειχθει τι γινεται,ολοι θελουμε να μαθουμε την αληθεια και να μην τρωμε μαιμουδεμενια σλαμπ στον κ.λο.
Οσο για το ποιος θα την γ.μησει που λες ,αδιαφορω πληρως, ας ανησυχουν οσοι την γ.μησουν.
Το τι λενε για εσενα ΔΕΝ με αφορα, προσωπικα δεν εχω πει  τιποτα,κρατω την γνωμη μου για τον εαυτο μου  οποτε πολυ κακως συνδεεις το ονομα μου με το ξεσπασμα σου.

Δηλαδή παίζει να το έχει κάνει και εξωγήινος? Έκπληξη
Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #483 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:03:17 μμ »

Εγώ αυτό που έχω εμπεδώσει μετά από 33 σελίδες, είναι ότι έχουμε 3 σλαμπαρισμένα νομίσματα μέχρι στιγμής που όλα έχουν περάσει από τον ίδιο άνθρωπο, τα δύο έχουν υποψία tampering και το ένα έχει και επίσημη γνωμάτευση από την NGC ότι ήταν tampered.
Αυτό που διαγνώσθηκε ως tampered και είναι επιβεβαιωμένο, στάλθηκε για reholder στην NGC από φίλο που γράφει σε αυτό το νήμα.
Και επίσης σίγουρο και επιβεβαιωμένο είναι ότι το συγκεκριμένο (tampered according to NGC) δεν πέρασε από τα χέρια του Βασιλάκη. Τα άλλα δύο έχουν περάσει από τα χέρια του.
Και τα τρία αυτά νομίσματα δεν έχουν φώτο στο Census.
Αυτά είναι συνοπτικά τα γεγονότα.
Να μην παρεξηγηθώ δεν επιρρίπτω κάποια ευθύνη στον άνθρωπο από τον οποίο πέρασαν και τα τρία νομίσματα, απλά τα γεγονότα αναφέρω.
    

 


Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #484 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:18:29 μμ »

Τον ms 64 τον είχα αγοράσει  από κύριο Β.Βασιλακόπουλο
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #485 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:39:06 μμ »

Πάντως όλοι πρέπει να έχουν το δικαίωμα να υπερασπιστούν τον εαυτό τους.
Οφείλω να "καταθέσω" ότι τα δύο προηγούμενα χρόνια έστελνα με το Βασίλη κάθε δίμηνο από 2 εώς 15 νομίσματα στην PCGS και δε χάθηκε κανένα...
 


Μακάρι να μπορούσα να πω και εγώ το ίδιο με σένα αλλά δυστυχώς ΔΕΝ μπορώ ..  Λύπη

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=11197.0
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #486 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:51:23 μμ »

επειδή μπορεί να παρεξηγηθώ, δεν εχω κανενα πρόβλημα όυτε με τον Δημητρη (χαρο) ουτε με τον διαμαντή ουτε και με τον βασιλακοπουλο.

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΗΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΑ. -

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #487 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:57:44 μμ »

 Έχω μπερδευτεί.
Τελικά αυτό το νόμισμα είναι ms62 ή δεν είναι?
 Είναι το ίδιο νόμισμα με του Αυστραλού ή όχι?

 Εγώ βλέπω δύο διαφορετικά, αλλά δεν το λέω με σιγουριά.

http://www.worthpoint.com/worthopedia/greece-1828-foinix-ngc-ms62-464435179
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #488 στις: Ιούλιος 17, 2014, 01:00:41 μμ »

Έχω μπερδευτεί.
Τελικά αυτό το νόμισμα είναι ms62 ή δεν είναι?
 Είναι το ίδιο νόμισμα με του Αυστραλού ή όχι?

 Εγώ βλέπω δύο διαφορετικά, αλλά δεν το λέω με σιγουριά.

http://www.worthpoint.com/worthopedia/greece-1828-foinix-ngc-ms62-464435179

Σε μπερδεύει η γωνία φωτογράφησης και ο φωτισμός.  Επικεντρώσου στα σημεία.
Καταγράφηκε

georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #489 στις: Ιούλιος 17, 2014, 01:04:35 μμ »

 Αυτό το σημάδι που έχω κυκλώσει υπάρχει και στο άλλο του Αυστραλού?
 Πιστεύω είναι σημάδι-ταυτότητας.
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #490 στις: Ιούλιος 17, 2014, 01:06:41 μμ »

Kανείς δεν μίλησε για πλεκτάνη, Solferino.  Αντίθετα με ορισμένους, που έχουν  καταλήξει σε ασφαλή συμπεράσματα ήδη από την πρώτη σελίδα αυτού του topic, εγώ διατηρώ πολλές επιφυλάξεις για πολλές από τις πτυχές αυτής της υπόθεσης. Σίγουρα δεν πρόκειται να καταπιώ αμάσητο το παραμύθι του δήθεν άσχετου Αυστραλού, που ξαφνικά ανακάλυψε, ένα χρόνο μετά την αγορά του νομίσματος ότι έχει πέσει θύμα απάτης. Προκύπτει ξεκάθαρα από τις φωτογραφίες ότι το slab πριν ανεβεί στη πρώτη δημοπρασία του Αυστραλού, είχε ήδη ανοιχτεί, κάποια στιγμή, επί Αυστραλιανού εδάφους (βλ. κόλλες, ρινίσματα μέσα στο slab κλπ).

Θεωρώ ότι ο Αυστραλός είχε ανοίξει και είχε ξανακολλήσει το slab, πριν από την αρχική καταχώρησή του.  Προσπάθησε να το πουλήσει στο ebay, τον πήραν είδηση και αναγκάστηκε να αποσύρει τη δημοπρασία. Το γεγονός ότι έσπασε και εξαφάνισε το κουτί, δηλαδή το βασικό πειστήριο, αντί να το στείλει στην NGC στην κατάσταση  στην οποίαν (υποτίθεται ότι) το αγόρασε, σημαίνει κάποια πράγματα.  Η δική μου αντίληψη είναι ότι  φοβήθηκε πως από τη σύγκριση της πρόσφατης κατάστασης του slab με τις φωτογραφίες  της δημοπρασίας του Βασίλη, θα προέκυπτε τελικά ότι το slab είχε παραβιαστεί σε χρόνο μεταγενέστερο της αγοράς του νομίσματος από τον Αυστραλό. Όπως δηλαδή και προκύπτει τώρα.

Δεν ισχυρίζομαι ότι όλα τα παραπάνω  αποκλείουν την πιθανότητα ο Αυστραλός να αγόρασε ένα ήδη παραβιασμένο slab. Καθόλου δεν την αποκλείουν. Αυτό στο οποίο εγώ αντιδρώ είναι η επίμονη προσπάθεια ορισμένων να αποδείξουν, σώνει και καλά,  ότι ο Βασίλης είναι απατεώνας. Μετά Χριστόν προφήτες, που όταν τα «ύποπτα» νομίσματα έκαναν παρέλαση μπροστά στα μάτια τους, αυτοί δεν είχαν πάρει πρέφα το παραμικρό και τώρα ξαφνικά, μόλις αναφέρθηκε το όνομα Ρακοσυλλέκτης, ξύπνησε το λαγωνικό  μέσα τους.

Μόνο που ο Βασίλης έχει κοντά στις 1000 (ολογράφως : χίλιες) πωλήσεις στο ebay, δίχως ούτε μία αρνητική αξιολόγηση. Μόνο που ο Βασίλης έχει χιλιάδες πωλήσεις στο ενεργητικό του επί ελληνικού εδάφους και δεν βρέθηκε κανείς μέχρι τώρα να πει ότι ο Βασίλης πουλάει μαϊμούδες. Ποτέ.

Ο Αυστραλός, να ξέρεις, είναι απλώς η αφορμή που έψαχναν κάποιοι εδώ και καιρό για να λύσουν παλιές διαφορές με τον ΒΒ.

Και τέλος, φίλε Solferino, μπορεί να μη γνωριζόμαστε, αλλά θα πρέπει να ξέρεις το εξής : Εγώ δεν έχω υποχρέωση σε κανέναν από δω μέσα, μα ούτε και στον Βασίλη έχω υποχρέωση. Κανείς δεν με κρατάει από πουθενά, δεν έχω κρυμμένα μυστικά και παλιές αμαρτίες στη ράχη μου, δεν χρωστάω δραχμή σε κανέναν σας, δεν γυρεύω πίστωση από κανέναν, δεν περιμένω ούτε χάρες ούτε τίποτε. Είμαι από επιλογή εκτός συλλεκτικού κυκλώματος, τα νομίσματα που έχω, τα έχω πληρώσει ντούκου και τα έχω καθαρά για την πάρτη μου και το κέφι μου, χωρίς να τα δείχνω πουθενά. Ούτε έμπορας είμαι ούτε πειρατής, ούτε προσδοκώ κάτι από κάποιον.

Μ’ αυτές  λοιπόν τις ιδιότητες δικαιούμαι και δύναμαι να λέω ελεύθερα τη γνώμη μου, χωρίς να φοβάμαι το παραμικρό. Να φιμωθώ είναι αδύνατον, να χειραγωγηθώ απ’ οπουδήποτε, εντελώς ακατόρθωτο. Νομίζω ότι συνεννοηθήκαμε.
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #491 στις: Ιούλιος 17, 2014, 01:16:46 μμ »

Αυτό το σημάδι που έχω κυκλώσει υπάρχει και στο άλλο του Αυστραλού?
 Πιστεύω είναι σημάδι-ταυτότητας.

!!!!!!!
Άλαλα τα χείλη των "ειδικών"....
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #492 στις: Ιούλιος 17, 2014, 01:19:33 μμ »

Αυτό το σημάδι που έχω κυκλώσει υπάρχει και στο άλλο του Αυστραλού?
 Πιστεύω είναι σημάδι-ταυτότητας.

!!!!!!!
Άλαλα τα χείλη των "ειδικών"....


 Δεν παίρνω θέση για κανέναν. Απλά είναι 33 σελίδες και δεν έχει βάλει κανείς μια φωτογραφία για την ταυτοποίηση
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #493 στις: Ιούλιος 17, 2014, 01:21:25 μμ »

Kανείς δεν μίλησε για πλεκτάνη, Solferino.  Αντίθετα με ορισμένους, που έχουν  καταλήξει σε ασφαλή συμπεράσματα ήδη από την πρώτη σελίδα αυτού του topic, εγώ διατηρώ πολλές επιφυλάξεις για πολλές από τις πτυχές αυτής της υπόθεσης. Σίγουρα δεν πρόκειται να καταπιώ αμάσητο το παραμύθι του δήθεν άσχετου Αυστραλού, που ξαφνικά ανακάλυψε, ένα χρόνο μετά την αγορά του νομίσματος ότι έχει πέσει θύμα απάτης. Προκύπτει ξεκάθαρα από τις φωτογραφίες ότι το slab πριν ανεβεί στη πρώτη δημοπρασία του Αυστραλού, είχε ήδη ανοιχτεί, κάποια στιγμή, επί Αυστραλιανού εδάφους (βλ. κόλλες, ρινίσματα μέσα στο slab κλπ).

Θεωρώ ότι ο Αυστραλός είχε ανοίξει και είχε ξανακολλήσει το slab, πριν από την αρχική καταχώρησή του.  Προσπάθησε να το πουλήσει στο ebay, τον πήραν είδηση και αναγκάστηκε να αποσύρει τη δημοπρασία. Το γεγονός ότι έσπασε και εξαφάνισε το κουτί, δηλαδή το βασικό πειστήριο, αντί να το στείλει στην NGC στην κατάσταση  στην οποίαν (υποτίθεται ότι) το αγόρασε, σημαίνει κάποια πράγματα.  Η δική μου αντίληψη είναι ότι  φοβήθηκε πως από τη σύγκριση της πρόσφατης κατάστασης του slab με τις φωτογραφίες  της δημοπρασίας του Βασίλη, θα προέκυπτε τελικά ότι το slab είχε παραβιαστεί σε χρόνο μεταγενέστερο της αγοράς του νομίσματος από τον Αυστραλό. Όπως δηλαδή και προκύπτει τώρα.

Δεν ισχυρίζομαι ότι όλα τα παραπάνω  αποκλείουν την πιθανότητα ο Αυστραλός να αγόρασε ένα ήδη παραβιασμένο slab. Καθόλου δεν την αποκλείουν. Αυτό στο οποίο εγώ αντιδρώ είναι η επίμονη προσπάθεια ορισμένων να αποδείξουν, σώνει και καλά,  ότι ο Βασίλης είναι απατεώνας. Μετά Χριστόν προφήτες, που όταν τα «ύποπτα» νομίσματα έκαναν παρέλαση μπροστά στα μάτια τους, αυτοί δεν είχαν πάρει πρέφα το παραμικρό και τώρα ξαφνικά, μόλις αναφέρθηκε το όνομα Ρακοσυλλέκτης, ξύπνησε το λαγωνικό  μέσα τους.

Μόνο που ο Βασίλης έχει κοντά στις 1000 (ολογράφως : χίλιες) πωλήσεις στο ebay, δίχως ούτε μία αρνητική αξιολόγηση. Μόνο που ο Βασίλης έχει χιλιάδες πωλήσεις στο ενεργητικό του επί ελληνικού εδάφους και δεν βρέθηκε κανείς μέχρι τώρα να πει ότι ο Βασίλης πουλάει μαϊμούδες. Ποτέ.

Ο Αυστραλός, να ξέρεις, είναι απλώς η αφορμή που έψαχναν κάποιοι εδώ και καιρό για να λύσουν παλιές διαφορές με τον ΒΒ.

Και τέλος, φίλε Solferino, μπορεί να μη γνωριζόμαστε, αλλά θα πρέπει να ξέρεις το εξής : Εγώ δεν έχω υποχρέωση σε κανέναν από δω μέσα, μα ούτε και στον Βασίλη έχω υποχρέωση. Κανείς δεν με κρατάει από πουθενά, δεν έχω κρυμμένα μυστικά και παλιές αμαρτίες στη ράχη μου, δεν χρωστάω δραχμή σε κανέναν σας, δεν γυρεύω πίστωση από κανέναν, δεν περιμένω ούτε χάρες ούτε τίποτε. Είμαι από επιλογή εκτός συλλεκτικού κυκλώματος, τα νομίσματα που έχω, τα έχω πληρώσει ντούκου και τα έχω καθαρά για την πάρτη μου και το κέφι μου, χωρίς να τα δείχνω πουθενά. Ούτε έμπορας είμαι ούτε πειρατής, ούτε προσδοκώ κάτι από κάποιον.

Μ’ αυτές  λοιπόν τις ιδιότητες δικαιούμαι και δύναμαι να λέω ελεύθερα τη γνώμη μου, χωρίς να φοβάμαι το παραμικρό. Να φιμωθώ είναι αδύνατον, να χειραγωγηθώ απ’ οπουδήποτε, εντελώς ακατόρθωτο. Νομίζω ότι συνεννοηθήκαμε.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις πως βρέθηκε ο Αυστραλός με το raw νόμισμα που προσπάθησε να πουλήσει ο Βασίλης στον Coll πέρσι, που εσύ λες ότι το έβαλε στο slab?Απορία?
Καταγράφηκε

Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #494 στις: Ιούλιος 17, 2014, 01:21:40 μμ »

Μα δεν χρειάζονταν φωτογραφίες. Άπαξ και αποφάνθηκαν ο Κολοκυθάς και ο Ποδάρας ότι πρόκειται για το ίδιο νόμισμα, πάει και τελείωσε. Είναι το ίδιο νόμισμα.

Πες μας όμως, σε πήρε τηλέφωνο ο Βασίλης ;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences