Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:22:50 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: που ειναι ο κωδικος οεοο???  (Αναγνώστηκε 2877 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
badwolf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 09:31:17 πμ »

ρε παιδια ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.καταρχην ειμαι σχετικα καινουριος σε οτι αφορα τη συλλογη νομισματων και το κανω εντελως ερασιτεχνικα (δυστυχως δεν εχω ΄μεγαλο πορτοφολι' για να αποκτησω παλια σπανια νομισματα και κυριως κανω συλλογη απο φθηνα ξενα).να μπω και στο θεμα μου τωρα.αγορασα πριν λιγες μερες ενα βιβλιο που αναφερεται σε κρυμμενους θυσαυρους κτλ το βρηκα ενδειαφερον και απο εκει ανακαλυψα καποια forums που ασχολουνται με το συγκεκριμενο αντικειμενο.σε ενα απο αυτα (που εχει και αμεση σχεση με το βιβλιο)εχω κανει 2 φορες εγγραφη(η πρωτη ηταν πριν 16μερες) αλλα δεν μου δινουν κωδικο για να εχω προσβαση!γιατι γινετε αυτο?δεν ειναι παντως κλειστη κοινοτητα γιατι βλεπω οτι τα μελη του φτανουν καπου στα 3000 και εχει σε καθημερινη βαση εγγραφες.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 10:06:33 πμ »

Για να κανεις εγραφη σε ενα φορουμ υπαρχουν δυο τροποι , ή βαζεις μονος σου αυτον που επιθυμεις ή συμπληρωνεις ολη την φορμα με ονομα nikname και mail και το συστημα του φορουμ σου στελνει εναν αυτοματο κωδικο στο mail σου!!
Επειδη υποψιαζωμε που εχεις γραφτει εκει συνηθως απο οτι  θυμαμαι βαζεις μονος σου τον κωδικο κατα την εγραφη!!
Μηπως δεν τον βλεπεις την ωρα που συμπληρωνεις την φορμα??

Και μια προσωπικη συμβουλη: Μην ενθουσιαζεσε με τους θησαυρους παρα πολυ και μην μπλεχτεις να αγορασεις μηχανηματα να παρεις τα βουνα ή τα χαλασματα!!
Καλυτερα να αγοραζεις μια λιρα το τριμηνο απο το περισσευμα των χρηματων σου ή ενα ασημενιο νομισμα των 40 ευρω παρα να μπλεξεις σε αυτα!!
Προσωπικος μου φιλος ο οποιος ξεκινησε αγοραζωντας μια λιρα που και που εμπλεξε με αυτα , πουλησε τις λιρες και πηρε μηχανηματα ενιχνευσης και τωρα δεν εχει τιποτα στα χερια του!!
<<Καλιά πεντε και στο χερι παρα δεκα και καρτερι>>
<< Απου κηνηγαει τα πολλα χανει και τα λιγα >>
λεγαν οι παλιοι!!  Κλείσιμο ματιού

Ωραιες ειναι αυτες οι σελιδες , ειμαι και εγω σε πολλες γραμμενος , αλλα μονο για να διαβαζω!!
Στην ουσια οσοι μπλεξουν με αυτα ειναι σαν να κυνηγανε το λαχειο!!
Δεν παω τοτε καλυτερα στο πρακτορειο της γειτονεια μου να παρω ενα δελτιο??

Υ.Γ Υπαρχουν φυσικα και ατομα τα οποια ασχολουντε με αυτο το χομπυ που στην ουσια δεν εχουν οικονομικο προβλημα αλλα παιρνουν τα βουνα μονο και μονο για να κανουν την βολτα τους , να παρουν καθαρο αερα , να μιλησουν με αλλους συναδελφους τους , να κανουν ενα πικ νικ να πιουνε το κρασακι τους , να πουνε ιστοριες και γυρνανε ευτυχισμενοι στα σπιτια τους!!
Αν ομως εισαι φτωχαδακι και το παρεις στα πολυ σοβαρα και παθιαστεις με αυτο για να βρεις ευκολα λεφτα χαμενος και δυστηχισμενος θα βγεις!!
Αυτη ειναι η προσωπικη μου εκτιμηση.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
badwolf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 11:04:38 πμ »

φυσικα και δεν ειναι σκοπος μου να παρω τα βουνα και να αγορασω μηχανημα κτλ. ενημερωτικα θα ηθελα να μπω να διαβασω να μαθω γιατι μου αρεσουν ολα αυτα οτι εχει να κανει με μυστηριο αποκρυψεις κτλ.αλλα οπως το ειπες κι εσυ πιο πιθανο ειναι να σου πεσει τζοκερ παρα να βρεις κατι σε βουνα και σε λαγκαδια.συμφωνω απολυτα σ'αυτο.εχω γνωστους που ψαχνουν εδω και χρονια και το μονο που βρηκαν ειναι κατσαβραχα!μαλλον ο διαχειριστης της συγκεκριμενης σελιδας καταλαβε τι λαμογιο ειμαι και φοβαται μηπως ανακαλυψω και τους παρω ολες τις κρυμμενες χρυσες λιρες Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 11:33:07 πμ »

Φιλε οι διαχειριστες των σελιδων εχουν την υποχρεωση να βλεπουν ολων τον κοσμο καλοπροαιρετα!!
Και αυτο κανουν.
Και εμεις εδω αυτο κανουμε , οταν λεμε οτι ΟΛΟΙ οι Ελληνες εχουν δικαιωμα να γραφτουν στην σελιδα μας δεχωμαστε ολους τους ΕΛΛΗΝΕΣ ακομα και αυτους που δεν συμπαθαμε!!
Απλα αυτο που πρεπει ολοι να δωσουν σημασια ειναι οι ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ του εκαστοτε φορουμ!!
Ο αλλος σε δεχεται  στην σελιδα του ΑΛΛΑ και εσυ εχεις ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να σεβαστης τα οσα σου ζηταει ή τα οσα απαγορευοντε!!
Πριν την εγραφη σου λοιπον διαβασε καλα τους ορους χρησης του φορουμ μην τυχον μπαινωντας μεσα πεσεις σε διαφορες απαγορευσεις και εχεις προβληματα!!
Επειδη τα ξερω και τα τρια φορουμ του ειδους και παρολες τις προστριβες που εχου μεταξυ τους μεσα στα φορουμ τους κοιταζουν να εχουν μια αρμονικη συνυπαρξη μεταξυ των μελων και αυτο τους τιμαει!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 01:55:08 μμ »

οι χρηστες των εν λογω σελιδων σε ποσοστο 99% ειναι επιπεδου πολυ κατω του μετριου.Οι περισσοτεροι ειναι λαμογια, κλασικοι νεοελληνες δηλαδη, που θελουν να κερδισουν πολλα χρηματα χωρις να δουλεψουν.Οι περισσοτεροι δεν θα ειχαν προβλημα να πουλησουν ακομα και την μανα τους.Ειναι αηδιαστικοι τυχοδιωκτες τυμβωρυχοι.Οι εξαιρεσεις υπαρχουν για να επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Το χομπυ μας δεν εχει καμμια σχεση μαζι τους οσο και αν φαινεται περιεργο.Κια εγω διαβαζω τα γραφομενα τους αλλα μονο για να γελαω με την αφελεια την βλακεια και την κουτοπονηρια τους.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 02:00:28 μμ »

Αναργυρε διαφωνω μαζι σου, εχω γνωρισει παιδια αναμεσα απο αυτους που και επαγγελμα εχουν και σκληρα δουλευουν και οικογενειες!! Απλα ειναι το χομπυ τους!!
Δεν μπορουμε ολους να τους βαζουμε κατω απο τον ιδιο ζυγο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 02:17:06 μμ »

Γιωργο οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα.
Ολα οσα εγραψα ειναι η γνωμη μου που εχει διαμορφωθει τα τελευταια χρονια διαβαζοντας τα διαφορα φορουμ τους.
Καταγράφηκε
badwolf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 03:58:08 μμ »


Απλα αυτο που πρεπει ολοι να δωσουν σημασια ειναι οι ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ του εκαστοτε φορουμ!!
Ο αλλος σε δεχεται  στην σελιδα του ΑΛΛΑ και εσυ εχεις ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να σεβαστης τα οσα σου ζηταει ή τα οσα απαγορευοντε!!
Πριν την εγραφη σου λοιπον διαβασε καλα τους ορους χρησης του φορουμ μην τυχον μπαινωντας μεσα πεσεις σε διαφορες απαγορευσεις και εχεις προβληματα!!


οσον αφορα αυτο πιστεψε με δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα και θα το διαπιστωσετε κι εσεις εδω σ'αυτο το forum.δεν ειμαι κανενας 'κανιβαλος' κι ουτε εχω σκοπο να δημιουργησω κανενα προβλημα στο forum(οπως δεν δημιουργησα και σε κανενα αλλο ,ασχετα με το αντικειμενο, σε τοσα που ειμαι μελος εδω και πολλα χρονια ειτε εχει να κανει σχεση με δορυφορικα,υπολογιστες κτλκτλ).καλη παρεα να υπαρχει και ολα τα αλλα βρισκονται. απλα ο διαχειρισης δεν με γνωριζει και θελοντας να αποφυγει καταστασεις σαν αυτες που αναφερετε κι εσεις εδω μεσα οτι υπαρχουν στα συγκεκριμενα forum(βρισιες κοντρες
) μαλλον δεν δινει κωδικο ευκολα...τελοσπαντων ετσι το ανεφερα μηπως και τυχον γνωριζει κανεις αν ειναι κλειστες ή περιορισμενες οι εγγραφες αυτο το διαστημα ή συντρεχει καποιος αλλος λογος που δεν  σου δινουν προσβαση
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences