Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:20:50 πμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Eνεχυροδανειστήριο,Pawn Shop Stars!  (Αναγνώστηκε 12313 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 08, 2013, 08:45:47 πμ »

Ανοίγω ένα θέμα που αφορά τις συναλλαγές σε ένα αμερικάνικο ενεχυροδανειστηριο....

Οι τύποι αγοράζουν τα πάντα ,ότι βλέπετε είναι απολύτως αληθές και έχουν το μαγαζί τους στοLAS VEGAS  Γλώσσα .

Και όταν λέμε τα πάντα , τα ΠΑΝΤΑ ~! Αμάξια , μοτοσυκλέτες, φορτηγά,μηχανήματα,όπλα,σπαθιά,έγγραφα,εχει πραγματικά ενδιαφέρον τι τους πάνε...Την Αρτα και τα Γιαννενα!
Έχουν γυρίσει 3 η 4 σεασον τηλεοπτικές οι οποίες προβάλλονται  απο το History Channel (στην Ελλάδα το διανέμει το nova) και έχουν απίθανη επιτυχία ...Ξεκινάω το φιλτράρισμα των εκπομπών τους ..βλέποντας τες ολες.
Ευχαριστώ τα παιδιά που μου την πρότειναν γιατί  είχε ένα επεισόδιο με αυτοκινητακια  και μου άνοιξαν τα μάτια !
Η πρώτη που ξεχώρισα είναι για τους φίλους μου εδώ που τους αρέσουν τα χρυσά νομίσματα!

Pawn Stars - Gold Pieces
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2013, 03:02:33 μμ από nestor » Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:03:23 πμ »

Εχουμε Νόβα στο σπίτι..κάι εννοείται οτι κάθε πρωί βλέπω το πρόγραμμα να δω εαν παίζει, τι ωρα παίζει, κάι πιό επεισόδιο ειναι μήπως κάι το έχω ξαναδεί....  Ειναι πολύ ωραία σειρά με πολύ γελιό κάι με ενδιαφέροντα πράγματα κάθε φορά!!! Ακόμα δεν εχω καταφέρει να καταλαβω ποιος από όλους ειναι ο αγαπημένοΣ μου!!!
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:20:11 πμ »

Δεν ειοναι Ιλλινοις αλλα στο Λας Βεγκας.Και εχουν πολυ πλακα ο Chamly και ο Oldman.O μπαρμπας δηλαδη του μαγαζιου.Βαρυς και ασηκωτος.
Εχει ενα βλεμμα οταν αγοραζει ο γιος του διαφορα... τι αγοραζει τωρα ο μ...... θα μας βαλει μεσα.
Μονο οταν τους πηγαν καμια 7-8 χιλιαδες ουγγιες ασημι σε νομισματα και μπαρες ξυπνησε και αρχισε τις διαπραγματευσεις
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:25:27 πμ »

κατι αυστραλοι απο το silver stackers που εχουν παει λενε οτι ειναι πολυ ακριβοι στην μεταπωληση.
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:30:19 πμ »

έχεις πάει Ανάργυρε???
 Έκπληξη και αν ναι με τι τιμή αγοράζουν???π.χ την ουγγιά!!Για καπάτσους τους κόβω!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:31:52 πμ »

Εγώ τα έχω δει ολα τα επεισόδια του pawn stars και του cajun ενος τυπου που είναι καπου στον νότο, λουισιάνα νομίζω.

Επιβεβαιώνω και εγω ότι είναι στο λας βεγκας το πρώτο και μου φαίνεται ολόγιν ψεύτικο......ή είναι εντελώς καθυστερημενοι καποιοι πωλητες ή είναι απλά ψεύτικο.

Επίσης , οι τιμές που πουλάνε είναι αστρονομικές!!!!!!!! 10 φορές πανω η αξία του.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:44:33 πμ »

Λένε καθαρά στην κάμερα  μέσα σε κάθε πρόταση τους μετά την αγορά ....ότι ελπίζουν να βγάλουν μεγαλοοοο κέρδος απο την μεταπώληση .

Πρέπει να δαγκώνουν μετά ,ειδικά σε πράγματα που τα κάνουν restore .

Πήραν μια Cobra Shellby το (κουφάρι απο αλουμίνιο) 35.000 και έδωσαν 15.000 για να την φτιάξουν και την έβαλαν για πούλημα 130.000 ...και νομίζω πουλήθηκε κιόλας...

Βρήκα ένα επεισόδιο με έναν τύπο που πουλάει όλα τα Transformes robot 25.000 αλλά αυτόν με τα αυτοκινιτακια δεν τον βρήκα ακόμα  Λύπη
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:55:47 πμ »

αυτός με τα αυτοκινητακια τα εκανσ pawn όχι sell για 20000 δολαρια. O εκτιμητης ειπε πως κανουν 28000 ανω ο πωλητης επεμενε πως κανουν πανω απο 70000.

Σε αλλο επειδοσια τους παει ενας μιa les paul Κιθαρα one of a kind απο τα χερακια του les paul με χαρτια φωτογραφιεσ υπογραφες. Ερχεται ο εκτιμητης και κατουριεται πανω του. Του λεει οτι στον σωστο συλλεκτη κανει πανω απο 150Κ. Και την πουλαει επιτοπου 90000δολαρια νομιζω. Κατι βρωμαει. . . . .

Δεν του περασε απο το μυαλο να την βγαλει δημοπρασια, ειναι δυνατον τετοιο κομματι να το πουλησεις σε ενεχυροδανειστήρια!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:02:26 πμ »

Αν έχεις λίγο χρόνο ,μπας και θυμηθείς πως λέγετε το επεισόδιο στα αγγλικά ? Η έστω από πια σεζόν είναι ? τελικά έχουν γυρίσει 5 μάλλον ....
Μα τι καντεμιά...έχω δει όπλα ,μαντολίνα,ταυτότητες ,έγγραφα,χρυσά,κανονιά ,αεροπλάνα, μέχρι και βαλσαμωμένο κομενο κεφάλι...και δεν μπορώ να εντοπίσω τα αυτοκινητακιαααααααααααααα.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:12:10 πμ »

σιγουρα ειναι στημενο
αλλα ειναι ωραιο και διασκεδαστικο σαν προγραμμα
εχει πλακα και ο chamlie που τον στειλαν μια φορα στον
bob dylan για να παρει υπογραφη σε εναν δισκο του και να παρει αξια
και αυτος εβαλε τον bob να υπογραψει στον chamlie kai φυσικα κατεστρεψε την οποια αξια του δισκου.
οταν τον ρωτησαν τι θα τον κανουμε τωρα τον δισκο μ αυτην την υπογραφη απαντησε θα τον πουλησουμε σε εναν αλλο chamlie.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:16:10 πμ »

...και δεν μπορώ να εντοπίσω τα αυτοκινητακιαααααααααααααα.

Χθες το βράδυ παίχτηκε αυτό με τ' αυτοκινητάκια, δε θυμάμαι τίτλο αλλά το είδα.
Όλα τα matchbox αυτοκινητάκια στα original κουτιά τους.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:27:10 πμ »

Ναι αναργυρε, γαμει και δερνει η εκπομπή αλλα δεν τρεφω αυταπάτες οτι είναι αληθινή..... Το Cajun ειναι καλύτερο , οι ανθρωποι είναι πιο αγνοί και ο τυπος που το εχει δεν φαίνεται τοσο ληστής όσο ο καράφλας στο pawn.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:33:24 πμ »

Το βρήκα!!!!!!!!!!!!!!!
Επιτέλους ~!  Ξεκινάει στο 5.40 ....Μάλλον με χάνετε δεν θα το αντέξω!  Γλώσσα

Pawn Stars Season 4 Episode 46 "The King's Bling" COMPLETE
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:18:16 πμ »

Σιγουρα ειναι στο λας βεγκας....
ΝΕΣΤΟΡ σου ειχα πει τον τιτλο οποτε βοηθησα λιγο :Ρ!!!χαχαχαχα!!

Ακομη...σε μια δημοπρασια μην ξεχνατε οτι περνουν μπορει κοντα και στο 30% (τουλαχιστον ετσι εχω δει τον ρικ να λεει..)....

θα πας σε ενα pawn shop και γενικα καπου να πουλησεις κατι ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ....
Γιαυτο τα αντικειμενα πανε πιο κατω απο την αξια τους...
Και τελος σου λεει οτι μπορει να κανει στον σωστο συλλεκτη 100 αλλα δεν εχουν ολοι την ικανοτητα να τον βρουνε η να περιμενουν να βρεθει...οποτε το πουλανε 60 και ο αλλος ΟΤΑΝ και ΟΠΟΤΕ το βρει θα το δωσει 100.....!
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:25:23 πμ »

κάτι που μου άρεσε από το βίντεο ήταν με τα αυτοκινητάκια που του λέει αν θες την γνώμη μου μην τα αφήσεις ενέχυρο 20.000 $ !Είναι πολλά λεφτά και αν δεν μου τα φέρεις θα τα χάσεις!Η αξία τους είναι 75.000 $! Έκπληξη
Λέει αυτός όχι τόσα χρειάζομαι!Εδώ στην Ελλάδα δεν θα το έλεγε κανείς αυτό!!
Αν και αυτοί λαμόγια πρέπει να είναι....κοροιδεύουν τον κόσμο και αυτους που πουλάνε και αυτούς που αγοράζουν και έχουν λεφτά!
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences