Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούλιος 01, 2024, 09:25:32 πμ
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χαριζοντε νομισματα  (Αναγνώστηκε 80328 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #180 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:06:12 μμ »

Πειραιά θέλεις αγορίνα μου, Πειραιά θα έρθω να εξηγηθούμε
να σε δω.............
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #181 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:08:10 μμ »

για να ληξη το θεμα γιατι δεν εχω ορεξη...στο στενλω..ρε κουβαρντα
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:08:29 μμ »

θα με δεις και δεν το πιστεύεις . θα έχεις και καμιά τανάλια μαζί σου για βοήθεια? Άμα είναι να μην έρθω με άδεια χέρια
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:09:09 μμ »

Άντε βρε χαχανούλι γιατί στο τσακ ήταν να μας κλειδώσουν χιχιχιχι
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #184 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:10:29 μμ »

ουτε να τσακωθητε δεν ξερετε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:11:08 μμ »

Πολύ κόσμο βλέπω μαζεμένο . Τι περιμένατε να παίσει ξύλο ? ΧΙΧΙ Πλάκα κάνουμε παιδάκια Χαμόγελο
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #186 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:11:23 μμ »

ουτε να τσακωθητε δεν ξερετε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Γιατι βρε παλιοπαπαρα...καλα το πηγαίναμε  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:11:46 μμ »

Δεν είχαμε διάθεση χαχαχαχαχχαχα
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Επισκέπτης
« Απάντηση #188 στις: Απρίλιος 15, 2014, 10:14:17 μμ »

ηθελα να ηξερα ποια φιλαρακια το πιστεψαν και δεν μιλαγε κανεις...να αρχισω να βριζω ............
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #189 στις: Απρίλιος 15, 2014, 11:06:33 μμ »

εγω δεν το πίστεψα και ο λόγος ηταν απο κάποια μνμ που σβήστηκαν Κλείσιμο ματιού και δεν.......δεν φιλαρακια μου Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί
Σας ευχαριστω που με κανατε και γελασα,ειχα πολυ καιρο να νιωσω χαρα σας ευχαριστω και τους 2 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καλο σας βραδυ,ωρα για υπνο.Καληνύχτα Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4379


Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Απρίλιος 15, 2014, 11:50:33 μμ »

για να πω την αληθεια... στην αρχη ειπα.. μα τι εγινε; και στεναχωρηθηκα... αλλα μετα ειδα τα σβησμενα μηνυματα και ειπα.. ωπ.. κατι παιζει και μας δουλευουν..

αυτο που σκεφτομουν ειναι αλλο ομως... κατ αρχην θα ηθελα μεσα απο την καρδια μου να πω πολλα μπραβο σε ολους που χαριζουν νομισματα, χαρτονομισματα, συλλεκτικα κτλ... σε αλλους! ειναι πραγματικα πραξεις απιστευτες και ειδικα στις μερες που ειμαστε... που δεν ειναι και οι ευκολοτερες... και το ευρω εχει αρχισει να γινεται ολοενα και πιο δυσκολο στις τσεπες μας! δυστυχως δεν εχω κατι να συμβαλλω κι εγω.. αλλα εχω μια ιδεα για τετοιου ειδους διαγωνισμους.. Χαμόγελο


τωρα.. τι σκεφτομουν... και χωρις να θελω ουτε να θιξω το στυλ του διαγωνισμου κτλ.. (ελπιζω ναμ ην παρεξηγηθω! και φυσικα... απλα εκφραζω ιδεα!), τι θα λεγατε αντι για το ρολοι, το να ποσταρεις μια συγκεκριμενη ωρα κτλ, να γινουν οι διαγωνισμοι αυτοι πιο εκπαιδευτικοι για ολους; Χαμόγελο

τι εννοω... να υπαρχει το νομισμα ή οτι αλλο συλλεκτικο σαν ειδος επαθλου προς τον νικητη.. αλλα ο διαγωνισμος να εχει να κανει με ερωτησεις που θα πρεπει να απαντηθουν... απο ιστορια (νομισματικη ή μη...), πληροφοριες για το τι δειχνει το νομισμα κτλ...

ή θα μπορουσε να μην λεει αυτο που εχει να δωσει ο φιλος συλλεκτης... αλλα μεσα απο μικρες πληροφοριες.... να ψαχνουν οι συμμετεχοντες να βρουν ποιο ειναι το δωρο...  (οι πληροφοριες να ειναι τετοιες που να μην το προδιδουν αμεσως... μπορει να ειναι πληροφορια.. ή στο που περιπου να ψαξουν αλλα στο φλου... και να ψαχνουν παλαιωτερα ποστ στο στεκι.... ή σε φωτογραφια μικρο μερος του κερματος.. κτλ..). ισως με αυτο τον τροπο να αρχισουν να μαθαινουμε ολοι μας μερικα πραγματακια γι αυτα που εχουμε... να βοηθαμε και νεωτερους συλλεκτες στο να μαθουν πραγματα και... γιατι οχι... να αρχισουμε να αγαπαμε και παλι την ιστορια.... οχι μονο της ελλαδος αλλα και αλλων περιοχων, κρατων... κτλ... Χαμόγελο

για να προλαβω τυχον ποσταρισματα.. στο οτι ετσι εχω παραπανω  πιθανοτητες εγω... πραγμα που πραγματικα δεν το πιστευω για τον εαυτο μου.... μπορω να μην συμμετεχω ή να μην υπολογιζονται τα ποστ μου στο παιχνιδι! Χαμόγελο ή.. να μπει δικλειδα οτι αν καποιος νικησει σε ενα τετοιο διαγωνισμο... δεν μπορει να λαβει μερος στον επομενο, αλλα θα μπορει στο μεθεπομενο... κτλ..... οποτε θα υπαρχουν ελπιδες για ολους!
τωρα.. αν υπαρχουν συνεργασιες... αυτο δεν μπορουμε να το σταματησουμε.. αλλα ισως ετσι αναπτυχθουν παραπανω οι σχεσεις αναμεταξυ μας και το δεσιμο που εχουμε σαν αρρωστοσυλλεκτακια!  Μεγάλο χαμόγελο

τωρα... αν δεν το βρισκετε διασκεδαστικο... τι θα λεγατε για κατι τελειως διαφορετικο... πχ... με το μουντιαλ;
το συγκεκριμενο εχει πολυ ψωμι... και μπορουν να μπουν 1 ή 2 βραβεια... Χαμόγελο αν θελετε μπορω να σας το αναλυσω σε αλλο ποστ! Κλείσιμο ματιού

αυτα τα γραφω μετα απο αρκετα μεγαλη εμπειρια μου σε cointests.. (διαγωνισμοι που κερδιζεις νομισματα - τοκεν σε παιχνιδι που παιζω... το geocaching). μαλιστα εκει εχω κανει κι ενα αλλα εχω ποσταρει και ιδεες...
η ιδεα του μουντιαλ ειναι δικη μου...

να δειτε το τι γινετε σε τατοιους διαγωνισμους... θα παθετε πλακα! να γραφεις ιστοριες φανταστικες, τρομαχτικες, κωμικες.. κτλ..  η δημιουργηκοτητα και το μυαλο δουλευουν πολυ και ταυτοχρονα κι εσυ αλλα και οσοι δαβαζουν διασκεδαζουν! καποιοι και απο εδω μεσα ειχαν την ευκαιρια να διαβασουν μερικα πραγματακια που εχω γραψει.... παντα στα αγγλικα... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #191 στις: Απρίλιος 15, 2014, 11:56:24 μμ »

για να πω την αληθεια... στην αρχη ειπα.. μα τι εγινε; και στεναχωρηθηκα... αλλα μετα ειδα τα σβησμενα μηνυματα και ειπα.. ωπ.. κατι παιζει και μας δουλευουν..

αυτο που σκεφτομουν ειναι αλλο ομως... κατ αρχην θα ηθελα μεσα απο την καρδια μου να πω πολλα μπραβο σε ολους που χαριζουν νομισματα, χαρτονομισματα, συλλεκτικα κτλ... σε αλλους! ειναι πραγματικα πραξεις απιστευτες και ειδικα στις μερες που ειμαστε... που δεν ειναι και οι ευκολοτερες... και το ευρω εχει αρχισει να γινεται ολοενα και πιο δυσκολο στις τσεπες μας! δυστυχως δεν εχω κατι να συμβαλλω κι εγω.. αλλα εχω μια ιδεα για τετοιου ειδους διαγωνισμους.. Χαμόγελο


τωρα.. τι σκεφτομουν... και χωρις να θελω ουτε να θιξω το στυλ του διαγωνισμου κτλ.. (ελπιζω ναμ ην παρεξηγηθω! και φυσικα... απλα εκφραζω ιδεα!), τι θα λεγατε αντι για το ρολοι, το να ποσταρεις μια συγκεκριμενη ωρα κτλ, να γινουν οι διαγωνισμοι αυτοι πιο εκπαιδευτικοι για ολους; Χαμόγελο

τι εννοω... να υπαρχει το νομισμα ή οτι αλλο συλλεκτικο σαν ειδος επαθλου προς τον νικητη.. αλλα ο διαγωνισμος να εχει να κανει με ερωτησεις που θα πρεπει να απαντηθουν... απο ιστορια (νομισματικη ή μη...), πληροφοριες για το τι δειχνει το νομισμα κτλ...

ή θα μπορουσε να μην λεει αυτο που εχει να δωσει ο φιλος συλλεκτης... αλλα μεσα απο μικρες πληροφοριες.... να ψαχνουν οι συμμετεχοντες να βρουν ποιο ειναι το δωρο...  (οι πληροφοριες να ειναι τετοιες που να μην το προδιδουν αμεσως... μπορει να ειναι πληροφορια.. ή στο που περιπου να ψαξουν αλλα στο φλου... και να ψαχνουν παλαιωτερα ποστ στο στεκι.... ή σε φωτογραφια μικρο μερος του κερματος.. κτλ..). ισως με αυτο τον τροπο να αρχισουν να μαθαινουμε ολοι μας μερικα πραγματακια γι αυτα που εχουμε... να βοηθαμε και νεωτερους συλλεκτες στο να μαθουν πραγματα και... γιατι οχι... να αρχισουμε να αγαπαμε και παλι την ιστορια.... οχι μονο της ελλαδος αλλα και αλλων περιοχων, κρατων... κτλ... Χαμόγελο

για να προλαβω τυχον ποσταρισματα.. στο οτι ετσι εχω παραπανω  πιθανοτητες εγω... πραγμα που πραγματικα δεν το πιστευω για τον εαυτο μου.... μπορω να μην συμμετεχω ή να μην υπολογιζονται τα ποστ μου στο παιχνιδι! Χαμόγελο ή.. να μπει δικλειδα οτι αν καποιος νικησει σε ενα τετοιο διαγωνισμο... δεν μπορει να λαβει μερος στον επομενο, αλλα θα μπορει στο μεθεπομενο... κτλ..... οποτε θα υπαρχουν ελπιδες για ολους!
τωρα.. αν υπαρχουν συνεργασιες... αυτο δεν μπορουμε να το σταματησουμε.. αλλα ισως ετσι αναπτυχθουν παραπανω οι σχεσεις αναμεταξυ μας και το δεσιμο που εχουμε σαν αρρωστοσυλλεκτακια!  Μεγάλο χαμόγελο

τωρα... αν δεν το βρισκετε διασκεδαστικο... τι θα λεγατε για κατι τελειως διαφορετικο... πχ... με το μουντιαλ;
το συγκεκριμενο εχει πολυ ψωμι... και μπορουν να μπουν 1 ή 2 βραβεια... Χαμόγελο αν θελετε μπορω να σας το αναλυσω σε αλλο ποστ! Κλείσιμο ματιού

αυτα τα γραφω μετα απο αρκετα μεγαλη εμπειρια μου σε cointests.. (διαγωνισμοι που κερδιζεις νομισματα - τοκεν σε παιχνιδι που παιζω... το geocaching). μαλιστα εκει εχω κανει κι ενα αλλα εχω ποσταρει και ιδεες...
η ιδεα του μουντιαλ ειναι δικη μου...

να δειτε το τι γινετε σε τατοιους διαγωνισμους... θα παθετε πλακα! να γραφεις ιστοριες φανταστικες, τρομαχτικες, κωμικες.. κτλ..  η δημιουργηκοτητα και το μυαλο δουλευουν πολυ και ταυτοχρονα κι εσυ αλλα και οσοι δαβαζουν διασκεδαζουν! καποιοι και απο εδω μεσα ειχαν την ευκαιρια να διαβασουν μερικα πραγματακια που εχω γραψει.... παντα στα αγγλικα... Κλείσιμο ματιού

νικο εχεις δικιο!!και γω το σκεφτηκα,γιαυτο και ειπα οτι η επομενη θα ειναι με αλλο τροπο!!
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4379


Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Απρίλιος 16, 2014, 12:15:48 πμ »

χαιρομαι γι αυτο Λευτερη μου! ισως ετσι να καταφερουμε να κανουμε και νεωτερους αλλα και παλαιοτερους συλλεκτες να αρχισουν διαβασμα και μελετη στα νομισματα και την ιστορια τους! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #193 στις: Απρίλιος 16, 2014, 12:16:04 πμ »

όχι βρε παιδιά τώρα που έμαθα το ρολογάκι    Χαμόγελο . Όπως και να γίνει εδώ θα είμαστε και θα παίζουμε . Παίζουμε για να διασκεδάσουμε και όχι για να κερδίσουμε..

Τώρα βέβαια εάν καταφέρουμε και κερδίσουμε η χαρά είναι διπλή  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4379


Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Απρίλιος 16, 2014, 12:32:13 πμ »

σταυρο μου κι αυτο θα εχει διασκεδαση... απλα θα ειναι περισσοτερο εκπαιδευτικο για αλλους! ασε που θα μπορουν να παιζουν και περισσοτεροι... μιας και δεν θα ειναι μιας μερας!

αυτο που πιστευω ειναι οτι το να βαζεις μια συγκεκριμενη ωρα για χτυπημα.. ναι μεν ειναι καλο για καποιους αλλα για αλλους οχι! μπορει αλλοι να εχουν δουλεια εκεινη την στιγμη... να τους τυχει κατι... ή να ειναι με την οικογενεια..  δηλαδη αν καποιος βαλει το ιδιο στις 4:37 το πρωι... ποιος ειναι μεσα; ελαχιστοι κι απο αυτους.. κανεις δεν γραφει σε τετοιες ωρες!

με τον τροπο που λεω... χωρις να το καταλαβεις θα μελετας και θα μαθαινεις.. ετσι.. ακομα κι αν δεν κερδισεις το δωρο.. θα εχεις κερδισει γνωσεις... οχι απαραιτητα μονο νομισματικες ετσι; σκεψου... να πω.. η γαλλια το 1998 ειχε βγαλει ενα νομισμα με εναν ζωγραφο διασημο... και το σχεδιο που ειχε πανω ειναι πινακας του... 1830... (ολα στην τυχη ειναι... μην το ψαχνετε... χαχαχαχα). για ποιον ζωγραφο λεω πειτε μου τα σημαντικοτερα εργα του, ποιο νομισμα ειναι αυτο που λεω, σε τι μεταλλο κοπηκε, τιραζ και ονομαστικη αξια.. και πως λεγετε ο πινακας που βλεπετε στο νομισμα... σε ποιο καλλιτεχνικο ρευμα ανηκει;

βλεπεις... με ενα κερμα μαθαινεις  απο τον ζωγραφο και τον πινακα μεχρι και καλλιτεχνικες τασεις του τοτε... και σου μενουν και οι νομισματικες πληροφοριες για το κερμα.. Κλείσιμο ματιού

με το να ψαξεις για το κερμα... αρχιζεις να κανεις και μελετη πανω του... χωρις να το καταλαβεις! οι μελετες αυτες μας λειπουν! ειλικρινα ποσοι απο εμας εχουν μελετησει σε βαθος τα νομισματα τους;; οχι μονο τα στοιχεια του νομισματος που αναφερεται στο χαρτακι της τραπεζας ή στον κραους... αλλα μελετη σε βαθος.. γιατι βγηκε, πως βγηκε τι εχει σαν σχεδιο πανω του.. γιατι το εχει... ποιο ειναι το τρελλο αγορι ή η ξεμαλλιαρα που εχει πανω το κερμα... κτλ; Κλείσιμο ματιού


Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences