Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 05:15:19 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τηλεκαρτες 9/99  (Αναγνώστηκε 3747 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:38:32 μμ »

Παιδια καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω για 3 τηλεκαρτες ποιος ειναι ο κωδικος τους γιατι και στης 3 εχω στο 0 την γραμμη και οχι ετσι οπως ειναι στον καταλογο.
1.καλαμος λευκαδα 9/99 ο καταλογος την εχει 0184-
2.ευα μεσσηνιας       9/99        >> >>          >> >>     0185-
3.καλογηροι τρικαλων   9/99  >> >>         >>>>      0186-
Ευχαριστω εκ των πρωτερον.Σπυρος
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:58:25 μμ »

Ακομα 1.Σπηλαιο ζωνιανων ρεθυμνου   12/98 ο καταλογος την εχει 3151.εγω 2εχω και ειναι 3152 .
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 09, 2013, 12:15:27 πμ »

Ακομα 1.Σπηλαιο ζωνιανων ρεθυμνου   12/98 ο καταλογος την εχει 3151.εγω 2εχω και ειναι 3152 .
Αυτος ειναι 3152 .το 3151 ειναι λαθος στον καταλογο του τσαουση.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 09, 2013, 06:12:31 πμ »

Παιδια καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω για 3 τηλεκαρτες ποιος ειναι ο κωδικος τους γιατι και στης 3 εχω στο 0 την γραμμη και οχι ετσι οπως ειναι στον καταλογο.
1.καλαμος λευκαδα 9/99 ο καταλογος την εχει 0184-
2.ευα μεσσηνιας       9/99        >> >>          >> >>     0185-
3.καλογηροι τρικαλων   9/99  >> >>         >>>>      0186-
Ευχαριστω εκ των πρωτερον.Σπυρος
Σπύρο απ' ότι είδα σε site, γιατί δεν έχω πρόχειρες τις δικές μου, τόσο στην Εύα Μεσσηνίας, όσο και στους Καλόγηρους Τρικάλων οι κωδικοί είναι με γραμμή (Φ).
Για τον Κάλαμο, δεν μπορώ να σου πώ γιατί δεν φαίνεται καλά στην φωτογραφία.
Θα το ψάξω όμως λίγο παραπάνω και θα σου απαντήσω ξανά.

ΜΦΧ
Μανώλης
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 09, 2013, 06:57:15 πμ »

Δεν βρήκα κάτι, λυπάμαι.
Ισως η Δώρα ή ο Νέστωρ να μπορέσουν να βοηθήσουν. 'Η όποιος άλλος φίλος/φίλη έχει την συγκεκεριμένη τηλεκάρτα στην συλλογή του/της.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 09, 2013, 01:40:38 μμ »

καλησπερα παιδια!σε αυτες τις καρτες συμβαινει το εξης παραξενο.αν και ο καταλογος του γεωργιαδη που εχω τους κωδικους τους εχει χωρις γραμμη κοιταξα τις καρτες μου και ολες ειναι με γραμμη και οι διπλες που εχω!δεν το ειχα προσεξει μεχρι τωρα αν δεν το λεγατε μαλλον πως δεν θα το προσεχα!!
η γνωμη μου ειναι μαλλον εχουν κανει λαθος τυπογραφικο οι καταλογοι!δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω,για να ηταν ο κανονικος κωδ χωρις γραμμη και ο σπανιος με γραμμη τοτε θα επρεπε να ειχαμε χωρις γραμμη!ελα ντε ομως που εχω 5-6 φορες την καθε καρτα και ειναι ολες με γραμμη!!!λετε να ειμαι τοσο τυχερη και να εχω πολλες φορες κατι σπανιο!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
αρα για μενα ειναι τυπογραφικο λαθος τον καταλογον και δεν υπαρχει χωρις γραμμη αυτοι οι κωδ!!!
φιλικα δωρα!!!
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 09, 2013, 02:13:49 μμ »

καλησπερα παιδια!σε αυτες τις καρτες συμβαινει το εξης παραξενο.αν και ο καταλογος του γεωργιαδη που εχω τους κωδικους τους εχει χωρις γραμμη κοιταξα τις καρτες μου και ολες ειναι με γραμμη και οι διπλες που εχω!δεν το ειχα προσεξει μεχρι τωρα αν δεν το λεγατε μαλλον πως δεν θα το προσεχα!!
η γνωμη μου ειναι μαλλον εχουν κανει λαθος τυπογραφικο οι καταλογοι!δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω,για να ηταν ο κανονικος κωδ χωρις γραμμη και ο σπανιος με γραμμη τοτε θα επρεπε να ειχαμε χωρις γραμμη!ελα ντε ομως που εχω 5-6 φορες την καθε καρτα και ειναι ολες με γραμμη!!!λετε να ειμαι τοσο τυχερη και να εχω πολλες φορες κατι σπανιο!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
αρα για μενα ειναι τυπογραφικο λαθος τον καταλογον και δεν υπαρχει χωρις γραμμη αυτοι οι κωδ!!!
φιλικα δωρα!!!

Καλησπερα Δωρα.λες να ειμαστε ολοι τοσο τυχεροι??χαχαχαχα μακαρι..ναι πρεπει να εχει γινει λαθος στον καταλογο ,αυτο που μου εκανε εντυπωση ομως ξερεις τι ειναι οτι και πι δυο του γεωργιαδη που εχω ,και του τσαουση τον μικρο που ειδα εχουν το ιδιο πραγμα .δηλαδη ουτε ο ενας δεν καταφερε να υο δει το λαθος του στον δευτερο καταλογο και ο αλλος τα ιδια τι μα πω!και εχω εντοπισει και αλλες θα της βρω και θα της ανεβασω..
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 10, 2013, 07:35:07 πμ »

Το να έχουν σφάλμα οι τηλεκάρτες, προσωπικά, το αποκλείω.
Πιστεύω οτι επειδή υπήρχε μόνο ένας κωδικός σε αυτές τις κάρτες, τον γράψανε χωρίς γραμμή για ευκολία. Ισως ακόμα και για να μην μπερδευτεί ο κόσμος με τις παλαιότερες τηλεκάρτες ('93-'94) που είχαν κωδικούς με γραμμή και χωρίς γραμμή.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences