Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 29, 2024, 05:03:52 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΤΗ  (Αναγνώστηκε 28459 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 22, 2013, 06:26:21 μμ »

Σήμερα επικρατή μια σιωπή και παράλληλα ένας εκνευρισμός, ίσως να φταίει που το μεγαλύτερο ποσοστό από το στέκι μας έχει στεναχωρήσει πολύ η αποχώρηση του φίλου μας! Τουλάχιστον εμένα προσωπικά πάρα πολύ και ας μην είχαμε και πολλές συναλλαγές και κουβέντες ήταν ένας πολύ αξιόλογος συλλέκτης και άνθρωπος!

Εγώ ίσως να μην πάρω ποτέ τον τίτλο της συλλέκτριας και ίσως να μη μάθω πότε τα όσα γνωρίζουν τα παιδιά που έχω γνωρίσει και σέβομαι απίστευτα εδώ μέσα, μετά όμως από την επαφή μου και την παρουσία μου για 6 μήνες  νομίζω ο καθένας μπορεί να έχει μια εικόνα στο τι μπορεί να είμαι...Πάνω εκεί λοιπόν αναφέρθηκα και είπα οτι θα πρέπει να μπει ένα πλαφόν για το ποιος και πότε κάνει μια ανάρτηση στις πωλήσεις-δημοπρασίες γιατί εαν είναι ένα τακτικό μέλος θα έχει δει θα έχει διαβάσει θα έχει βάλει καποια νομίσματα του προς εκτίμηση και ο "τακτικός" θα μάθει αλλά και εμείς θα τον μάθουμε. Νομίζω έτσι θα αποφύγουμε κάποια ευτράπελα.
Επίσης δε είπαμε να πάει να κάνει σπαμ και άσχετα σχόλια κτλ κτλ για να πάρει τίτλο αλλά έστω και έτσι από αναρτήσεις που θα έχει κάνει θα μπορείς να καταλάβεις μέσες άκρες με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις.

Και στην τελική αυτό θα προστατέψει τα νέα μέλη...δε νομίζω να είναι τόσο μεγάλη "μαλακία" όπως την ανέφερε ο φιλος μας ο mpiftekis (συγνωμη δε ξέρω το ονομα σου Χαμόγελο )
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10408



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Αύγουστος 22, 2013, 06:49:33 μμ »

Αγαπητή Πωλίνα, στο στέκι, υπάρχουν μέλη, θαυμάσια άτομα, που δεν συνηθίζουν να γράφουν (διαβάζουν και ενημερώνονται μόνο) και ασχολούνται με αγορές και πωλήσεις κατά κύριο λόγο. Μπορούμε αυτούς να τους αποκλείσουμε από τις αγοραπωλησίες γιατί δεν είναι για παράδειγμα "τακτικοί"; Οι συντονιστές και επόπτες, να είσαι σίγουρη, θα βρουν τρόπο να μας προστατεύσουν από παρόμοιες "κακοτοπιές". Ηδη τα αντανακλαστικά στη"Βιολέτα" είδες πόσο ακαριαία δούλεψαν;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Αύγουστος 22, 2013, 06:56:09 μμ »

Αγαπητή Πωλίνα, στο στέκι, υπάρχουν μέλη, θαυμάσια άτομα, που δεν συνηθίζουν να γράφουν (διαβάζουν και ενημερώνονται μόνο) και ασχολούνται με αγορές και πωλήσεις κατά κύριο λόγο. Μπορούμε αυτούς να τους αποκλείσουμε από τις αγοραπωλησίες γιατί δεν είναι για παράδειγμα "τακτικοί"; Οι συντονιστές και επόπτες, να είσαι σίγουρη, θα βρουν τρόπο να μας προστατεύσουν από παρόμοιες "κακοτοπιές". Ηδη τα αντανακλαστικά στη"Βιολέτα" είδες πόσο ακαριαία δούλεψαν;

 Ναι αυτό είναι σωστό που λες οτι είναι και άτομα αξιόλογα που δε γράφουν και είναι πάντα ως νέοι χρήστες και ετσι τους στερείται το δικαίωμα να κάνουν μια πώληση, αυτό είναι ένα θέμα μπορώ να πω! δε ξέρω είναι δύσκολα...
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
gio196
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:04:06 μμ »

εγω συμφωνω  με την αποψη του mpifteki αν δεν βρουν οι διαχειριστες κατι καλυτερο ειναι καλη ιδεα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:14:48 μμ »

Φιλοι μου αν παρακολουθησετε τις νεες εγγραφες μελων θα δειτε οτι καποια ατομα γραφονται μονο και μονο για να πουλησουν ,αυτη την σιγουρα δυσκολη περιοδο,οτι ξετρυπωσαν απο συρταρια και μπαουλα και μετα με ελαφρα πηδηματακια.....ποσα απο τα ατομα αυτα εχουν συνεχισει να βρισκονται εδω μεταξυ μας και δεν λεω να ειναι ενεργοι συλλεκτες αλλα να προσπαθουν να μαθουν δυο πραγματα να εκφερουν που και που μια αποψη να διατυπωνουν μια ερωτηση ενα προβληματισμο για ψαξτε και θα απαγοητευθειτε.Αλλα παλι ατομα εχουν αντιστροφη πορεια ειναι εδω μονο και μονο ειτε για να αγοραζουν ειτε για να πωλουν,θα μου πει καποιος ειναι κακο αυτο φυσικα οχι αλλα βρε αδερφε πες και συ καπου μια αποψη τοσα νομισματα εχουν περασει απο τα χερια σου δεν μπορει να μην εχεις κατι να προσφερεις στον διαλογο.Εγω βλεπω καθε ημερα που παρακολουθω τα τεκταινομενα στο στεκι τα ιδια και τα ιδια προσωπα και αναρωτιεμαι ποσοι ειναι οι ενεργοι λογαριασμοι-αυτοι που θα μπουν τουλαχιστον 1-2 φορες την βδομαδα- απο τις πολλες εκατονταδες που εχουν γραφτει.Αντιθετα βλεπω με λυπη ατομα καθαρα και με μερακι στον συλλεκτισμο να φευγουν.Δεν ξερω εχω αρχισει και απαγοητευομαι.......  
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4139


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:29:26 μμ »

Αν και τον Παναγιώτη δεν τον γνωρίζω προσωπικά ούτε είχα κάποια συναλλαγή μαζί του ξέρω ότι είναι ένα εξαίρετο άτομο από πληροφορίες που έχω από σωστά άτομα του στεκιού.Το λέω αυτό για να πω να μην δώσει σημασία σε κανέναν τους και να μείνει μαζί μας.
 Όσο για το άτομο δηλ. την Βιολετούλα ή μάλλον Σπυριδούλα σας λέω ότι την είχα πατήσει και εγώ αλλά δεν είχα αναφέρει τίποτα εδώ στο στέκι, όμως τον έγραψα κανονικά, δεν του έδωσα καμμιά σημασία αν και με πείραξε πολύ η συμπεριφορά του.Δεν υπάρχει πιστεύω χειρότερο πράγμα για κάποιον από το να μην του δίνεις σημασία.Ας το κάνουμε αυτό όλοι μαζί και τότε κάτι θα καταλάβει ο πανίβλακας...
Όσο για τους συλλέκτες έχω να πω φίλε μου Μιχάλη ότι οι πραγματικοί  δεν θα φύγουν ποτέ από τον χώρο γιατί έχουν αποκτήσει αγάπη από τις γνώσεις που έχουν πάρει και παίρνουν συνεχώς...και όχι μόνο για τα νομίσματα αλλά ευρύτερες γνώσεις για μας τους ίδιους, την πατρίδα μας,την ιστορία μας την ζωή μας...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4139


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:40:26 μμ »

Αντώνη είδα ότι μπήκες στο στέκι, θυμάσαι για εκείνον τον ανορθόγραφο που λέγαμε; αυτό το ρεμάλι είναι ο πονηρός ή μάλλον η πονηρή Βιολετούλα ή καλύτερα  Σπυριδούλα...
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:40:38 μμ »

Μα και να δώσει βρε παιδιά κινητό τηλέφωνο τι έχεις να μας πει???δε μπορείς να πάρεις καμία απολύτως πληροφορία για το ποιος ειναι εάν δε έχεις εισαγγελική εντολή.
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:51:10 μμ »

Μιχαλη σωστος εισαι..και συμφωνω απολυτα ... Κλείσιμο ματιού
Εγω μπαινω καθε μερα ..ισως να χω και τις περισσοτερες ωρες ..αναλογικα.
Αλλα δεν ανεβαζω ποια νομισματα ..γιατι πολλες φορες ..βλεπω επιθετικα σχολια(οχι για τα δικα μου) ..και δεν ειμαι για να χαλιεμαι..Μπορει καποιος να πεταχτει να μου πει.."εισαι ασχετος" ....καλα το λες...αλλα ειμαι και καψουρης..και θαυμαστης των ατομων με γνωσεις..και φιλικη αναλυση.
Το υφος ολων μας(ας πουμε..ολων)...εχει παρεκτραπει
Εγω οταν πρωτομπηκα ..εκανα ενα αιωνα ..να γραψω...διαβαζα ...και με ελουζε κρυος ιδρωτας πως να ..ρωτησω κατι...
Ολα εχουν συναφεια,,ολα Κλείσιμο ματιού
Θυμαμαι κατι "στοιχηματα" ..οχι xf40... οχι xf45......μα καλα δεν βλεπεις το φρυδι..."τελικα ειχες δικιο" ..τωρα που το προσεξα...
Μεγαλεια φιλοι μου ....Μεγαλεια
Που να πω τωρα καμμια "γνωμη"...αστο καλυτερα να διαβαζω ,,να χω την ηρεμια μου..
Αλλα με αυτον το τροπο..δεν δημιουργουνται νεοι συλλεκτες.....
Απλα νεοι ..ΠΩΛΗΤΕΣ Κλείσιμο ματιού
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
Γιωργος
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 22, 2013, 07:56:08 μμ »

ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟΣ
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:03:01 μμ »

Σωστός
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:04:38 μμ »

Αλλα δεν ανεβαζω ποια νομισματα ..γιατι πολλες φορες ..βλεπω επιθετικα σχολια(οχι για τα δικα μου) ..και δεν ειμαι για να χαλιεμαι..Μπορει καποιος να πεταχτει να μου πει.."εισαι ασχετος" ...

Γιώργο εγώ ανεβάζω συνέχεια εκτιμήσεις και έχω ακούσει διάφορα. Με βλέπεις να πτοούμαι? Χαμόγελο
Το βλέπω σαν να βλέπεις μπάλα με φίλους και να λες αυτός είναι άμπαλος. όλο και κάποιος θα βρεθεί να σου πει: τι λες ρε βλάκα.. Αλλά στις περισσότερες φορές μάλλον θα κερδίσεις παρά θα χάσεις
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:14:46 μμ »

Γιωργο ..δεν ειναι προσωπικο το θεμα ...μια χαρα οτι και να ναι
Προβληματισμο ..θετω
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:18:06 μμ »

Εδω κυριοι δεν ειναι μαγαζι ή λεσχη ή site δημοπρασιων και πωλησεων για να μαζευουμε ονοματα και sms και αριθμους τηλεφωνου.Εδω ειναι ενα στεκι ,ενα καφενειο που μπαινει οποιος θελει διαβαζει ή γράφει υποκειμενος σε καποιος βασικους κανονες,Κανονικα δεν θα επρεπε να μας ενδιαφερει το ονομα του ακομα και αν μας ελεγε οτι ειναι ο Μεγας Ναπολεωντας.
Ψαχνουμε εναν τροπο απλο  για να μπορεσουμε να ελαχιστοποιησουμε τα λαμογια που μπαινουν στο τομεα των πωλησεων-δημοπρασιων-ζητησης και αναταλλαγων. Ο κανονας θα πρεπει να ειναι απλος στην επιβολη και να εχει καποιο αποτελεσμα.Πολυ λιγο μας ενδιαφερει αν υπαρχουν 2-3 χρηστες που θελουν να πωλησουν  και επειδη ας πουμε δεν γραφουν δεν θα μπορουν να πουλησουν. Ειναι προβλημα τους και δεν μας ενδιαφερει.Το θεμα ειναι να σταματησουμε ενα λαμογιο,δεκα ημερων και 10 ποστ που πουλα 40 λιρες,  να διαπραγματευεται με μελη που αφελως κατα την αποψη μου καταδεχονται να συζητανε μαζι του.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 22, 2013, 08:19:17 μμ »

Γιώργο και γω συμφωνω μαζι σου .
Και γω με την σειρα μου ,διάβαζα αρκετούς μήνες χωρις να γράψω τίποτε .
Ακομα και σημερα διστάζω να βαθμολόγησω η να πω την γνώμη μου διοτι δεν ειμαι σίγουρος .
Φυσικα συνεχίζω απτόητος την συλλογη  :)και ζητάω την γνώμη όλων
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences