Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 07, 2024, 08:39:55 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΗ  (Αναγνώστηκε 11108 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 27, 2013, 03:19:58 μμ »

Μεχρι ποσα θα δινατε για μια προυφ Ελισαβετ αθικτη στην καψουλα της του 2009 με κουτι και πιστοποιητικο; Απορία

Mεχρι 350 ευρω .... Κλείσιμο ματιού

Εσυ αμα ερχεσαι μαζι μου για ψωνια θα εχεις και ρεστα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Δεν προσεξες την πρωτη λεξη που χρησιμοποιησα ....ειπα   " ΜΕΧΡΙ " 350  Κλείσιμο ματιού

Τα ψωνια θα τα κανω αργοτερα ...προς το παρον απολαμβανω τις τελευταιες μερες του καλοκαιριου  Φιλί Φιλί



Εσυ σταματα να εισαι προκλητικος και να μας χτυπας οτι κανεις ακομα διακοπες  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 27, 2013, 04:40:29 μμ »

Καλησπερα! Ενας φιλος μου εμπορος (ειχε στοκ) προυφ απιαστες στην βιδωτη καψουλα (χωρις ομως box, coa ) και μου τις εδινε στην τρεχουσα τιμη της απλης...Κριμα που δεν πηρα.. Τωρα αναπαυεται.... Τοτε που ειχε 200 ευρω η απλη, 200 και η προυφ.... Αχχχχχ ..... Βεβαια, τωρα μπορω να παρω γυρω στα 20 πανω απο την απλη λιρα (προυφ, δεν εχουν ανοιχθει ποτε στην βιδωτη, ψωρις κουτι/χαρτι ομως), εχω ακρη. Αξιζει νομιζω. Τοτε επειδη τις ειχα βρει "μια η αλλη", δεν συνειδητοποιουσα οτι ειχαν τοσο premium οι προυφ, αν και τις εβλεπα στο εβαυ αλλα νομιζα  οτι ηταν υπερβολες... Εαν ειναι ετσι να παω να φορτωσω (οσο μπορω βεβαια   Σαρκασμός  )  !!!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 27, 2013, 05:06:04 μμ »

Φορτωνε Σωκρατη φορτωνε Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 27, 2013, 05:24:32 μμ »

Πιστεύω ότι 300 με 320 ευρώ θα ήταν μια καλή τιμή. Αν την πήρες πιο κάτω έχεις κάνει μια πολύ καλή αγορά. Πάντως εκεί γύρω πιστεύω ότι παίζουν οι τιμές.

  Είμαι σύμφωνος μαζί σου.
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1433



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:12:59 μμ »

 για το θεμα κουτι, καθε τοσο βγαζουν στο εβαυ αδεια και καμια φορα, με πιστοποιητικο.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 27, 2013, 10:25:23 μμ »

Δεν ξερω,καποιες απαντησεις παλαιοτερων μελων,και σιγουρα εμπειροτερων απο εμενα, με μπερδεψαν λιγο.
Η κοινη χρυση λιρα,ουτε καν BU, εχει αυτη την στιγμη 260 ευρω.
Δηλαδη αν βαλω αγγελια "ζητειται προυφ με κουτι και πιστοποιητικο 320 ευρω" θα σπευσουν να μου δωσουν κομματια?
Η αν ζητησω 'προυφ ανεγγιχτη σε καψουλα ,χωρις χαρτι και κουτι,280 ευρω" θα βρω πωλητες προθυμους?
Αν ειναι ετσι ,να το κανω και μετα να βγω να τις πουλησω στο e bay να κονομησω χοντρα....
Τα λεω σωστα η μου ξεφευγει κατι? Απορία Απορία Απορία Απορία

Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 27, 2013, 10:43:52 μμ »

Δεν ξερω,καποιες απαντησεις παλαιοτερων μελων,και σιγουρα εμπειροτερων απο εμενα, με μπερδεψαν λιγο.
Η κοινη χρυση λιρα,ουτε καν BU, εχει αυτη την στιγμη 260 ευρω.
Δηλαδη αν βαλω αγγελια "ζητειται προυφ με κουτι και πιστοποιητικο 320 ευρω" θα σπευσουν να μου δωσουν κομματια?
Η αν ζητησω 'προυφ ανεγγιχτη σε καψουλα ,χωρις χαρτι και κουτι,280 ευρω" θα βρω πωλητες προθυμους?
Αν ειναι ετσι ,να το κανω και μετα να βγω να τις πουλησω στο e bay να κονομησω χοντρα....


Τα λεω σωστα η μου ξεφευγει κατι? Απορία Απορία Απορία Απορία



Μια χαρα τα λες  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 27, 2013, 11:00:48 μμ »

Πόσο νομίζεις αγαπητέ φίλε ότι μπορείς να πουλήσεις στο ebay  έτσι ώστε να το οικονομήσεις χοντρά. Το έχεις ψάξει το θέμα, έχεις δει πόσο πουλιούνται ? Μόνο μη μου ζητήσεις απόψε αποδείξεις αδυνατώ, αύριο ευχαρίστως. 
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 27, 2013, 11:10:03 μμ »

Δεν μπορω να ανεβασω φωτο λογω το οτι η φωτογραφικη μου κανει διακοπες με τον αδερφο μου στην ΛΕΥΚΑΔΑ!!Θα το κανω τις επομενες μερες!!Λοιπον απο μηνες ψαχνω την προυφ του 2009 για να κλεισω μια τρυπα!!Δεν συζητω για Ε-ΒΑΥ και θα καταλαβετε αν κανετε μια αναζητηση τον λογο!!!Για παραδειγμα

http://www.ebay.com/itm/2009-ROYAL-MINT-ST-GEORGE-SOLID-22K-GOLD-PROOF-FULL-SOVEREIGN-COIN-BOX-COA-/400325826744?pt=Coins_BritishProofs_RL&hash=item5d354758b8


http://www.ebay.com/itm/2009-UK-GOLD-PROOF-SOVEREIGN-WITH-BOX-COA-/370625874337?pt=Coins_BritishProofs_RL&hash=item564b0609a1

Μετα απο αρκετο ξεποδαριασμα το τελευταιο μηνα βρεθηκε η λιρα!Την ειχε συλλεκτης και μαλιστα μελος του φορουμ τον οποιο συναντησα τυχαια και με ρωτησε τι ψαχνω σε προυφαδικο του κεντρου!Ετσι πηρα σημερα ενα κοσμημα σφραγισμενο σε καψουλα αθικτο και απιαστο ΧΩΡΙΣ ομως κουτι και πιστοποιητικο!! Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Ευτυχως πεσανε καποια τηλεφωνα και βρεθηκε κουτι και πιστοποιητικο απο φιλο που ειχε πιστοποιησει μια και ειχε μεινει ορφανο το κουτι!!

Την λιρα μαζι με το κουτι την πηρα στα 320 και αυτο μονο και μονο λογω φιλιας και παλιοτερης εξυπηρετησης που ειχα κανει στον πωλητη!!ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ και ειμαι σιγουρος οτι διαβαζει το ποστ μου!!

Ηταν απλα μια συγκυρια!Μια συμπτωση!!Οποιοσδηποτε θα επιδιωξει αυριο να αγορασει μια προυφ του 2009 δεν θα βγαλει λιγοτερα απο 350 ευρω απο την τσεπη!!

Υ.Γ Υπαρχουν πολλοι συλλεκτες που λενε οτι ο συλλεκτισμος ειναι μοναχικο σπορ!!Εγω λεω οτι αν δεν ηταν καποιοι φιλοι συλλεκτες καποια αγαπημενα κομματια δεν θα τα ειχα βρει ποτε!!

Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences