Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:22:11 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ....  (Αναγνώστηκε 3684 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Jack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:34:49 μμ »

Γεια σας
Βρηκα μερικα τευχη του ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ του 1964 .Νομιζω τα εδινε το ROL τοτε με καποια κουπονια.... Θα ηθελα την γνωμη σας .Το συγκεκριμενο τευχος το εχω διπλο και το ανταλλασω με καποιο αλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:29:26 μμ από Jack » Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:37:13 μμ »

Με τι το ανταλλάζεις?
Καταγράφηκε
Jack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 10:38:49 μμ »

Απο την ιδια σειρα , νομιζω μου λειπουν αυτα με το Βυζαντιο , πρεπει να τσεκαρω πρωτα.
Καταγράφηκε
Jack
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:08:33 μμ »

Επισης εχω τα κατωθι..... παρακαλω μια εκτιμηση ως προς την συλλεκτικοτητα θα ηταν ευπρόσδεκτη  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 11:23:35 μμ »

Αρκετά παλιό και σχετικά δύσκολο να το βρεις.Αλλά το θέμα είναι ότι το μαζεύουν ελάχιστοι
Καταγράφηκε
dinoskat
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 29, 2014, 10:39:30 μμ »

Jack, ατυχώς μπήκα στο στέκι πρόσφατα. Αν λοιπόν ακόμα μπαίνεις, στα τεύχη του ROL (1η σειρά βιβλίων: "ήμουν κι εγώ εκεί") υπάρχουν ακόμα τα: 6ο & 7ο (Βυζάντιο στα χρόνια του Ηράκλειου) και 8ο (Αννίβας). Χωρίς να είμαι σίγουρος, δεν υπήρξε 9ο τεύχος. Κατόπιν κυκλοφόρησε η 2η σειρά του ROL σχετικά με το αυτοκίνητο, αλλά -κι εδώ- νομίζω ότι βγήκε μόνο το 1ο τεύχος.
Εκείνα τα χρόνια (πέριξ του 1964), τα απορρυπαντικά εξέδιδαν επιμορφωτικά/ψυχαγωγικά "προϊόντα". Και η χλωρίνη KLINEX είχε κυκλοφορήσει μια σειρά 6 επιτραπέζιων παιχνιδιών (γκρινιάρη, φιδάκι, σκάκι, ταβλι, ραλλυ, ποδοσφαιράκι)- αρκετά προσεγμένων μάλιστα! Βλέπεις ήταν μια σίγουρη οδός ...διείσδυσης στην ελληνική οικογένεια, με στόχο την επιμόρφωσή της: Κάθε νοικοκυριό αναμενόταν ν αγοράσει κάποιο απορρυπαντικό, ενώ δεν ήταν βέβαιο ότι θα αγόραζε κάποιο ιστορικό βιβλίο!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences