Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:26:54 μμ
Σελίδες: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591729 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #1965 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 02:33:16 μμ »

Όταν άρχισε η διανομή του μίνι,8:05 ΤτΕ Αθήνα, άνθρωπος της τράπεζας(για πρώτη φορά) μας μάζεψε να μας πληροφορήσει(μέσα στην τράπεζα) και σε όλους,το υπόλοιπο πρόγραμμα,τις αλλαγές που θα
αρχίσουν να γίνονται από το 2015,σχετική πληροφόρηση για την νέα φόρμα παραγγελίας και γενικές
κουβέντες,ερωτήσεις,ότι θα θέλαμε εμείς οι συλλέκτες να κάνουμε και να τις μεταφέρει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απορία
Άκουσα πολλά και ενδιαφέροντα! Όλοι είχαμε κάτι να πούμε ή κάτι να ζητήσουμε. ''Το μακρύ μας και
το κοντό μας''!!!! Να μη παρεξηγηθώ...και εγώ μέσα!
Αυτό όμως που πραγματικά μου προξένησε την εντύπωση και.....δεν ξέρω πως να το πώ;;;
Ήταν ότι κάποιος κύριος,του ζητούσε απεγνωσμένα και επίμονα, στα νομισματικά προγράμματα που
θα επακολουθήσουν να βγούν πολλά περισσότερα νομίσματα!!!!!!!!! Μιλάμε για πολλά!!!! Για πάρα πολλά!!!!
Συγκεκριμένα του ζητούσε να ακολουθήσουμε το Γερμανικό.......δηλαδή να βγάλουμε 1,5 ευρώ χάλκινο
3,5 ευρώ χάλκινο 10ευρα ασημένια πολλά, 5ευρα χάλκινα ασημένια χρυσά και δεν ξέρω τι άλλο,
χάλκινα, ασημένια, μπρούζτινα, γαλβανιζέ, ξύλινα, πλαστικά, πετσετάκια, σουβέρ, μαχαιροπίρουνα,
τράπουλες,ομπρέλες θαλάσσης,τασάκια,αναπτήρες,στυλό και γενικά ζητούσε όλα και τα πάντα να
τα εκδόση η τράπεζα.  Έτσι.....για να έχει ο κόσμος να παίρνει!!!!!!(υπερβάλω,αλλά με αυτόν τον
τρόπο θα καταλάβετε το μέγεθος,του τί ζητούσε ο συγκεκριμένος κύριος.) Και καλά έκανε και τα
ζητούσε. ''Γούστο του,καπέλο του''
Αυτό όμως που με θύμωσε περισσότερο,ήταν όταν μόνος μου εναντιώθηκα στο κύριο αυτόν και
κανένας δεν πήρε το μέρος μου! Μόνο στο ''στέκι'' ξέρετε να τα λέτε;; Θυμός Απορία
Όταν πραγματικά χρειάστηκε να τα πείτε σε άνθρωπο της τράπεζας. Κανείς! Γιατί βρε παιδιά;
Μήπως θέλετε να γίνει και το νομισματικό πρόγραμμα ''γραμματόσημο'';;
Δε ξέρω τι να πώ!
Και μη μου πείτε......όλοι εκεί ήμασταν!!!!
Όταν όμως τα χάλκινα και τα ασημένια θα '' πέφτουν βροχή''...θα είναι πλέον αργά!!!!!!!!
Συγνώμη αν έγινα ολίγον εριστικός. Κουβέντα κάνουμε και ο λόγος τα έχει αυτά!!! Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο



Η είδηση της ημέρας: Από τον τραπεζικό υπάλληλο(ευγενέστατος). Προσπαθούν να αλλάξουν την
συσκευασία της PROOF kai να την κάνουν καλύτερη! Ίδωμεν.




Xaxaxaxaxaxa
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1966 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 03:38:20 μμ »

η ειδηση θα ηταν: προσπαθουν να μειωσουν την τιμη της proof και να γινει ελκυστικοτερη Χαμόγελο
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1967 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 03:44:34 μμ »

Θεσσαλονίκη πάντως (απ' ότι άκουσα), αν και αρχικά είχαν πει
ότι θα δώσουν μέχρι 20 νομίσματα, τελικά εξυπηρετήθηκαν 24 άτομα.

Στην on line φόρμα υπάρχει ακόμα...

... τελικά εξυπηρετήθηκαν 23 άτομα... και έμειναν και 2 κομμάτια ακόμα προς διάθεση από το υποκατάστημα της Θεσσαλονίκης!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2014, 04:08:44 μμ από xmac » Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #1968 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 04:09:23 μμ »

Πήγα στην ΤτΕ στις 13.27, πήρα το νούμερο 220, με περίμεναν και οι 2 κυρίες στα Ταμεία χωρίς καμμία ουρά, πλήρωσα, παρέλαβα και έφυγα σε λιγότερο από 5'. Προφανώς και δε συμβαίνει πάντα... Είδα χαρτί που έλεγε ότι θα εξυπηρετήσουν μέχρι το 230 Απορία, αλλά είχαν εκεί στους πάγκους τους τουλάχιστον άλλα 20 κουτάκια.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #1969 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 04:26:51 μμ »

Με άλλα λόγια, αρχίζει και ξεφουσκώνει το πράγμα. Βέβαια θα τα εξαφανίσουν ακόμη μια φορά οι Γερμανοί. Αν βέβαια συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό-πρόγραμμα ή ακολουθήσουν την προτροπή για ακόμη περισσότερα νομίσματα, ξέρουμε όλοι τι θα συμβεί ....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #1970 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 04:40:34 μμ »

Οπότε κύριοι το βλέπετε και εσείς ο κόσμος βαρέθηκε τις πολλές ετήσιες εκδόσεις και ο κόσμος λογικά δεν μπορεί οικονομικά να ανταποκριθεί
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #1971 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 04:41:17 μμ »

Συμφωνώ Φάνη, όπως πολύ σωστά και τα σχόλια του φίλου silahim.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1972 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 04:49:07 μμ »

βοηθησε και το στεκι με την απαγορευση πωλησεων στα αναμνηστικα!!αυτο μη το ξεχναμε!!
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1973 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 04:52:35 μμ »

μπα δε νομιζω οτι ειναι αυτο... απλα ο κοσμος θα επικεντρωθει στα ασημενια μαλλον... κατσε να δουμε και τις εμπνευσεις για το 2015 και εδω ειμαστε να αναλυσουμε αν θα υπαρχει μελλοντικο ενδιαφερον!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #1974 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 05:11:54 μμ »

Εγώ προσωπικά σταμάτησα σχεδόν όλα τα ελληνικά αναμνηστικά. Μαζεύω μόνο τα blisters-τρίπτυχα. Τα mini gold μου αρέσουν, απλώς δεν ήμουν ζεστός ή για να ακριβολογώ αμέλησα να το αγοράσω αυτή την φορά. Αν το βρω στην πορεία, στην τιμή έκδοσης του ή σε ανταλλαγή, λογικά θα το πάρω, αφού έχω ήδη στην συλλογή μου τα 2 προηγούμενα. Παντως, όλα τα υπόλοιπα τα σταμάτησα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #1975 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 05:12:32 μμ »

Μια φωτογραφία δεν βάλατε
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1976 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 05:13:03 μμ »

Όταν άρχισε η διανομή του μίνι,8:05 ΤτΕ Αθήνα, άνθρωπος της τράπεζας(για πρώτη φορά) μας μάζεψε να μας πληροφορήσει(μέσα στην τράπεζα) και σε όλους,το υπόλοιπο πρόγραμμα,τις αλλαγές που θα
αρχίσουν να γίνονται από το 2015,σχετική πληροφόρηση για την νέα φόρμα παραγγελίας και γενικές
κουβέντες,ερωτήσεις,ότι θα θέλαμε εμείς οι συλλέκτες να κάνουμε και να τις μεταφέρει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Απορία
Άκουσα πολλά και ενδιαφέροντα! Όλοι είχαμε κάτι να πούμε ή κάτι να ζητήσουμε. ''Το μακρύ μας και
το κοντό μας''!!!! Να μη παρεξηγηθώ...και εγώ μέσα!
Αυτό όμως που πραγματικά μου προξένησε την εντύπωση και.....δεν ξέρω πως να το πώ;;;
Ήταν ότι κάποιος κύριος,του ζητούσε απεγνωσμένα και επίμονα, στα νομισματικά προγράμματα που
θα επακολουθήσουν να βγούν πολλά περισσότερα νομίσματα!!!!!!!!! Μιλάμε για πολλά!!!! Για πάρα πολλά!!!!
Συγκεκριμένα του ζητούσε να ακολουθήσουμε το Γερμανικό.......δηλαδή να βγάλουμε 1,5 ευρώ χάλκινο
3,5 ευρώ χάλκινο 10ευρα ασημένια πολλά, 5ευρα χάλκινα ασημένια χρυσά και δεν ξέρω τι άλλο,
χάλκινα, ασημένια, μπρούζτινα, γαλβανιζέ, ξύλινα, πλαστικά, πετσετάκια, σουβέρ, μαχαιροπίρουνα,
τράπουλες,ομπρέλες θαλάσσης,τασάκια,αναπτήρες,στυλό και γενικά ζητούσε όλα και τα πάντα να
τα εκδόση η τράπεζα.  Έτσι.....για να έχει ο κόσμος να παίρνει!!!!!!(υπερβάλω,αλλά με αυτόν τον
τρόπο θα καταλάβετε το μέγεθος,του τί ζητούσε ο συγκεκριμένος κύριος.) Και καλά έκανε και τα
ζητούσε. ''Γούστο του,καπέλο του''
Αυτό όμως που με θύμωσε περισσότερο,ήταν όταν μόνος μου εναντιώθηκα στο κύριο αυτόν και
κανένας δεν πήρε το μέρος μου! Μόνο στο ''στέκι'' ξέρετε να τα λέτε;; Θυμός Απορία
Όταν πραγματικά χρειάστηκε να τα πείτε σε άνθρωπο της τράπεζας. Κανείς! Γιατί βρε παιδιά;
Μήπως θέλετε να γίνει και το νομισματικό πρόγραμμα ''γραμματόσημο'';;
Δε ξέρω τι να πώ!
Και μη μου πείτε......όλοι εκεί ήμασταν!!!!
Όταν όμως τα χάλκινα και τα ασημένια θα '' πέφτουν βροχή''...θα είναι πλέον αργά!!!!!!!!
Συγνώμη αν έγινα ολίγον εριστικός. Κουβέντα κάνουμε και ο λόγος τα έχει αυτά!!! Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο

+ 1000 πες τα Χρυσόστομε!  
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #1977 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 06:02:25 μμ »

ειναι προφανες οτι οσο αυξανονται τα αναμνηστικα τοσο θα αρχιζουν να επιλεγουν οι συλλεκτες να αφησουν καποια απεξω..αφου αρχιζει να γινεται αδυνατο να μαζευτουν ολα..το παραδειγμα της γερμανιας ειναι αντιαισθητικο και τουλαχιστον υπερβολικο θα ελεγα και δεν πρεπει να κοιταμε προς τα εκει θεωρω
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #1978 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 07:16:45 μμ »

Μια φωτογραφία δεν βάλατε
και φώτο =
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1979 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 07:20:51 μμ »

Πολύ ωραίο! Καλορίζικο Ευθύμη!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences