Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 10:22:16 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: εκτιμηση 50-100 δρχ του 1967  (Αναγνώστηκε 13600 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 11:15:19 μμ »

Συμφωνω αλλα αλλη αισθηση το γαντι και αλλη το χερι!!
δεν ξερω, αν τα προοριζεις (ο οποιοσδηποτε) για πωληση τοτε ναι αλλα αν σαν εμενα τα μαζευεις απλα τοτε το θεωρω καπως υπερβολικο, πρεπει να χαιρεσαι αμα τα εχεις
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 11:43:40 μμ »

Με την ίδια λογική να τσαλακώνεις και τα χαρτονομίσματα γιατί κάνουν ωραίο ήχο! Κλείσιμο ματιού
 Μπορεί να αγοράσεις ένα νόμισμα και να λες οτ θες να το κρατήσεις, αλλά μετά απο ένα χρόνο να βρεις καλύτερο! Αμα του κάνεις δακτυλιά όμως, ο άλλος θα το αγοράσει σε πολύ χαμηλότερη τιμή από ότι το πήρες εσύ.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:14:21 πμ »

Με την ίδια λογική να τσαλακώνεις και τα χαρτονομίσματα γιατί κάνουν ωραίο ήχο! Κλείσιμο ματιού

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!καλοοο! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 07:34:02 πμ »

χερι βαζουμε στις γκομενες(παλια οταν η μουν ελευθερος εγω) στο κοτοπουλο και στο ψαρι.
Τα κερματα προσεχουμε απο που τα πιανουμε.Αν δεν θελεις σλαμπ βαλτα στο χαρτονακι τους μεσα ή σε καμμια καψουλα
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 08:31:15 πμ »

καλημερα αναργυρε!προς το παρον ειναι σε χαρτονακι και μωλις μου ερθουν οι καψουλες που αγορασα θα τα βαλω εκει!για σλαμπαρισμα δεν ξερω πως και τι πρεπει να κανεις για να το κανω!!ειμαι καινουργια ακομα βλεπεις!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 08:33:28 πμ »

καλημερα αναργυρε!προς το παρον ειναι σε χαρτονακι και μωλις μου ερθουν οι καψουλες που αγορασα θα τα βαλω εκει!για σλαμπαρισμα δεν ξερω πως και τι πρεπει να κανεις για να το κανω!!ειμαι καινουργια ακομα βλεπεις!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

Δωρα καλημερα για διαβασε εδω: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=3757.0
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 08:36:13 πμ »

παιδιά έχετε παραπληροφορηση στις χούντες,λάθος φτερά κοιτάτε.

Μανταμ τα νομισματα σας ειναι πολυ οκ και μαλιστα ειναι ομορφοτερα απο αυτα τα γυαλισμένα που κατά καιρους βγαινουν προς πωληση.

Μην τα πλυνετε μην τα καθαρισετε αλα αφηστε τα ως εχουν.

Εαν ποτε αποφασισετε να τα πουλησετε μην διστασετε να επικοινωνησετε μαζι μου.

σας ευχαριστω κυριε βασιλη για τα καλα σας λογια!δεν εχω σκοπο να τα πειραξω(καθαρισω) μιας και αυτο το εχω διαβασει εδω απειρες φορες οτι κανει ζημια στο νομισμα!!!αλλωστε μου φαινετε και μενα πιο ομορφα ετσι που ειναι,φαινοντα και ο χρονος που εχει περασει πανω τους!!!οσο για το αν τα πουλησω δεν το εχω σκοπο μιας και τα πηρα προσφατα,αλλα αν ποτε το σκεφτω θα σας το πω!!ευχαριστω και παλι δωρα!!!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 08:38:46 πμ »

καλημερα αναργυρε!προς το παρον ειναι σε χαρτονακι και μωλις μου ερθουν οι καψουλες που αγορασα θα τα βαλω εκει!για σλαμπαρισμα δεν ξερω πως και τι πρεπει να κανεις για να το κανω!!ειμαι καινουργια ακομα βλεπεις!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

Δωρα καλημερα για διαβασε εδω: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=3757.0


σε ευχαριστω βασιλη!!!!!!!!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
καλημερα!!!
Καταγράφηκε
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 01:01:32 μμ »

χαχαχαχαχα ναι και στις γκομενες σιγουρα αλλα και στα νομισματα!!:Ρ
δεν ξερω καν τον ηχο απο το τσαλακωμα χαρτονομισματος γτ ολα παντα τα εχω σε τελεια κατασταση και δεν ειναι το ιδιο!
προσωπικα ειτε παρω νεο ειτε οχι ειμαι της αποψης δεν πουλω οποτε τα γεμιζω σαχτυλιες και το ευχαριστιεμαι, αλλωστε καθαριζουν με ενα πανακι.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 01:38:01 μμ »

Νομιζεις οτι καθαριζουν !
Τεσπα γιατι αξιας νομισματα μιλαμε;
Καταγράφηκε
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 04:23:55 μμ »

εγω για ολων των τυπων νομισματων αν απεφθεινεσαι σε εμενα! εγω το εγραψα με αφορμη το σχολιο καποιου φιλου για να μην το αγγιζει!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 04:31:08 μμ »

καλησπερα σπυρο!!!το να φορας γαντι και να πιανεις το νομισμα ειναι σωστο γιατι ετσι δεν αφηνεις δακτυλιες και στο λεω αυτο οχι για το αν καποια στιγμη το πουλησεις αλλα για να το βλεπεις εσυ και να το χαιρεσαι!!!
αλλιως ειναι ενα νομισμα (καθαρο) και να αστραφτει απο το λουστρο και αλλιως αν το βλεπεις με δακτυλιες και αλλα πανω!!!οσο για το αν αισθανεσαι το νομισμα,επειδη εχω γαντια και εχω πιασει με αυτα και με χωρις αυτα μπορω να σου πω πως η αισθηση ειναι το ιδιο δεν αλλαζει!βεβαια μιλαω για γαντια ειδικα,που ειναι μονο για αυτη  την δουλεια και οχι για αλλα γαντια κοινα,που ειναι και χοντρα!!!
τωρα βεβαια γουστα ειναι αυτα και ο καθενας κανει οτι νομιζει!!!αλλα ειναι κριμα σε ακριβα νομισματα να τα πιανεις χωρις γαντια και να τους κανεις δακτυλιες!!!
και δεν λεω οτι τα δικα μου που εχω ανεβασει ειναι ακριβα,υπαρχουν αλλα που κανουν πολυ πιο πολλα!!!!
φιλικα δωρα!!!
Καταγράφηκε
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:13:06 μμ »

Δωρα καλησπερα!
λες για ειδικα γαντια δλδ?? απο περιεργεια!!
μπορει ναι αλλα αυτο ισχυει αν τα νομισματα που πεφτουν στα χερια ειναι σε τελεια κατασταση διχως τπτ (proof λεγεται αν δεν κανω λαθος και αν κανω ας με διορθωσει καποιος). εγω λ.χ. αγορασα 1 γαλλικο 5φραγκο του 1870, ασημενιο με τον ναπολεων τον 3!! εμ δεν το χω αφησει απο τα χερια μου. φυσικα ομως ηταν κυκλοφορημενο και για αυτο μ αρεσε ακομα περισσοτερο
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:18:14 μμ »

BU λέγονται, όχι proof. Γενικά στους περισσότερους αρέσουν τα ακυκλοφόρητα, όχι τα κυκλοφορημένα. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 11:19:03 μμ »

όταν σου λέω foulhm διάβασε.....
άλλο proof, άλλο ακυκλοφόρητο κτλ.
τα νομίσματα πέφτουν σε καταστάσεις ανάλογα με το μαλαφαρισμα.τη κατάσταση πληρώνεις σε ένα νόμισμα όσοι πιο λίγοι το έχουν πιάσει και πειράξει τόσο το καλύτερο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences