Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Σεπτέμβριος 29, 2024, 01:28:57 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 53846 φορές)
0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 29, 2014, 01:30:35 μμ »

Να σημειώσω ότι η εξειδίκευση στο Ορθόδοξο Χριστανικό στοιχείο της Συρίας, γίνεται μόνο και μόνο, για να αναδειχθεί το μέγεθος της υποκρισίας και της αδιαφορίας, απ' όλους τους εν Ελλάδι Χριστιανούς. Σφάζουνε τους ομόθρησκούς μας, που μας συνδέουν δεσμοί 2000 χρόνων, και δεν διαμαρτύρεται κανείς. Όταν λοιπόν έρθει η σειρά μας, να μην αναρωτιόμαστε πώς φτάσαμε εκεί. Θα είναι η τιμωρία μας που αφήσαμε τα αδέρφια μας μόνα κι αβοήθητα.

Πάρε την απάντηση που έψαχνες. Οι Ψευτομακεδόνες είναι Ορθόδοξοι (έστω και σχισματικοί). Και ανάμεσα στους Αλβανοτσάμηδες θα βρεις αρκετούς Χριστιανούς. Ακόμα και στους Ταταρομογγόλους (ή Ταταρομόγγολους).

Αδέλφια μας είναι όλοι οι άνθρωποι... ναι περίπου... Αλβανοτσάμηδες...Ταταρομόγκολοι...Ψευτομακεδόνες... και οι φίλοι μας οι ισλαμιστές (δηλ. οι φανατικοί μουσουλμάνοι)..... Τζιχαντιστές...Μουτσαχεντίν...Ταλιμπάν... και κάθε άλλο κοπρόσκυλο που αν τους δοθεί η ευκαιρία ευχαρίστως σε σφάζουν στο γόνατο αφού πρώτα σε έχουν περιποιηθεί... αλλά αυτά έχουμε όταν ξεφεύγουμε και αντί για πατριώτες είμαστε ...πολίτες του κόσμου....!!! και έχουμε κάθε τι που έχει στηρίξει ή θα στηρίξει διαχρονικά τον Ελληνισμό γραμμένο στα π...... μας!

Αύριο θα βγεις και θα λες για τα αδέρφια σας που δεν τα βοηθήσατε. Αλλά μη μας ζαλίζεις εμάς. Βρείτε τα με τον xmac και τον milou. Ίσως, πριν μερικά χρόνια, και οι δύο να έλεγαν τα ίδια για τους Άραβες Χριστιανούς.

Γαι μένα η καλύτερη λύση είναι να μαζευτούν όλοι οι θρησκευόμενοι (Χριστιανοί, Μουσουλμάνοι κλπ) σε μια ερημιά και να σφαχτούν μεταξύ τους να ησυχάσουμε οι υπόλοιποι...

οι ισλαμιστές (δηλ. οι φανατικοί μουσουλμάνοι)
Μπορεί να μην ξέρεις τι σημαίνει η λέξη Ισλαμιστής, αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις επίδειξη της ασχετίλας σου.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 29, 2014, 01:36:07 μμ »

Για να μαθαίνουμε τι γίνεται στη Συρία.
Ο ομιλών είναι Σύριος γιατρός Χριστιανός Ορθόδοξος.

https://www.youtube.com/watch?v=CsMCGmz0a4M&index=67&list=FLYZiR9AqmmsTlIq9JP1hj2Q
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 29, 2014, 01:43:52 μμ »

Να σημειώσω ότι η εξειδίκευση στο Ορθόδοξο Χριστανικό στοιχείο της Συρίας, γίνεται μόνο και μόνο, για να αναδειχθεί το μέγεθος της υποκρισίας και της αδιαφορίας, απ' όλους τους εν Ελλάδι Χριστιανούς. Σφάζουνε τους ομόθρησκούς μας, που μας συνδέουν δεσμοί 2000 χρόνων, και δεν διαμαρτύρεται κανείς. Όταν λοιπόν έρθει η σειρά μας, να μην αναρωτιόμαστε πώς φτάσαμε εκεί. Θα είναι η τιμωρία μας που αφήσαμε τα αδέρφια μας μόνα κι αβοήθητα.

Πάρε την απάντηση που έψαχνες. Οι Ψευτομακεδόνες είναι Ορθόδοξοι (έστω και σχισματικοί). Και ανάμεσα στους Αλβανοτσάμηδες θα βρεις αρκετούς Χριστιανούς. Ακόμα και στους Ταταρομογγόλους (ή Ταταρομόγγολους).

Αδέλφια μας είναι όλοι οι άνθρωποι... ναι περίπου... Αλβανοτσάμηδες...Ταταρομόγκολοι...Ψευτομακεδόνες... και οι φίλοι μας οι ισλαμιστές (δηλ. οι φανατικοί μουσουλμάνοι)..... Τζιχαντιστές...Μουτσαχεντίν...Ταλιμπάν... και κάθε άλλο κοπρόσκυλο που αν τους δοθεί η ευκαιρία ευχαρίστως σε σφάζουν στο γόνατο αφού πρώτα σε έχουν περιποιηθεί... αλλά αυτά έχουμε όταν ξεφεύγουμε και αντί για πατριώτες είμαστε ...πολίτες του κόσμου....!!! και έχουμε κάθε τι που έχει στηρίξει ή θα στηρίξει διαχρονικά τον Ελληνισμό γραμμένο στα π...... μας!

Αύριο θα βγεις και θα λες για τα αδέρφια σας που δεν τα βοηθήσατε. Αλλά μη μας ζαλίζεις εμάς. Βρείτε τα με τον xmac και τον milou. Ίσως, πριν μερικά χρόνια, και οι δύο να έλεγαν τα ίδια για τους Άραβες Χριστιανούς.

Γαι μένα η καλύτερη λύση είναι να μαζευτούν όλοι οι θρησκευόμενοι (Χριστιανοί, Μουσουλμάνοι κλπ) σε μια ερημιά και να σφαχτούν μεταξύ τους να ησυχάσουμε οι υπόλοιποι...

οι ισλαμιστές (δηλ. οι φανατικοί μουσουλμάνοι)
Μπορεί να μην ξέρεις τι σημαίνει η λέξη Ισλαμιστής, αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις επίδειξη της ασχετίλας σου.

Για μενα η καλυτερη λυση ειναι να μαζευτουν ολοι οι θρησκευομενοι (Χριστιανοι Μουσουλμανοι κλπ) σε ενα τραπεζι και να τα βρουνε!!
Εσενα ομως sac το γουσταρεις το αιματακι ομως ετσι;;Αρκει να μην σε πιτσιλιζει......
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 29, 2014, 01:55:23 μμ »

Ας πάνε και σε Γκούλαγκ, βρε αδερφέ, να κάνουν κάτι χρήσιμο... Από το να κάθονται στα μοναστήρια και να....

Όσο για το υπόλοιπο... δεν σε βλέπω και πολυ διαλλακτικό, με βάση αυτά που γράφεις. Εκτός αν δίνεις άλλη έννοια στον "διάλογο" (όπως δίνεις άλλη έννοια στον Ισλαμισμό).

Φαντάζομαι το τραπέζι του διαλόγου με τα ταμπελάκια:
- Ελληνορθόδοξοι.
- Αλβανοτσάμηδες.
- Ταταρομόγκολοι.
- Ψευτομακεδόνες.
....
- Λοιπά κοπρόσκυλα.

Θα γίνει ένας διάλογος... να γλύφεις τα δάχτυλά σου!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2014, 02:19:16 μμ από sac » Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4153


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 29, 2014, 04:33:59 μμ »

Τι και αν κάποιοι από αυτούς που ανέφερα πιο πάνω είναι ορθόδοξοι ή τέλος πάντων γενικά χριστιανοί; αν ελέγχονται από εχθρικά προς τον Ελληνισμό  κέντρα (πχ Τούρκους) είναι το ίδιο πράγμα για να μην πω ότι μερικές φορές είναι και χειρότερα.Αλλά που να το καταλάβουν αυτό μερικοί κόπανοι που το παίζουν και εγώ δεν ξέρω τι. Ας είμαι εγώ άσχετος και κάποιοι άλλοι σχετικοί, αρκεί ένα πράγμα να μου δώσει δύναμη ο Θεός, να μην είμαι ###### μπάσταρδος προδότης.!!!   
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 29, 2014, 04:54:17 μμ »

Τι και αν κάποιοι από αυτούς που ανέφερα πιο πάνω είναι ορθόδοξοι ή τέλος πάντων γενικά χριστιανοί; αν ελέγχονται από εχθρικά προς τον Ελληνισμό  κέντρα (πχ Τούρκους) είναι το ίδιο πράγμα για να μην πω ότι μερικές φορές είναι και χειρότερα.Αλλά που να το καταλάβουν αυτό μερικοί κόπανοι που το παίζουν και εγώ δεν ξέρω τι. Ας είμαι εγώ άσχετος και κάποιοι άλλοι σχετικοί, αρκεί ένα πράγμα να μου δώσει δύναμη ο Θεός, να μην είμαι ###### μπάσταρδος προδότης.!!!  
Νομίζω ότι ο DimitriG δικαιολογημένα θα παρεξηγηθεί με το λεξιλόγιο που χρησιμοποιείς σε βάρος του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2014, 05:05:48 μμ από sac » Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4153


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 29, 2014, 05:14:05 μμ »

Το θέμα είναι να μην παρεξηγηθείς εσύ ... γιατί μας έχεις ζαλίσει με τις π....... σου τόσο καιρό ασχέτως αν δεν μιλάμε, αλλά και η υπομονή έχει και τα όριά της...νομίζεις ότι δεν διαβάζουμε τις αρλούμπες που μας αραδιάζεις τόσο καιρό, αλλά είπαμε άστον ακόμα ένας παρασυρμένος ... με τον καιρό θα στρώσει και αυτός από μόνος του και θα βάλει μυαλό γιατί θα καταλάβει πόσο λάθος έχει...αλλά σε μερικούς φαίνεται παίρνει πιο πολύ χρόνο να έρθουν στα σύγκαλά τους!!!!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 29, 2014, 05:24:05 μμ »

Καταρχήν χαίρομαι που διαβάζεις αυτά που γράφω. Στην πραγματικότητα πίστευα ότι κανένας δεν τα διαβάζει...

Κατά τα άλλα, εσύ είσαι Χριστιανός που πηγαίνει κάθε Κυριακή στην εκκλησία και "κάνει τον σταυρό" του και εξομολογείσαι τακτικά και μεταλαμβάνεις και των "αχράντων μυστηρίων" (και μάλιστα "καθαρά τη καρδία") κλπ κλπ;

Άντε, καλά...
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 29, 2014, 05:30:01 μμ »

Καταρχήν χαίρομαι που διαβάζεις αυτά που γράφω. Στην πραγματικότητα πίστευα ότι κανένας δεν τα διαβάζει...

Κατά τα άλλα, εσύ είσαι Χριστιανός που πηγαίνει κάθε Κυριακή στην εκκλησία και "κάνει τον σταυρό" του και εξομολογείσαι τακτικά και μεταλαμβάνεις και των "αχράντων μυστηρίων" (και μάλιστα "καθαρά τη καρδία") κλπ κλπ;

Άντε, καλά...

Μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου sac. Το μόνο που σε απασχολεί είναι να διαβαζει όσο περισσότερος κόσμος μπορεί τα ποστ σου. Ειναι το μόνο που σε ενδιαφέρει μιας και με νομισματα δεν σε βλεπω να πολυασχολείσαι. Για αυτό και απαντάς συνεχώς με ερωτήσεις, για να προκαλείς την απαντηση, για αυτό και διαφωνείς με τα πάντα ακόμα και με τον εαυτό σου. Και οταν βλέπεις ότι όλοι σε αγνοούν , τότε συνεχίζεις μόνος σου.
Επιδιώκεις συνεχώς όλοι να ασχολούνται μαζί σου, να είσαι στο επικεντρο της συζήτησης , θετικά η αρνητικά, κοίταξε το φίλε μου ειλικρινά δεν ειναι φυσιολογικό, ειδικά για ενήλικο 50 χρόνων.....νάρκισσος είσαι?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 29, 2014, 05:33:56 μμ »

Σου έχω ξαναπεί ότι δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα έχεις μαζί μου. Αυτά.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 29, 2014, 05:39:54 μμ »

to site ειναι νομισματικό. Που και που συζητάμε και κατι διαφορετικό γιατί εχουμε φτιάξει διαφορες φιλίες μεταξύ μας και εν τέλει ειμαστε άνθρωποι.

Εσύ με νομίσματα δεν νομίζω να ασχολείσαι (μας ειχες πει παλαιοτερα ότι ήσουν σε ενα φορουμ με ποδοσφ.ομαδες αν θυμαμαι καλά και τους τρόλαρες) και εχεις την τάση να τρολάρεις τα πάντα και να προκαλείς τους πάντες.  Δεν εχω κατι μαζί σου σαν άνθρωπο αλλά με την κάκιστη συμπεριφορά σου.
Θες επι μονίμου βάσεως να είσαι στο επίκεντρο καθε συζήτησης, ασφαλώς μη νομισματικής μιας και δε νομίζω να ασχολείσαι με νομίσματα. Το καταλαβαίνεις ότι δεν ειναι φυσιολογικο? Αν όχι , που ειναι και το πιθανότερο δε μπορώ να κάνω κάτι  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 29, 2014, 05:40:05 μμ »


Αύριο θα βγεις και θα λες για τα αδέρφια σας που δεν τα βοηθήσατε. Αλλά μη μας ζαλίζεις εμάς. Βρείτε τα με τον xmac και τον milou. Ίσως, πριν μερικά χρόνια, και οι δύο να έλεγαν τα ίδια για τους Άραβες Χριστιανούς.

Γαι μένα η καλύτερη λύση είναι να μαζευτούν όλοι οι θρησκευόμενοι (Χριστιανοί, Μουσουλμάνοι κλπ) σε μια ερημιά και να σφαχτούν μεταξύ τους να ησυχάσουμε οι υπόλοιποι...

Μπορεί να μην ξέρεις τι σημαίνει η λέξη Ισλαμιστής, αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις επίδειξη της ασχετίλας σου.

Αδερφέ sac, με συγχωρείς δεν γνωρίζω το όνομά σου, πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι αύριο θα λέω άλλα; Από πού έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Για πες μου σε παρακαλώ για να καταλάβω πώς σκέφτεσαι.

Μπορεί τελικά να είμαι άσχετος και να κάνω λάθος χρήση των όρων, αλλά το γεγονός, ότι "φανατικοί θρησκευόμενοι" αφανίζουν με μαρτυρικό τρόπο δεκάδες χιλιάδες αθώους ανθρώπους, γέρους, γυναίκες και παιδιά, επειδή πιστεύουν σε κάτι άλλο, χωρίς τα θύματά τους να έχουν πειράξει κανέναν, είναι και παραείναι αλήθεια. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει.
Δεν μπορώ να θεωρώ αδερφό μου κάποιον που θα έρθει να σφάξει τα παιδιιά μου, τους γονείς μου, τους φίλους μου, επειδή απλά πιστεύουμε σε κάτι άλλο, χωρίς να τον έχουμε ενοχλήσει σε τίποτε.
Το ζήτημα δεν είναι φυλετικό ούτε εθνικό, είναι θρησκευτικό και είναι παγκόσμιο, δεν έχει σύνορα. Δικαίωμά σου είναι να θέτεις τον εαυτό σου απ' έξω, και είναι σεβαστό, όμως πλέον οι εξελίξεις είναι ραγδαίες, και θεωρώ ότι είμαστε μπλεγμένοι όλοι μας.

Και επειδή "τα πολλά λόγια είναι φτώχια", αν έχεις τα κότσια δες το καινούριο βίντεο από τον αποκεφαλισμό των επισκόπων Παύλου και Ιωάννη, για να σου λυθούν οι απορίες. Πρόσεξε το βίντεο είναι απίστευτα σκληρό.

http://www.hellasforce.com/blog/ke-devtero-vinteo-apo-ton-sfagiasmo-tou-episkopou/
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 29, 2014, 05:46:26 μμ »

Γιώργος.

Για τα υπόλοιπα, τα λέω καθαρά παραπάνω.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4153


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 29, 2014, 06:01:33 μμ »

Τώρα είδα τα βίντεο... απλά καθημερινότητα για τους μουτζαχεντίν όσο αποτρόπαιο και αν είναι...αλλά πείτε το ρε παιδιά ότι έχουμε εδώ μέσα ένα  α.....  τρόλερ να μην κάθομαι και ασχολούμαι μαζί του.... όσο για το αν πηγαίνω εκκλησία κάθε Κυριακή αυτό άστο ρε μ..... δεν σου πέφτει λόγος!
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 29, 2014, 06:05:16 μμ »

Θα παρακαλέσω να λείπουν απο την κουβέντα οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί. Δεν είναι λύση κάθε φορά να κλειδώνεται η συζήτηση.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences