Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:53:10 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπάρχει λόγος για τόσο ακριβό;  (Αναγνώστηκε 24092 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
aik007
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 16



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 07, 2014, 11:44:38 πμ »

Σαν νέος δεν ξέρω ακόμη να ξεχωρίζω τις αξίες γι' αυτό ρωτάω τους παλιούς για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι: Υπάρχει κάποιος λόγος που αυτό πουλιέται τόσο; Δεν διάβασα κάτι στην περιγραφή και η κατάσταση του όσο μπορώ να καταλάβω δεν είναι MS...
http://www.ebay.com/itm/Greece-1-Drachma-1832-King-Otto-/281332906660?pt=US_World_Coins&hash=item4180bf7aa4
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 07, 2014, 11:47:06 πμ »

Ο μονος λογος που μπορω να φανταστω ειναι οτι 580 ευρω τπυ λειπουνε  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 07, 2014, 11:48:52 πμ »

MS; F και πολύ του είναι...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 07, 2014, 11:49:46 πμ »

μην τα θελετε και ολα δικα σας το στελνει χωρις ταχυδρομικα εξοδα
Καταγράφηκε
vaggos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 342


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 07, 2014, 12:13:06 μμ »

MS; F και πολύ του είναι...

Σωστος ο Μπαμπης
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 07, 2014, 07:11:58 μμ »

ή μπορεί να απευθύνεται σε αυτούς που ψωνίζουν μόνο ακριβά νομίσματα.
Καταγράφηκε
robin_hood59
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 09, 2014, 11:38:44 πμ »

Σαν νέος δεν ξέρω ακόμη να ξεχωρίζω τις αξίες γι' αυτό ρωτάω τους παλιούς για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι: Υπάρχει κάποιος λόγος που αυτό πουλιέται τόσο; Δεν διάβασα κάτι στην περιγραφή και η κατάσταση του όσο μπορώ να καταλάβω δεν είναι MS...
http://www.ebay.com/itm/Greece-1-Drachma-1832-King-Otto-/281332906660?pt=US_World_Coins&hash=item4180bf7aa4
Πριν από τρία χρόνια αγόρασα από γνωστό μαγαζί στο Μοναστηράκι αυτή τη δραχμή 1833 Μονάχου με 600 ευρώ. Τελικά την έστειλα PCGS και βγήκε XF Details Cleaned και μετά NGC VF Details Surface Hairlines. Δηλαδή 100 με 150 ευρώ.Ποιός φταίει τώρα που δεν έχω ξαναγοράσει από έμπορο στην Ελλάδα αυτός ή εγώ. Δεν θέλω να εκφραστώ διαφορετικά γιατί δεν επιτρέπεται από την φιλοξενία στο φόρουμ.
Καταγράφηκε

Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 09, 2014, 12:54:30 μμ »

Σαν νέος δεν ξέρω ακόμη να ξεχωρίζω τις αξίες γι' αυτό ρωτάω τους παλιούς για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι: Υπάρχει κάποιος λόγος που αυτό πουλιέται τόσο; Δεν διάβασα κάτι στην περιγραφή και η κατάσταση του όσο μπορώ να καταλάβω δεν είναι MS...
http://www.ebay.com/itm/Greece-1-Drachma-1832-King-Otto-/281332906660?pt=US_World_Coins&hash=item4180bf7aa4
Πριν από τρία χρόνια αγόρασα από γνωστό μαγαζί στο Μοναστηράκι αυτή τη δραχμή 1833 Μονάχου με 600 ευρώ. Τελικά την έστειλα PCGS και βγήκε XF Details Cleaned και μετά NGC VF Details Surface Hairlines. Δηλαδή 100 με 150 ευρώ.Ποιός φταίει τώρα που δεν έχω ξαναγοράσει από έμπορο στην Ελλάδα αυτός ή εγώ. Δεν θέλω να εκφραστώ διαφορετικά γιατί δεν επιτρέπεται από την φιλοξενία στο φόρουμ.


Τωρα να σου πω την αληθεια εσυ φταις!!Ο αλλος πουλαει και συ αγοραζεις,δεν ειδες τι πουλαει?
Καταγράφηκε
vs(g)oldcoins
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 323



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 09, 2014, 03:40:06 μμ »

Απο τα νομίσματα της συλλογής μόνο ένα προέρχεται από Ελληνα έμπορο εξ Αθηνών και ένα από Γερμανό έμπορο. Του Ελληνα 10 λεπτά 1851 χαρακτηρισμενο ως XF εσταλει για πιστοποιήσει και έγραψε AU58. Του Γερμανού 1/2 δραχμή 1833 χαρακτηρισμενη ως vorzuglich/stempelglanz και έγραψε AU55.

Υ.Γ. Δεν είμαι έμπορος ούτε έχω κανένα όφελος από αυτούς
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 09, 2014, 09:21:14 μμ »

Σαν νέος δεν ξέρω ακόμη να ξεχωρίζω τις αξίες γι' αυτό ρωτάω τους παλιούς για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι: Υπάρχει κάποιος λόγος που αυτό πουλιέται τόσο; Δεν διάβασα κάτι στην περιγραφή και η κατάσταση του όσο μπορώ να καταλάβω δεν είναι MS...
http://www.ebay.com/itm/Greece-1-Drachma-1832-King-Otto-/281332906660?pt=US_World_Coins&hash=item4180bf7aa4
Πριν από τρία χρόνια αγόρασα από γνωστό μαγαζί στο Μοναστηράκι αυτή τη δραχμή 1833 Μονάχου με 600 ευρώ. Τελικά την έστειλα PCGS και βγήκε XF Details Cleaned και μετά NGC VF Details Surface Hairlines. Δηλαδή 100 με 150 ευρώ.Ποιός φταίει τώρα που δεν έχω ξαναγοράσει από έμπορο στην Ελλάδα αυτός ή εγώ. Δεν θέλω να εκφραστώ διαφορετικά γιατί δεν επιτρέπεται από την φιλοξενία στο φόρουμ.


Τωρα να σου πω την αληθεια εσυ φταις!!Ο αλλος πουλαει και συ αγοραζεις,δεν ειδες τι πουλαει?


οχι φιλε μου δεν παει ετσι οταν ο αλλος ειναι νεος δεν τον .....................
Καταγράφηκε

robin_hood59
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 09, 2014, 10:36:23 μμ »

'Άστους να τουφεκάνε το πενηνταράκι στα 100 μέτρα. Κάποτε και οι σκλάβοι μαθαίνουνε και τότε τα όβολα ταξιδεύουν για άλλες πολιτείες.
Καταγράφηκε

Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 09, 2014, 10:53:04 μμ »

Σαν νέος δεν ξέρω ακόμη να ξεχωρίζω τις αξίες γι' αυτό ρωτάω τους παλιούς για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι: Υπάρχει κάποιος λόγος που αυτό πουλιέται τόσο; Δεν διάβασα κάτι στην περιγραφή και η κατάσταση του όσο μπορώ να καταλάβω δεν είναι MS...
http://www.ebay.com/itm/Greece-1-Drachma-1832-King-Otto-/281332906660?pt=US_World_Coins&hash=item4180bf7aa4
Πριν από τρία χρόνια αγόρασα από γνωστό μαγαζί στο Μοναστηράκι αυτή τη δραχμή 1833 Μονάχου με 600 ευρώ. Τελικά την έστειλα PCGS και βγήκε XF Details Cleaned και μετά NGC VF Details Surface Hairlines. Δηλαδή 100 με 150 ευρώ.Ποιός φταίει τώρα που δεν έχω ξαναγοράσει από έμπορο στην Ελλάδα αυτός ή εγώ. Δεν θέλω να εκφραστώ διαφορετικά γιατί δεν επιτρέπεται από την φιλοξενία στο φόρουμ.


Τωρα να σου πω την αληθεια εσυ φταις!!Ο αλλος πουλαει και συ αγοραζεις,δεν ειδες τι πουλαει?


οχι φιλε μου δεν παει ετσι οταν ο αλλος ειναι νεος δεν τον .....................



Πρωτα η γνωση Λεω και μετα τα υπολοιπα!!
Ειναι τα λεγομενα διδακτρα τα οποια ολοι μας εχουμε πληρωσει!!
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 09, 2014, 11:39:39 μμ »

Κατ' αρχας Λεωνίδα ελπίζω να μην σου κατέστρεψα το κινητό. Αν το έκανα δεσμεύομαι να σου το αντικαταστήσω Κλάμα.
 Επιπλέον, για δραχμή του 33 raw 600 ευρώ είναι υπεραρκετά ακόμα και για νόμισμα που βγάζει μάτια.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 09, 2014, 11:55:57 μμ »

'Άστους να τουφεκάνε το πενηνταράκι στα 100 μέτρα. Κάποτε και οι σκλάβοι μαθαίνουνε και τότε τα όβολα ταξιδεύουν για άλλες πολιτείες.
+1
Καταγράφηκε
robin_hood59
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 10, 2014, 06:03:31 μμ »

Κατ' αρχας Λεωνίδα ελπίζω να μην σου κατέστρεψα το κινητό. Αν το έκανα δεσμεύομαι να σου το αντικαταστήσω Κλάμα.
 Επιπλέον, για δραχμή του 33 raw 600 ευρώ είναι υπεραρκετά ακόμα και για νόμισμα που βγάζει μάτια.
Επειδή δεν πιστεύεις τα λεγόμενά μου θα σου πω ακριβώς τι έχει γίνει. Ο Λεό και δυό-τρείς άλλοι ξέρουν την ιστορία. Πριν τρια χρόνια αγόρασα τάλληρο 1875 με 600 ευρώ για MS και βγήκε AU53 PCGS. Στη συνέχει πήγα και του είπα ότι με κορόιδεψες και θέλω πίσω τα λεφτά μου. Δεν μου επέστρεψε τα χρήματα και μου είπε να πάρω ίσης αξίας άλλο νόμισμα. Τη δραχμή της φωτό την πωλούσε 750 ευρώ. Μου έκανε και χάρη. Δεν είχα τότε την σημερινή μικρή εμπειρία των τριών ετών. Αυτά για την ιστορία. Τη δραχμή την πατινάρω και θα την κρατήσω γιατί είναι η πρώτη μου.
Κώστας
Καταγράφηκε

Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences