Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούλιος 02, 2024, 10:24:08 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δεν μπορούσα να το βάλω στα αστεία βίντεο...  (Αναγνώστηκε 8254 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 17, 2013, 02:08:35 μμ »

Αυτά είναι τα δικαιώματα μας
http://www.aniwthoi.net/2013/08/blog-post_4826.html
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 17, 2013, 02:34:12 μμ »

Βασιλη ολα αυτα εννοουσα οταν ελεγα οτι ειναι ενας υπαλληλισκος και μονο,δεν εχει δικαιωμα να σου κανει τιποτα.Μονο η αστυνομια εχει το δικαιωμα,ποσο μαλλον που φωναζε στους αστυνομ. να πανε την γυναικα αυτοφωρο,με ποιο δικαιωμα?
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 17, 2013, 02:36:38 μμ »

μου θυμιζει την ΑΕΠΙ που ηρθε να μου κανει ελεγχο στο μαγαζι,τους πεταξα εξω με της κλωτσιες,και φωναξα και την αστυνομια,βρηκανε τον μπελα τους!!!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 17, 2013, 04:43:03 μμ »

Αν δεν είχε σκοτωθεί ο πιτσιρικάς και απλά τον είχαν πιάσει χωρίς εισιτήριο, τί θα γράφαμε;
Οτι ένας ακόμα αλήτης, χουλιγκάνος κιόλας αφου ήταν τακτικός στα γήπεδα (για να δεί τον ΠΑΟ είχε χρήματα), δεν ακύρωνε ποτέ του εισιτήριο και έκανε τις μετακινήσεις του εις βάρων όλων εμάς που χτυπάμε εισιτήρια. Κάτι τέτοιο δεν θα γράφαμε;

Ο θάνατος του 18χρονου είναι ενα τραγικό γεγονός. Αυτο δεν χωράει αμφιβολία. Ενας νέος άνθρωπος έχασε την ζωή του για 1,40€.
Απο την άλλη ο ελεγκτής έκανε την δουλειά του. Αν την εκανε με υπερβάλοντα ζήλο, θα το κρίνουν άλλοι. Αλλα δεν μπορώ να δικαιολογήσω με τίποτα το γεγονός οτι ο 18χρονος είχε τα χρήματα να πηγαίνει γήπεδο, αλλα δεν είχε να πάρει εισιτήριο...
Θεωρώ οτι κάτι στράβωσε και ο πιστιρικάς βγήκε - ωθήθηκε ( ; )- εκτός λεοφωρείου. Αν τον έσπρωξαν, τότε τα δεδομένα αλλάζουν. Αν παίχτηκε κάτι άλλο, ίσως, το μάθουμε μαζί με την αλήθεια.

Μήπως όμως είναι ευκαιρία, με τον θάνατο ενός νέου ανθρώπου σαν αφετηρία, να διορθώσουμε κάποια 'λάθος' πράγματα στις μετακινήσεις;
Και σίγουρα θα πρέπει να έχουμε 2 πράγματα στο νού μας, σαν βασικές αρχές:
1ον, οι ελεγκτές δέν είναι σερίφηδες. Και,
2ον, όποιος χρησιμοποιεί τα ΜΜΜ, οφείλει να έχει εισιτήριο και να το ακυρώνει.


Φιλικά και χωρίς διάθεση να το παίξω συνήγορος κανενός.
Μανώλης
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 17, 2013, 04:52:34 μμ »

Μανωλη για μενα  καποια πραγματα πρεπει να τα σεβομαστε πχ γιατι εγω να πληρωνω και ο αλλος οχι?Ολοι οφειλουμε να εχουμε εισητηριο.
Αυτο που με πειραξε ποιο πολυ ειναι οταν ειδα της ειδησεις και αυτοπτες μαρτυρες ειπαν οτι ο ελεκτης τον κρατουσε απο την μπλουζα να μη φυγει.Βρε αστον να φυγει!!!,να το αποτελεσμα.
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:10:45 μμ »

μου θυμιζει την ΑΕΠΙ που ηρθε να μου κανει ελεγχο στο μαγαζι,τους πεταξα εξω με της κλωτσιες,και φωναξα και την αστυνομια,βρηκανε τον μπελα τους!!!
Φιλε Λευτερη χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,δεν ηρθε η ΑΕΠΙ,,,,
Κανενας αντιπροσωπος που μαζευει τα λεφτα θα ηρθε....
Την αστυνομια στην φερνει η ΑΕΠΙ αν θελει για πλακα οποτε θελει αν δεν εισαι συνεργασιμος.
Δηλαδη δεν πληρωνεις,ψευδη δηλωση τ.μ. ,κ,λ,π,
Ειναι μεγαλη δυναμη ,με μεγαλο back up.
Aν πας στο κτιριο που εχουν θα παθεις πλακα.
Και εχει και προεδρο βαζελο... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:12:09 μμ »

Και κατι ακομα...αν εγιναν ετσι οπως λες,προσεχε τον επομενο λογαριασμο. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:20:16 μμ »

ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ!!!ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΕΜΜΕΣΟ ΤΡΟΠΟ (π.χ φορολογια)ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΤΟΥ!

(Γραφω κεφαλαια γιατι φωναζω απο οργη!!)

Οσο αφορα τους ελεγκτες πατηστε μια αναζητηση στο youtube να βαρεθειτε να βλεπετε βιντεακια!Δειτε να ελεγχουν τους ελληνες και να προσπερνανε τους αλλοδαπους και κατι αλβανους κανοντας πως δεν τους βλεπουν!!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός >:(Ο κοσμος να διαμαρτυρεται και αυτοι να λενε οτι αυτους δεν τους ελεγχουμε!! Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών ::)Γιατι ρε κοπροσκυλα να πληρωνει το ανεργο παλληκαρι και οχι ο πακιστανος;;; Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία

Τα ειπα και ξεσπασα!! Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:20:40 μμ »

Μανωλη για μενα  καποια πραγματα πρεπει να τα σεβομαστε πχ γιατι εγω να πληρωνω και ο αλλος οχι?Ολοι οφειλουμε να εχουμε εισητηριο.
Αυτο που με πειραξε ποιο πολυ ειναι οταν ειδα της ειδησεις και αυτοπτες μαρτυρες ειπαν οτι ο ελεκτης τον κρατουσε απο την μπλουζα να μη φυγει.Βρε αστον να φυγει!!!,να το αποτελεσμα.
Λευτέρη, το τί ακριβώς έγινε δεν το ξέρω.
Γνωρίζω όμως το αποτέλεσμα όλων αυτών. Και αυτό είναι ένας νέος άνθρωπος νεκρός.
Τον βαθμό που φταίει ο καθένας απο τους 'πρωταγωνιστές' αυτής της ιστορίας θα το αποφασίσουν οι αρμόδιοι.
Εγω απλώς 'φιλοσοφώ'. Οπως όλοι μας λίγο ή πολύ.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:28:04 μμ »

ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ!!!ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΕΜΜΕΣΟ ΤΡΟΠΟ (π.χ φορολογια)ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΤΟΥ!

(Γραφω κεφαλαια γιατι φωναζω απο οργη!!)

Οσο αφορα τους ελεγκτες πατηστε μια αναζητηση στο youtube να βαρεθειτε να βλεπετε βιντεακια!Δειτε να ελεγχουν τους ελληνες και να προσπερνανε τους αλλοδαπους και κατι αλβανους κανοντας πως δεν τους βλεπουν!!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός >:(Ο κοσμος να διαμαρτυρεται και αυτοι να λενε οτι αυτους δεν τους ελεγχουμε!! Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών ::)Γιατι ρε κοπροσκυλα να πληρωνει το ανεργο παλληκαρι και οχι ο πακιστανος;;; Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία

Τα ειπα και ξεσπασα!! Αναποφασιστικότητα
Εχω δεί όμως και ελεγκτές -για τον Προαστιακό αναφέρομαι- όπου πάμπολλες φορές τσακώνονται με αλλοδαπούς, επειδή σχεδόν ποτέ δεν έχουν εισιτήριο.

Υπάρχουν και τα πόδια. Πολλές φορές, πιτσιρικάς κυρίως, επέστρεφα απο Αθήνα ή Φάληρο στην Νέα Σμύρνη με τα πόδια είτε επειδή δεν είχα εισιτήριο, είτε επειδή το γούσταρα, παρέα με τα φιλαράκια μου. Δεν μπαίναμε όμως τσαμπέ μέσα στο -τότε τρόλλεϋ '10'...
Το τί θα κάνει το κράτος με τους άνεργους, είναι αλλού παπά Ευαγγέλιο...
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:28:39 μμ »

μπράβο Γιάννη. +1
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:44:44 μμ »

μου θυμιζει την ΑΕΠΙ που ηρθε να μου κανει ελεγχο στο μαγαζι,τους πεταξα εξω με της κλωτσιες,και φωναξα και την αστυνομια,βρηκανε τον μπελα τους!!!
Φιλε Λευτερη χωρις ιχνος αντιπαραθεσης,δεν ηρθε η ΑΕΠΙ,,,,
Κανενας αντιπροσωπος που μαζευει τα λεφτα θα ηρθε....
Την αστυνομια στην φερνει η ΑΕΠΙ αν θελει για πλακα οποτε θελει αν δεν εισαι συνεργασιμος.
Δηλαδη δεν πληρωνεις,ψευδη δηλωση τ.μ. ,κ,λ,π,
Ειναι μεγαλη δυναμη ,με μεγαλο back up.
Aν πας στο κτιριο που εχουν θα παθεις πλακα.
Και εχει και προεδρο βαζελο... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

Θαναση μου ηρθε ενας και μου ειπε οτι ειναι απο την αεπι για να δει αν παιζω μουσικη.Του ειπα με ποιο δικαιωμα ηρθε να με ελενξει και απλα μου εβγαλε μια καρτα της αεπι του ειπα δεν δλεπω πουθενα σημα που να λεει ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και τον εδιωξα απο το μαγαζι και απο κεινον δεν δεχομε κανεναν ελενχο,εφυγε ηρθε με την αστυνομια δεν ακουσε μουσικη και ο αστυνομος ειπε οτι απο την στιγμη που δεν βεβαιωνει παραβαση δεν μπορει να κανει κατι.3 χρονια τωρα καθε χρονο μου στελνουν την αστυνομια και μου ερχετε λογαριασμος και 3 χρονια τα ιδια,δεν τους πληρωνω τιποτα.το θεμα δεν ειναι αυτο,εγω εννοουσα οτι ελεγχο και βεβαιωση παραβασης μονο η αστυνομια!!!!
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:51:27 μμ »

Αν δεν παιζεις μουσικη ,δεν μπορουν να κανουν τιποτα.
Αν παιζεις τοτε σε γραφει.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 17, 2013, 05:59:14 μμ »

Εκει ειναι το θεμα οτι δεν παιζω μουσικη (το λεω αληθεια ειμαι το μοναδικο μαγαζι στον κοσμο που δεν παιζει μουσικη) εχουμε μιληση και δεν με πιστευουν,ερχετε συνεχεια η αστυνομια κανει ελεγχο και μια απο τα ιδια.Αλλα το μπιλιετο καθε ιουλιο το στελνουν.
Και για καταλαβενομαστε αν επαιζα μουσικη μονο η αστυνομια μπορει να βεβαιωση κανεις αλλος.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 17, 2013, 06:04:38 μμ »

Εκει ειναι το θεμα οτι δεν παιζω μουσικη (το λεω αληθεια ειμαι το μοναδικο μαγαζι στον κοσμο που δεν παιζει μουσικη) εχουμε μιληση και δεν με πιστευουν,ερχετε συνεχεια η αστυνομια κανει ελεγχο και μια απο τα ιδια.Αλλα το μπιλιετο καθε ιουλιο το στελνουν.
Και για καταλαβενομαστε αν επαιζα μουσικη μονο η αστυνομια μπορει να βεβαιωση κανεις αλλος.

Λευτέρη αν παίζεις μουσική ερχεται ο εκπρόσωπος της ΑΕΠΙ και πληρώνεται. Δεν χρειάζεται καμία αστυνομία. Αν αρνηθείς , σε καμια βδομάδα έρχεται εξώδικο. Ειναι νομιμη η λειτουργία της ΑΕΠΙ.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences