Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 02:01:37 μμ
Σελίδες: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 590078 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1365 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:35:00 μμ »

μπραβο πετυχες διανα (και... συνεχιζουν να λενε μ@λ@κιες με σιγουρια επιστημονα)

Μάθε να μιλάς ευγενικά εάν θέλεις να λάβεις απαντήσεις στα πόστ σου . Το *θα έπρεπε να ντρέπονται _ τολμάν και μιλούν αντί να σιωπούν * δεν με αγγίζει καθόλου . Εγω δεν είμαι επιστήμονας , έμπορος όμως είμαι . Για πες μου εσυ που δεν είσαι έμπορος όπως λες (μαλλον για επιστήμονα σε κόβω απο τον τροπο που γράφεις ) . Ποια θα ειναι η πορεία του κερματος ? να αγοράσουμε τωρα στα 600 ? θα παει κανά 2χιλιαρο ?

Δεν μου απαντήσες όμως . Το όχι ποια ειναι η τιμη του σήμερα ? με 1000 κομμάτια κοπη ?
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1366 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:36:34 μμ »

 Δεν νομίζω ότι είχαμε πέσει έξω στις προβλέψεις μας όσο αφορά τα ασημένια του 13. Έτρεχαν κάποιοι να τα πάρουν με 180-200 ευρώ!!! Και διάφοροι που είχαν συμφέροντα εδώ μέσα, έλεγαν ότι μπορεί να φτασει τα 400  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

Σε λίγο καιρό θα δούμε την τιμή του! Αν πάει πάνω από 600 τότε μεγάλωσε πολύ η συλλεκτική κοινότητα. Η γνώμη μου είναι ότι θα πέσει στη τιμή που το δίνει η τράπεζα, άντε ένα 50αρικο παραπάνω. Σίγουρα υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν έτσι τα πράγματα...την γνώμη μου λέω. Ένα χρηματιστήριο είναι και αυτό. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει! Έχει τις φούσκες του, τις εκπλήξεις του κτλ΄-κτλ.  Ένας μπάρμπας πάντως μου έλεγε ''ό,τι ανεβαίνει κατεβαίνει και ό,τι κατεβαίνει ανεβαίνει''. Το χρυσό νομίζω βρίσκεται στα πιο πάνω του με όλη την αναμπουμπούλα που γίνετε και την διαφήμιση... οπότε τώρα σειρά έχει ο κατήφορος  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #1367 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:38:44 μμ »

τιμή καταλόγου για το "ΟΧΙ" 2.200 ευρω , τεμάχια 1000 ( καραμιτσος)
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1368 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:42:00 μμ »

τιμή καταλόγου για το "ΟΧΙ" 2.200 ευρω , τεμάχια 1000 ( καραμιτσος)

Τιμη"αγοράς"?
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #1369 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:44:31 μμ »

τιμή καταλόγου για το "ΟΧΙ" 2.200 ευρω , τεμάχια 1000 ( καραμιτσος)

Τιμη"αγοράς"?
δεν ξέρω , δεν το πήρα . . . βολλευ 1800 ευρω τεμάχια 650 ( κατάλογος Καραμιτσου )  Άνεση ούτε αυτό ξέρω πόσο το δίνανε .
Καταγράφηκε
ankal
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17



Προφίλ
« Απάντηση #1370 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:44:56 μμ »

Οι συγκρίσεις με άλλα αναμνηστικά, που εκδόθηκαν ένα ανά έτος ή ανά 3-4 χρόνια είναι αδόκιμες. Πιστεύω ότι οι πραγματικές τιμές των αναμνηστικών ευρώ, φαίνονται στα 2 ή 3 χρόνια. Όταν υπάρχει πληθώρα κοπών ανά έτος, η κούραση και η απαξίωση δεν είναι μακριά. Με λιγότερα αναμνηστικά σε πιο αραιές κοπές, σίγουρα οι τιμές θα ήταν πολλαπλάσιες.
Καταγράφηκε

Μετά από φυσική επεξεργασία, όλα καταλήγουν στο βόθρο
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #1371 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:49:25 μμ »

τι τα θες 600 κομμάτια είναι , θα πιάσει τιμη μας αρέσει δεν μας αρέσει . όλα τα άλλα ειναι για να γεμίζουμε σελίδες . ταπεινή μου γνώμη βέβαια  .  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #1372 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:51:39 μμ »

τιμή καταλόγου για το "ΟΧΙ" 2.200 ευρω , τεμάχια 1000 ( καραμιτσος)

Τιμη"αγοράς"?

Συμφωνώ απόλυτα με τον Διονύση.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #1373 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:54:39 μμ »

τιμή καταλόγου για το "ΟΧΙ" 2.200 ευρω , τεμάχια 1000 ( καραμιτσος)

Τιμη"αγοράς"?

Συμφωνώ απόλυτα με τον Διονύση.
αλήθεια πόσο το δίνανε το "ΟΧΙ" Απορία είχαν γίνει φασαρίες τότε .
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1374 στις: Ιούλιος 10, 2014, 05:55:52 μμ »

3 Κυριακές πριν αγοραπωλησία με ΟΧΙ μπροστά μου στα 1300 . Αναμνηστικό που λείπει απο πολλές συλλογές και κάποτε είχε 1800 έως 2100 . Γίνετε πράξη 2-3 φορές το χρόνο και έχει φτάσει 1300 . Μου λέτε μετά οτι ο ιπποκρατης που βγήκε εχθές και ήδη μου προτείνανε 2 μαζί στα 1150 και τα αρνήθηκα . Θα φτάσει 900 ευρω .
ΟΤΑΝ έχουνε πάρει σχεδόν τα μισα όλοι οι ξένοι έμποροι , οι περισσότεροι με απαλλαγή ΦΠΑ . Οκ !! Οσοι επενδυσατε σε αυτα κρατήστε τα θα κονομησετε ! Οσοι είστε συλλέκτες δεν τρέχει κάτι , το κέφι σας κάνετε .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #1375 στις: Ιούλιος 10, 2014, 06:07:22 μμ »

πάντως όχι χρυσό στην πνε δεν έχω δει στις δημοπρασίες τα τελευταία 5-6χρόνια, ενώ όλα τα άλλα έχουν εμφανιστεί...γιατί δεν βάζει κανείς να δει που θα πάει? επίσης κινήσεις που γίνονται παράπλευρα καλό είναι να μην τις λαμβάνουμε υπόψιν. και μένα φίλος μου τα σκότωσε όλα τα αναμνηστικά μπροστά μου. τι πάει να πει ότι αυτή ήταν η αξία τους?
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1376 στις: Ιούλιος 10, 2014, 06:09:11 μμ »

μπραβο πετυχες διανα (και... συνεχιζουν να λενε μ@λ@κιες με σιγουρια επιστημονα)

Συνηθίζεις να βρίζεις όσους ευγενικά λένε τη γνώμη τους που δεν συμφωνεί με τη δική σου.
Φυσικά αυτά είναι τα μόνα επιχειρήματά σου.
ΕΥΓΕ!!
Καταγράφηκε

me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #1377 στις: Ιούλιος 10, 2014, 06:24:08 μμ »

Ρε Διονύση τι συγκρίνεις και εσύ;; Το ΟΧΙ είναι ένα απο τα ομορφότερα αναμνηστικά με πορεία 24 χρόνων και το άλλο είναι ένα επίσης ωραίο αναμνηστικό νόμισμα με χαμηλό τιραζ μέσα στην πληθώρα των αναμνηστικών κερμάτων που εκδίδει η ΤΤΕ πια. Αν του χρόνου εκδοθούν 2 χρυσά των 500 τεμαχίων και τον μεθεπόμενο 3 των 333 τεμαχίων κλπ...να δω τις τιμές τους! Και μη μου πείτε οτι δεν θα γίνει. Έχει γίνει ήδη πρόπερσι.....
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1378 στις: Ιούλιος 10, 2014, 06:32:09 μμ »

πάντως όχι χρυσό στην πνε δεν έχω δει στις δημοπρασίες τα τελευταία 5-6χρόνια, ενώ όλα τα άλλα έχουν εμφανιστεί...γιατί δεν βάζει κανείς να δει που θα πάει? επίσης κινήσεις που γίνονται παράπλευρα καλό είναι να μην τις λαμβάνουμε υπόψιν. και μένα φίλος μου τα σκότωσε όλα τα αναμνηστικά μπροστά μου. τι πάει να πει ότι αυτή ήταν η αξία τους?

Αυτές οι παράπλευρες που λες , ειναι οι καθημερινές συναλλαγές . Αυτές της δημοπρασίας ειναι οι μεμονωμένες περιπτώσεις .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1379 στις: Ιούλιος 10, 2014, 06:33:42 μμ »

εγω βλέπω πως σε 'στεκι συλλεκτών' εχουμε καταντήσει ή να σχολούμαστε με θεματα της επικαιρότητας, ή με το πρόγραμμα της ΤΤΕ (για μένα μη συλλεκτικά για να μην πω πως ουτε καν κερματα ειναι), ή τέλος με λίρες που εχουν υπεραξία 50 ευρώ πανω απο το μέταλλο και νομίζετε πως είναι super duper συλλεκτική.

Μόνο συλλεκτικό ενδιαφέρον δε βρίσκω στο να αγοράζει ο οιοσδήποτε χρυσο Αριστοτελη, Ιπποκράτη ή οτι αλλο ειναι και να το πουλάει την επομενη μέρα για να βγαλει απο εναν συναδελφο 100-400 ευρώ.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences