Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 07:50:05 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ  (Αναγνώστηκε 26991 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 03:22:36 μμ »

Βασίλη τα είπες όλα σε αυτό το ποστ σου. Ποσο δίκιο έχεις. Αντικειμενική χωρίς φανατισμό άποψή.Μπραβο.Γιατί Βασίλη μου να το καταδικασουν αυτό που έγινε? Αντιθέτως ρίχνουν λάδι στην φωτιά. Αφού τούς βολεύει  Αναποφασιστικότητα
Η ανθρώπινη ζωή είναι υπεράνω από οποιοδήποτε κόμμα ομάδα ή ιδεολογία. Και οποιος την αφαιρεί είναι φασιστας από οποιοδήποτε χώρο και αν προέρχεται.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 03:35:41 μμ »

Mpifteki
Τα  κινητρα ηταν  γνωστα απο χθες, αλλα οποιος δεν θελει να δει , ΔΕΝ βλεπει.
Πηγαινε επιπλεον (για ενημερωθεις) σε γκαλοπ που εχει γινει εδω, να δεις ποσοι ειναι αυτο που πιστευουν οτι οι εγχρωμοι, οι αριστεροι αλλα και ομοφυλοφιλοι πρεπει να εξαφανιστουν απο προσωπου γης.
Τους πολιτικους δεν τους αγγιζει κανεις Κλείσιμο ματιού


Coll, σε πιστευω... και αν ηξερα απο πριν ''το ποιον μερικων'', οντως δεν θα εγραφα τιποτα και ποτέ. Τωρα για τα υπολοιπα, λιγο πολυ ειναι γνωστα Χαμόγελο 
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:28:39 μμ »

Θα ήθελα να τοποθετηθώ με αφορμή τη δολοφονία , την πολιτική δολοφονια, του παιδιού αυτού. Χθες όλη μέρα έβλεπα ειδήσεις μη μπορώντας να πιστέψω πως εν έτος 2013 υπάρχουν άνθρωποι που δολοφονούνται μόνο και μόνο επειδή εκπροσωπούν εναν διαφορετικο πολιτικό χώρο.
Το ότι ο δολοφόνος ήταν χρυσαυγίτης , ανθρωπακι δειλό, υποχείριο του κόμματος της ΧΑ εκτελώντας εντολές δεν χρειάζεται ούτε κόκκος φαιάς ουσίας. Το μάθαμε μέσα απο τη δικογραφία. Αυτό που με προβληματίζει βαθύτατα είναι το ότι τα δύο μεγάλα κόμματα (ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ) δεν είναι ήδη στο ίδιο δωματιο και με κοινό διάγγλεμα στο Μαξίμου , Σαμαράς και Τσίπρας να δώσουν ηχηρό μήνυμα πως ο φασισμός σε τούτη τη χώρα δε χωράει. Αντ'αυτού κάθονται και μαλώνουν και φοβάμαι πως η ΧΑ όλο παει και δυναμώνει.

Και κάτι τελευταίο με αφορμή τα χθεσινά επεισόδια , που μου θύμισε μια ρήση κάποιου σοφού που ειχε πει για τον εμφύλιο 'τοτε θα ήσουν ειτε φασίστας είτε κομ#####στής, ενδιάμεσο δεν υπήρχε', εάν χτύπα ξύλο , γίνει κατι παρόμοιο σε κοντινό χρονικό διαστημα και επεκταθούν τα επεισόδια, ο πολίτης όντως θα είναι υποχρεωμένος να επιλέξει. Τώρα το συνειδητοποίησα. Χθες δηλαδή.


Σχετικα με την απορια της πρωτης παραγραφου σου Βασιλη , να υπενθυμισω  οτι οταν καποιοι  ζητουσαν να τεθει εκτος νομου (τοτε δεν συμφωνουσα με αυτη την αποψη) ,ισως τελικα να ειχαν δικιο.
Παραπερα αυτο που εγω αντιλαμβανομαι ειναι οτι το κυβερνων κομμα (ενω επι της ουσιας χρησιμοποιει την αυγη ωστε να πηγαινουν εκει οι ψηφοι των δυσαρεστημενων,παρα να πανε αλλου), επιπλεον προσπαθει να ταυτισει στα ματια του ανυποψιαστου πολιτη την Αυγη με τον Συριζα ως ταυτοσημα κακα ακρα.
Εχεις καταλαβει οτι το διλημα που θελουν υποσυνειδητα να πιασει ειναι < Ν.Δ ή χαος>;;
Με ενα σπαρο δυο τρυγονια Κλείσιμο ματιού

Για ποιο τραπεζι μιλας.......;;;;

Οσο για την δευτερη παραγραφο, εχω να πω οτι στα ματια  του καθε υποχειριου υπαρχουν μονο αυτοι.....και ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ απενατι τους;. Και αν δεν υπαρχουν εχθροι ....... τοτε θα τους κατασκευασουν.
Εχω συζητησει με πολλους. Πιστεψε με , βλεπουν Εβραιους και κου#####στες κατω απο καθε πετρα.
Ειναι απιστευτο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:50:17 μμ από coll » Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:39:58 μμ »

Γιάννη μου σε αγαπώ αλλα διαφωνώ σαυτα που γράφεις.Ποιος αριστερός δεν εχει καταδικάσει τα γεγονότα της μαρφιν?Αυτο το αστείο οτι η χρυση αυγη καταδίκασε την δολοφονία απο τους έμμισθους μπράβους της δεν με εκανε να γελάσω καθόλου.Και ο δολοφόνος και η γυναίκα του δούλευαν για αυτούς και βλέπεις τη δουλειά εκανε .Γιάννη εκαναν 9 προσαγωγές προχτές στον Πειραιά και τα 6 άτομα είχαν φάκελο .Το καταδίκασαν τα φασιστακια για να μην χασουν ψήφους απο τον απλό κόσμο απλά τα πραγματα.Αυτα τα γράφω γιατι δεν εχω πάρει κανα καλό νόμισμα τελευταία  Φιλί Μεγάλο χαμόγελο .
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:54:52 μμ »

Kαι επιπλεον αφου γνωριζετε  ποιοι κουκουλοφοροι εκαψαν τους δυστυχισμενους εκει μεσα ,να με ενημερωσετε Απορία
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:58:23 μμ »

Δημήτρη δεν είπα για αριστερους όσο αφορά την Μαρφιν. Για τα επίσημα κόμματα της αριστεράς μίλησα.Συμφωνώ ότι το θρασιμι και η παρέα του δεν ήταν και της Εκκλησίας.  Σαρκασμός

Σωτήρη κάτι είπες για τρυγονια. Έχεις καμιά πληροφορία?  Σαρκασμός Σαρκασμός

Παιδιά μην κάνουμε το χατηρι σε ανισσοροπους ακραιους να τσακωνομαστε μεταξύ μας.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 08:00:07 μμ »

Γιαννη μου την αλλη εβδομαδα θα εχεις νεα μου  Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 08:08:13 μμ »

Γιαννη χτες και σημερα επεσαν ορτυκακια.
Σημερα ειχε ΚΑΙ τρυγονια.
Μην φανταστεις τρελα πραγματα αλλα δεν ηταν και ασχημα Κλείσιμο ματιού
9.00 το αργοτερο Πρεπει να ειμαι στην εργασια Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 08:09:21 μμ »

Γιαννη μου την αλλη εβδομαδα θα εχεις νεα μου  Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί

Ανυπομονω  Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 08:11:33 μμ »

Γιαννη χτες και σημερα επεσαν ορτυκακια.
Σημερα ειχε ΚΑΙ τρυγονια.
Μην φανταστεις τρελα πραγματα αλλα δεν ηταν και ασχημα Κλείσιμο ματιού
9.00 το αργοτερο Πρεπει να ειμαι στην εργασια Αναποφασιστικότητα

 Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Εδώ δυστυχώς τίποτα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 11:20:39 μμ »

το διστυχημα με τα χρυσα αυγα ειναι οτι ενενταξαν με δολο στα πλοκαμια τους ,τους αληθινους φιλοπατριδες,γιατι αλλο φιλοπατρις-Ελληνιστης,νοσταλγος των ενδοξων ημερων,και αλλο καθηκι ΝΕΟΝΑΖΙ,γουρουνι.... Θυμός
τωρα για το γεγονος του ''παληκαρα'' με τα 10 ατομα παρεα,(γνωστη η μεθοδος του φασισταριου+σπρευ πιπεριας),να πουμε οτι επαιξαν τον ρολο τους και οι μπυριτσες... Λύπη
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 01:56:59 μμ »

το διστυχημα με τα χρυσα αυγα ειναι οτι ενενταξαν με δολο στα πλοκαμια τους ,τους αληθινους φιλοπατριδες,γιατι αλλο φιλοπατρις-Ελληνιστης,νοσταλγος των ενδοξων ημερων,και αλλο καθηκι ΝΕΟΝΑΖΙ,γουρουνι.... Θυμός
τωρα για το γεγονος του ''παληκαρα'' με τα 10 ατομα παρεα,(γνωστη η μεθοδος του φασισταριου+σπρευ πιπεριας),να πουμε οτι επαιξαν τον ρολο τους και οι μπυριτσες... Λύπη


Εκει ειναι το ολο  κολπο φιλε.
<Εκμεταλευση της χαμηλης νοημοσυνης> ονομαζεται.
Και να στο πω και διαφορετικα.....
ΟΚ εχεις τα παπα  να καθαρισεις καποιον γιατι ετσι σου κανει κεφι και δεν υπολογιζεις το οτι θα γερασεις φυλακη............
Αν τα χεις μεγαλα φιλε πριν του την χωσεις στο στερνο υπουλα ,ΑΝ εισαι αντρας  του πετας ενα μαχαιρι σαν αυτο που κρατας για να μπορει να αμυνθει με ισους ορους . Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 02:01:01 μμ »

o 45χρονος ειχε ξανασκοτώσει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 05:27:30 μμ »

o 45χρονος ειχε ξανασκοτώσει.
αφού είπαν ότι δέν είχε μητρώο???
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 05:32:07 μμ »

H gnώμη μου. Δεν μαχαιρώνεις εν ψυχρώ και στρίβεις μαχαίρι ειδικά στην καρδιά. Εκτός αν το χεις ξανακανει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences